sadsad x
asdasd
Film Tutkunlarına Hediye Önerileri

Film Tutkunlarına Hediye Önerileri

12 Nisan 2020

Film severlere hediye alma durumu ister evde yapılabilecek ister dışarıdan alınabilecek pek çok hediye seçeneği ile insana çok çeşit sunduğu gibi, bazen de kafa karıştırıcı olabiliyor. O yüzden, bu kafa karışıklığını en aza indirebilmek içinde diğerlerinden daha farklı hediye seçenekleri arayanlar için birkaç seçeneği bir araya getirdik.

1-Film Afişi

film tutkunlarına hediye

Belki de sinema severlere hediye önerileri konusunda başı çeken bir fikirdir. Genelde düz bir hediye olarak algılansa da hatta hediye olarak algılanmasa bile, favori filmi oldukça eski tarihli olan bir arkadaşınıza, o filmin afişini hediye etmek, belki de verebileceğiniz en güzel hediyedir. Çünkü eski filmlerin afişlerini bulmak zordur ve bu hediye, verilen kişi için hem çok anlamlı hem de çok kıymetli olacaktır.

2-Gramafon/Pikap

film tutkunlarına hediye

Arkadaşınız sinemayı ve filmleri çok seviyorsa ama aynı zamanda bir müzik tutkunuysa ve sizde, verdiğiniz hediye ile farklılık yaratmak istiyorsanız, kişiye özel hediye seçeneklerine yönelebilirsiniz. Arkadaşınızın sinema tutkusundan haberdar olan herkes bu tarza yönelik hediyeler alırken, sizin onun başka bir ilgi alanı ile ilgili hediye almanız hem değişiklik olacak hem de diğerleri ile pişti olma riskiniz ortadan kalkacaktır. Ayrıca, yanında bir plak ile küçük bir pikap ya da imkân varsa bir gramofon, arkadaşınız için kesinlikle unutulmaz bir hediye olacaktır.

3- Defter

film tutkunlarına hediye

Sinemayı sevenler genelde gezmeyi ve gezdikleri yerlerde gördükleri ya da yaşadıkları ilginç şeyleri yazmayı severler. Zira, aklında kurguladığı her hikâyeyi Gözünde bir film sahnesi gibi canlandırıp yazmayı seven bir arkadaşınız varsa, bu durumdan yola çıkarak, bir macera defteri hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Özellikle vintage görünümlü defter ve yanında aynı tipten bir kalem ile, arkadaşınız için harika bir hediye seçeneği olacaktır.

4-Çerçeve

film tutkunlarına hediye

Pek çok diğer kategorinin ve tabi ki, film severlere hediye önerileri kategorisinin de en klasik seçeneği, çerçevedir. Ancak film sever bir arkadaşa hediye edilecek bir çerçeve diğerlerinden farklı olarak, film şeridi ya klaket şeklinde olabilir. 

5-El Kamerası

film tutkunlarına hediye

Ama, sıradan bir el kamerası değil elbette. Gerçek bir sinema tutkunu için, el kamerası fikri oldukça caziptir. Özellikle sadece izlemeyi değil, kendi imkanlarıyla kendi kurguladığı ya da doğaçlama yakaladığı hikayeleri çekmek ve bunları kendi hayal ettiği şekle getirmek konusuna da ilgisi olan arkadaşlarınız için, el kamerası iyi bir seçenek olacaktır. Ama başta da belirttiğimiz gibi dümdüz bir el kamerası yerine, mesela çalışan vintage bir el kamerası, çok farklı, çok güzel, çok değerli ve kesinlikle unutulmaz bir hediye olacaktır. Kamera kısa süreli çalışsa bile sorun değil! Dekoratif olarak da oldukça hoş görünüyorlar! 

6-Sinema Bileti

film tutkunlarına hediye

Bir klasik daha… Ama bahsedeceğimiz bu bilet, 2 saat sonraki seansa ait bir bilet değil. Film severlere hediye fikirleri seçeneklerimizin sonuncusu olan bu bilet, belki de çok uzun zaman önce vizyona girmiş ve artık DVD halinde ya da internette bile bulunması zor olan bir filmin bileti. Bu tarz hediyeleri özel yaptırabilirsiniz. Ya da bu bileti evde de hazırlayabilirsiniz. Size tek gerek saman kâğıdı, biraz boya ve gerisi sizin hayal gücünüze kalmış. Eski biletlerin şeklinde hazırlayabileceğiniz bu hediye, el emeği olarak da yapması kolay bir seçenek ve sipariş üzerine de yaptırsanız, verilecek kişi için kesinlikle çok kıymetli bir hediye olacaktır. Bir bilete bakıp, mesela 80’lerin açık hava sinemalarındaki o samimi ortamı hissedebilmeyi kim istemez ki?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.