sadsad x
asdasd
Kısa Saçlar Nasıl Kıvrılır

Kısa Saçlar Nasıl Kıvrılır

06 Ekim 2023

Kısa Saçları Kıvırmak: Hacim ve Hareket İçin Pratik İpuçları. Çok kısa saçlara sahip olanlar için saçlarına biraz hacim ve hareket katmak bazen istenen bir değişiklik olabilir. Kuaföre gitmeden evinizde kısa saçları kıvırmak oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey, aşağıda açıklayacağımız adımları izlemek için bazı temel saç ürünleri ve bir saç maşasıdır.

Gerekli Malzemeler:

* Şampuan
*Saç kremi
* Kıvırcık saç maskesi
* Köpük veya jel
* Saç kurutma makinesi
* Tarak
* Saç tokası veya klips
* 2,5 cm çapında saç maşası
* İnce saç spreyi

Adım 1: Hazırlık

Saçlarınızı buklelere hazırlamak için öncelikle saç bakımınızı yapın. Şampuan ve saç kremi kullanarak saçlarınızı yıkayın ve kıvırcık saç maskesi ile saçınıza derinlemesine bakım yapın. Ardından saçlarınıza köpük veya jel uygulayarak şekillendirmeye başlayın. Bu ürünleri fazla kullanmamaya özen gösterin, çünkü çok fazla ürün saçlarınızın ağırlaşmasına neden olabilir.

kıvırcık saç

Adım 2: Saçı Kurutma

Saçlarınızı hala nemliyken baş aşağı eğilerek havluyla saçlarınızı nazikçe kurulayın. Ardından saç kurutma makinesiyle saçlarınızı tamamen kurutun. Saç kurutma makinesini kullanırken saçları kökten uca doğru tarayarak hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Adım 3: Kıvırma

Çeşitli saç kısımlarını ayırmak için tarak ve saç tokaları veya klips kullanarak başlayın. Saç kıvırma işlemine alnınızdan başlayarak küçük bölümlerle devam edin. Saç maşasının etrafına sararken, buklelerinizi dışa doğru çevirmeye dikkat edin. Buklelerin genişliği kıvrılma miktarını etkileyecektir, bu nedenle kısa saçlar için 1-2 inçlik bölümler idealdir. Bukleleri kıvırırken uçlarını düz bırakmak da iyi bir fikirdir. Eğer daha belirgin bukleler istiyorsanız, saç maşasını kilitten çıkarmadan önce 10 saniye kadar bekletebilirsiniz.

Adım 4: Son Dokunuşlar

Saç maşasını çıkardıktan sonra saçınıza ince bir tabaka saç spreyi sıkın. Buklelerin lüle haline gelmesini önlemek için parmaklarınızla saçınızı hafifçe sallayın. Şekli kaybetmiş bukleleri düzeltmek için parmaklarınızla rötuş yapabilirsiniz. Saç stilinize daha fazla hacim katmak istiyorsanız, kökleri geriye doğru tarayabilirsiniz. Son olarak, sonucu sabitlemek için biraz daha saç spreyi ekleyin.

Artık evde kısa saçlarınızı kıvırmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu basit adımları takip ederek saçlarınıza hacim ve hareket kazandırabilir ve harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Kuaföre gitmek zorunda kalmadan kendi saç stilinizi yaratmanın tadını çıkarın!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.