sadsad x
asdasd
Dondurma Çubuğundan Yapılabilecek Hediyeler

Dondurma Çubuğundan Yapılabilecek Hediyeler

24 Şubat 2020

Birçoğumuz özel günlerde ve sıradan günlerde sevdiklerine verdiği değeri gösterebilmek adına hediyeler alır. Ancak her ne kadar hediye alma fikri güzel gelse de hediye seçme işi bir o kadar da zordur. Hediye seçimi insanı kara kara düşündürecek bir detaydır. Ancak sevdiklerinizin ilgi alanlarına yönelik seçimlerle bu işi biraz kolaylaştırabiliriz. Şunu söylemeliyiz ki, en iyi hediye içeriklerinden bir tanesi el yapımı hediyeler. Uğraş verilerek yapılan hediyeler, sevgi ve değeri gösterebilmenin en güzel yolu değil midir? Bu nedenle hediye seçimlerinde ilk olarak kendi elinizden çıkabilecek hediye içerikleri düşünebilirsiniz. DIY denilen kendin yap hediye tasarımları son günlerde hem sıra dışı hem de dekoratif görünüm sağlıyor. DIY tasarımlardan biri de tahta çubuklardan dekorasyon ürünleri. Yazımızda tahta çubuklardan dekoratif olarak yapıp, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz ürünlerden bahsedeceğiz.

Rengarenk Çubuklardan Kapı Süsü

tahta çubuklardan hediye fikirleri

Tahta çubuktan hediye önerisi olarak ilk verebileceğimiz fikir kapı süsü. Rengarenk kapı süsü ile misafirlerinize hoş bir karşılama yapmak isterseniz, bu ürünü yapmayı deneyebilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan bu hediyenin şık görüntüsü ise göz dolduruyor. Tahta çubukları birçok renkte hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. İhtiyacımız olan ürünler ise; tahta çubuklar, silikon yapıştırıcı ve mukavva kartonudur.

dondurma çubuğundan neler yapılır

Öncelikle mukavva kartonunu yuvarlak olarak kesin, kestiğiniz mukavvanın düzgün bir daire olması gerekiyor. Kestiğiniz daireye öncelikle iç kısmına tahta çubukları özenli bir şekilde yapıştırmaya başlayın. Tamamı dolana kadar bu işleme devam edin. Sonrasında yapıştırdığınız tahta çubukların biraz üstünden başlayarak, yine etrafını doldurana kadar çubukları yerleştirin.

dondurma çubuğundan neler yapılır

En son biraz daha üstünden tahta çubukları bir tur daha döndürmeniz gerekiyor. Bu işlem sonrası dekorasyon ürününüz hazır. İp yardımı ile asabilirsiniz. Ayrıca bu ürünü, ortasına ayna koyarak da salonunuz için dekoratif bir hale de getirebilirsiniz.

          

Tahta Çubuklardan Dekoratif Kutu

tahta çubuklardan hediye fikirleri

Dekoratif kutuları yaşamımızın her alanında sıklıkla kullanıyoruz. Bu nedenle sizde tahta çubuktan tasarım kutu yaparak da sevdiklerinizin kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çok sayıda tahta çubuk ve yapıştırıcı satın almak olacak. İstediğiniz boyuta ulaşana kadar her bir tahta çubuğu yan yana yapıştırın. İstediğiniz boyuta gelince yanlar birer tahta çubuk koyarak üst üste tahta çubukları 4 bir yandan yapıştırın. Bu kadar basit bir şekilde dekoratif kutunuz hazır hale gelecek. İstediğiniz takdirde çubukları yan yana yapıştırarak kutuya kapakta yapıştırabilir, ya da açık olarak kullanabilirsiniz.

            

Tahta Çubuklardan Dekoratif Saksı

tahta çubuklardan hediye fikirleri

Çiçek hediyesi herkesin aklı başından alacak güzellikte bir hediyedir. Vereceğiniz çiçeğinin saksının daha renkli görünebilmesi için renkli tahta çubukları kullanabilirsiniz. Bu kendin yap hediye modeli sevdiklerinizin masa üstünde şık bir hatıra olarak kalacaktır, bize güvenebilirsiniz. Bu saksının yapımında ilk olarak düz bir saksıda bulunan çiçek seçmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra malzeme olarak yapıştırıcı ve çubuklara ihtiyacınız olacak.

dondurma çubuğundan neler yapılır

Saksının etrafını tamamen çubuklarla kaplanacak şekilde yapıştırmalısınız. Yer yer saksıya çubuklar büyük gelirse böyle bir durumda çubukları kesebilirsiniz. İsterseniz üzerine figür, kurdele gibi süslemelerde kullanabilirsiniz. Sonrasında sevimli saksı ve çiçeğiniz hediye edileceği kişiyi bekliyor olacak.

           

Tahta Çubuklardan Dekoratif Anahtarlık

tahta çubuklardan hediye fikirleri

İlginç hediye tasarımları arasında olan bir diğer tahta çubuk modeli ise dekoratif anahtarlık. Oldukça kolay bir yapımı olan bu model, çok da kullanışlı bir ürün özelliğine sahip. Ürünü yapabilmeniz için tahta çubuklara ve yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Öncelikle istediğiniz boyuta ulaşana kadar çubukları yan yana birbirine yapıştırın. Sonrasında yapıştırdığınız yatay çubukların üzerine iki yana gelecek şekilde dikey olarak çubukları yapıştırın.

dondurma çubuğundan neler yapılır

Dikey yapıştırdığınız çubukların en başından üçgen olacak ve birbirlerine yapıştırılabilecek şekilde tahta çubukları yapıştırın. İşte bu kadar! Anahtarları koymak için ise ikiye katladığınız çubuklara ufak bir çentik atın. Bu şekilde kaç tane yapmak istiyorsanız yapın ve gövdeye yapıştırın. Artık hediye etmeniz için hazır olmuş olacak.

