sadsad x
asdasd
Hangi Burç Hangi Çiçeği Sever

Hangi Burç Hangi Çiçeği Sever

28 Ağustos 2020

Astroloji bir insanın hayatında yaşanacak olayları, karakterler, nasıl bir anne ya da baba olacağı gibi her şeyi belirleyen konu bütünüdür. Tabi ki astroloji ile beraber gelen burçlar bunun en temel ögesi oluyor. Her burcun kendisine has belirli özellikleri vardır. Kimisi kırılgan, kimisi hırçın... Bunların yanı sıra aslında her burcun sevdiği renk, çiçek gibi özellikler de ortak bir şekilde yer alıyor. Gelin beraber hangi burç hangi çiçekten hoşlanır beraber bunlara bakalım:

Koç burcunun sevdiği çiçekler

burçların sevdiği çiçekler

Koç burcu sevdiği çiçekler ile de kendisini belli ediyor. Genel olarak kırılgan ama bir o kadar da içten olan koç burcu en çok papatyaları sever. Bu çiçeklerin adeta kendilerini yansıttıklarına inanan bir burçtur. Papatyaların yanı sıra ikinci sırada kaktüslere karşı olan sempatileri de biliniyor. Genel anlamda farklılıklar meydana gelse bile en sevdikleri çiçekler kaktüs ve papatyadır. 

Başak burcunun sevdiği çiçekler 

burçların sevdiği çiçekler

Başak burcunun sevdiği çiçekler arasında ilk sırada güller yer alır. Adeta içlerinde kaybolacak kadar çok severler. Her rengine karşı ayrı sempatileri olan bu burç insanları en çok kırmızı güllere karşı hayranlıkları vardır. Sadece özel günlerde değil her an kendilerine bir gül verilmesi adeta onların kendilerini en özel olarak hissetmelerine yardımcı olur.


Kova burcunun sevdiği çiçekler

burçların sevdiği çiçekler

Kova insanları her zaman bahardır. Adeta baharın insanları olmaları onların çiçek konusunda da en çok sümbüllere karşı hayran olmalarını sağlar. Sümbülden gelen çiçekler ile oldukça mutlu olur, adeta kokuları ile kendilerinden geçerler. Yumuşak pembeden maviye kadar birçok rengine karşı düşkünlükleri bilinir. Zaten yapısal olarak da oldukça hareketli neşeli ve ilk bahar gibi sevgi doludurlar. Bu yüzden bahar aylarının vazgeçilmezi olan sümbüller onların vazgeçilmezidir. 

Oğlak burcunun sevdiği çiçekler

burçların sevdiği çiçekler

Oğlak burcunun sevdiği çiçeklerin başında sakinliği ile orkide gelir. Orkide en sakin çiçeklerden bir tanesidir. Aynı oğlak burcu gibi. Hem içten hem samimi ama bir o kadar da sakin olan çiçekler belirli aralıklar ile çiçek döker yılda bir kere de çiçek açar. Aslında oğlak burçları da yapısal bir şekilde böyledir. Daha çok uzun süre sessiz sakin kalıp bir anda parlayan yapılarının olması biliniyor. Bu yüzden orkidelere karşı düşkünlükleri de adeta kimseyi hayrete düşürmüyor. Bir yerde orkidelere karşı birisinin hayranlığı olduğunu duyuyorsanız bilin ki o kişi kesinlik ile oğlak burcudur. 

Aslan burcunun sevdiği çiçekler

burçların sevdiği çiçekler

Aslan burcu genel olarak çok dik ayakta duran adeta kasım patı gibi kendi varlığını koruyan hali ile bilinir. Dışarıdan bakıldığı zaman kasım patı duruşu ile aslan burcu duruşu adeta aynı oluyor. Bu yüzden aslan burcu kadınları özellik ile de kasım patı çiçeklerini evlerinin bir köşesinde tutma konusunda kesinlik ile kararlıdır. Bu burçlara verilecek en özel hediyelerden bir tanesi de çiçekler olacaktır. 

Terazi burcunun sevdiği çiçekler

burçların sevdiği çiçekler

Terazi burcu daha çok adaletin ve eşitliğin burcudur. Bu kadar farklı bir burç olması onların sevdikleri çiçeklerin de biraz farklı ama bir o kadar da sempatik olmasına etki ediyor. En çok sevdikleri çiçekler lavantalar oluyor. Çünkü hem lavantalar görüntüsü hem kokusu hem verdiği güzelliği ile oldukça etkili bir çiçektir. Bu kadar etkili bir çiçek ile adeta içli dışlı olan terazi burcu kendileri için parfüm seçerken de daha çok lavanta kokulu olmasına dikkat ettikleri biliniyor. 

