+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
Kağıtlarla Yapılabilecek Yaratıcı Hediyeler

Kağıtlarla Yapılabilecek Yaratıcı Hediyeler

10 Şubat 2020

İnsanlar özellikle çok değer verdiği birine hediye alırken, ne seçeceği konusunda büyük karasızlıklar yaşar. Çünkü herkes sevdiklerini mutlu edecek hediye seçimleri yapmak ister. Son yıllarda DIY adı verilen kendin yap tasarımlar hediye olarak verildiğinde karşı taraf tarafından oldukça beğeniliyor. Birçok kişi sevdiklerine kendi ellerinden çıkan hediyeleri vermeyi de aslına bakarsanız çok seviyor. Emek emek yapılan ürünler, çok da dekoratif görünüm sağlayarak evlerin havasına güçlü bir dekorasyon katıyor. Yazımızda sizlere kağıttan tasarımlar ile nasıl bir hediye oluşturabileceğiniz üzerine fikirler vereceğiz. Kağıt ile inanılmaz güzel tasarımlar ortaya çıkabilir. Kağıttan da hediye mi olur derseniz, yazımızı okumadan geçmemenizi öneririz.

Kağıttan Anlamlı Bir Kutu İçeriği Hazırlayabilirsiniz

kağıtla yapılabilen hediyeler

Kişiler bazen gündelik hayatta da sevdiklerini mutlu etmek isteyebilir. Elbette ki hediyeler özel günler için sınırlandırılamaz. Bazen günlük hayatta yalnızca mutlu edebilmek adına, kişilere hediye alınabilir. Genellikle gündelik hayatta daha çok maliyeti düşük hediyeler tercih ediliyor. Ama gönül elbette ki maliyet ne olursa olsun, hediye çok beğenilsin istiyor. Eğer sizde böyle düşünüyorsanız, doğru yazıyı okuduğunuzu bildirmek isteriz. Kağıttan tasarım hediye yapmak isteyenler için ilk fikrimiz, bu kutu içeriği olacaktır.

kağıtla yapılabilen hediyeler

Bu kutuyu hazırlayabilmeniz için temelde bu şekli çıkararak kartonları kesmeniz gerekiyor. Toplamda 3 kartonu bu şekilde keserek, kat izi çıkartmalısınız. Sonrasında ise, en ortadaki gövdeye 3 kartonu da üst üste gelecek şekilde yapıştırın. Bu işlemler sonrasında ise kesilen her bir kareyi ; yazı, resim ya da daha farklı içeriklerle süsleyin. En orta gövdeye ise, güzel bir fotoğraf koyabilirsiniz. Sonra bu kutu hediyesini her bir köşeden özenle katlayın.

kağıtla yapılabilen hediyeler

En son da kurdele ya da ip yardımı ile kutuyu bağlayarak açılmasını engelleyen. Hediye ettiğinizde, karşınızdaki kişi kutuyu açacak ve şekiller ortaya çıkacak. Değer verdiğiniz kişi, içeriği incelediğinde ise bu anlamlı hediye karşısında ne diyeceğini şaşıracak.

kağıtla yapılabilen hediyeler

Krapon Kağıdıyla Kapı Süsü Hediyesi Yapabilirsiniz

kağıtla yapılabilen hediyeler

Kağıttan hediye modelleri arasında krapon kağıdı ile yapılanlar kuşkusuz göz alıcı bir görünüm sunuyor. Yapımı oldukça kolay ve maliyetsiz olan bu ürün, şıklığı ile de harika bir seçim olacak. Kapı süsü artık hem dış kapımız hem de odaların kapısında sıklıkla kullanılıyor. Bu nedenle bu ürün kullanışlı bir hediye olacaktır. Kapı süsü yapımı için öncelikle ; mukavva kartonu ve krapon kağıdına ihtiyacınız olacak. Kapı süsü için model seçimi size kalmış. Biz kalp deseni üzerinden fikir vereceğiz. Öncelikle kapı süsünün tabanı için mukavva kartonunu kullanarak çok kalın olmayan bir kalp şekli çizin ve kesin.

kağıtla yapılabilen hediyeler

Bu işlem sonrası krapon kağıtlarını aynı ebatlarda olacak şekilde, sayıca fazla olmasına dikkat ederek kesin. Krapon kağıtlarını, ters düz ters düz şeklinde katlatarak ortadan zımba yardımıyla zımbalayın. Sonrasında iki ucu özenli bir şekilde hafif oval olacak şekilde kesin ve her krapon kağıdını açmaya başlayın. Son krapon kağıdını açtığınızda bu kağıt tasarımları ortaya çıkacak. En son aşamada kestiğiniz mukavvaya hepsini özenli ve sıralı bir şekilde yapıştırın. En üst kısmından mukavvayı delerek bir ip geçirin. İşte güzelliği ile tüm misafirlerin ilgisini çekecek kapı süsü hediyeniz hazır hale geldi.

