sadsad x
asdasd
Oyuncak Hayvanlardan Mini Kanvas Yapımı

Oyuncak Hayvanlardan Mini Kanvas Yapımı

24 Mart 2018

Herkese merhaba! Bu yazımızda çocuklar için harika bir sürpriz sayılabilecek “Plastik oyuncak hayvanlardan mini kanvas tablolar” oluşturacağız. Her biri birer sanat eserine dönüşecek olan bu kanvas tabloların hazırlanması oldukça kolay! Özellikle çocuk odalarına asıldığında duvarlara harika bir renk ve hava katacağı kesin olacak mini kanvaslar, bugünkü yazımızın konusunu oluşturuyor. Çocuklara sürpriz yapmaktan, çocuklara hediye sunmaktan keyif duyan ziyaretçilerimizin el yapımı “Plastik Oyuncak Hayvanlardan Mini Kanvas tablo” yapmayı çok ama çok isteyeceklerine inanıyoruz. Bir çocuğun mutluluğuna şahit olmanın dünyadaki en keyifli anlardan biri olduğunu düşünen ziyaretçilerimizin bu fırsatı kaçırmayacaklardır. Tamamen el yapımı hazırlanacak olan bu mini kanvas tabloları çocuklara sürpriz yapmak için hazırlayabileceğiniz gibi, yine çocukların katılımı ile harika bir eğlenceye de dönüştürebilirsiniz. Bu noktada karar sizin! Çocuklar ile birlikte hazırlanacak olan bu projenin çocuklar için unutulmaz bir aktivite olacağı kesin. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan “Plastik Oyuncak Hayvanlarda Mini kanvas tablolar‘ı” nasıl yapabileceğinizi anlatan yazımıza geçelim. Ama her zamanki gibi yine bu projeye başlamadan önce gerekli olan malzemeleri sıralayalım.

Bu proje için gerekli malzemeler


● Plastik oyuncak hayvanlar
● Akrilik boya
● Maket bıçağı
● Parlak mont
● Japon yapıştırıcısı
● 15 x 15 Mini kanvas tablolar
● Sünger fırça
● Resim Fırçası

hayvan figürlü kanvas tablo yapımı

İlk Adım olarak; Oyuncak hayvanlar içinden hangi türleri kanvas tablolar üzerine uygulayacağınıza karar vermekle başlayacağız. Bunun için en çok bilinen ve çocukların en çok sevdiği türler olan Fil, Zebra, Zürafa, Gergedan, Aslan gibi türler en çok sevilen hayvanlar olduğu için bunları tercih edilmesinde fayda var. Ayrıca bu hayvanlar iri cüsseli olmaları ve tablo üzerine uygulaması daha kolay ve doğru olacağı için tercih edilmesi daha doğrudur. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii. Hayvan seçimi tamamladıktan sonra seçilen hayvanları tam ortasından ve çok dikkatli bir şekilde, maket bıçağı ile tam orta yerinden düzgün bir şekilde ikiye ayırın. Kesme işlemini oldukça simetrik bir biçimde yapmaya gayret edin. Doğru bir şekilde kesilen oyuncak hayvanların kanvas yüzeyine yapıştırma işlemi daha düzgün ve daha sağlıklı olacaktır.

hayvan figürlü kanvas tablo nasıl yapılır

Bu mini hatırlatmamızı yaptıktan sonra sıradaki işlem plastik oyuncakların yüzeyini 1 kat astar boya ile kapatmaya geldi. (Bu sizin tercihinize kalmıştır.) Bunu yapmamızın sebebi; Biraz sonra bu plastik oyuncakların yüzeyini akrilik boya ile boyayacağız ve bunun için ilk olarak astar boya ile kaplanması daha iyi sonuçlar verecektir. Akrilik boya, astar boya ile kaplanan oyuncak hayvanların yüzeyine çok daha kolay bir biçimde uygulanır.

el yapımı kanvas tablo

Şimdiki adım mini kanvas tabloları ve üzerine yapıştıracak Plastik oyuncak hayvanları akrilik boya yardımı ile boyanması olacak. Mini kanvas tabloları ve üzerine yapıştırılacak olan oyuncak hayvanların hangi renge boyanacağı tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur. Bu durumda canlı renkleri seçmenizi tavsiye ederiz. Bu projemizde ki amacımız çocuklara sürpriz yapmak olduğu için ve çocukların da canlı renklere olan düşkünlüğü de malumunuzdur. Bundan dolayı ne kadar canlı ve farklı renk kullanırsanız çocuklar tarafından beğenilme o oranda arttırmış olursunuz. 

