sadsad x
asdasd
Kendin Yap Led Işıklı Hediye Fikirleri

Kendin Yap Led Işıklı Hediye Fikirleri

23 Şubat 2020

İlginç hediyelikler arasında seçim yaparken el emeği ile yapılabilecek hediyeler seçerek, sevdiğiniz kişiyi daha da mutlu edebilmeniz mümkündür. Birbirinden renkli led ışıklar ile dekoratif pek çok hediye hazırlayabilir, kendi tarzınızı ve hayal gücünüzü yansıtabilirsiniz. Yer alacağı ortama dekoratif bir etki kazandıracak, hediye edeceğiniz kişiye ise manavi bir mutluluk yaşatacak el yapımı LED ışıklı hediye fikilerimize sizlerin de göz atmasında yarar görüyoruz. Elinden bu tarz işler gelen ve sevdiklerine sıra dışı dekoratif hediyeler tasarlamak isteyen herkes bu fikirlerimizden yararlanabilir.  

1. Kendin Yap Işıl Işıl Çerçeveler

led ışıklı kendin yap hediyeler

Çerçeve denilince sizin de aklınıza klişe çerçeveler geldi değil mi? Bu kendin yap hediyeler arasında bulunan çerçeve modeli ile sevdiğiniz kişiye kendi ellerinizle ışıl ışıl bir çerçeve sunmanı mümkün! Üstelik yapımı da oldukça kolay… Haydi başlayalım! Öncelikle bir adet fotoğraf çerçevesine ihtiyacınız olacak. Bunun boyutu ve şekli size kalmış… Çerçevenin içerisine fotoğraf koyabileceğiniz gibi güzel bir aşk mektubu ya da sevgi sözcüklerinin bulunduğu minik notlar da koyabilirsiniz. Aralarına kuş tüyü, kurumuş çiçek renkli taşlar da koyarak kendinize özgü bir tasarım elde edebilirsiniz. Arka kapağını kapatmadan önce led şeridi içerisine yerleştirmeyi unutmayın. İşte oldu! Işıl ışıl çerçeve hediyeniz artık hazır…

2. Ledli Fotoğraf Köşesi

led ışıkları ile yapılabilecek hediyeler

Fotoğraflar köşeleri, anıların bir arada toplanması ve sevdiğimiz kişileri sürekli görebilmemiz adına önem arz etmektedir. Peki, dekoratif olarak da led tasarım bir köşe yapmaya ne dersiniz? Bizce mükemmel bir fikir!

led ışıklı kendin yap hediyeler

İhtiyacınız olan malzemeler bir sürü fotoğraf, minik mandallar ve istediğiniz renk ve uzunluktaki led şeritler… Şeridi sabitlemek için de bant almayı da unutmayın. Bunun için ilk önce köşenizi oluşturacağınız bölgeyi seçin. Dekoru ona göre ayarlamanız lazım. Saydam bant yardımıyla led şeride şekil verin. Fotoğrafları gelişigüzel yerleştirin ve mandal ile tutturun. Hatta tarih sırasına göre de fotoğraf dizaynı yapabilirsiniz. Geçmişinizin köşesi… Çok romantik değil mi? Ledi yakmayı da ihmal etmeyin!

3. Led Aydınlatmalı Dekoratif Kamp Ateşi

led ışıkları ile yapılabilecek hediyeler

Dekorasyon önerileri arasında kamp ateşinden bahsetmezsek olmazdı. Evet evet! Bildiğiniz kamp ateşi gibi görünen evin bir köşesinde sergilenebilecek bir hediye vermeye ne dersiniz? Hatta outdoor sporlara meraklı olan kişilere daha da uygun bir hediye… Hem farklı hem estetik hem de yapımı oldukça kolay! Malzemelere bir bakalım.

Kişiye Özel Led Işıklı Kalp Pano

Sarı ya da kırmızı renlerde led şerit almanız gerekiyor. Eğer hediye edeceğiniz kişi renkli dekorları seviyorsa ateşin de renkli olması sorun teşkil etmeyecektir. Görsel olarak renkli led ışıklardan da yararlanabilirsiniz. Büyüklü küçüklü taşlar da olmazsa olmaz. Bunların birbirine yapıştırılması için kuvvetli bir yapıştırıcı da lazım tabii… Son olarak ağaç dallarını da yerleştirdiniz mi işlem tamamdır. Artık dekoratif kamp ateşiniz hazır! Boyutuna göre güzel bir hediye kutusu seçerek sevdiğiniz kişiye sunabilirsiniz.

4. Ledli Sevimli Peluşlar

el yapımı led ışıklı hediyeler

Rengarenk ışıklar saçan kocaman bir pelüş oyuncağa kim hayır diyebilir ki! Tasarım hediyeler arayışınız varsa ve sevdiğiniz kişi yumuşacık oyuncaklara bayılıyorsa bu fikir tam da size göre…

led ışıklı kendin yap hediyeler

Yapılışı çok kolay! İstediğiniz boyutta bir pelüş oyuncak alın ve iç kısmına led şeridi yerleştirin. Sadece anahtar kısmı dışarıda kalacak şeklide ayarlayıp oyuncağın alt kısmına ya da arkasına sabitleyin. Hediyeyi verdiğiniz kişi sade bir pelüş oyuncak aldığı sanarken ışığı açın ve onu şaşırtın… Gece lambası olarak bile kullanabileceği şirin bir armağan oldu!