Sevimli Çiçek Çerçevesi Hediyesi

kağıtla yapılabilen hediyeler

Çerçevenin anılara ne kadar dokunduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle kuşkusuz herkesin evinde çerçeve görmek mümkündür. Kağıt çiçeklerden eşsiz güzellikte bir çerçeve hazırlamaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise, yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak harekete geçmelisiniz. İlginç hediyeler arasında olan bu ürünün maliyeti neredeyse yok. Bu sevimli hediye için bir adet kavanoz ve birkaç adet fon kartonu satın almalısınız. Öncelikle bir çiçek çizimi yapın ve bunu kesi. Sonra kartonların üzerine bu çiçekleri koyarak dikkatli bir şekilde hepsini kesin. Bütün kartonlarda bu şekli çıkarın. 

kağıtla el yapımı hediye

Seçtiğiniz fotoğrafları ister fotoğraf kağıdına isterseniz de normal kağıda bastırın. Bize sorarsanız, fotoğraf kağıdı daha uzun ömürlü kullanılabilmesini sağlayacaktır. Normal kağıtlar zamanla kullanılamaz hale gelecektir. Yuvarlak olarak fotoğrafları kesin ve bu çiçeklerin gövdelerine yapıştırın. Her bir çiçeğe bir pipet yardımıyla sap yapabilirsiniz. Bu kavanozda şirin görünüm açısından da oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Yaptığınız her çiçeği vazo ya da kavanoza koyun. Hediye edeceğiniz kişiye bir de not yazdınız mı, inanın bize mükemmel bir hediye tasarımı yapmış olacaksınız. Şunu belirtmeliyiz ki özellikle anneler ve babalar günü için bu hediye önerisi seçimi çok anlamlı olacaktır.

Güzel Bir Yazıdan Oluşan Kâğıt Flama Hediyesi

kağıtla el yapımı hediye

Yaratıcı hediyeler önerilerimizin bir diğer seçeneği ise flama yapımıdır. Flama özellikle son yıllarda; yıl dönümü, doğum günü, düğün ve nişan konseptlerinin aranılan dekorasyon ürünlerinden biridir. Üzerine her şey rahatlıkla yazılan bu ürün, dekorasyon açısından da oldukça başarılı bir görünüme sahiptir. Bu nedenle beğenilecek bir hediye seçeneği olacaktır. 

kağıtla yapılabilen hediyeler

Kağıt flama yapımında yalnızca kalem, fon kartonu ve ipe ihtiyaç duyacaksınız. Bu hediye tasarımında yapmanız gereken en önemli işler aynı ebatlarda keseceğiniz kartonlar. Sonrasında yazmak istediğiniz yazıyı kartonun üzerine kalem yardımı ile her kartona bir harf gelecek şekilde yazın. Yazıyı siz yazabileceğiniz gibi, hazır çıktı yazısı olarak da tercih edebilirsiniz. Yorgan iğnesine kalın bir ipi geçirin ve sonra iğneyi her bir kartonu bir başından bir de sonundan batırarak geçirin. Her bir kelime içeriğini aynı ipe geçirmeye dikkat edin. Ve görebileceği bir yere asın. İşte size etkileyici bir hediye tasarımı!

Sıcacık İçim Sağlayacak Resimli Mug Tasarımı

kağıtla el yapımı hediye

Özellikle kış aylarındayken mug hayat kurtarıcımız oluyor. Mug bardakları yaşamımızın her anında aktif olarak kullanıyoruz. Sıcacık çay ve kahvemizi koyduğumuz mug bardaklarımızı, sevimli bir tasarıma dönüştürerek hediye etmeye ne dersiniz? Bunun için fotoğrafçıdan yardım almanız gerektiğini ilk olarak bir belirtelim. Çünkü çizimini siz yapsanız bile, yapıştırdığınızda kalıcı bir sonuç alamayabilirsiniz.

kağıtla el yapımı hediye

Seçtiğiniz sade plastik mug bardaklar için internet üzerinden sevimli bir çizim tasarımı bulun. Hediye edeceğiniz kişiye göre bu temayı belirleyebilirsiniz. Gittiğiniz fotoğrafçı ya da kırtasiyelerden ebatlara göre yapışkan kâğıt çıktısı alabilirsiniz. Sonra özenli bir şekilde bu bardağa bu çıktıyı yapıştırın. Bu aşamada olabildiğince dikkatli olmalısınız. Evet, kâğıttan hediye tasarımınız hazır hale gelmiş olacak.

Sevgili Kâğıttan Verebileceğiniz En Güzel Hediye: Mektup

kağıtla el yapımı hediye

Kişisel hediyeler arasından verebileceğimiz en güzel ve en anlamlı hediye önerimiz ise, tabi ki mektup yazmaktır. Eskiden haberleşmede en sık kullanılan mektuplar, teknolojinin gelişmesi ile unutulsa da yine de özellikle sevgililer mektuplardan hala vazgeçemiyor. Bu nedenle bu güzel hediyenin pabucu hala dama atılmadı diyebiliriz.

kağıtla el yapımı hediye

Mektuplar sevgiyi dile getirebilmenin en güzel şekillerinden biridir. Çoğu zaman utanıldığı için söylenemeyen her şey mektuplarda rahatlıkla dile dökülebilir. Bunun yanı sıra yalnızca sevgiliye yazılmaz mektuplar… Arkadaşlara, anneye ya da babaya daha birçok kişiye mektup yazarak, içinizdeki tüm duyguları dile dökebilirsiniz. İnanın bize, mektup yazacağınız kişi kim olursa olsun ona bir kağıt parçası ile dünyaları verebileceksiniz.

el yapımı hediyeler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.