sadsad x
asdasd
Taşlarla Yapabileceğiniz Harika Hediyeler

Taşlarla Yapabileceğiniz Harika Hediyeler

23 Şubat 2020

Taştan yapılan hediyelikler son dönemlerde pek çok kişinin tercih ettiği ilginç hediyeler arasında yer almakta. Farklı boyutlardaki taşlar ile yapacağınız boyama ya da üç boyutlu görseller ile siz de taşların büyülü dünyasına adıma atabilirsiniz…

1. Taşlar İle Anlam Dolu Çerçeveler

taşla yapılabilen el yapımı hediyeler

Tasarım hediyeler arasında en çok ilgi çeken fikirlerden biri, çerçeve içine çalışılan herhangi bir konu üzerinde taşlara anlam yükleyen çalışmalar… Yapımı kolay ve oldukça anlamlı bir dekoratif hediye vererek sevdiklerinizi şımartabilirsiniz! Malzeme listesine gelecek olursak; istediğiniz boyutta bir çerçeve, konunuza göre uzun ince taşlar, birkaç dal ve kumaşlar… Çerçevenin arka kapağına taşlarınızı istediğiniz şekilde konumlandırın. Sonrasında kumaşlar, çiçekler ve ya boncukları kullanarak son haline getirin.  Yanına küçük bir not koyarak da hediyeyi vereceğiniz kişiye olan duygularınızı dile getirebilirsiniz… Harika oldu değil mi?

2. Taş Nihale İle Farklı Bir Hediye Verin

taşla yapılabilen el yapımı hediyeler

Nihaleler, çaydanlık ya da tencere altlığı olarak bildiğimiz mutfak yardımcıları! Annenize ya da sevdiğiniz kadına kendin yap hediye olarak yapabileceğini farklı tasarımlar ile farkınızı ortaya koyun! Bunun için farklı metotlar kullanabilirsiniz. Burada önemli olan, yatay taşların kullanılması… Sert bir zemine yağlı fırın kağıdı serin. Üzerine yuvarlak bir kalıp koyun ve çimento dökün. Taşları üzerine yapıştırın ve kurumasını bekleyin. Çimento dışında sert bir levhanın üzerine silikon tabancası yardımıyla da taşlarınızı apıştırabilir, nihalenizi oluşturabilirsiniz. Sizce de çok güzel olmadı mı?

3. Taştan Minik Kaktüs Sepetleri

taşla neler yapılabilir

Taşları boyayarak kaktüs yapma fikri kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Taş hediye önerileri arasında bu minik dekoratif sepetler oldukça ilgi çekiyor! İlk etapta taşlarınızı herhangi bir boya ile kaktüs şeklinde boyayın. Kurumasını bekledikten sonra sepet yapımına geçebilirsiniz. Sepet için yumurta kolisinden yararlanabilmeniz mümkün! Evet evet, bildiğiniz yumurtanın boş kolisinden bahsediyoruz.

taşlarla ev süsleri yapımı

Gözünüze hoş gelen bir kumaş ile kaplayarak ya da istediğiniz renge boyayarak kendir ip ile süsledikten sonra, içerisine taştan yaptığınız kaktüslerinizi yerleştirebilirsiniz. Pek de tatlı durdular değil mi?

4. Bu Kapı Süsünü Taşlarla Yaptığınızı Görenler Gözlerine İnanamayacak!

taşlarla ev süsleri yapımı

Hediyelik önerileri arasında ev hediyesi olarak da kapı süsü yapmaya ne dersiniz? Hem farklı hem de görsel olarak çok estetik duran kapı süsünü taşlar ile süsleme fikri kulağa oldukça hoş geliyor. O zaman başlayalım! İhtiyacınız olan malzemeler kalın bir kendir ip, silikon tabancası birkaç dal ve süslemek için seçeceğiniz malzemeler… Öncelikle bu işe taşları boyayarak başlamanız gerekiyor. Ev şeklini taş üzerine çizip boyadıktan sonra kurumaya bırakın.

taşlarla süs eşyası yapımı

Taşlarınız tamamen kuruduktan sonra silikon tabancasını kullanarak kendir halatı spiral şekline getirin ve yapıştırın. İstediğiniz Yuvarlak boyuta ulaşınca ipi kesin ve ana hattı bitirin. Üzerine istediğiniz dizaynı vererek taşlarınızı yapıştırın ve süsleyin. Gökyüzü temalı ya da bahçeli bir ev dekoru yaratabilirsiniz.

5. Taştan Baykuşlar İle Anahtarlık Yapımı

taşlarla süs eşyası yapımı

Taş boyama ile ev anahtar koyma yuvası yapabileceğinizi söylesek? Ev dekoru için siz de farklı bir kendin yap tasarımı arıyorsanız bu hediyeyi hazırlayıp, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Nasıl mı? Hemen başlayalım… Öncelikle baykuşları boyayarak hazırlamanız gerekiyor. Çok uzun ve çok ince olmasına gerek yok, uzunlu kısalı olarak da taşlarınızı boyayabilirsiniz. Bir tane ev şeklinde anahtarlık almanız gerekiyor. Bu anahtarlığa bir de ağaç dalı eklediniz mi işlem tamamdır. Dalın üzerine şirin baykuşlarınızı yerleştirebilirsiniz.