5. Led Işıklı Duvar Rafı

el yapımı led ışıklı hediyeler

Led ışıklardan dekorasyon fikri kulağa oldukça hoş geliyor! Peki kendinizin yapabileceği bir duvar rafına ne dersiniz? İhtiyacınız olan malzemeler; farklı boyutlarda ağaç dalları, uzun bir led ışık ve minik süs eşyaları… Öncelikle rafın ana hatlarını oluşturmak için ağaç dallarını küçükten büyüğe doğru belli aralıklarla sıralayın. İnce bir ip yardımı ile birbirine sabitleyerek raf konumuna getirin. Son olarak led ışıkları iplere sararak hediyenizi tamamlayın. Oldu bile! Kozalaklar ya da minik skulent saksılar ile süsleyin. Süsleri sabitlemek isterseniz silikon tabancasından yardım alabilirsiniz.

6. Led Işıklı Dekoratif Ayna

el yapımı led ışıklı hediyeler

Dekoratif ürünler arasında bulunan aynalar her evde mutlaka vardır. Peki led ışıklar ile süslenmiş bir ayna tasarımına ne dersiniz? Aynanın ebatına göre tercih edeceğiniz bu kendin yap dekoratif hediye ile sevdiklerinizin ışıl ışıl gözükmesini sağlayabilirsiniz. Duvarda sabit olan bir aynayı led ışıklar ile süsleyebileceğiniz gibi, çerçeveli bir ayna alıp bu işlemi ona da uygulayabilirsiniz.

7. Ledli Dekoratif Sarkıt Bulut

el yapımı led ışıklı hediyeler

Özellikle çocuklar için güzel bir hediye fikri olan led ışıktan tasarım bulut fikri kulağa çok da hoş geliyor değil mi? Ruhu çocuk olanlara da verilebilecek harika bir dekoratif hediye! İhtiyacınız olan malzemeler bol bol pamuk bir karton ya da tahta parçası ve tabii ki led ışıklar… Ana hattı oluşturmak için karton, abajur başlığı ya da tahta bir levha kullanabilirsiniz. Üzerine led ışığı yerleştirin ve pamuklar ile kapatın. Işığı yaktığınızda eve bulutlar girmiş gibi olacak!

8. Dekoratif Led Işıklı Kavanozlar

led ışıklı dekoratif hediyeler

Led hediyelik olarak tercih edebileceğiniz kavanozlardan kendin yap dekoratif aydınlatma ile her yer loş bir ışıkla kaplanacak! İster evin bir köşesine ister bahçenin ağaç dallarına asarak hoş bir görüntü elde etmek mümkün… Gözünüze hoş gelen bir kavanozu seçin. İçerisine istediğiniz gibi minik süsler yerleştirin, led şeridi içine koyun ve kapağı kapatmadan önce kapağın iç kısmına ledin anahtarını yapıştırın. Dekoratif kavanozunuz hazır… Artık onu istediğiniz kişiye hediye edebilirsiniz!

9. Led Aydınlatmalı Tel Sarkıt

led ışıklı dekoratif hediyeler

Eğer el becerinize güveniyorsanız bu kendin yap hediye fikri tam da size göre! Birbirinden farklı boyutlarda tel sarkıtlar yaparak onları led ışıklar ile süslemeniz mümkün… 

Fotoğraf Baskılı Sonsuzluk 3D Led Gece Lambası

Özellikle ev hediyesi olarak farklı bir hediye yapmak istiyorsanız, ince telleri bükerek figürler oluşturabilir, içerisine renkli renkli led ışıklar gizleyebilirsiniz. Aydınlatma olarak çok şık duracaktır!

10. Ledli Solmayan Gül

led ışıklı dekoratif hediyeler

Aşkınıza solmayan bir gül hediye etmek ister misiniz? O halde bu hediye seçimi size oldukça uygun! İhtiyacınız olan malzemeler; gülünüzün boyutuna uygun bir cam fanus, tahta ya da metal bir levha, led ışık ve tabi ki bir adet gül! Fanusu ters çevirin ve içerisine ters şekilde gülü yerleştirin. Led ışığı gülün çevresini saracak şekilde koyun. Fanusu çevirin ve levhaya sabitleyin. Led ışığın anahtarını görünmeyecek bir şekilde kuru çiçek yaprakları ile kapatın. Solmayan gülünüz hazır…

11. Ledli Düş Kapanı

led ışıklı dekoratif hediyeler

Sırada yatak odası dekorasyonu için harika bir fikrimiz var! Rengarenk düş kapanları… Düş kapanını hazır alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Tasarımınız bittikten sonra led ışıklar ile süsleyin. Duvarda oldukça şık duracak olan bu güzel hediye emin olun herkesin hoşuna gidecektir.

12. Led Işıklı Kuru Çiçekler

led ışıklı dekoratif hediyeler

Dekoratif hediyeler arasında bulunan son dönemlerde çok da beğenilen fanus ya da kavanoz hediyeleri için güzel bir öneri var sırada! Kapaklı fanusların içerisine kurutulmuş çiçek demetleri koyarak hoş bir hediye yapabilirsiniz. Hatta hediyeyi vereceğiniz kişinin en sevdiği çiçeği seçip, ne kadar ince bir fikirde olduğunuzu da belli edebilmeniz mümkün. Fanusun içine çiçeği yerleştirin ve led şeride sarmalayın. Kapağa ışığın anahtarını sabitleyin ve istediğiniz gibi süsleyin…

13. Ledli Aşk Yastığı

led ışıklı kendin yap hediyeler

Aşk yastığı ve led mi? Biraz farklı bir hediye olacak sanki… Yastığa istediğiniz fotoğrafı bastırın ve içerisine led ışığı koyun. Fotoğraf, yastık ve loş ışık üçlemesinden yapılmış olan bu harika yastığı ister aşkınıza isterseniz başka bir sevdiğinize hediye edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.