Saatler Ne Anlama Geliyor? Saat Falı

Saatler Ne Anlama Geliyor? Saat Falı

17 Haziran 2019

Hayatta neredeyse her şeyde olduğu gibi, saatlerde birtakım anlamlar ifade etmektedir. Kimi vuslat anının yaklaştığını gösterirken, kimi bir papatya falı gibi sana olan bir sevgiyi ifade etmektedir. Özellikle çift saatlerin anlamları, daha geniş ve oldukça hoşunuza gidecek türden. Gelin her gün sıklıkla baktığımız saatlerin anlamı nedir? Birlikte bakalım.

Saatlerin Anlamı – Çift Saatlerin Anlamları

Genellikle en fazla anlam yüklenen çift saatlerin yanı sıra, günlük 13 defada ters saatler görüntülenmektedir. Zamanın saatler üzerindeki akreple yelkovan ilişkisi, farklı birçok duygusal ifadeyle anlamlandırılmış ve hatta özellikle Uzak Doğu ülkelerinde, bu duygusal ifadeler saat falı olarak ayrı bir kültür oluşturmuştur. Aşağıda çift saatlerin anlamları başta olmak üzere, genel olarak duygusal dünyamızın derinliklerinde saatlerin anlamı hakkında bilgiler verdik.

Çift saatler şunlardır: 00:00, 01:01, 02:02, 03:03, 04:04, 05:05, 06:06, 07:07, 08:08, 09:09, 10:10, 11:11, 12:12, 13:13, 14:14, 15:15, 16:16, 17:17, 18:18, 19:19, 20:20, 21:21, 22:22, 23:23

00:00 Saat Anlamı – Rüyalarını Süslüyorsun

saatlerin anlamları

Saat falına göre bilinçaltına öylesine yerleşmişsiniz ki, ilgi duyduğunuz kişinin sizi uyurken dahi anımsadığını, rüyasında sıklıkla gördüğünü ifade eder. Seninle ilgili geleceğe dair planlar yapmaya başlamıştır ve gelecek planlarının odak noktasında sen varsın.

01:01 Saat Anlamı – Seni Gerçekten Seviyor

saatlerin anlamları

Sana olan duyguları, günün ilk dakikaları kadar taze ve umut doludur. Saatine bakıp sıklıkla bu zamanın denk geldiğini görüyorsan, bil ki sana büyük bir sevgiyle bağlıdır. Çift saatlerin anlamları arasında seni ziyadesiyle mutlu olacak bu zaman, ilgi duyduğun kişinin sana olan sevgisini ifade ettiği gibi, ‘1’ rakamlarından oluşması da hayatında senden başkasının olmayacağına yani sadakate işarettir.

02:02 Saat Anlamı – Senden Hoşlandığını İfade Eder

Saatlerin Anlamları

Şayet genellikle saatinize baktığında bu rakamlarla karşılaşıyorsan, çok şanslı olduğunu bilmelisin. Bu rakamlar, onunda senden fazlasıyla hoşlandığını göstermektedir. Hoşlanma aşamasındayken yapman gereken, ona karşı daha hassas davranmak olmalıdır. Bu sayede aranızdaki ilişkiyi en iyi şekilde ilerletebilir, büyük bir aşka yelken açabilirsin.

03:03 Saat Anlamı – Aşka Ramak Kaldı!

saatlerin anlamları

Saatlerin anlamı arasında, belki de heyecanın zirvede olduğu günlere işaret eden o an! Saat falına göre bu zamanı sık görmeye başladınsa, sana aşık olmaya ramak kalmış demektir. Artık duygu dünyanı güzelliklerle dolduracak günlere, çok az kaldı. Bu dönemde heyecanına yenik düşüp, yanlış adımlar atmaman gerekir. Kalbinizde çakan kıvılcımlar sizi tutuşturmak yerine, birlikte yürürken önünüzü aydınlatmalıdır.

04:04 Saat Anlama – Seni Ölesiye Seviyor

saatlerin anlamları

Çift saatlerin anlamları arasında, yine seni mutlu edecek bir zaman dilimi. Bunu gördüğünde kesinlikle bilmelisin ki, seni gerçekten çok seviyor. Bu sevgisi, onu seninle ciddi adımlar atma düşüncesine ve geleceğe dair planlar yapmaya sürüklüyor. Onun duygu dünyasının, tepeden tırnağa seninle dolu olduğuna emin olabilirsin. Sevginin ve aşkın güzelliğini, onunla dolu dolu yaşayabilirsin.

