sadsad x
asdasd
Hediye Paketleme Yöntemleri

Hediye Paketleme Yöntemleri

31 Aralık 2017

Herkes bilir ki hediye almak dünyanın en zor işlerinden birisidir. Hele de Doğum günü, sevgililer günü hediyesi, yılbaşı, yıl dönümü, anneler günü ya da babalar günü gibi özel günler ise hediye daha da bir anlam ve önem kazanır. Yıllar geçtikçe bu insan anne, baba, dede, eş, sevgili, kardeş, çocuk gibi en yakınlarından biri ise hediye seçmek keyifli olsa da bazı zamanlarda durum içinden çıkılamaz bir hal alır. Bazen sonunda da kararsızlıktan istenilen hediye alınamadığı için alakasız bir hediye alınır. Yılbaşında ya da diğer özel günlerinde sevdiklerinize kendilerini özel hissetireceği hediyeler vermek istiyorsanız, hediyeleri evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Ya da satın aldığınınız hediyelerin üzerinde mağaza isimlerinin bağırdığı sıradan hediye ambalajları yerine bu özel hediyeleri yine evde kendinizin hazırladığı ilk bakışta heyecan uyandıracak hediye paketleriyle sunup karşınızdaki kişiye kendini özel hissetirebilirsiniz.

Aldığınız hediye kadar paketinin şık ve özenli görünmesi önemlidir. Unutmayın şık bir hediye paketi, hediyenin önüne geçebileceği gibi hediyenizin değerini de artırabilir. Peki bir hediye nasıl paketlenir? Hediye Paketi Nasıl Hazırlanır?, Hediye Paketi Nasıl Yapılır?, Hediye Paketleme Yöntemleri nelerdir bunları öğrenerek kendi el emeğiniz ile karşı taraf hediyelerinizi en özel ve en güzel şekilde paketleyerek sunabilirsiniz. Aklınızda bulunsun En güzel hediyeler sevgiyle verilen hediyelerdir.

hediye paketleme nasıl yapılır

Özel günlerin ayrılmaz parçası hediyeler o kişiye ne kadar değer verdiğini gösterebildiğin bir tür jesttir. Hediye kutusunun içindekinin değeri ne olursa olsun, hediyenin ihtişamını, gizemini ortaya koyan özenle, sevgiyle yapılmış paketidir.

kolay şekilde hediye paketleme

Özel hediye paketleri için çok paralar harcamaya, bulunmaz hint kumaşlarına, sofistike malzemelere gerek yok. Her evde olan, geri dönüştürülmeye müsait malzemelerle minik ama etkili detaylar yaratıp, çok şirin, yaratıcı ve sürprizli hediye paketleri hazırlayabilirsiniz. Alışıldık, Hediye paketleme kâğıtlarıdan sıkıldıysanız biraz hayal gücünüzle bir parça zevkinizle size özgü farklı paket tasarımlarıyla hediyelerinizi daha da özel ve şık yapabilirsiniz. En akla gelmeyecek malzemelerle bile hediye paketinizde küçük ama hediyeyi alana büyük etkiler yaratıcak detaylar yaratabilirsiniz. Hediye paketleme kâğıtları yerine evinizdeki gazete kağıtları, dergi yaprakları, kumaş parçaları, kaplama kağıtları, kraft kağıt ya da kese kağıdı tercih edilebilir.Bu tarz kağıtlar hediyeye vintage bir hava vericektir. Kurdele yerine ise renkli ipler, bir tutam lavanta, kurumuş çiçekler, çiçek yaprakları, kuru dallar, kozalaklar, fotoğraflar, çizimler ,notlar ve yapay çiçekler kullanarak kişiye göre süse karar verip özelleştirebilirsiniz. Biliyorsunuz özel hediyeler, özel paketlerde sunulmayı gerektirir. Vereceğiniz hediyelerin manevi yönünün ağır basmasını istiyorsanız yapılışı en keyifli hediyepaketi süsleme seçeneklerini incelemenizde fayda var.Umarız ellerinizle yaptığınız yırtıp açmaya kıyılamayacak içi sürprizlerle dolu bu şık hediye paketleri sevdiklerinize görmek istediğiniz mutluluğu yaşatır.