                 

Tahta Çubuklardan Mini Takı Tezgahı

tahta çubuklardan hediye fikirleri

Hediye yapmak istediğiniz kişi kadınsa bu hediye seçimi onun için oldukça kullanışlı olabilir. Genellikle takılara fazla ilgili olan kadınlar, düzenli bir şekilde takılarını saklamazsa birçoğu kaybolabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için takıları çok seven arkadaşınıza bu hediyeyi yapabilirsiniz. Bu hediyenin yapımında renkli tahta ve yapıştırıcıdan başka hiçbir şey kullanılmıyor. Bu nedenle maliyeti yok denecek kadar az. Öncelikle iki tane çubuğu baş kısımlarından birbirlerine zıt duracak şekilde yapıştırın. Bu zıt çubuklardan iki adet yapmalısınız. Sonra her iki çubukların altına da düz bir zeminde durabilmesi için tahta çubuk yapıştırın. Sonra yaptığınız iki çubuğun arasını tahta çubuklar yardımıyla yapıştırarak doldurun. Ancak yapıştırırken aralık bırakmayı unutmayın. Çünkü takılar bu aralıklara oturacaktır. İş bittikten sonra yakınınıza hediye ederek onu mutlu edebilirsiniz.

       

Tahta Çubuklardan Dekoratif Çerçeve

tahta çubuklardan hediye fikirleri

Ucuz hediye önerileri arasında anlamlı bir hediye fikrimiz var. Bu ne diye soranlar için cevabımız çerçeve. Çerçeve hediyesi ile sevdiklerinize kendi elleriniz ile yaptığınız ölümsüz bir anı bırakabileceksiniz. Yapımı bir hayli kolay olan bu çerçeve için, tahta çubukları ikişerli olacak şekilde dört taraftan yan yana yapıştırın ve çerçeve şeklini ortaya çıkarın. İsterseniz bu işlemi yapmadan önce çubukları boyayabilir, istediğiniz şekli verebilirsiniz.

dondurma çubuğundan neler yapılır

Tahta çubukları renkli ya da renksiz kullanabilirsiniz. Bu konuda tamamen özgür olacaksınız.  Bu kare şeklinden aynı şekilde bir tane daha yapmanız gerekiyor. Bu aşamada seçeceğiniz bir fotoğrafı birinin atına diğerinin üstüne gelecek şekilde ayarlayın. Ve yaptığınız çubukları resim ortada kalacak şekilde üst üste yapıştırın. Evet evet bu sevimli ve anlamlı hediye tasarımı yalnızca 5 dakikada yapılabilecek kolaylıktadır.

                

Tahta Çubuklardan Dekoratif Bardak Altlığı

tahta çubuklardan hediye fikirleri

Bardaklar çok kullanılıyor ya bardak altlıkları? Sağlıklı bir kullanım açısından bardak altlığı kullanımı da şart. Yoksa istenmeyen durumlara davetiye çıkarabilir. Bu nedenle bardak altlığı hediye fikirleri oldukça mantıklı olacaktır. Bu hediyeleri yapabilmek için ilk olarak, tahta çubukları ikiye bıçak yardımı ile kesin ve yan yana bir şekilde yapıştırın. İlk sıra bittikten sonra tersi yönünde bu sefer aralıklı olarak çubukları yapıştırın.

dondurma çubuğundan neler yapılır

Bu araya yapıştırdığınız tahta çubuklar uzun olabilir. Sonra tekrar ilk yapıştırdığınız çubukların yönünde olacak şekilde bir sıra daha tahta çubuk yapıştırın. İşte sevimli bardak altlığı hediye edebilmek için hazır hale geldi.

                           

Tahta Çubuklardan Dekoratif Kitap Ayracı

tahta çubuklardan hediye fikirleri

Kitap okuyan bir arkadaşınıza hediye yollamak istiyorsanız bu hediye yapımı kadar onu mutlu edecek bir şey daha yoktur bizce. Her kitabı okuyuşunda seni hatırlayacağından emin olabilirsin. Bu basit ayraçların yapımı neredeyse birkaç dakikanı alacak sonuç ise mükemmel tasarım ayraçlar olacak. Bunu yapabilmek için öncelikle eva ya da keçe satın almalısınız. Birkaç renk almanız birden çok yapabilmeniz adına daha mantıklı olacaktır. Öncelikle renkli tahta parçalarına hangi figürleri yapıştırmak istediğinize bir karar vermelisiniz.  Hayvan tasarımları, sevimli suratlar, ya da güneş meyveler ve benzeri birçok şekil keserek tahta parçasına yapıştırabilirsiniz. Hayvan tasarlamak istiyorsanız, kalemler yardımı ile göz, ağız gibi detayları yapabilirsiniz. Oldukça basit yapımı olan bu hediye karşınızdaki kişiyi mutlu etmeye inanın fazlasıyla yetecek.

kişiye özel hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.