sadsad x
asdasd
Patates Baskılı Hediye Paketi

Patates Baskılı Hediye Paketi

07 Nisan 2017

Hediye paketleri en az hediyeler kadar önemlidir. Hediye ile ilgili ilk izlenim hediye paketiyle birlikte başlar. Hediye paketindeki özen ve orijinalliğinden dolayı hediye sahibi psikolojik olarak hediyenin kendisi ile ilgilide olumlu düşünceler besler. Herkes hediyesini sunduğu kişinin hediye paketini açtığında yüzünde bir tebessüm ve memnuniyet görmek ister. Gelişi güzel hazırlanmış bir hediye paketi hediyenin değerini gölgeleyebilir. İşte bu sebeple bizde bu yazımızda en az hediye kadar önemli olduğunu vurguladığımız hediye paketlerinden sizlere oldukça orijinal sayılabilecek bir fikir sunmak istedik. Patateslerin içlerini oyarak ve istediğiniz gibi şekillendirerek oldukça özel ve orijinal hediye paketleri yapabilirisiniz. Bu şekilde hazırlayacağınız hediye paketlerini özel kılan taraf ise tamamen el yapımı olmasıdır. İnsanlar sevdikleri kişilerin emekleri ile hazırlanmış, üretilmiş her şeye daha çok değer verirler. Evet, sizde sunmak istediğinizi hediyelerinizi daha anlamlı ve özel kılmak istiyorsanız, bize katılın ve birlikte patates baskılarıyla oluşturacağımız orijinal hediye paketleri yapalım...


Bu proje için gereken malzemeler:


• İri boy patates
• Hobi maket bıçağı veya şekillendiriciler
• Sulu boya
• Fırça
• Kâğıt havlu

el yapımı patates baskılı hediye paketi

Aslında birçok kişi okul yıllarında patatesten şekiller yapmış ve bu şekillendirdikleri patatesleri boyayarak kâğıt zeminler üzerine bastırdık. Ortaya çıkan görüntüler gerçekten çok eğlendirici ve güzelsi. Her defasında aynı şekli değişik renkler ile kâğıt üzerine basmak çocukluk dönemlerimizin tatlı hatıralarıdır. Bu defada patatesleri daha farklı bir amaç için kullanacağız. Hediye paketi olarak kullanacağımız kâğıtları süsleyeceğiz. Baştan belirtelim resimde gördüğünüz şekillerde patateslerinizi şekillendirmek zorunda değilsiniz. Sizin için anlamı olan herhangi bir şekli veya ismi patates yüzeyine kazıyarakta süslemelerinizi yapabilirisiniz. Sadece mantığını anlamanız yeterli.

patates baskılı hediye paketi

Rahat çalışma imkânı bulabileceğinizi bir masanın üzerine daha sonra lekeleri çıkarmak için uğraşmayın diye yeterli miktarda kağıt peçete ile kapatın. Kesme tahtasının üzerinde sizin için yeterli büyüklükte olduğunu düşündüğünüzü bir patatesi tam orta yerinden iki parçaya ayırın. Şimdi patates yüzeyine nasıl bir şey yapacağınıza karar verin. Örneğin patates yüzeyine herhangi bir resim mi çizmek istiyorsunuz yoksa sade bir şekil mi? Tabi resim dediysek öyle manzara resmi veya portre çizmeyeceksiniz herhalde. Eğer resim çizmeye karar verdiyseniz düşündüğünüz resmi k eçe kalemi yardımı ile patates üzerine çizin ve hobi bıçağı ile dikkatli bir biçimde şekli patates yüzeyinden kabartılı ve dışa çıkaracak şekilde kenarlarından ve gerekli yerlerinden oyun.

Eğer sade bir şekil çıkarmak istiyorsanız bu işlem için hamur işlerinde şekillendirici olarak kullanılan malzemeleri de değerlendirebilirisiniz. Ya da evinizde patatesinizi en güzel şekillendireceğine inandığınız herhangi bir alet kullanabilirisiniz. Patates yüzeyinde ki şekillendirme işleme tamamlanınca iyice ortaya çıkarmak istediğiniz şeklin pürüzsüz olduğundan emin olduktan sonra bir müddet patates yüzeyinin kuruması bekletin. Daha sonraki işlem ise patatesi yüzeyini fırça yardımı ile boyamak. Boyama işlemi evresinde çocukları da bu projeye dâhil etmek oldukça keyifli olabilir. Bu şekilde çocuklarla birlikte harika vakitler geçirebilirsiniz sadece hediye paketleri de yapmakla yetinmez farklı şeylerde deneyebilirisiniz.

el yapımı patates baskılı hediye paketi

Ve işte final… Bu yazımızda patateslere verilen şekiller ile düz kâğıt üzerine nasıl ilginç şekiller çıkarabileceğinizi ve bu kâğıtları nasıl hediye paketlerine dönüştürebileceğinizi anlatmaya çalıştık. Hediyenizin paketleme işlemini tamamladıktan sonra üzerini rafya veya kurdele ile bağladığınızda ortaya çok daha güzel görüntüler çıkabilir. Sizde hediyelerinizi sunmadan önce hediyenize farklılık ve orijinallik katmak istiyorsanız bu fikrimizi değerlendirmenizi öneririz. Bu şekilde yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Hediyenizin değerini ve önemini kat be kat artmış olursunuz. Bizden söylemesi… Bir sonraki DIY projelerinde daha görüşmek dileğiyle hoşça kalın...

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.