sadsad x
asdasd
Kadınlar Günü için Çiçek Önerileri

Kadınlar Günü için Çiçek Önerileri

23 Şubat 2018

8 Mart Dünya kadınlar Günü isminden de anlaşılacağı üzere bütün dünyada kutlanmaktadır. Ülkeden ülkeye farklı adlar işle kulansa da mantığı ve amacı aynıdır. Uzun zaman önce ABD’nin New York kentinde yaşanan trajediden dolayı bu gün özel bir gün olarak kadınlara bahşedilmiştir. Bu kentte dokumacı kadınlara yapılan polis zulmü ve polislerin barikatları ile fabrikada sıkışıp can veren onlarca kadın vardır. Bu olayın ardından ise alınan kararlar ile o tarih Dünya Kadınlar Günü olarak tarihe geçmiştir. Bu özel günde kadınlar için birçok etkinlik düzenlemekte ve sürprizler yapılmaktadır. Kadınlar günü çiçeği, kadınlar gününe özel hediyeler ve çikolatalar, kadınlar günü etkinlikleri ve yürüyüşleri dünyanın her tarafından yapılmaktadır. Ancak kadınlara bu günde daha çok çiçek verilmektedir. Çok anlamlı ve güzel sözler içeren kadınlar günü çiçekleri onlara bu günü hatırlatmakta ve onları değerli bulduğumuzu göstermekteyiz. Kadınlar gününde herhangi bir çiçekçiye gidip sıradan çiçekler almanızı maalesef önermiyoruz. Onlar için özel ve güzel olmalıdır. Bu nedenle seçici olmalısınız. Çiçeği kime aldığınızın da bu konuda önemi doğal olarak büyüktür. Çiçeği arkadaşınıza alıyorsanız ona göre hazırlatmalı sevgilinize ev ya eşinize alıyorsunuz da ona göre hazırlatmalısınız. Eşiniz ve ya sevgiliniz için aldığınız kadınlar günü çiçeğini özel olarak süsletmeli ve güzel sözler eklemelisiniz. Arkadaşlarınız için düşünüyor iseniz daha hafif ve duygu yüklü olmayan tarzda çiçekleri tercih etmelisiniz.


Kadınlar Gününde Anneye Çiçek Alınır mı?

kadınlar gününde hangi çiçek alınır

Bu soru maalesef oldukça fazla sorulmaktadır. Aslında kadınlar gününde en önemli kadınlar annelerdir. Onlara çok daha özel davranmalı ve ilgilenmeyiz. Bu tarz günlerde annelere hediyeler ve ya çiçekler alınabilir. Organizasyonlar düzenlenip buralara davet edilebilir. Onlar olmazsa zaten bu günün sizin için pekte bir anlamı olmamalı.

kadınlar günü çiçekleri

Kadınlar gününde alınacak çiçekler oldukça fazladır. Bunlardan annelere kesinlikle alınmalı ve unutulmamalıdır. En azından akşam eve giderken güzel bir buket çiçek yaptırıp annenizin kadınlar gününü kutlayabilir ve ona aldığınız o güzel çiçeği verebilirsiniz. Bundan oldukça mutlu olacak ve şükranlarını size iletecektir. Pek belli etmeyen tarzda anneleriniz var ise de, kesinlikle sevinecek ve mutlu olacaktır. Bir kadın en çok çiçekler ile mutlu olmaktadır. Onlara çiçek vermek için kadınlar gününü beklemenize de gerek yoktur ayrıca.
Kadınlar günü çiçeği, özel olarak yapılmakta ve özel çiçeklerden oluşmaktadır. Sadece bir iki gül alarak bunu onlara vermeniz pek güzel olmaz. Özel olarak bir büyük çiçek buketi ve içinde mis gibi kokan çeşitli çiçekler olması harika olur. Sonuçta yılda bir kere kutlanan bir gündür. Ayrıca anneniz hayatınız boyunca sahip olduğunuz ilk kadındır bunu unutmamak ve ona göre özen göstermek gerekmektedir.


Kadınlar Gününde Alınacak Çiçekler

kadınlar günü çiçek modelleri

Kadınlar günü için birçok farklı tür ve pakette çiçekler alınabilir. Bunun özel yapılmış çiçekler vardır. Özel olarak buketlerde ve ya çiçek kutularında hazırlanan çiçekleri tercih edebilirsiniz. Genellikle kadınlar gününde bütün çiçekçiler bu güne özel çiçek tasarımları ve modelleri sunabilmektedir. Kadınlar günü için onlara verilen çiçeklerin bir anlamı olmalıdır. Her çiçeğin rengine ve türüne göre anlamları vardır. Affedilmek için alacağınız çiçek ile sevgililer gününde vereceğiniz çiçek farklıdır. Bunlara göre çiçekler seçerek özel çiçek hediyeleri hazırlayabilirsiniz. Çiçeklerin bira anlamlarına değinelim. Örneğin güller. Güller genellikle aşkı temsil eder. Sevgililer gününde ve ya buna benzer anlarda bu tarz çiçekleri tercih edebilirsiniz. Renklerine göre çok derin anlamlara sahiptir. Kırmızı gül aşkı temsil ederken beyaz gül sağlığı ve temiz kalbi temsil eder. Sarı gül sıcak sevgi anlamına gelir. Turuncu gül veren kişi tarafından özel olduğunuzu ve sevildiğinizi ifade etmek için kullanılır. Ayrıca mavi gül ise eşsizlik ve büyük aşkı ifade eder. Papatyalar temiz sevgi anlamına gelir. Sevginin en masum ifadesini papatyalar taşımaktadır. İsmindeki hafif ve güzel duygu oldukça etkilidir ve kadınlar gününde sevdiklerinize verebileceğiniz türden çiçeklerdir.