6. Taş Duvar Olur Da Taş Saksı Olmaz mı?

taşlarla süs eşyası yapımı

Çiçekler hem evde hem de bahçede insanı mutlu eden güzel kokulu canlılardır. Peki onlar için ilginç hediyelikler arasında bulunan bir saksı yapımı, sizce de kulağa hoş gelmiyor mu? Üstelik bu hediyeyi yapabilmek için taşların boyutlarının da pek bir önemi yok! Taşlarla yapılan hediyelik önerileri arasında, saksıda çiçek verme fikrinden yola çıkarak saksıları taşlar ile süsleme sanatına dönüştürmek sizin elinizde! Bunun için saksının dış yüzeyini küçüklü büyüklü taşlar ile kaplamanız gerekmekte. Burada dikkat etmeniz gereken konu, taşların arasından saksının gözükmemesi… Rengarenk saksılar tasarlamak için taşlarınızı önceden boyayabileceğiniz gibi, işlem bittikten sonra da çeşitli desenler ile boyama işlemi yapabilirsiniz. Çok da güzel oldular!

7. Taşlar İle Banyo Kaydırmazı Yapımı

taşlarla süs eşyası yapımı

Siz de o klişe banyo kaydırmazlarından sıkıldıysanız bu kendin yap önerisi tam da size göre! Bu öneriyi kapı önü paspası olarak da kullanabilmeniz mümkün. Üstelik yıkaması da temizlemesi de oldukça pratik! İlk yapmanız gereken, kaydırmazın ana hatlarını oluşturmak! Bunun için normal bir kaydırmaz da kullanabilirsiniz. Sulu bir zemin olacağı için tahta gibi levhalar kullanmanız pek de uygun olmayacaktır. Tahta suyu alınca şiştiği için yaptığınız paspas bozulabilir. Kullanılacak taşların sivri olmamasına dikkat edin. Kimse ayağına batan bir banyo kaydırmazını kullanmak istemez öyle değil mi? Kaydırmazın üzerinde silikon tabancası yardımıyla taşlarınızı yapıştırın. İşlem bu kadar kolay!

8. Taş Boyama Dekoratif Minik Duvar Süsü

taşlarla süs eşyası yapımı

Taş boyama önerileri arasında bulunan bu minik duvar süsleri ile her duvara ruh katabilmek mümkün! Hediye olarak hazırlayacağınız bu minik duvar süsleri mutfakta, antrede, çocuk odasında hatta balkonda bile sergilenebilir… Haydi başlayalım! İlk önce tabii ki taşlarınızı boyayın. Onların kurumasını beklerken, minik tablonuzun zeminini oluşturun. Bunun için bir tual ya da tahta bir levha kullanabilirsiniz. Taşlarınız kuruduktan sonra silikon tabancası ile onları istediğiniz şekilde yerleştirin. Üzerine vernik sürerek daha canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

9. Taştan Mektup Mu?

taşlarla süs eşyası yapımı

Belki de en ilginç taş boyama tasarımları arasında bulunan, taşlar ile mektup yazma fikri kulağa oldukça marjinal geliyor! Küçük taşların yan yana getirilerek bir mısra oluşturması ya da eski dönemlerdeki gibi taştan bir anıt yapmak… Her bir taşın üzerine çıkmayan kalem ya da ince fırça yardımıyla boya ile kelimeleri yazın. Sonra da istediğiniz sıralamayı yaparak hediyenizi tamamlayın. Bunları yan yana getirip bir zemine sabitlemeniz de gerekiyor. Tahta bir levhaya silikon tabancası ile sabitleyebilirsiniz. Böylece taş mektubunuz duvara da asılabilecektir…

10. Taş Detaylı Kanvas Tablo Yapımı

taşlarla süs eşyası yapımı

Taş boyama modelleri arasında hayal gücünüzü kullanarak farklı tasarımla elde edebilirsiniz? Nasıl mı? İşte size bir örnek! Özellikle çocuklu aileler için oldukça anlamlı ve farklı bir hediye olacaktır. Kanvas tabloyu istediğiniz gibi boyayın ve üzerine resim çizdiğiniz taşları yapıştırın. Bu bir manzara tablosu da olabilir, gelin damat figürlü bir tablo da… Hediyeyi vereceğiniz kişiye göre tasarım fikrinizi geliştirebilirsiniz.

11. Taşlardan Mini Dolap Süsü

taşlarla süs eşyası yapımı

Taşları istediğiniz gibi boyadınız ve elinizde birkaç tane taş mı arttı? Ya da mutfak hediyesi olarak cici bir fikir mi arıyorsunuz? O zaman bu kendin yap tasarımı tam da aradığınız türden! Üstelik yapımı o kadar kolay ki siz bile kendinize şaşıracaksınız… Taşları istediğiniz gibi boyayın. İster arı gibi ister uğur böceği isterseniz ev ya da çiçek motifi… Tamamen sizin isteğinize kalmış. Sonrasında ise arkalarına silikon tabancası yardımıyla yuvarlak mıknatısları yapıştırın. İşte bitti… Hediyenizi güzel bir kutuya koyup sunabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.