Balık burcunun sevdiği çiçekler

burçların sevdiği çiçekler

Balık burcunun sevdiği çiçekler daha çok saksı çiçeklerinden oluşuyor. Onlara karşı oldukça hassas olmak ve uzun süre kalmasını istedikleri bilinen bir gerçektir. İlla şu ya da bu çiçek olacak diye bir şartları yoktur. Onlar için saksıda bir çiçek olması yeter. Çiçeklere her an su vermek, onlar ile konuşarak ve büyüdüklerini görmek adeta en güzel sevgiden bir tanesidir. Bu yüzden sıradan çiçekleri almak yerine balık burcu için saksı çiçekleri almak her daim daha mantıklı bir adım olacaktır. 

Yay burcunun sevdiği çiçekler

burçların sevdiği çiçekler

Yay burcunun sevdiği çiçekler arasında ilk sırada lale geliyor. Laleleri kendilerine benzetirler. Her ikisinin de çok havalı bir yapısının olması adeta tüm yay burcu insanlarının lale sevdası ile yanmasına etki ediyor. Bu burç insanları lalenin tek bir rengini de değil akla gelen her rengini severler. Onları en çok kokuları etkiler. Çok farklı bir havalarının olmasının yanı sıra verdiği kokular da onları kendisine hayran bırakacaktır. 

Akrep burcunun sevdiği çiçekler 

burçların sevdiği çiçekler

Akrep burcunun sevdiği çiçekler arasında margit çiçeği geliyor. Hem oldukça kolay bir bakımının olması hem çok farklı bir kokusunun olması hem de hayranlık uyandıran bir görseli. Böylesi tüm özellikleri içerisinde barındıran bir çiçek adeta akrep burcunun en özel çiçekleri olarak yer alıyor. Bu kadar farklı bir çiçeğin en çok da mor rengi herkesi kendisine hayran bırakıyor. Haftada sadece bir kere su vermek, evin herhangi bir alanına tekrar koymak yeterli olacağı için bakımı da bir hayli kolay oluyor. 

Yengeç burcunun sevdiği çiçekler 

burçların sevdiği çiçekler

Yengeç burcunun sevdiği çiçekler arasında ilk sırada barok bir güzellik yapısında olan dalya çiçeği geliyor. Dalya oldukça farklı bir halde olması ile tüm yengeç burçlarını kendisine hayran bırakıyor. Basit bir yapısının yanı sıra yarı ya da tam dolgulu olan yaprakları ile değişik yapraklı bir çiçektir. Her alanı ile çok farklı bir yapısının olması bu çiçeklerin daha farklı bir yapıda olmasına yardımcı oluyor. Kendi arasında birçok türü olan bu çiçeğin her geçen sene biri birinden farklı daha çok türü ortaya çıkıyor. Yengeç burcu insanları hangi türü olur ise olsun adeta hayran bir şekilde bu çiçeklere karşı sempati duyuyorlar. 

Boğa burcunun sevdiği çiçekler 

burçların sevdiği çiçekler

Boğa burcunun sevdiği çiçeklerin ilk sırasında eşek dikeni yer alır. Her ne kadar adında bir farklılık olsa bile kendisi oldukça özel bir çiçektir. Boğa burcu insanları adeta ellerine aldıkları zaman kendilerinden geçerler. Boğa burcu insanları yapısal olarak da her an gezi ya da yürüyüşler yapan doğa ile iç içe olan insanlardır. Bu kadar doğaya karşı içten yaklaşımlar sergileyen yapılarının olması onların dağ çiçeklerine karşı bu kadar hayran olmalarına yardımcı oluyor. Her dağ çiçeğine kadar bu denli sempatileri olsa bile yine de eşek dikeni çiçeklerini yeri her zaman boğa burcu insanları için bir ayrı oluyor. 

İkizler burcunun sevdiği çiçekler

burçların sevdiği çiçekler

İkizler burcunun sevdiği çiçekler arasında ilk sırada amaril çiçeği geliyor. İkizler burcu insanları oldukça çalışkan yapıları ile biliniyor. Bu yüzden sevdikleri çiçekler de en az kendileri kadar çalışkan ama bir o kadar da hareketli oluyor. Bu çiçeklerin bakımları her ne kadar bir hayli zor olsa bile ikizler burcu insanları kendilerine gösterdikleri özeli amaril çiçeklerine karşı da göstereceklerdir. Onlar kolayı değil de daha çok zor olanı başarmayı sevdikleri için amaril çiçeklerine karşı olan hayranlıkları bilinen bir gerçek oluyor. 

Kısaca her burcun sevdiği çiçekler bu kadar farklı olabiliyor.

burçlara göre hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.