sadsad x
asdasd
Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahve Falı Nasıl Bakılır?

18 Ocak 2020

Kahve falı yüzyıllardır insanların hayatında yön veren veya eğlence amaçlı bakılan, bir nevi geçmiş ve gelecek hakkında bilgiler veren aktivitelerden biridir. Kahve falı bakma geleneği çok öncelerden Şamanizm getirdiği bir nevi kültürden doğmuş olayların yorumlanmasıdır. Fal bakımı sırasında çok önemli ve dikkat edilmesi gerekilen konular mevcut olmaktadır. Fal kapatılırken kişiler ilk önce niyet etmesi gerekmektedir. Niyet edildikten sonra fincan ters bir şekilde çevrilerek, bakan falcıya sunulur. Kahve falı bakma işlemi öncesinde fincanın soğumasını beklemeliyiz. Kahve açıldığında söylenecek olan semboller daha detaylı görülmesi açısından, soğuma işlemi çok önemli bir husus olmaktır. Çoğu insan kahve falı bakma işlemi sırasında fincanın üzerine yüzük koyarlar. Bu işlem fincanın hemen soğuması açısından önemli bir olay olarak bilinir. Kişi tüm isteklerini ve görülmesi istediği şeyler üzerine dileklerini de bu sırada tutar.

Kahve falı nasıl bakılır

Kahve Falı ve Semboller

Kahve falında anlamları ve bakma işlemleri sırasında önemli ve asla atlanmaması gerekilen işlemler arasında sembollerin çok iyi yorumlanması gerekmektedir. Semboller tek başlarına ve yanlarında bulunan simgeler ile farklı boyutlarda anlamlara da gelmektedir. Bunu kahve falı bakma işlemi sırasındaki falcıyla aranızdaki enerjiden daha çok hissedebileceksiniz. Kahve falı anlamlarını daha çok ünlenmiş kişiler tarafından bakılması ve olumlu telkinler verilmesi, fal baktıranlar açısından dikkat edilmesi gereken diğer hususlardan bir tanesidir. Şimdi kahve falında önemli sembolleri yorumlayalım.


Falda At Çıkması Ne Anlama Gelir?

kahve falı bakma

Kahve falı bakma işlemi sırasında at kavramı kişilerin hayatlarında kısmet açısından bol ve bereketli bir döneme gireceğinin simgelerindendir. Özellikle bekâr insanlar için, evlenecekleri anlamına gelir. İş bekleyenler içinde kısa sürede işlerine girecekleri gibi kavramlar ile yorumlanır.

Balık Çıkması Ne Anlama Gelir?

kahve falı nasıl bakılır

Kahve falında balık ve deniz ikilisi kişinin çok kısmetli olduğunu ve bir seçim yapması gerektiği anlamına gelir. Kahve falı anlamları açısından en önemli sembollerden biri olmaktadır. Genellikle balık boyutları kahve falı bakma işleminde de önemli bir detay olmaktadır.

Aslan

kahve falı bakma

Kahve falı bakma işleminde aslan sembolü güç anlamında önemli bir detay olmaktadır. Kişi hayatında gücü simgeleyen olaylar ile karşılaşacağı ve kimseye yenik düşmeden, her olaydan galip çıkacağı anlamlarından kullanılmaktadır. Herkesin hayatında aslan sembolü çok farklı anlama gelmektedir. Kahve falında tamamen güç ve savaş anlamında kullanılmaktadır.

Araba

kahve falı

Kahve falında araba, yönetimi ve hayatınızın başrolünde kendi kararlarınızın vereceği anlar olup, tamamen direksiyonun yani arabayı sizin yönettiğiniz anlamına da gelir. Her bakımdan araba kişinin her kararda kendine özgü bir tavır sergilediği anlamında yorumlanmaktadır.

Kahve Falı Bakma: Ev Sembolü

kahve falı bakma

Kahve fal yorumlama işleminde anlamı olarak ev, kişilerin ev alacakları veya bekâr kişilerin de evlenecekleri anlamında da kullanılır. Öğrenciler açısından farklı bir kapının açılarak, iş fırsatı anlamında da kullanılır.


Okul

kahve falı nasıl bakılır

Kahve falında okul, falcılar tarafından bilim ve ilim alanında kişilerin çok fazla başarı elde edeceği anlamına da gelmektedir. Başarılı bir şekilde okul hayatını veya önündeki sınavları geçeceği anlamında bir yorumlanması vardır.


İnek

Kahve falında inek, tembellik anlamında kullanırken, bir yandan da bereket açısından da yorumlanır. Kişilerin hayatlarını hareketlendirmek için bir mesaj niteliği taşıyan sembollerden bir tanesi olur.


Baykuş


Kahve falı bakma işlemi sırasında görünen baykuş simgesi, kişilerin hayatlarında onları uzaktan ve yakınından gözetleyen sinsi insanların var olduğu anlamında kullanılır. Bir işte veya bir ortamda her an düşmesini bekleyen kötü niyetli insanların varlığının işareti anlamında yorumlanır. Kimi zaman baykuş iyi anlamların da olduğu şekilde yorumlanır. İyi bir haber niteliğinde de kullanılmaktadır.

