sadsad x
asdasd
Fotoğraflı Anı Köşesi Nasıl Yapılır

Fotoğraflı Anı Köşesi Nasıl Yapılır

30 Kasım 2018

Yenilikçi ve dekoratif hediyeleri sevenlerden biriyseniz, bu yılbaşı hediye önerisi tam da size göre olacaktır. Sevdiklerinizin evini süsleyecek olan bu hediye fikrimizi yapmaktan keyif alacaksınız. Sevdiklerinizle birlikte tüm anılarınızın, kişisel notlarınızın ve sevdiğiniz eşyaların yer alabileceği el yapımı metal anı köşesi hediyesini kendiniz yapabilirsiniz. Bu hediyeyi ister dikey olarak isterseniz de yatay olarak hazırlayabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir tercih olacaktır. Şık ve modern görünümüyle dikkatleri üzerine toplayacak olan bu hediyenin yapımı bütçenizi bir tık zorlayabilir. Lakin kendi el emeğinizi katarak hazırlayacağınız bu hediyenin bütçesini düşünmemelisiniz. Çünkü bunca zaman satın almış olduğunuz hediyelere daha çok para harcadığınızı sizlere hatırlatmak isteriz. Yeni yıl yaklaşırken sevdiklerinizle beraber en güzel anılarınızın yer alacağı bu hatıra köşesini hazırlamak için harcayacağınız miktar 70 lirayı geçmeyecektir. Metal anı köşesi hediyesini hazırlarken üstün bir el becerisine sahip olmanıza da gerek yok. Tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı kullanmak olacaktır. Gerisini mandallar ve hazırlayacağınız fotoğraflar, küçük notlar tamamlayacaktır.

anı çerçevesi nasıl yapılır

Tüm sevdikleriniz için hazırlayabileceğiniz bu hediye aynı zamanda ofis yaşamında çalışan kişiler için de çok uygun bir armağan olacaktır. Çünkü aynı zamanda hatırlatma köşesi olarak da kullanılabilmektedir. Bu nedenle çalışan sevdikleriniz için de bu hediyeyi hazırlayabilir ve yılbaşında armağan edebilirsiniz.


Gerekli Malzemeler:

• Sevdiklerinizle birlikte çekilmiş olan fotoğrafların renkli ya da siyah beyaz şekilde polaroid olarak fotoğraf çıktısı
• Renkli kalemler
• Renkli kağıtlar
• Küçük mandallar
• Süsleme eşyaları
• Metal çerçeve için buraya tıklayarak satın alım yapabilirsiniz. Bu metal çerçeveyi nereden bulacağım diye düşünüyorsanız internette daha uygun fiyatlara da bulabilir ve satın alabilirsiniz. Hazır olarak bulunduğu için kaynakçı ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.


1. Adım: Fotoğrafları Asın

anı çerçevesi nasıl yapılır

Metal çerçevenizin dikey mi yatay mı olarak duracağına karar verin. Bu kararı verdikten sonra sırasıyla adımları uygulamaya devam edebilirsiniz. Metal çerçeve üzerinde ne kadar fotoğraf olsun istiyorsanız o kadar fotoğrafın çıktısını alın. Sevdiklerinizle beraber çekilmiş en güzel fotoğraflarınızı çıkartmayı unutmayın. Eğer fotoğraflarınızın bir anısı varsa bu anıları ikinci adımda yer alan notlara yazabilirsiniz. Küçük mandallar yardımıyla metal çerçevenin üzerine fotoğraflarınızı asın.


2. Adım: Notlarınızı Hazırlayın ve Asın

anı çerçevesi nasıl yapılır

Metal çerçevenin üzerine bir tek fotoğraflarınızı asmayacaksınız! Yılbaşı temalı bir hediye hazırladığımız için renkli kağıtlarınızı beyaz, kırmızı ve yeşil tonlarda tercih edebilirsiniz. Bu sayede yılbaşı renklerini hediyenizde kullanmış olacaksınız. Dilerseniz tüm not kağıtlarınızı beyaz olarak tercih edebilir ve el yapımı yılbaşı hediyesi olarak notlarınıza renkli kalemler yardımıyla süslemeler yapabilirsiniz. Bu tamamen hayal gücünüze bağlıdır. Nasıl bir tasarım yapmak ya da hediyenizin nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde notlarınızı ayarlayabilirsiniz. Notlarınızı hazırladıktan sonra yine küçük mandallar yardımıyla metal çerçevenin üzerine asabilirsiniz. Notlarınıza içinizden gelen cümleleri yazmayı da unutmayın ki hediyeniz daha özel bir anlama kavuşsun!


3. Adım: Süsleme

anı çerçevesi nasıl yapılır

Bu aşama tamamen isteğinize bağlıdır. Notlarınızı da astıktan sonra süsleme yapmak istemiyorsanız hediyenizin yapımını ikinci adımda bitirebilir ve tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada yılbaşı süsleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yılbaşı ışıklandırmalarını metal çerçevenizin etrafından dolayabilir, ışıklandırmalı bir anı köşesi hazırlayabilirsiniz. El yapımı hediye hazırlarken önemli olan hayal gücünüzü ortaya çıkarmaktır.

hediye sevgililer için

fiyat

Bu nedenle yapacağınız süslemelerde hayal gücünüzü kullanmaya özen gösterin. Yılbaşı süslemeleri ile süsleyeceğiniz metal çerçeveyi paketlemek için naylon perdeler kullanabilirsiniz. Fakat paketlemenizi önermiyoruz. Direkt olarak hediyenizi sevdiklerinize bu şekilde götürebilirsiniz. Dilerseniz küçük mektup zarfları hazırlayarak çerçeveye mandallayabilir ve hediyenizi daha da kişisel, değerli bir hale getirebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.