Kelebekli Hediye Kutusu Yapımı

el yapımı hediye paketleri

Sizin hayatınızda özel bir yeri olan ve varlığıyla size bir şeyler katan değerli yakınlarınız için özenle aldığınız hediyelerin sunumunu yapmak için kelebekli hediye kutusundan yardım alabilirsiniz. Kırtasiyelerden temin edebileceğiniz bir kartpostal, internette, dergide, gazete gördüğünüz bir kelebek resmi yeterlidir. Oldukça kolay ve kullanışlı olmasıyla dikkat çeken küçük hediye kutusunu kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler


-Dekoratif kelebek deseni
-Dilediğiniz desen ve renkte kartpostal yada desenli kağıt
-Makas
-Zımba
-Delgeç
-Tel
-Baskılı etiketler


Hazırlanışı:

15 cm'ye 15 cm olan kartpostal kağıdı yuvarlayarak külah şekline getiriyoruz. Resimde görüldüğü gibi kenarlarını tutturmak için zımba kullanıp, birleştirdiğimiz kenarlarına delgeç ile delik açıyoruz.Dekoratif kelebeğin kuyruk tarafını delgeç ile delip teli geçirip külahın deldiğimiz yerindede geçirip kelebeğimizi oraya sabitliyoruz. Dekoratif hediye kutumuz hazır içini doldurmak yaratıcılığınıza kalmış.Kurumuş çiçekler, yapraklar çikolatalar, ufak bir hediye. Bu hediye paketi içine konucak hediyeden daha çok üzerindeki süslemelerle dikatti çekmeye başladı bile.. :)

Kese Kağıdından Hediye Paketi

el yapımı hediye paketleri

Çok sevdiğimiz, değer verdiğimiz insanlara satın aldığımız hediyeleri el emeğimizle yaptığımız şık paketler içinde sunmak nasıl olurdu? Elinizin altında bulunan malzemelerle fazla bir bütçe ayırmadan kişiye özel paketler yapabilirsiniz. Hem abartısız sevimli görüntüsü hemde kolay yapımı sayesinde renkleri ve doğal duruşuyla hediye paketlerinin kralı Kese Kağıdı hemde her türlü süslemeye açık. Ayrıca cam, porselen, seramik gibi kırılıcak eşyalar için de oldukça akıllı bir seçim.

kese kağıdından hediye paketi yapımı

Bu benzersiz şık ve doğal görünümlü paketi yapmak için hediye kutunuzu kese kağıdıyla yada diğer adı kraft kağıt ile kaplayın. Etrafına dilediğiniz hasır ipi ya da dekoratif ipi dolayıp düğümleyip şık bir görüntü kazandırıyoruz. Bir tuhafiyeden kolaylıkla bulabileceğiniz şerit, saten kurdale, puantiyeli kurdalelerden birini kullanarak hediye paketinizin fiyongunu farklılaştırabilirsiniz. Üzerini doğadan kolaylıkla bulacağınız kozalaklar, kuru yapraklar, dallar ve çamların hediye paketinize katacağı anlam ve değer tartışılmaz. Ortaya çıkan sonuç ise muhteşem. Anlamlı hediyeler almak ve vermek dileğiyle... Dilerseniz kese kağıdı ya da Kraft kağıdı ile zevkiniz ve hayal gücünüzle bambaşka hediye paketleri de yapabilirsiniz. Paketinizi yaptıktan sonra süsleme kısmı tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Ponpon ile Hediye Paketi Süsleme

kolay el yapımı hediye paketi yapımı

Sevimli, renkli ve ponpon şeyler hangimizin gönlüne taht kurup, kimin yüzüne kocaman bir gülümseme yerleştirmiyor ki? Hem moda tasarımında hem dekarasyon amaçlı hem de envai çeşit süslemede kullanılan en şirin ve eğlenceli aksesuarlardan biridir ponponlar. Peki hediye paketlerinde hiç ponponları kullanmayı denediniz mi? İster sevgiliye ister arkadaşa ister anne ya da babaya eminiz ki içindeki hediyeden çok ponponlu hediye kutusuna bayılıcaklar.

