sadsad x
asdasd
Kağıt Rulolardan Çiçek Yapımı

Kağıt Rulolardan Çiçek Yapımı

30 Mayıs 2017

Evde can sıkıntısını gidermek evinize güzel aksesuar niyetinde kullanacağınız değişik dekorlar yaratmak için elinizde bulunan kolay malzemelerinizi kullanabilirsiniz. Aynı zaman da çocuklarınıza el becerisini geliştirmek amacı ile güzel el işleri yaptırmanız için ideal bir çiçek yapımını sizlere göstereceğiz. Aslında çöpe attığımı değersiz parçalar gün geldiğin de aslında onunla çok şey yapılabilirmiş dediğimiz tuvalet kâğıdı rulosundan çiçek yapımı sizleri şaşırtacaktır. Bu el işi için gerekli olan malzemeler; tuvalet kâğıdı rulosu, makas, boya, cetvel, el işi kâğıdı ve tutkal olacaktır. Bu malzemeler kolay ve uygun olarak temin edilebilir. Aynı zaman da bu işlem geri dönüşüm projesi olarak da kolaylıkla kullanılmaktadır.

Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Çiçek Yapımı

Öncelikle çiçekleri yapmak için tuvalet kâğıdı rulosunu elinize alarak resimde de göreceğiniz üzere arada boşluklar kalacak şekilde çiziniz. Çizilen bölümleri makas ile kesin ve geriye doğru katlayın. Daha sonra bu çiçeğin yapraklarını tamamen boyayın ve normal tuvalet kâğıdı peçetesini de farklı renge boyayarak ve buruşturarak çiçeğin ortasına koyunuz. Koyduğunuz kâğıdı yaptığınız çiçeğe yapıştırmayı unutmayın. Yapıştırmazsanız düşebilir. Yaptığınız çiçeğin alt kısmına destek için ince bir çubuk yapıştırın ve bu çubuğu kâğıda yapıştırın. İsteğe göre tuvalet kâğıdı rulosundan yaprak yaparak ve yeşile boyayarak çubuklara yapıştırabilirsiniz. Yaptığınız bu çiçeği bir şişeye koyarak geri dönüşüm projenizi tamamlamış olursunuz. Dekoratif bir görünüm elde etmek için oldukça kolay malzemeler ile oldukça güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bu çiçekten birçok farklı türler ile yaparak bir vazoya koyduğunuz da daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Çiçek Yapımı

Rengârenk papatyalar ile dolu bir vazo evinizin ya da odanızın herhangi bir yerin de oldukça şık ve zengin bir görünüme yol açar. Hem de işe yaramaz dediğiniz malzemeler ile oldukça kolay bir şekil de yapılmaktadır. Evde çocuğunuzun geri dönüşüm projesine destek olarak da kullanabilirsiniz. Çocuğunuz ile birlikte kolay bir şekil de yapabilir ve çevreye destek vermek amacı ile bu projeyi sunabilirsiniz. Bu çiçek yapımından ilham alarak sizler değişik projeler de yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanmalı ve kolay bulunabilir veya evde eskimiş dediğiniz atacağınız şeyler ile birçok aksesuar ve çeşitli kullanabileceğiniz eşyalar yapabilirsiniz. Bunun için daha önce de belirttiğimiz üzere hayal gücünüzü kullanmanız yeterli olacaktır.

el emeği hediyeler

Evde kendinize uğraş bulmak ve evinize neşeli şeyler koymak için atacağınız şeyleri düşünün ve onu nasıl değerlendirebileceğinizi düşünerek hayal gücünüzü devreye katın. Bu şekil de kolaylıkla bir boya, kâğıt, makas, yapıştırıcı gibi malzemeler ile eskinizi yepyeni yapabilir ve günlük yaşam da kullanılabilir bir eşya ya da aksesuar elde edebilirsiniz. Geri dönüşüme sizler de destek vererek doğaya katkı sağlayabilirsiniz. Bu durum aynı zaman da cebinize de faydalı olmaktadır. Fikir almak için bizim sitemizi ziyaret ederek neler yapabileceğiniz hakkında detaylı bilgi alabilir ve ilham alabilirsiniz. Bizlerin sizlere sunduğu olanakları yapmak zorunda değilsiniz. Burayı sadece bir fikir olarak da kullanabilir ve eskilerinizi yeni hale getirebilirsiniz. Örneğin giymediğiniz kıyafetlerden kullanışlı olarak neler yapacağınızı düşünüyorsanız fikir alabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek paylaşımlarımıza göz atmalı ve size uygun olan fikirleri toplamalısınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.