sadsad x
asdasd
Hediye kutusuna ne konulur?

Hediye kutusuna ne konulur?

10 Nisan 2020

Rengarenk, boy boy hediyelik kutular görenleri heyecanlandırır. Tabi ki içine hediye koymak için tasarlanan bu hediyelik kutular aslında işlevinin dışında pek çok işi de yarar. Eğer siz de bol bol hediye alanlardansanız ve evinizde çokça hediye kutunuz varsa onları değerlendirmenin birden fazla yolu var. Hediye kutusu yapımı konusunda bilgi sahibi olanlar aslında bu kutuların ne denli işlevsel olduğunu da çok iyi bilir. Kimi zaman bir canlıya yuva, kimi zamanda dağınıklığı toparlayıcı olarak kullanabileceğiniz bu kutular için işte birkaç parlak fikir.

Takılarınızı Kaybetmeye Son

hediye kutusuna neler konulabilir

Takılar, özellikle de küpe ve yüzük gibi küçük takılar çok sık kaybolur. Tekini bulamadığımız bir küpe ya da aramaktan yorulduğumuz bir yüzük kadar can sıkıcı çok az şey vardır. İşte tam da bu yüzden orta boy bir hediyelik kutu kurtarıcınız olacaktır. Artık birbirine girmiş, kopmuş, teki kaybolmuş takılar ile uğraşmaya son. Dilerseniz küçük kartonlar yardımı ile bu kutuya gözler açabilir ve her takınızı farklı bir göze koyabilirsiniz. Eğer elinizde birden fazla hediyelik kutu var ise her bir takınız için birini kullanabilirsiniz. Örneğin kolyeleriniz bir kutuda, yüzük ya da küpeleriniz diğer bir kutuda bulunabilir.

Şallarınız İçin Mükemmel Bir Kutu

hediye kutusuna neler konulabilir

Güzel bir hediye aldınız ve kutusunu atmaya kıyamadınız mı? Şallarınız giysi dolabınızın bir köşesinde kırışıyor ya da kayboluyor mu? O halde çözüm ayağınıza geldi. Hem de oldukça basit bir usulde. Hediyelik kutuyu mükemmel bir şal kutusuna dönüştürebilirsiniz. Üstelik bunun için yapmanız gereken tek şey şallarınızı istediğiniz düzende kutuya dizmek.

hediye kutusuna neler konulabilir

Artık işe giderken kıyafetinize o çok uygun şalınızı arama derdiniz olmayacak. Üstelik şallarınızı elinize dolayıp yumak şeklinde kıyarsanız kırışmasını da engellemiş olursunuz. Daha işlevsel bir ayrım için her renk şalınıza özel ayrı bir kutu kullanabilirsiniz.

Ojeler Artık Kaybolmayacak

hediye kutusuna neler konulabilir

Oje kadınların vazgeçilmezidir. Şüphesiz kaybolmaları da asla istenmez. Makyaj masanızın üzerinde kalabalık yapan ojeleriniz için harika bir fikrimiz var. Hediye kutusu fikirleri arasında belki de en çok kullanılan bu yöntemi paylaşmanın zamanı geldi. Ojelerinizi dilediğiniz sıraya göre hediyelik kutuya dizebilir ve hem kaybolmalarını, hem de masadaki dağınıklığı önleyebilirsiniz. Ojelerinizi daha kolay bulabilmek için birkaç farklı kutu kullanabilir ve onları rengine ya da tonuna göre ayırabilirsiniz. Özellikle küçük hediyelik kutular bu iş için harika bir tercih olacaktır.

Küçük Dostlara Yuva

hediye kutusuna neler konulabilir

Eminiz hediye kutunuzu bu şekilde kullanmak hiç aklınıza gelmemişti. Hediye kutunuzun boyutuna göre onları bir hayvan yuvasına dönüştürebilirsiniz. Örneğin büyük bir hediye kutusuna sahipseniz kedi ya da köpeğinize rahat bir yatak yapabilirsiniz. Daha küçük bir hediye kutunuz var ise kaplumbağa, kuş, hamster ya da papağan yuvası olarak değerlendirebilirsiniz. İçine koyacağınız bir yastık, birkaç oyuncak ile mükemmel bir hayvan yuvası olmaya hazırlar. Dilerseniz projenizi daha işlevsel bir hale getirebilir ve sokak hayvanları için bir yuvaya dönüştürebilirsiniz. Tabi bunun için büyükçe bir kutuya ihtiyaç duyacağınızı hatırlatalım.

Birikimlerinize Yardımcı

hediye kutusuna neler konulabilir

Belki ne hediye kutusuna ne konur sorusuna verilecek en işlevsel yanıta geldi sıra. Özellikle de küçük bir hediye kutusunu değerlendirmenin en iyi yolu onu kumbaraya çevirmektir. Klasik kumbaralar sizi sıktıysa ve ufak tefek birikimler yapmak istiyorsanız bu fikir tam size göre. Hediye kutunuzun üst kısmında paraların geçeceği adar küçük bir delik açabilirsiniz ve işte hazır. Artık bozuk paralarınızın kaybolması gibi bir derdiniz de olmayacak. Hata kutunuzun kapağını yapıştırabilir ve daha istikrarlı bir birikim sağlayabilirsiniz.

Küçük Bir Seyahat Çantası

hediye kutusuna neler konulabilir

Hepimiz severiz seyahat etmeyi. Peki ama seyahat ederken kaybolan ufak tefek ama bir o kadar da işlevsel eşyalarımızın kaybolma sorunsalı. Kabul edelim seyahat sırasında bavulda bulamadığımız o küçük eşyalar nedeniyle günümüz berbat olabiliyor. İşte tam da bu noktada devreye yine hediyelik kutu ve kutular giriyor. Nasıl mı?

çubuk kolye

Öncelikle seyahatte en çok ihtiyaç duyacağınız ve hemen bulabileceğiniz eşyalarınızın bir listesini yapın. Daha sonra sırasıyla bunları kutulara yerleştirin ve üzerine not yazın. Örneğin iç çamaşırlarınız, makyaj malzemeleriniz,  gözlükleriniz, ayakkabılarınız, paralarınız, bebeğinizin oyuncakları ya da ağız bakım ürünleriniz bu kutulara biçilmiş birer kaftan.

kadınlara hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.