Ponpon nasıl yapılır?

Ponpon nasıl yapılır

Bu tarz sevimli ve farklı süslemeler hediye paketlerini şıklaştırıp, fark yaratmak için harika bir yol. Ponpon nasıl yapılır derseniz, en doğru kaynak anneanne ve babaannelerimiz ama bizde bişeyler göstermeye çalışalım.. :)

Doğum Günü Hediye Kutusu Hazırlama

doğum günü hediye paketi yapımı

Hayatınıza değer katan sevdiklerinize özel günlerinde yüzlerinde kocaman bir tebessüm oluşturucak kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir hediye sunmak ister misiniz? İşte demode hediye paketlerinden bıkmış olanlar için sevdiklerinizi özel günlerinde farklı duygularla tanıştırıcak doğum günü hediyesini sönük bırakıcak muhteşem doğum günü hediye paketi süsleme yöntemleri. O kadar uğraşıp düşünüp, aldığınız doğum günü hediyesini renkli fon kartonundan hazırlayacağınız harflerle son derece özel ve şık bir hale getirebilirsiniz. Anlatımlı Doğum Günü Hediye Kutusu yapmak için paylaştığım şablonu adım adım inceleyip kolayca yapabilirsiniz.

Çiçekli Hediye Paketi Süsleme

el emeği ile hediye paketi yapımı

Sevdiklerinize kendi ellerinizde şahane bir sürpriz yapmaya ne dersiniz? Eşiniz, sevgiliniz yada arkadaşınızın doğum günü yaklaşıyor. O'nu şaşırtıcak hediyeyi bulduysanız sırada en az hediyeniz kadar önemli bir detay var; ilk bakışta heyecan uyandırıcak şık bir tasarımla donatacağınız el yapımı hediye paketi.. Göstereceğimiz pon pon çiçek süslemeleri için sadece pelur kağıdına ihtiyacınız var. Ama pelur kağıdı bulamazsanız dilediğiniz desen ve renkte peçetelerle ile de kolaylıkla yapabilirsiniz. El işi yapmaktan hoşlanıp, farklı ve zarif hediye paketi süslemeleri yapmak istiyorsanız, yaratıcılığınızı ve aşağıdaki malzemeleri hazırlayın. İşte başlıyoruz! Peçeteleri düz bir zemin üzerine serip, aşağıdaki görselde olduğu gibi peçetenizi katlamaya başlayın.Bu şekilde katladıktan sonra peçetenin ortasından bir ip ile bağlayın. Sonra uç kısımlarını yuvarlak olacak şekilde kesin. Üçgen şekillerde de kesebilirsiniz.Üçgen olarak kestiğinizde çiçeğin uçları daha sivri olur.Daha sonra peçetenizi sanki yelpaze yapıyormuş gibi açıyorsunuz. Açtıktan sonra dikkatli bir şekilde peçetenin katlarını açıp pon pon çiçeğiniz hazır. Kraft kağıtla özenle kapladığınız hediye kutusunun üzerine yaptığınız pon pon çiçeği bantla iyice sabitleyin. Yaptığınız renk renk pon pon çiçek süslemelerini bir ip ile uzatarak tavana bağlayıp sallandırabilirsiniz ya da bir kartonun üzerine yapıştırıp duvara asıp güzel bir konsept oluşturabilirsiniz.

