sadsad x
asdasd
Sevgiliye El Yapımı Bileklik

Sevgiliye El Yapımı Bileklik

09 Kasım 2018

Hediyemen ailesi olarak sizlere her geçen gün yeni hediye fikirleri sunmaya devam ediyoruz. El yapımı hediye yapmaktan keyif alanlardan biriyseniz sizlere sunmuş olduğumuz hediyeleri geliştirebilir ve bizlerle paylaşabilirsiniz. Bugün sizlere hem sevgilinize hem kız arkadaşlarınıza hem de annelerinize yapabileceğiniz bir hediye fikrini paylaşmaktayız. Dilerseniz kendiniz için de el yapımı rengarenk bileklikler yapabilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan bu hediyenin malzemelerini takı tasarımı için gerekli malzemeleri temin eden yerlerden ya da bijutericilerden bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

• Çeşitli boyda bileklikler
• Çeşitli renkte iplikler
• Bilekliklerinizi süslemek amacıyla bileklik ucuna takılan aparat ve aksesuarlar
• Japon yapıştırıcısı ya da tutkal
• Makas
• Kürdan

1. Adım: Bileklikleri İple Kaplama

el yapımı bileklik adım 1


Bu aşamada Japon yapıştırıcısı veya tutkal, kürdan, bileklikler, iplikler ve makası kullanacağız. Hediyelik bileklikler için işleme başlamadan önce gerekli olan malzemeleri göz önünde bulundurmanız hediyenizin yapımını kolaylaştıracaktır. Hediyemizin yapımına kürdan ucuna Japon yapıştırıcısını ya da tutkalı sürerek başlıyoruz.

el yapımı bileklik adım 2

Ardından bu yapışkanı bileklik üstüne sürüyoruz. Sürdüğümüz kısma ipimizi sarıyoruz. Bütün bilekliği yapışkan sürerek ve sürdüğümüz kısma ipliğimizi denk getirerek sarma tekniği uyguluyor ve kaplıyoruz.

sevgili bilekliği

fiyat

Kaplama işlemi bittikten sonra ipliği makas yardımıyla kesiyoruz. Kestiğimiz kısmı da tutkal ya da Japon yapıştırıcısı yardımıyla yapıştırmanız gerekiyor. Bu kısmın bilekliğin iç kısmına gelmesine dikkat etmelisiniz. Bu sayede daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. İpliğiniz kurumadan süsleme aşamasına geçmemeye dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde ipliğinizde kaymalar ve sardığınız kısımda bozulmalar meydana gelecektir.

2. Adım: Aksesuar ve Aparatlar Yardımıyla Süsleme

el yapımı bileklik adım 3

Takı tasarımı için uygun aksesuarlar satan yerlerden ilginç ve sıra dışı bileklik malzemeleri bulabilirsiniz. Bu malzemeler oldukça uygun fiyatlar üzerinden satılmaktadır. Almış olduğunuz malzemeleri bilekliğinizin istediğiniz yerlerine geçirerek süsleme işlemine başlayabilirsiniz. Bu tamamen sizlerin hayal gücüne bağlı bir aşama olacaktır. Bu aşamayı uygularken takı tasarımı için kullanılan aparatlardan yardım alabilirsiniz. Bilekliğinize küçük halkalar ve bileklik uçları geçirerek tasarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

el yapımı bileklik adım 4

Çeşitli renk ve modellerde yapacağınız bileklikleri; arkadaşlarınız, akrabalarınız ya da yakınlarınız için tasarlayabilir ve armağan edebilirsiniz. Bu şık görünüme sahip olan bileklikler dostluğunuzu, sevginizi vurgulayacaktır. İnternet üzerinde yer alan bileklik renklerinden faydalanarak hediyenizi armağan ederken bu renklerin anlamını kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı renk aşkı, sevgiyi temsil ederken yeşil renk sağlığı ve sıhhati temsil etmektedir. Mavi renk huzuru, beyaz renk ise bol kazancı işaret eder.

el yapımı bileklik adım 6

Bu renklere uygun bir şekilde süslemelerinizi yapabilirsiniz. Her rengin anlamı başka olduğu için yapacağınız el yapımı bileklik modeline uygun aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Eğer aşkı temsil eden bir bileklik yapacaksınız bileklik ucunuza kalpli aksesuarlar kullanabilir, bereket için ise dört yapraklı yonca şeklinde olan bileklik uçlarını kullanabilirsiniz. Huzur için ise melek kanadı tercih edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.