sadsad x
asdasd
Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

23 Nisan 2020

Hayatımızı kolaylaştıran şeyler denildiğinde insanların aklına pek çok tasarım ve fikir geliyor. En küçük bir şeyden bile, hızlıca günü kurtaracak bir şey yapmak ve eve küçük bir dokunuş katmak ya da yemek yapmayı kolaylaştırmak artık çoğu insan için vazgeçilmez bir hobi niteliği taşıyor. Ayrıca, ufak tefek şeyler kullanarak çocuklarında gönlünü alıp onlara doğal oyun alanları hazırlamak oldukça kolay. Unutmayın, biraz silikon ve atmadığınız pet şişeler, kartonlar ya da eskimiş ahşap kesme tahtaları ile yapılamayacak şey yok! 

Kendinize Mutfak Yardımcıları Yapın

 Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Hayatı kolaylaştıran icatlar, söz konusu kadınlar olduğunda en çok mutfakta gerekiyor. Sebzeleri hem yıkayıp hem doğramanızı sağlayan bir tahta olsa ne güzel olmaz mıydı? Ya da, sebzeleri sağa sola dökmeden tabağa aktarabilmenizi sağlayan ve katlayabildiğiniz için de yer kaplamayan bir kesme tahtası? İşte bu tarz her ürünü evde kendiniz yapabilirsiniz. Matkap kullanamıyorsanız da dert etmeyin. Silikon tabancaları bu günler için var. Biraz silikon ve bir menteşe ile, kendinize katlanabilen bir mutfak tahtası yapabilirsiniz. 

Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Sağ yada sol yanını, kocaman bir delik olacak şekilde kestirdiğiniz tahta ile ise, hem sebzeleri yıkayıp suyunu süzebilir hem de aynı anda doğrama işlemi yapabilirsiniz. Hepsi, tamamen neye ihtiyacınız olduğuna ve ne kadar yaratıcı olduğunuza bağlı unutmayın. 

Koltuk Kenarlarına Kahve Koymaktan Korkmayın!

 Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Hayatı kolaylaştıran icatlar ve yapılışları aslında o kadar da zor değil. Sadece 3 parça tahta ile, koltuk kenarlarına koyacağınız kahve bardağının yere düşme endişesini ortadan kaldırabilirsiniz. 3 parça ahşap ve biraz ağaç tutkalı ya da normal beyaz tutkal işinizi görecektir. Ana hat yani orta kısım olarak kullanacağınız ahşap parçasının iki yanına şerit halinde tutkalı sıkın ve ardından sırayla diğer iki ahşabı kenarlara yapıştırıp kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra, renklendirme yapabileceğiniz gibi, ahşap rengiyle de kullanıma devam edebilirsiniz. Her koltuk için bir tane yapmanız durumunda, eve gelen arkadaşlarınız da durumdan oldukça memnun kalacaktır. Ayrıca, salonun dekorasyonunda gerçekten farklı bir hava oluşacaktır. 

Çocukları da Unutmayın Tabi Ki

 Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Hayatı kolaylaştıran fikirler en çok çocukların işine yarıyor. Büyük karton kolileri atmayı sevmiyor ve çocuğunuz için plastikten yapılma bir oyun evi de almaya içiniz razı gelmiyor mu? Karton kutuları kullanarak ve dilediğiniz gibi dekore ederek harika bir oyun evi veya oyun köşesi hazırlayabilirsiniz.

Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Ev görünümü verebileceğiniz gibi, dekorasyona bağlı olarak çadır görünümü de verebilirsiniz. Tamamen kağıt ve kartondan olduğu için plastikten çok daha sağlıklı olacak ve dekorasyon konusunda çocuğunuzdan yardım aldığınız takdirde çok daha severek oynayacaktır. 

Tahta Palet ve Karton Kutulardan Neler de Yapılırmış?

Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Hayatı kolaylaştıran ürünler kategorisinin belki de en akla gelmez üyesi tahta inşaat paletlerinden yapılan ürünler. Pek çok insan, özellikle matkaplarla arası iyi olanlar, bu ürünleri yatak yapımında kullansa da, paletlerin tek işlevi yatak olmak değil elbette. Tahta paletler, aynı zamanda belirli yerlerindeki tahtalar kesildiğinde harika birer duvar çekmecesine dönüşüyor.

Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Bunun için tek yapmanız gereken belirli yerlerden tahtaları kesip çıkarmak ve yerine dilediğiniz gibi süslediğiniz, uygun ölçülerdeki karton kutuları yerleştirmek. Dergi ya da kitaplar, gazeteler, kumandalar, hatta oyuncaklar için inanılmaz bir toparlayıcı görevi görebiliyor.

 Hayatınızı Kolaylaştıracak İlginç Tasarımlar

Kağıt ya da ahşaptan dosyalık ve gazetelikleri hemen herkes bilir. Peki bunları amacı dışında nasıl kullanabilirsiniz? Gazetelikleri hayatınızı kolaylaştıracak ürünlere dönüştürmek de sizin elinizde. Banyo dolabının kapak içine yapıştırarak temizlik malzemeleri için yer tasarrufu edebilir hatta içlerine tuvalet kağıdı koyarak tuvalet için organizer elde edebilirsiniz. Ahşap olanlarını ise, yan şekilde duvara monte ederek dekoratif ve kullanışlı bir raf elde edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.