05:05 Saat Anlamı – Sana Karşı Nefret Kılıcını Çektiğini Bilmelisin

saatlerin anlamları

Saat falına göre saatlerin anlamı arasında, tehlike çanlarının çaldığını gösteren bir zamanlama. Son günlerde sıklıkla bu zamana denk geliyorsan, ilgi duyduğun kişinin senden nefret ettiğine emin olmalısın. Bu nefretin bir tomurcuk halinde olma ihtimali varsa, biran önce aranı düzeltmek için atılmalı ve gerekeni yapıp gönlünü almalısın.

06:06 Saat Anlamı – Bu Günlerde Teklif Etmekten Kaçınmalısın

saatlerin anlamları

Yapacağın teklifin türü ne olursa olsun, bu zaman saat falına göre teklif yapmak için oldukça kötü bir zamanlama olacağına işarettir. Özellikle yeni bir teklif için daha tehlikeli kabul edilirken, hazırda çıkmakta olduğun birisine yönelik basit bir yemek teklifi dahi reddedilmene neden olacaktır. Bu süreçte, onu biraz kendi halinde bırakmak ikiniz için de iyi gelecek bir karar sayılabilir.

07:07 Saat Anlamı – Bir Sen, Bir O ve Bir de Bebek

saatlerin anlamları

Başlığı okuduğunda, eğer ki sende bir bebek sahibi olmak istiyorsan derinlemesine bir heyecan duyman mümkündür. Bu saat, çift saatlerin anlamları arasında en umut verici, en güzel duyguların yoğunlaşacağı muhteşem bir döneme işaret etmektedir. Onun senden bebek yapmak istediğine karşı aynı duygularla bir yaklaşım içerisindeysen, seni mutluluktan uçuracak teklif için her an hazır olmalısın.

08:08 Saat Anlamı – Kahvaltı Teklifine Hazırlan

Saatlerin Anlamları

Bugünlerde, ondan kahvaltıyı dışarıda birlikte yapma teklifi alman büyük olasılıktır. Güne onunla güzel bir şekilde başlamak, pozitif enerjiyle dolmanı sağlayacaktır. Yemek teklifinden ziyade kahvaltı teklifleri, bir samimiyetin ve ilginin göstergesidir. Seninle ilgili samimiyeti hakkında, bu kahvaltıyla beraber bir ipucu daha edinmiş olacaksın.

09:09 Saat Anlamı – Ondan Seni Üzecek Bir Söz Duyabilirsin

saatlerin anlamları

Bu sıralar aranıza biraz mesafe koymak, ilişkiniz için daha faydalı olacaktır. Çift saatlerin anlamları arasında 09:09, onun sana üzücü bir söz söyleme ihtimalinin öncesinde hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu gösterir. Eğer ki aranıza bir süre mesafe koyma imkanınız yoksa, öyleyse söyleyeceği söze karşı psikolojik olarak kendini hazırlamalı, durumu idare etme yolunu tercih etmelisin. Aksi halde kıvılcımla benzini bir araya sıklıkla getirmek, aranızda sevgiyi ve yaşanmışlıkları kül edecek büyük bir yangına dönüşebilir.

10:10 Saat Anlamı – Zamanlar Hep Vuslatı Değil, Ayrılığı da Simgeler

saatlerin anlamları

Maalesef ki 10:10, saatlerin anlamı listemizde olumsuzluğun, en üzücü dönemlerin habercisi olabilir. Zaman denildiğinde uzaktakiler için akla vuslat, kavuşma ve özlem gibi duygular daha sık gelse de, 10:10 saatini sıklıkla görmeniz, karşınızdaki kişinin sizden biran önce ayrılmak için her an bir adım atabileceğine işaret ediyor. Bazen hayatta her şeyin istediğiniz gibi gitmeyeceğinin adeta saat falındaki timsali olan bu rakamlar, ilişkinizi gözden geçirmeniz gerektiğini de size haber etmektedir. Varsa hatanı düzeltmeli, kesinlikle gönlünü almaya çalışmalısın.

