sadsad x
asdasd
Çocuklara Kitap Hediyesi Önerileri

Çocuklara Kitap Hediyesi Önerileri

25 Mayıs 2020

Çocuklara kitap hediyesi önerileri listesinde dünya klasiklerine ait pek çok kitap bulunmaktadır. Elbette ki çocuklara verilebilecek olan hediyeler içinde gelişimi en çok destekleyen ve bilgi birikiminin, hayal gücünün arttırılmasına etki eden hediyeler; kitaplardır. Bu nedenle hediye vereceğiniz çocuğun hayal gücüne olumlu bir dokunuşta bulunmak istiyorsanız ve çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasını istiyorsanız onlara kitap hediye edebilirsiniz ve bu tercihinizi dünya klasiklerinden yana kullanabilirsiniz. Dünya klasikleri arasında yer alan çocuk kitapları, her dönemde güncelliğini koruyan kitaplardır. Bu sebeple çocuklara hediye kitap önerileri dünya klasiklerini kapsamaktadır.

Küçük Prens

çocuklara hangi kitap alınır

Küçük Prens, çocuklara kitap hediyesi önerileri listesinde ilk sırada gelmektedir. Aslında bir çocuk kitabı olan Küçük Prens Antonie de Saint Exupery tarafından yazılmıştır ve yetişkinliklerin de severek okuduğu kitaplar arasında yerini almaktadır. Her yaştan insanın okuduğu bu kitap 1943 yılında yayınlanmıştır ve dünyada en fazla satılan kitaplar arasında bulunmaktadır. Bu eserde küçük bir çocuğun bakış açısıyla yetişkin kişilerin dünyası anlatılmaktadır. Küçük Prens kitabında bir pilot Sahra çölüne düşmekte ve Küçük Prens ile karşılaşmaktadır. Daha sonra Küçük Prens birbirinden farklı gezegenlere yolculuk yapmakta ve burada karşılaştıklarını, yaşadıklarını anlatmaktadır. Tüm dünyada başarıya ulaşmış olan bu kitap güncelliğini hala korumakta ve çocukların ilgisini çekmektedir.

Sefiller

çocuklara hangi kitap alınır

Victor Hugo tarafından yazılmış olan Sefiller de hem yetişkinler hem de çocuklar için uygunluk taşıyan bir kitaptır. Dünyada başarıya ulaşmış olan ve çocukların da okuyabilmesi için uygun olan Sefiller kitabında hayata ümitle sarılmak, iyimserlik ve mücadelecilik oldukça iyi bir şekilde anlatılmaktadır. Bu kitapta okurlar kötülüklerden iyiliklere, yanlışlıklardan ve hırstan daha çok vicdana, gerçek dışılıktan gerçeğe yönelmektedir. Dolayısı ile Sefiller kitabı çocuklara kitap hediyesi önerileri arayan kişiler için oldukça iyi bir seçenek olmaktadır çünkü çocukları oldukça olumlu etkileyecek olan bir kitaptır. Sefiller aynı zamanda beyaz perdeye de uyarlanmış olan ve tüm dünyada ses getirmiş olan bir kitaptır. Bu nedenle eğer bir çocuğa değerli bir kitap hediye etmek istiyorsanız Sefiller kitabını tercih edebilirsiniz.  

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah

çocuklara hangi kitap alınır

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah kitabı Jules Verne tarafından yazılmış olan bir kitaptır ve bu kitap yazarın en fazla tanınırlığa ulaşmış kitabıdır. En iyi çocuk kitapları arasında bulunan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, 1870 yılında okurları ile ilk kez buluşmuştur ve günümüzde de popülaritesini hala korumaktadır. Dolayısı ile çocuklara kitap hediyesi önerileri arasında bu kitap da yer almaktadır. Ayrıca bu kitap, sinemaya da uyarlanmış olan başarılı bir eserdir.

Notre Dame’ın Kamburu

çocuklara hangi kitap alınır

Notre Dame’ın Kamburu da hem yetişkinlerin hem de çocukların okuyabileceği değerli bir eserdir. Victor Hugo tarafından kaleme alınan bu ese, yıllar geçse de önemini ve değerini koruyan başarılı eserler arasında bulunmaktadır ve bir dünya klasiğidir. Bu sebeple çocuklara kitap hediyesi arayışında iseniz Victor Hugo’nun başarıyla kaleme aldığı bu eserini tercih edebilirsiniz. Notre Dame’ın Kamburu kitabı, Notre Dame Kilisesi önüne bırakılan bir bebeğin Papaz Frollo tarafından sahip çıkılması ve Quasimodo adının verilmesi ile başlamaktadır. Quasimodo ilerleyen yıllarda çevresinde güzelliği ile bilinen ve herkeste hayranlık uyandıran Esmeralda’yı görmekte, ona aşık olmakta ve kaçırmaya çalışmaktadır. Fakat Esmeralda, sırtında bulunan kambur nedeni ile Quasimodo’yu sevmemektedir. Gerçek bir hikayeye dayanmayan bu eser, gerçek hayatta Notre Dame Katedralinin yıkılmasına engel olması özelliği ile bilinmektedir.   

Oliver Twist

çocuklara hangi kitap alınır

Oliver Twist, dünyaca ünlü bir yazar olan Charles Dickens tarafından kaleme alınmış olan bir kitaptır ve dünya klasikleri arasında bulunmaktadır. Düşkünler evinde dünyaya gelen ve yetim kalan bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı bu eserde, çocuğun düşkünler evinden kovulması ile hikaye başlamaktadır. Düşkünler evinden kovulan Oliver Twist bir takım kötü olaylara ve muameleye maruz kalmakta fakat en sonunda umulmadık maceralara adımını atmaktadır. Çocuklara kitap hediyesi önerileri listesinde bulunmaktadır. Çünkü eser bir macera, serüven romanıdır ve çocukların oldukça dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda kitapta yoksulluğun ve zenginlerin, yoksul insanlarda açtığı yaralar oldukça etkili bir dil ile anlatılmaktadır. 

çocuklara hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.