kadınlar günü için çiçek

Kadınlar gününde alınacak çiçekler arasında orkidede yer alır. Orkideler sevgi, mutluluk, zarafet, güzellik ve asalet anlamında kullanılan çiçeklerdir. Renklerine göre tıpkı güller gibi farklı anlamlar taşır. Beyaz orkide en çok tercih edilendir. Masumiyeti ve bunun yanında zarafeti simgeler. Bakıma dikkat edildiği sürece uzun süre kalıcı olur ve verdiğiniz kişinin sürekli sizi hatırlamasını sağlar. Fuşya rengindeki orkide çokça tercih edilmektedir. Renginde saflık ve sevimlilik yatar. Tamda annelere kadınlar gününde verilebilecek çiçektir. Nadir bulunan renkler arasında sarı orkide vardır. Sıcaklığı temsil eder. Buna benzer renkler ile kombine edilerek kadınlar günü çiçeği yapılabilir. Son olarak mor ve mavi orkideler vardır. Mor orkide çokça bulunan türdedir. Asaleti ifade eder bakımları aksatılmadan yapıldığında uzun süre dayanıklı ve kalıcıdır. Mavi orkide ise büyük aşkları temsil etmektedir. Eşinize ve ya sevgilinize kadınlar günü için orkide almayı planlıyor iseniz bu renk tam olarak size göredir.

kadınlar günü için çiçek

Kadınlar gününde hangi çiçekler alınır diye soranlardan iseniz sizlere diğer önerimiz ise gerbera çiçeği olur. Bu çiçekte oldukça özeldir ve papatyaları andırır. Kırmızı gerbara çiçeği sıcaklığı temsil eder. Dostlara ve arkadaşlara verilebilecek en güzel çiçekler arasında yer alır. Beyaz gerbera çiçeği ise tıpkı gülde olduğu gibi saflık ve temizlik ifadelerinde kullanılır. Gerbera çiçeğinin birçok rengi ve anlamı bulunur. Diğer rengimi ise pembedir. Pembe gerbera çiçeği sevgi ve arkadaşlık anlamlarını taşır. Sarı gerbera ise duygu patlaması anlamına gelir ve arkadaşlara verilebilecek tarzda anlamı yoktur. Son olarak turuncu ve fuşya gerbera çiçekleri bulunur. Turuncu rengi titizlik ve realizm anlamını taşır. Fuşya rengi ise asaleti ifade eder. Burada bahsettiğimiz renklerin anlamına göre arkadaşlarınıza ailenize ve ya sevdiklerinize bu çiçeklerden kadınlar günü için buket yaptırıp verebilirsiniz.

kadınlar günü çiçekleri

Kadınlar günü çiçeği için son önerimiz ise Lilyum çiçeğidir. Zambakgiller ailesinden olan bu çiçeğinde 4 farklı rengi bulunmaktadır. Beyaz lilyum çiçeği diğer çiçeklerde olduğu gibi saflığı ve temizliği ifade eder. Anneniz için kadınlar gününde verilebilecek en güzel renktir. Pembe lilyum çiçeği şefkati ve sadakati ifade eder. Kokulu bir çiçektir ve oldukça güzel gözükmektedir. Sarı lilyum çiçeği sevgiyi ve güveni temsil eder. Buda bütün lilyum çiçeklerinde olduğu gibi kokuludur. Çokça kişi tarafından tercih edilir. Turuncu lilyum çiçeği ise kadınlar gününde sevgiliye verilebilecek çiçekler arasında yer alır. Veren kişi tarafından özel olduğunuzu ifade eder. En çok tercih edilen renkler arasındadır. Sevdiklerinize sıradan çiçekler yerine böyle duygu ve anlam yüklü çiçekler vermeniz oldukça ince bir davranış olur.
Kadınlar gününde hangi çiçek alınır? Sorunuzun yanıtı yukarıda çok açıkça verilmiştir. Çiçeklerin anlamını öğrenerek sizin de beğeneceğiniz tarzda bir paket ile bu tarz çiçekler verilebilir. Sıradan çiçekler yerine belki de adını az duyduğunuz çiçeklerden de bahsettik. Fakat bilinmeyen hoş ve güzel kokulu çiçekler alınması daha iyi olacaktır. Ayrıca aldığınız çiçeklerin uzun ömürlü olması ayrıntısını da atlamayın. Aldığınız kişinin uzun zaman boyunca bakarak sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.