11:11 Saat Anlamı – Sürpriz Hediyeler Alabilirsin

saatlerin anlamları

Sana sevebileceğin bir hediye alarak, sürpriz yapma hazırlığında olduğunu işaret eden bir zamandır. Hediyenin değerinden ziyade, senin için oldukça kullanışlı olacağı gibi aranızdaki bağın daha fazla artmasını sağlayacaktır.

12:12 Saat Anlamı – Ailesine Seni Açmaya Başlayacak

saatlerin anlamları

Seni ailesine anlatma planları yapmaya başladı. Artık ilişkiniz, çok daha ciddi bir hal alacak. Bu süreçte, onu ailesine karşı mahcup etmemek için daha fazla özen göstermen gerekebilir. Çift saatlerin anlamları arasında 12:12 aynı zamanda, bir birliktelikte ciddiyete karşı ilk adımların, atılacağına da işaret etmektedir.

13:13 Saat Anlamı – Seninle Konuşmak İstese de, Bundan Utanıyor

saatlerin anlamları

Seninle başlayacak ya da var olan ilişkiniz hakkında konuşmak için can atsa da, bundan biraz utanıyor. Çekingen yapısından ziyade, senin de ona karşı bu konularda biraz daha adım atmanı bekliyor olabilir. Tüm yükü onun omuzlarına yüklemek yerine, birkaç adımda sen atarak bu basit sorunu kısa sürede çözebilirsin.

14:14 Saat Anlamı – Evlenme Teklifine Hazır Ol!

saatlerin anlamları

14:14 sıklıkla karşına çıkmaya başlamışsa, hayatının en büyük teklifini almaya hazır olmalısın. Saatlerin anlamı arasında 14:14, büyük teklifler alacağına işaret eder. Bu teklif iş hayatın için de geçerli olsa da, aşk hayatında evlilik teklifi alacağın şeklinde kabul edilmektedir.

15:15 Saat Anlamı – Bir Çılgınlık Yapıp Seninle Kaçabilir

saatlerin anlamları

Özellikle ailelerin istemediği ilişkilerde, kaçma anlamı taşıyan 15:15, sadece ömür boyu bir birliktelik yani evlilik için kaçma anlamı çıkarabileceğimiz bir zaman dilimi değildir. Rutin hayatından sıkılması sebebiyle, sizinle baş başa birkaç gün tatil yapma isteğini de bunun içerisinde sayabiliriz.

16:16 Saat Anlamı – Artık Seni Arkadaşları da Tanıyor

saatlerin anlamları

İçinde senin odak noktası olduğun geleceğe yönelik planlarında o kadar ciddi ki, artık seni arkadaşlarına anlatmaya başlıyor. Kimse ciddi olmayan bir ilişkiyi, arkadaşlarına açmak istemez. Saatlerin anlamı için saat falına baktığımızda, bunun açık bir ifade olduğunu görebiliriz. Artık sende ona karşı biraz daha ciddiyet sergilemeli, ilişkinize sımsıkı sarılmalısın.

17:17 Saat Anlamı – Aynı Hayalleri Kuruyorsunuz

saatlerin anlamları

Çift saatlerin anlamları arasında en ilginç göreceğimiz zamanlama, belki de 17:17’dir. Çünkü emin olun ki bu saati son günlerde sıklıkla görüyorsanız, birbirinize çok yakın hayaller kuruyorsunuz demektir. Bu hayallerin ilişkiniz gibi ortak bir payda için olması da, bu ilginç durumu aynı zamanda daha özel bir hale getiriyor.

18:18 Saat Anlamı – Sevgisinde Sınır Tanımıyor

saatlerin anlamları

Sana olan sevgisi, çocuğu olmayan kişiler için hayatındaki tüm varlıklara olan sevgisinden daha fazladır. Bu sevgiyi zaman zaman seni şımartmamak için gizlemeye çalışsa da, bil ki sen artık her şeyisin. Bu sevginin kıymetini bilmelisin. Senin yerinde olmak ve seven tarafından her şeyin ötesinde tutulmak isteyen, çevrende binlerce insan görebilirsin.

