sadsad x
asdasd
90'lı Yılların Unutulmaz Çocuk Oyuncakları

90'lı Yılların Unutulmaz Çocuk Oyuncakları

05 Nisan 2018

90’lı yıllarda yaşanan çocukluk ile şuanda yaşanan çocukluk arasında dağlar kadar fark vardır. Eskiden çocuklar sürekli sokaklarda çoğunlukla kendi emekleri ile oyunlar oynarken yeni nesil çocuklar evlerinde sürekli bilgisayar ve telefon oyunları ile vakit geçirmektedir. Şuanda bilgisayar ve telefona her çocuğun maddi imkânı el vermemektedir. Birçok kişi bu aletleri alamadığından diğer çocuklar gibi imkânlara sahip olamamaktadır. Eskisi gibi sokaklarda oyun oynayacak çok arkadaşta olmadığından bazen dışarıda bile vakit geçirememektedirler. Fakat 90’lı yıllarda her çocuğun sahip olduğu oyuncalar vardı. O zamanlarda bulunan oyuncaklar maddi olarak elverişli olduğundan neredeyse her çocuk bu oyuncaklara sahip olabilmekteydi. İşte karşınızda 90’lı yılların En Popüler Oyuncakları...


Tetris ve Atariler

90'lı yılların çocuk oyuncakları tetris

fiyat

90’lı yıllarda çocuk olup ta atarileri bilmeyen kişi yoktur büyük ihtimalle. O zamanlarda üretilen en güzel ve zevkli icatlar arasında yer almaktaydı. İlk zamanlarda el atarileri üretilmişti. Basit ve eğlenceli birçok oyunlar vardı içerisinde. Zaman ilerledikçe televizyon için üretilen daha gelişmiş ve daha güzel oyunlara sahip atariler geliştirildi. Öncelikle el atarileri ile piyasada oldukça ün kazanıldı bunlar. Oldukça çok satıldı. O yıllarda neredeyse her çocuğun elinde bu tarz oyuncaklar bulunmaktaydı. Genellikle çok zaman geçmeden bozulurlardı fakat fiyatları çok ucuz olduğundan hemen tekrar alırdı ailemiz.

90^lı yıllar oyuncakları SEGA - Amiga

El atarilerinden kısa bir zaman sonra çok daha gelişmiş olan televizyonlara bağlanan atarilerden çıkmıştır. Bu atariler diğerlerine göre daha pahalı olsa da içinde oldukça güzel oyunlar bulunduğundan gene birçok çocuk bu oyuncağa sahipti. Neredeyse her evde bir tane vardı.


Tehlikeli Ama Eğlenceli Olan Çatapatlar

90'lı yıllar oyuncakları çatapat

90’lı yıllarda patlayıcı özellikleri olan oyuncaklar oldukça popüler olmaya başlamıştı. Şehirlerin bakkallarında çoğunlukla bu tarz oyuncaklar satılmaktaydı. Aslına bakarsanız oldukça tehlikeli oyuncaklar arasında yer almaktaydı. Çatapatlar, torpiller ve kız kaçıran denilen bu tehlikeli ve barutlu oyuncaklar zamanında her çocuk tarafından kullanılmıştır. Çatapatlar dondurulmuş baruttan yapılmaktaydı. Üzerine sert cisimler ile vurulduğunda patlamaya neden olmaktaydı. 90’lı yılların en tehlikeli oyuncakları bunlardı.


Yaylı Stres Çarkı

90'ların en unutulmaz oyunları

Stres çarkı denilen ve yaylı yuvarlak bir yapıya sahip olan oyuncak herkesin elinden bir kere geçmiştir. 90’lı yıllarda üretilen yeni oyuncaklar kısa zamanda popüler olmaktaydı. Bu arz oyuncaklar genellikle mahallelerin bakkallarına gelmekteydi ve bu şekilde popüler olmaktaydılar. Stres çarkı denilen bu oyuncan aslında oldukça sinir bozucu bir yapıya sahipti. Stres atmak ve eğlenmek için oynamaya kalktığında kısa zaman içerisinde birbirine dolanıp açılması çok zor hale gelmekteydi. Bu nedenle çocukları daha çok strese sokan oyuncak halini almıştı.


