sadsad x
asdasd
Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlere Tavsiyeler

Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlere Tavsiyeler

23 Nisan 2020

Evleneceklere tavsiyeler kadın ya da erkek evlenmeyi düşünen herkesin ilgilendiği bir konu. Özellikle, bugünü daha güzel daha özel ve daha eğlenceli hale getirmek için pek çok kişi etrafından tavsiyeler alıyor. Her gelinin unutulma bir düğün hayali olduğu gibi her damat da, müstakbel eşlerine yardımcı olarak bu günü daha unutulmaz ve eğlenceli kılmaya çabalıyor. 

Ah Bu Ayakkabılar

düğün tiyoları

Gelinin düğün günü listesi, her gelinin mutlaka düğün günü için yapacaklarını ve giyeceklerini kapsamakla birlikte, olmazsa olmaz parçaları da bu listeye eklemeyi unutmamak gerek. Örneğin, düğün sonrasında arkadaşlarınızla eğlenmeye gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka yanınızda rahat bir elbise bulundurun. Düğün günü çok fazla hareket edeceğinizden dolayı, bir çift rahat ayakkabıyı da listeye eklemeyi unutmayın. Yüksek topuklar vazgeçilmezdir evet, ancak bütün düğünü ağrıyan ayaklarla geçirmek en özel günü kabusa çevirebileceğinden, güzel bir düz ayakkabı, mutlaka bu listeye eklenmelidir. Ayrıca, yine aynı şekilde hareketli bir gün olacağından, ağır saç ve makyaj seçimlerinden de kaçınmak, gelin adayları için konforlu bir düğün günü yaratacaktır. 

Kocaman Süslü Davetiyeler Mi?

 düğün tiyoları

Gelinlere tavsiyeler konusunun kapsadığı bir diğer alt başlık ise davetiyeler. Kocaman şatafatlı ve abartılı davetiyeler, günümüzde yerini daha sade ve daha işlevsel tasarımlara bırakıyor. Kocaman abartıları seven bir gelin adayı olsanız bile, unutmayın ki kraliyet fermanı gibi bir davetiyedense, sade ve vitrinde güzel görünecek bir davetiye ya da işlevsel bir tasarım olarak seçilmiş düğün öncesi hediyeler çok daha kullanışlı olacaktır. örneğin, küçük paketler içinde kedi ya da köpek maması dağıtabilir ya da uç kısmında tohum olan kalemlerden sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Tek içimlik kahveler ya da sabunlar da davetiye seçeneği olarak düşünülebilir. Ama hem hediye hem davetiye düşünen gelin adayları için, sade ve şık seçenekler olduğu gibi, eğlenceli seçenekler de değerlendirilebilir. 

Gelinlik…

 düğün tiyoları

Düğün günü tavsiyeleri denildiğinde, olmazsa olmaz en önemli parça elbette gelinlik. Gelinlik seçerken, gelin adaylarının kesinlikle vücut tiplerine çok dikkat etmesi gerekli. Minyon yapıda olan bir gelin adayının prenses gelinlik tercih etmemesi en basit örneklerden biri olabilir. Geniş omuzlu gelinler içinse, strapless gelinliklerin önerilmediğini, pek çok kişi biliyor. Her gelin adayı, kendini prenses gibi hissetmek istediği düğün günü için olabilecek en güzel ve en unutulmaz gelinliği ararken, bazıları birle yetinmeyip iki gelinlik bile tercih edebiliyor. Eğer iki gelinlik tercih etmeyi düşünüyorsanız, düğünün ilerleyen saatlerinde rahatça eğlenmek için rahat bir elbise tercih edebilirsiniz. 

Nerede Yapsam, Nasıl Yapsam Da Daha Değişik Olsa Bu Düğün?

 düğün tiyoları

Düğün fikirleri, evlilik çağı yaklaşmaya başlayan her kızın aklında ara sıra tasarladığı, sonra da kapalı bir kutuya kaldırdığı özel anlardır. Ama düğün gündeme gelince de, tasarlanan tüm fikirler yerini tek bir düşünceye bırakır. Özellikle bazı gelin adayları için bu düşünce, en ilginç en sıra dışı düğünü nasıl yaparım cümlesiyle kendi belli etmektedir. Belirli düğün konseptlerinden birini seçerek, bu konsept üzerinde yapılacak oynamalar ile düğünü daha sıra dışı hale getirmek mümkün. 

düğün tiyoları

Örneğin; kır düğünü konseptini seçecekseniz, kocaman bir nikah masası ve abartılı sandalyeler yerine bir çardak kullanabilirsiniz. Zevkinize göre tül ve çiçek kombinasyonları ile süsleyebilir, etrafına şamdanlar koyabilir ya da aydınlatmayı fenerler yardımıyla halledebilirsiniz. Ortaya koyacağınız orta boy bir kokteyl masası, nikah masasın olarak pek ala iş görecektir. Masayı da aynı şekilde süsleyebilir ve konseptinize buna benzer farklı dokunuşlar ekleyerek kendinize özel hale getirebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.