sadsad x
asdasd
Tarihteki En Pahalı Hediyeler

Tarihteki En Pahalı Hediyeler

12 Nisan 2020

En pahalı hediyeler bazen insanın hislerini yansıtamazken kaldırım kenarından koparılmış bir çiçek anlatabilir. Hediyeler her ne kadar maneviyatın, sevginin, aşkın göstergesi olması bakımından “parası önemli değil” etiketi alsa da zenginler için durum biraz farklı olabiliyor. Yâri için pahalı kolye alandan elmas çanta alana, jet alandan ada alana... İşte zenginlerin aldığı bazı hediyeler:

Bulutlarla İç İçe Uyanmak 4.5 Milyon Dolardan Fazla

dünyanın en pahalı hediyeleri

Dünyanın en uzun binası olan Burj Khalifa’nın (Dubai) en üst katında gözlerinizi açmak nasıl bir his olurdu? Bulutların üstünde uyanması için Shilpa Shetty’e kocası tarafından yıl dönümü hediyesi olarak alınmış bu penthouse ne kadara mal olmuş kesin olarak bilinmese de sonraları “küçük geldiği” gerekçesiyle satılması yazık olmuş.

Zenginlerin Düğün Hediyeleri...

dünyanın en pahalı hediyeleri

Bir zamanlar Sultan Abdülhamit’e ait olduğu düşünülen 94.8 karatlık Doğu’nun Yıldızı, Cartier tarafından yeniden işlenmiş ve Thomas Walsh tarafından düğün hediyesi olarak MCLean ailesine verilmiş. Günümüzde Smithson müzesinden 250 milyon dolarlık sigortaya sahip elmasın o zamanlar ki değeri 8 milyon dolara yakın.

18.500 Dolarlık Zeytin Ağacı

dünyanın en pahalı hediyeleri

Sizce Türkiye’de özellikle Ege Bölgesi’nde rastladığımız zeytin ağaçları iki asır ayakta kalırsa değeri ne olurdu? Ege’dekileri bilemeyiz ama Angelina Jolie’nin, Brad Pitt’le Fransa’daki köşklerine 200 yıllık zeytin ağacı almak için verdiği para 18500 dolar.

Kalp Şeklinde Ada

dünyanın en pahalı hediyeleri

Yine Angelina Jolie’nin kocası Brad Pitt almış olduğu bir hediye: Kalp şeklindeki Petra adası. İlginç hediyeler listesine rahatlıkla girebilecek adayı eşinin 50. Yaşını kutlamak için alan Angelina Jolie için bu 12,2 milyon dolara mal oldu. Şu an Türkiye’de satılık en pahalı ada olan Marmaris’teki Karaca adası ise 145 milyon TL.

Taç Mahal

dünyanın en pahalı hediyeleri

Konu verilmiş en pahalı hediyeler ise Taç Mahal’den bahsetmemek olmaz. Taç Mahal hem mimarisi hem hikayesi ile bugüne kadar herkesin ilgisini çekmiş bir eserdir. Şah Cihan’ın karısı hamileyken çıkan bir isyanı bastırmak için giderken çok sevdiği eşi hamile olmasına rağmen ona eşlik eder. Şah Cihan çocuğunu doğururken ölen karısı anısına Taç Mahal’i yaptırır. Yılda üç milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği bu eserin sadece duvarlarında 42 tane zümrüt, 50 tane inci, 142 tane yakut, 25 tane pırlanta mevcuttur. 

Buram Buram Para Kokan Parfüm

dünyanın en pahalı hediyeleri

Eğer sevdiğiniz için dünyanın en pahalı hediye fikirleri arıyorsanız, dünyanın en pahalı parfümü olan “Clive Christian No 1 for Women, 50 ml” ‘yi alabiliriniz. 750 dolarlık bu ürünün Türkiye’de 3000 TL’lik boyları da bulunuyor.

Diadem

dünyanın en pahalı hediyeleri

Şu an Kraliçe II. Elizabeth’in özel koleksiyonunda yer alan Kral IV. George Hükümdarlık Tacı 1820’lerde kraliyet kuyumcularına yaptırılmış ve Kral George’un resmi taç giyme töreninde kullanılmıştır. Yapımında 70 inci ve 10 elmasın kullanıldığı “Diadem” tacı toplam 300 karat.

Kendi Kendini Hediye Eden Cleopatra

dünyanın en pahalı hediyeleri

Cleopatra’nın zekasına hayran kalmamak elde değil. Krallığı terk etmek zorunda kaldığında kölelerine görkemli bir halı yaptırır ve kendisini o halıya sarmaları emrini verir. Halıya sarınan Cleopatra yine kendi emriyle Roma’nın imparatoru Julius Caesar’a hediye edilir. Caesar kendisi zaten çok güzel bir kadın olan Cleopatra’dan etkilenir. Cleopatra fırsatı değerlendirir ve yeniden tahta oturmayı başarır.

En Pahalı Şampanya

dünyanın en pahalı hediyeleri

Sevgililer günü veya yıl dönümleri için verilebilecek en pahalı hediye önerileri arasında “7. Cristal Louis Roederer Champagne Jeroboam 2012” olmazsa olmaz. Özel günlerde şampanya içmek klasik bir Türk geleneği sayılmasa da 26 bin dolara kıyarak 24 karat altından kurdelesiyle bu şampanyaya sahip olabilirsiniz. Yalnız acele etmeniz gerekebilir çünkü kendisinden sadece 400 şişe üretilmiş.

Festoon Kolye

dünyanın en pahalı hediyeleri

İkinci Elizabeth’e, Kral VI. George tarafından hediye edilen bu kolye 1947 yılında yapıldı. 3 elmas iplik ve 150’yi aşkın elmastan oluşan bu kolye170 karat ağırlığında.

Bir Zengin Geleneği: Elmas Şişe

dünyanın en pahalı hediyeleri

Tabii ki elmasın ayırt edici bir kokusu bulunmuyor ancak zenginler için elmas pafüm şişeleri yıllardır eskimeyen bir moda. Kendisinden yalnızca beş tane üretilen “Imperial Majesty” ise Clive Christian’ın imzasını taşıyor. Şişe 5 karat elmas ve 18 karat altından oluşuyor. 

Zenginler De Çanta Hediye Edebilir

dünyanın en pahalı hediyeleri

Zenginler genelde eşlerine sıradan hediyeler vermezler. Çanta ne kadar klişeleşmiş bir hediye de olsa Victoria Beckham’a kocası David Beckham tarafından hediye edilen çanta öylesine bir çanta değil. Yalnızca 3 tane bulunan bu çanta elmas bir sap ve kilide sahip. Çantanın fiyatı ise 120.000 dolar.

hediye bayanlara

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.