El Boyaması Topaçlar

90'ların çocuk oyun ve oyuncakları

90’lı yılların en eskimeyen oyuncaklarından bir tanesi de topaçlardır. Topaçlar o zamanlarda oldukça eğlenceli oyuncaklar halini almışı. Çocuklar arasında rekabetlere ve çok iyi eğlence ortamlarına neden olmuştu. Topaçlar ilk aşlarda oldukça basit yapılara sahipti. Zaman geçtikçe oyuncak üreticileri tarafından çok daha geliştirilerek piyasaya sürüldü. Beyblade denilen oyuncaklarda aldığı en son seviye olmuştu. Artık çocuklar bu zamanlarda turnuvalar yaparak topaçlarını çarpıştırıp kazanmaya çalışmaktaydılar. Zamanının en eğlenceli oyuncakları topaçlar olmuştur.


Mantar Tabancaları

90'lı yılların unutulmaz oyuncakları

Tehlikeli ve patlayıcı özelliği olan bu tabancalar 90’lı yıllarda her çocuğun elinde bulunmaktaydı. Birçok çocuk bunların içine yerleştirdikleri patlayıcılar ile ateş etmekteydi. Tabancaların içine uygun bir şekilde yapılmış barut mantarlar patlamaya neden olan malzemelerdi. Bu mantar tabancalarının çok tehlikeli olduğu kesin bir konudur. Fakat o zamanlarda neredeyse kimsenin ailesi bu tabancalar hakkında çocuklarını uyarmaz ve kullanmalarına izin verirdi. Her ailenin çocuğunda olmasının etkisi ile izin verilmekteydi muhtemelen. Bu oyuncaklar nedeni ile birçok ailenin çocuğu yaralanmıştı. Daha sonradan ise bu tarz oyuncakların satışı yasaklanmıştır.


Tasolar

90'lı yılların çocuk oyunları

Tasolar kuşkusuz büyüğü küçüğü ile 90’lı yıllarda herkesin cebinde olan oyuncaklardandır. Tasolar oldukça fazla oynanmaktaydı. Sokaklarda neredeyse herkeste bulunmaktaydı ve yarışmalar yapılarak, rakiplerini yenen kişiler onların tasolarına da sahip olmaktaydı. Bu rekabet içerisinde çocuklar oldukça eğlenmekteydi. Daha çok pokemon tasoları kullanılmaktaydı. Tasolar cips paketleri içerisinden çıkardı. Fakat çok kişi bu tasolara talep ettiğinden sadece tasolar satışla çıkarıldı ve parayla taso alınmaya başlandı. Farklı çizgi film karakterlerine sahip olan tasolarda üretilmeye başlandı. Fakat 90’lı yılların sonlarına doğru artık çocuklar tarafından oynanmamaya başlandı.


90'lı Yılların El Yapımı Çocuk Kızak & Bisikletleri

90'lı yılların el yapımı çocuk oyjncakları

90’lı yılların en hızlı oyuncakları bilyalılardı. Bu aletler birçok çocuğun hayallerini süslerken birçok kişi tarafından da sokaklarda kullanılmaktaydı. Çoğu kişi bunlardan tasarımı güzel yarış arabaları gibi aletler yaparak sokaklarda kullandı. Zamanının en eğlenceli oyuncakları arasında yer almaktaydı. Hatta bazı mahalle çocukları aralarında bilyalı araba yarışları yapmakta ve keyiflerine keyif katmaktaydılar.


Balık Tutma Oyuncakları

90'lı yılların oyuncakları

fiyat

Balık tutma oyuncakları 90’lı yılların en keyifli oyuncakları arasında yer almaktaydı. Bu zamanlarda üretilen oyuncak çeşitleri sınırlı olduğundan neredeyse çıkan her yeni oyuncaklar çocuklar tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmaktaydı. Ayrıca çocuklar uzun yıllar boyunca bu oyuncaklar ile vakit geçirmekteydiler.

90'lı Yılların Meşhur Lezzetleri ve Oyuncakları Bu Hediye Sepetinde

90'lı yılların oyuncakları

fiyat

Bu oyuncakların hepsi oldukça uygun fiyatlı olduklarından zamanında herkes tarafından alınabilmekteydi. Fakat günümüzde daha çok teknolojik oyuncaklara yer verildiğinden birçok aile çocuklarına bu teknolojik cihazlardan alamamaktadır. Aslında alamaması çok daha iyidir. Çocuklar sürekli ekran başında teknoloji ile zamanlarını öldürdüklerinden, zihinlerinin körelmesine neden olmaktadırlar. Eskisi gibi oyuncaklar ile çocuklarının vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Eski tarz oyuncakların hepsine internet üzerinden sahip olabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.