19:19 Saat Anlamı – Dudakları Dudaklarında Olmak İstiyor

saatlerin anlamları

Bunu erotizm olarak algılamak, pekte doğru bir tutum olmayacaktır. Sana karşı olan duygu yoğunluğu o kadar fazla ki, 19:19 için saatlerin anlamı, cesaret edebilir mi bilinmez ama, ellerinden tutup dudaklarına en azından küçük bir buse kondurmak istediğini söylüyor.

20:20 Saati Anlamı – Tehlike Çanları Çalıyor! Başkasının Yanında Olabilir!

saatlerin anlamları

İlişkiniz için, aslında tehlikenin de ötesine geçmiş bir durum. Bu sıralar başka biriyle takılıyor olma ihtimali, senin şüphelerinin de ötesine geçecek kadar fazla. Çift saatlerin anlamları arasında 20:20, aldatılma ihtimalinin çok yüksek olduğuna dair en kuvvetli zaman olarak bilinmektedir. Ancak unutmamalısın ki, hayatta her şey fallardan ibaret değildir.

21:21 Saat Anlamı – Seninle İlgili Gelecek Hayalleri Oldukça Yoğun

saatlerin anlamları

Sana olan duyguları o kadar yoğun ve ciddi ki, gelecekle ilgili hayallerinin neredeyse tamamında sen varsın. Kurmuş olduğu tüm hayallerin merkezine seni oturtmuş, sana odaklanmış durumda. En büyük hayali ise seninle mutlu bir yuva kurup, çocuk sahibi olmaktır.

22:22 Saat Anlamı – Kahve Teklifine Hazır mısın?

saatlerin anlamları

Seninle özellikle geleceğe dair bir ön konuşma için bile olsa, bir kahve ısmarlayıp sohbet etme düşüncesi olabilir. Geleceğe dair yapacağınız bu konuşma, çok ciddi boyutta olmayacaktır. Hatta sadece senden, dolaylı yolda ileriye dönük hayallerin hakkında fikir almak isteyebilir ve sen bunun farkında bile olmazsın.

23:23 Saat Anlamı – Onun İçin İlk ve Tek Anlamı Taşıyorsun

saatlerin anlamları

Her ne kadar belki de seni tanıyana kadar ufak tefek kaçamakları olmuş olsa da, ciddi anlamda seni ilk ve tek kişi olarak düşünüyor. Senden önce yaşadığı çıktığı kişilerle arasındaki ilişkinin, çıkma düzeyine dahi aslında ulaşamadığını söylemek mümkündür.

Saatlerin Ters Anlamları

Saatlerin Ters Anlamları

Çift saatlerin anlamları gibi aşk ve ilişkileriniz hakkında ipucu verecek saatlerin anlamı olduğu kadar, saatlerin ters anlamı da saat falında bazı ipuçları vermektedir. Bunlara maddeler halinde kısaca değinecek olursa, şunları diyebiliriz;

 • 01:10: Sen ne kadar onun için mücadele etsen de, seni hiç sevmediği anlamı taşımaktadır.
 • 02:20: Senden pek hoşnut olmadığına dair bir işarettir.
 • 03:30: Sana aşık olması, senin kuracağın bir hayalin ötesine gitmeyecektir.
 • 04:40: Sana olan ilgisi, oldukça az olup, sevgiden bahsedilemez.
 • 05:50: Sana açılamasa da, senden hoşlanma ihtimali çok yüksektir.
 • 10:01: Seninle evlilik hayalleri kuruyor.
 • 12:21: Seni sevdiğini düşünüyorsan, yine hayal kırıklığı yaşayacaksın.
 • 13:31: Seni sosyal bir eğlence olarak görüyor olabilir. Seni umursamadığını görebilirsin.
 • 14:41: Seninle ilgili, geleceğe yönelik planları bulunuyor.
 • 15:51: Bu zamanı sık görüyorsan, eski sevgilinle barışma olasılığınız çok yüksektir.
 • 20:02: Seninle evlenebileceğine dair bir işarettir.
 • 21:12: Aklından çıkmıyorsun.
 • 23:32: Sana gerçekten aşık birisi olduğunu, yakında göreceksin.

Çift saatlerin anlamları ve saatlerin tersi anlamları bu şekildedir. Saat falı Uzak Doğu ve Orta Asya’da birçok topluluk tarafından, yıllarca kullanılmaktadır.

sevgiliye hediye fikirleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.