Kurdele İle Hediye Paketi Süsleme

güzel hediye paketi yapımı

Doğru hediyeyi bulmak için bayağı enerji ve zaman harcadınız. Ve onu gerçek bir hediyeye dönüştürecek son sihirli dokunuşa geldi.Gururla vericeğimiz,onu daha ilgi çekici hale getiricek hediye paketi için kurdele yapımı. Evinizde bulunan kumaş ve kurdelelerden yapabileceğiniz fiyonk modellerini evinizde tüm objelerinizi ve hediye paketlerinizi süslemek için kullanabileceksiniz.Sade, puantiyeli ya da küçük motiflerle süslenmiş kurdeleler hediye kutularına renk kattığı gibi hediye poşetlerinde de kullanılabilir.Sizlere sunacağımız resimli anlatımla farklı kurdele yapımı modellerini evinizde kolaylıkla uygulayabileceksiniz.Başlayalımmı o zaman karşınızda adım adım Hediye kutusuna kurdele bağlama teknikleri. Hediye kutusuna kurdele bağlama teknikleri için 4 dişi olan bir çatal, dilediğiniz renkte kurdeleler, makas ve mum. Çatalı düz bir zemin üzerine koyalım. Ardından mavi renkli kurdeleyi birkaç santim kesip çatal yardımıyla resimdeki gibi kemer örmeye başlayalım. Çatalın en altından başlayarak soldan sağa doğru çatalın bir dişinin altından bir sonraki dişinin üstünden geçirmek sureti ile kurdelemizi yukarı doğru 5 satır örelim. Mavi kurdelenin dışarda kalan uçlarını makas yardımı ile keselim.

hediye paketi kurdele nasıl yapılır

Hediye Paketi Kurdele Yapımı için mavi kurdeleden bir miktar kesip çatalın 2. ve 3. dişleri arasında örülü kemerin altından geçirip resimde görüldüğü gibi düğümlüyoruz. Bağlayıp ters çevirdiğimizde hediye paketimize cazibe katıcak fiyongumuz artık şeklini almaya başlayacaktır. Mavi kurdelenin uç kısımlarını biraz açılı kesip, beyaz ve mavi kurdelelerinin uç kısımlarını atmaması için bir mumun alevini kullanarak yakıyoruz. Hediyenizi daha özel kılıcak en klasik ama en vazgeçilmez kurdeleler ile vermek çok keyifli olacaktır.

kolay şekilde kurdele yapımı

Bu da hediye paketinize farklı bir hava katacak Kurdeleden Fiyonk Yapımı Modeli yapımı.Çok hoş öyle değil mi? Bu kurdele modeli'ni yapmak için iki adet karşılıklı duran sabit çubuğa ihtiyacımız var. Bunun için bir süngerden destek alabilirsiniz. Kurdeleyi çubukların etrafından çevirerek üstüste sarıp, uçlarını alttan geçirip düğümle birleştirin. Son olarak kurdeleyi çubuklardan çıkartıp fiyonk şekli verip, aynı kurdeleyle bağladığınız paketin tam ortasına gelecek şekilde fiyonkla paketi süsleyip püsleyin. Bu küçücük detayın hediye paketinize katacağı anlam ve değer tartışılamaz. Kurdeleden fiyonklar elbiseler, ev dekorasyonu, aksesuarlar,el işleri, hobi ve pastacılık sektöründe de estetik ve şık görüntünün en önemli unsurlarındandır. Umuyoruz ki resimli örneklerimizden ilham alırsınız.

Kağıtla Paket Süsleme Yapılışı

hediye paketi nasıl süslenir

Yılbaşı, doğum günleri, sevgililer günü ve çeşitli etkinliklerde veya sürprizlerde kullanabileceğiniz Hediye paketi süsleme veya pakete süs yapma işi olarak tanımlayacağımız bu zarif çalışmayı sürpriz yapacağınız kişilere hediye vermek için yapmayı düşünebilirsiniz.Paylaştığımız şablonu adım adım inceleyerek sizde kısa sürede çok güzel sürpriz paketleri yapabilirsiniz. İlk olarak aynı desen kağıt malzemesini 5-6 kat üst üste koyup, üzerinde yuvarlak çizip, çizilen yuvarlağa göre makasla kesebilirsiniz. Çok kalın olursa keserken zorlanmamak için 3’e 3 şeklinde de kesebilirsiniz. Daha sonra kestiğiniz yuvarlak malzemeleri tek tek alıp, ortasına kurdele şeridi veya süs malzemesinin geçeceği yeri keseceksiniz. Kestiğiniz yerden de kurdele şeridini geçirip tek tek hepsini iç içe geçirmeniz yeterli olacaktır.

yılbaşı ağacı

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.