çocuk odasına el yapımı kanvas tablo

Boyama işlemini sünger fırça yardımıyla, önce mini tuvaller üzerine yapıyoruz, ardından aynı renk boyaları plastik oyuncak hayvanlar üzerine uyguluyoruz. Boyama işlemini en az iki kat yapmanız gerekiyor. Bu şekilde oyuncaklar üzerindeki boya, homojen bir hale gelinceye kadar yapılmalıdır. Boyama işlemi tamamlandıktan sonra, bir müddet kuruması için bekletilmelidir. Kuruma işleminin hızlı olmasını istiyorsanız saç kurutma makinesi size bu konuda yardımcı olabilir. Bu işlem bittikten sonra artık plastik oyuncakları mini kanvas tablolar üzerine yapıştırabiliriz.

çocuk odasına el yapımı kanvas tablo

Burada küçük bir ipucu daha verelim. Daha ilginç ve eğlenceli görünsünler diye mini tuvallerin kenar kısımlarını zıt renkler ile boyayın! Bu şekilde daha dikkat çekici ve renkli olacaklardır. Bu adım tamamen tercihinize bağlıdır.

çocuk odasına el yapımı kanvas tablo

Tuvallerin ve boyadığınız mini oyuncak hayvanların iyice kurulduğundan emin olduktan sonra sıra oyuncak hayvanları mini tuvaller üzerine yapıştırmak olacak. Bunun için güçlü bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor. Yapıştırıcıyı oyuncağın kesilen yerlerine fazla taşırmadan ve dikkatli bir şekilde uygulayın. Yapıştırıcı sürdüğünüz oyuncak hayvanı mini tuvallerin tam orta yerine denk gelecek bir biçimde, dikkatlice yapıştırın. Bu noktada hata yapmamaya gayret gösterin. Hatalı bir biçimde yapıştırılan oyuncakları tekrar düzeltme şansınız olmayacaktır. Yapışkanı sürmeden önce el alışkanlığı kazanmak için birkaç test yapmanızı öneririz. Boyadığınız tuval ve oyuncak plastik hayvanları uzunca bir süre dış etkenlerden korunması ve ilk günkü gibi görünmesini istiyorsanız; yapıştırma işleminden sonra parlak Mod podge uygulamanız önerilir. Bu şekilde tablolarınız uzun yıllar duvarları süsleyen birer sanat eserleri haline dönüşeceklerdir.

el emeği kanvas tablo hayvan figürlü

Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra işte karşınızda çocuklarınızın gözünde birer “Da Vinci” eserlerine dönüşen mini tablolar duruyor. Hazırladığınız bu şah eserlerin karşısına geçin ve bunları siz yaptığınız için kendinizle gurur duyun...!

el yapımı kanvas tablo çocuklara

Bu renkli tuvaller sizce de sadece çocuk odaları için değil, neredeyse evin her odası için düşünülecek harika dekoratif eserler gibi durmuyorlar mı? Size de öyle görünüyorlar değil mi?? Örneğin mutfakta yada holde pekala sergilenebilecek ve sergilendikleri ortamlara oldukça estetik havalar katacak mini birer tablo dönüşecek gibiler. En azından biz öyle düşünüyoruz:)

el emeği kanvas tablo hayvan figürlü

Evet değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımızda çocuklar için harika bir sürpriz oluşturacak el yapımı “Plastik Oyuncak Hayvanlardan Mini tablo” yapımını anlattık. Bu minnet tuvaller ile çocuklara harika sürprizler yapabilir. ve Sevinçten havalara uçmalarını sağlayabilirsiniz. Çocuklara pahalı hediyeler almak yerine bu tarz “El Yapımı Hediyeler” ile de çok mutlu edebilirsiniz. Çocukları mutlu etmek İşte bu kadar kolay!

el emeği kanvas tablo hayvan figürlü

Bir sonraki “El Yapımı Sürpriz” yazısında daha buluşmak dileğiyle... Kendinize çok çok iyi bakın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.