sadsad x
asdasd
Yağ Yakıcı Özelliği Olan İçecek Tarifleri

Yağ Yakıcı Özelliği Olan İçecek Tarifleri

16 Nisan 2020

Yağ yakıcı özelliği olan içecek tarifleri hem değişik tatlarıyla hem de sağlıklı oluşlarıyla dikkat çekiyor. Obezite hazır gıdalar sebebiyle artarak çağımızın sorunu haline gelmiştir. Bunun yanı sıra fazla kilolarıyla başı dertte olanların da tercih ettiği bu içecekler sağlıklı ve dinç bir vücudu da beraberinde getiriyor.

Alışkanlık Değişti, Sağlıklı Besinler Ön Plana Çıktı

Yağ yakıcı içecekler günümüzde pek çok insan tarafından özellikle tercih edilmektedir. Ülkemizdeki yemek kültürü genel olarak damak tadımıza hitap ettiği için alışkanlıklarımızın çok dışında içeceklerdi. Ancak değişen anlayışlarla birlikte bu da yıkıldı. Artık damak tadından ziyade bir içecek veya yiyeceğin sağlıklı oluşu göz önünde bulunduruluyor.

Maydanoz Suyu

Maydanoz çok kuvvetli bir ödem sökücüdür. Bunun yanı sıra fazla kilolarınızdan maydanoz suyu ile de kurtulabilirsiniz. Ancak çok güçlü olduğu için vücudun gereksinim duyduğu vitamin ve mineralleri kaybetmemek adına günde 2 bardaktan fazla içilmemesi tavsiye edilir. Bunun yanı sıra hamile kadınlar için uygun değildir. Düşüğe neden olmaktadır.

Havuç Suyu

Havuç suyu A vitamini bakımından oldukça zengin bir sebzedir. Aynı zamanda yağ yakıcı bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda prostat, meme ve kolon kanseriyle mücadelede de önemli bir yere sahip. 

Limonlu Salatalık Suyu

Salatalığın yüzde 97’si sudan oluşmaktadır. Aynı bedenimizdeki su oranıyla benzerlik göstermektedir. İnsanlar vücutlarındaki suyun yüzde 1’ini bile kaybetseler büyük bir susuzluk hissederler. Su bu sebeple insan vücudu için en gerekli olan bileşiklerden bir tanesidir. Yapımı ise oldukça basittir. Bir adet limon ve 2 salatalığı rendeden geçirin. Sonra bunları bir sürahide birleştirerek üzerine bir miktar su ekleyin. İstediğiniz herhangi bir malzemeyle süsleyebilirsiniz.

Lahana Suyu

Detoks etkili içecekler listesinde yer alan bu içecek de insan vücuduna oldukça sağlıklıdır. Ancak tat itibarıyla diğerlerinden biraz daha farklıdır. Tat olarak pek sevilmese de kansere karşı çok etkili bir silah olduğu bilim insanları tarafından açıklanmıştır.

Zencefil Çayı

Zencefil çayı da detoks etkili içecek tarifleri arasında yerini almaktadır. Zencefil çayı yapımı en kolay içeceklerdendir. Bunun için küçük bir parça zencefili rendelemeniz yeterlidir. Bir su bardağına bir miktar su koyarak kaynatabileceğiniz gibi, rendeleyerek de kaynatma işlemi olmadan demleyebilirsiniz. Aynı zamanda öksürüğe de iyi gelmesiyle bilinmektedir.

Limon Suyu

Bir başka yağ yakan içecekler kategorisinde bulunan ve katı olarak da tüketilebilen limon suyu bulunmaktadır. Limonun suyunu sıktıktan sonra istenilen miktarda soda ilave ederek güzel bir kokteyle de dönüştürebilirsiniz. Bunun yanı sıra taze nane de ilave ederek enfes bir kokuya sahip olmasını da sağlayabilirsiniz.

Beyaz Çay

Faydası oldukça yüksek olan bu çay maalesef popülariteyi yakalayamamıştır. Bu çayın en dikkat çekici özelliği yağ yakıcılığıdır. Bu çay marketlerde ve aktarlarda bulunmaktadır.

Yeşil Çay

Metabolizma hızlandıran içecekler aynı zamanda da yağ yakarlar. Bu nedenle günümüzde kullanımı da artmıştır. Bunlardan bir tanesi de naneli yeşil çaydır. İçeriğinde bulunan nane, yeşil çay ve limon metabolizmayı artırırken, sindirime de destek olur.

Elmalı Smoothie

Yapımı oldukça hızlı olan bu karışım tat olarak da birçok insan tarafından sevilmektedir. Elma yapısı itibarıyla emilebilir yap miktarını azaltmaktadır. Bunun yanı sıra yağ yakma özelliğine de sahiptir. 1 su bardağı yoğurt, 1 elma, yağsız süt, baş ve badem ile tüketildiğinde inanılmaz sağlıklı bir içeceğe dönüşüyor.

Yaban Mersini Suyu

Yaban mersini çok faydalı bir bitki olarak öne çıkmaktadır. İçeriğinde bulunan asitler yağ birikintilerini parçalamalarıyla bilinmektedirler. Bu çayı aktarlardan direkt alabileceğiniz gibi yaş yaban mersinini kaynattıktan sonra süzerek de içebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.