sadsad x
asdasd
Keçeden Kalp Kalem Başlığı Yapımı

Keçeden Kalp Kalem Başlığı Yapımı

13 Mart 2017

Kalpli Keçe Kumaştan kalem başlığı Nasıl yapılır? Çocukları mutlu etmenin, sevindirmenin birçok yolu vardır. Küçücük bir sürpriz onları dünyanın en mutlu insanı yapmaya yeter. Çocukların mutlu oldukların da yüzlerinde beliren ifade gerçektende dünyanın en güzel manzaralarından biri oluverir. Sizde çocukları mutlu etmekten mutlu olanlardansanız işte size güzel bir fırsat! Bu yazımızda kolay bir şekilde bütün çocukların işine yarayabilecek “Keçeden kalp kalem başlığı” yapmayı sizlere anlatacağız. Hazırlanması oldukça basit ama çocuklar üzerindeki etkisi oldukça güçlü olacak! Dilerseniz bu harika el yapımı hediye projeyi çocuklarınız ile beraber evinizde yapabilirisiniz. Hem onlar içinde el becerilerini geliştirebilecekleri harika bir uğraş olacaktır. Siz ve çocuklarınız hazır iseniz “Keçeden kalpli kalem başlığını” nasıl yapabileceğinizin anlatımına resimler eşliğinde geçelim. Ama önce her zamanki gibi bu proje için gereken malzemeleri sıralayalım…


Bu proje için gereken malzemeler:


• Makas
• Tutkal
• Kalem
• Kırmızı ve beyaz keçe kumaş
• Süslemek için küçük boncukklar
• 15 cm tel
• Kalp şeklinde şekillendiriciler
• Kalem
• İğne ve İplik


Bu proje için gereken malzemeleri çok kolay bir şekilde çevrenizdeki kırtasiyelerden veya hobi marketlerden temin edebileceğiniz ürünler. Malzemelerin birçoğu zaten evlerinizde mevcutlar.

Keçe Kumaştan Kalp Kalem Başlığı Yapmak

Keçe kumaşın üzerine kalp simgesini çıkarmak için kalp biçiminde şekillendiriciler kullanabilirisiniz. Yada internetten kalp simgesini görsellerden indirerek bir çıktısını alın ve makas yardımı ile düzgün bir biçimde kesin. Kestiğiniz kalp simgesini bu defa sert bir karton veya mukavva üzerine çizin. Çizim tamamlanınca dikkatli bir biçimde maket bıçağı veya makas yardımı ile kesin. Kestiğiniz materyali bu defa keçe kumaş üzerine oturtarak etrafından çizerek kumaş üzerinede çiziminizi yapın.

Keçe Kumaştan Kalp Kalem Başlığı Yapmak

Keçe kumaş üzerine aldığınız çizimleri makas yardımı ile keçe kumaş üzerinden makas yardımı ile çıkarın. Kaç tane keçeden kalp kalem başlığı yapacaksanız o sayıda keçe kumaştan kal sembolleri kesebilirisiniz.

Keçe Kumaştan Kalp Kalem Başlığı Yapmak

Kalp şekilgenini keçe kumaşın üzerine oturtun ve içine tutkal sürün. İçine diyoruz zira tutkalın keçe kumaşın dış kısımlarına taşmaması i,çerden tutkal sürülür. Eğer elinizde kalp şekillendirici gibi aparatlar yok ise size bir ipucu verelim. Bir kâğıt üzerine kalp sembolünü çiziniz ve çizdiğiniz kalp simgesini kâğıttan ayırın. Böylelikle kâğıt üzerinde kalp biçiminde kesilmiş bir boşluk yaratmış olacaksınız. Şimdi ise bu kâğıdı kalp keçe kumaşın üzerine oturttun ve tutkalınızı bunun üzerinden keçe kumaşa sürün. Bu şekle yapışkan sadece keçe kumaşta kalp şekline nüfuz edecek ve fazlalıklarda kâğıt üzerinde kalacaktır.

Keçe Kumaştan Kalp Kalem Başlığı Yapmak

Şimdi artık keçe kumaşın üzerini süsleme zamanı. Keçe kumaş üzerine sürdüğünüz tutkal kurumadan üzerine minik süslerden yerleştirme zamanı. Tutkalın üzerine ghelişi güzel minik boncukları dökebileceğiniz gibi istediğiniz biçimde dizim işlemide yapabilirisiniz.

El yapımı keçe kalp

Bu defa keçe kumaştan şerit halinde kesin. İçe doğru kıvırın ve en son kıvrım yaptığınız ucu tutkal yardımı ile tutturun. Bu parçayı da kalem başlığını süslemek için kullanacağız.

keçe kumaştan el yapımı kalem başlığı

Nerdeyse tamamlanmak üzere… Keçe kumaştan İnce şerit halinde uzunca bir parça kesin ve 15 cm uzunluğunda bir telin üzerine sarın. Öyle telin etrafını sarın ki altındaki tel görünmesin. Verev bir şekilde teli sararsanız tamamen görünmez olacaktır tel.

Keçe Kumaştan Kalp Kalem Başlığı Yapmak

Etrafını güzelce bir şekilde doladığınız teli bu defa kalp biçiminde keçe kumaşınızın arkasına yapıştırmaya geldi sıra. Çirkin durmasın diye kalp biçiminde kestiğiniz keçe kumaşınızla aynı büyüklükte bir keçe kumaş daha kesin. Tel paçasını iki kumaş arasına yerleştirin ve iki keçe kumaşı tutkal yardımı ile yapıştırın. 

Keçe Kumaştan Kalp Kalem Başlığı Yapmak

İsterseniz dikebilirsiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra teli kalemin etrafına sıkıca sarın. Bu şekilde kalem üzerinden kaymamış olacaktır.

Keçe Kumaştan Kalp Kalem Başlığı Yapmak

İşte final… İşte bir çocuğu mutlu etmek bu kadar basit! Çocuğa sürpriz yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çocuklar her zaman pahalı hediyelerden, sürprizlerden hoşlanır düşüncesi çoğu zaman geçersizdir. Çocuklar onlarında içinde yer aldığı ve beraberce yapmış olacağınız sürprizlerden her zaman daha çok keyif ve mutluluk duyarlar. Çocuklara hediye almak ya da çocuklara sürpriz yapmak konusunda fikir almak isteyenler işte size basit ama etkili bir fikir. Bir sonraki el yapımı hediyelerde daha buluşmak üzere hoşçakalın.

el yapımı hediyeler

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.