Yılan

kahve sembolleri

Yılan kahve fal bakma işlemleri sırasında ve anlamı ile insan hayatında sürekli onun kötülüğünü isteyen kişileri temsil etmektedir. Bu doğrultuda kahve fal sahibinin dikkat edilmesi gerektiğine dair mesaj verebilecek nitelikte olmaktadır. Yılanın sürüngen olması kendi yüzünü hiç belli etmeyen bir kişi olarak da yorumlanabilir.


Fare

Kahve falında fare yine kötü bir olayın yaşanacağı anlamına gelir. Özellikle kişilerin kahve tabağında olması, evlerinden kötü bir gelişmenin olacağı anlamında da gelir. Dikkat edilmesi gerekilen bir husus olmaktadır.


Yol

kahve falı anlamları

Kahve falında yol çok açık bir şekilde ferahlık veya bir yere seyahat edeceğiniz anlamına gelmektedir. Kişilerin bir uzak yerden haber geleceği anlamında da kullanıldığı bilinmektedir. Her bakımdan güzel olaylar ile karşılayacağı ile yorumlanır.

Kahve Falında Rakamlar

kahve falı nasıl bakılır

Kahve fal bakma sırasında rakam ve sayılar, insanların hayatlarında önemli bir yere sahip olmaktadır. Kişilerin önemli ve özel günlere ayrıcalıklı bir mesaj niteliği de taşımaktadır. Ünlü falcılara göre belirli rakamlar, insanların gelecek hayatlarına yön verdiğinin kanıtı olarak belirlenir. Özellikle 9,7, 12 gibi çift ve tek rakamlı sayılar, iyi ve kötü olacak olaylar hakkında detaylı bilgi verme özelliği taşır. Örneğin insanların evlenecekleri veya bebek bekleyen insanlar açısından haberci olabilecek bir sembol niteliği taşır. Herkes açısından sayıların ve yerin önemi büyük olduğu için, kahve falı işlemleri sırasında dikkatli sayı ve kavramları bilinçli dinlemeniz önerilir.


Kahve Falı Ve Tarot

kahve falı nasıl bakılır

Eski bir gelenek olan kahve falı bakma işlemi yanı sıra artık tarot ve çeşitli fallarından mevcut olduğu bilinmektedir. Kahve falı ve tarot ikilisi son zamanlarda moda olmuş, tarot daha detaylı işlemler açısından kullanılmaya başlanmıştır. Tarot falı ve kahve falı anlamları birbirleri ile anlamlı bir ilişki kurma neticesinde daha detaylı bir bakım söz konusu olmaktadır. Kişiler kendi hayatlarından sorular sorurlar. Bu şekilde tarot ve kahve falı anlamları yorumlanır.

Kahve Falı ve Niyeti

kahve falı

Kahve falı bakam işlemleri sırasında en önemli olaylardan biri niyet olup, fincanın bu şekilde kapatılması çok önemli bir nokta olmaktadır. Kahve falı anlamları bu şekilde kişinin hayatına göre şekil alarak, semboller ile yorumlanır. Örneğin bebek ve gelinlik görülmesi, bekâr kızların evlenecekleri anlamlarına gelirken, tek başına görülmesi bazen kötü olayların da habercisi anlamında yorumlanmaktadır.


Kahve Falı Bakma Yöntemleri

kahve falı nasıl bakılır

Kahve falı bakma işlemleri sırasında en önemli olay fincanın düzgün bir şekilde yorumlanması ve fincanın başlangıç noktasını iyi belirlenmesi olmaktadır. Fincanın kulp yeri kahve falının başlangıç noktası olup, sonrası gelecek ile ilgili sembollerin tasvirini verir. Sağ taraftaki olaylar geçmiş ile ilgili olayların bilgilerini de vermektedir. Diğer bir hususta fincanın dibindeki insanın içini göstermektedir. Çok doğru bir şekilde yorumlanması gerekilen kahve falı bakma yöntemleri vardır. Kahve tabağını da bu doğrultuda yorumlamak gerekmektedir. Kahve tabağı kişinin aile yaşantısı hakkında bilgiler vermektedir. Kahvenin her bakımdan insan hayatında önemli bir yere sahip olduğunu ve bunun üzerine bir sürü sözlerinde olduğunu biliyoruz. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olduğunu ve bu vesile ile insanın hayatını yorumlaması, Türkler için önemli bir nokta olmaktadır. Bu gelişmeler doğrultusunda kahve falı bakma işlemi artık daha fazla yorumlayıcısı ile devam etmektedir. Her bakımdan kişilerin geçmiş ve gelecek hayatlarına farklı bir açıdan bakılmasını sağlar. İnsan hayatında çok fazla kaptırmamak şartıyla ve fala inanma falsız da kalma düşünceciyle arada güzel telkinlerin mevcut olduğu fal bakımı işlemi ile fal baktırabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.