sadsad x
asdasd
Ağaç Kütüğünden Saksı Yapımı

Ağaç Kütüğünden Saksı Yapımı

14 Nisan 2017

Son yıllarda “Yeniden doğaya dönüş” diye adlandırılan son yılların modası bir akım var. İnsanların birçoğu teknolojinin ve medeniyetin nimetlerinden faydalansa da bu gelişmelerin doğaya ve insanlığa zarar verdiği konusunda hemfikir. Şehirleşme hayatı ile birlikte dört duvar arasına sıkışan hayatlar stres denilen çağımızın hastalığı ile boğuşurken bir taraftan da doğal olmayan besinler ile beslenen insanoğlu kanser hastalıkları sayısında rekorlar kırmaktadır. Bu tip gelişmelerin hepsin altında yatan sebep doğadan ve doğallıktan uzaklaşmak olarak kabul edilmektedir.

Birçok insan artık doğal beslenmek ve doğal yaşamak konusunda ciddi kararlar ve girişimlerde bulunmaktadırlar. Örneğin bazı insanlar şehir yaşamından uzaklaşarak son derece sade köy yaşantısını tercih etmekteler. ve bu tarz insanların sayısı da gün geçtikçe bir hayli artmaktadır. Bu yazımızın konusu elbette bu konuyu irdelemek veya tartışmaya açmak değildir. Sadece böylesi bir tespitle konumuza giriş yapmak istedik. Bugünkü yazımızın konusu “El yapımı kütük saksı” olacak. Madem yeniden doğaya dönüş diye bir akımdan bahsettik, o halde bizde bu akıma uygun bir el yapımı ürün sizleri için hazırlamaya karar verdik. Ayrıca bu tarz el yapımı dekoratif bir ürün yakın zamanda kutlanacak olan “ Anneler günü” için harika bir Anneler günü hediyesi olabilir. Özellikle anneler içeriğinde bitki ve çiçek olan her şeyi çok beğenirler. Aslında bu dekoratif ürünü Sadece Anneler Günü'ne özel bir hediye olduğunu söylersek bu doğal saksıya Haksızlık etmiş olacağız. Neredeyse bütün sevdikleriniz için hediye olarak gönül rahatlığıyla sunabileceğiniz dekoratif bir üründür. Bu hatırlatmamızı yaptıktan sonra Dilerseniz kütük saksının yapımı için kullanılacak malzemeleri tek tek sıralayalım.


Bu Proje için gereken Malzemeler


• 20 25 santim yüksekliğinde kesilmiş kütükler
• Matkap ve uçları
• Testere
• Vernik ve
• Çeşitli bitkiler

El Yapımı Kütük Saksı

Kabul etmek gerekirse böylesi el yapımı bir ürünü hazırlamak biraz zahmetli ve yapımı için kullanabileceğiniz malzemeleri de temin etme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ancak el yapımı hediye projeleri ortaya çıkarmanın güzel tarafı da zaten bu olsa gerek. Çeşitli zahmetlere ve sıkıntılara katlandıktan sonra bir ürünü ortaya çıkarmak işte işin en güzel kısmı olur. Eminiz sizde resimlerde gördüğünüz Bu harika kütük saksıyı hazırlamak için sabırsızlanıyor ve ne sıkıntı çıkarsa çıksın katlanmaya hazırsınız.

El yapımı kütük saksı

Bu arada minik bir fikir vermek istiyoruz sizlere. Elinde bu projeyi gerçekleştirmek için yeterli malzemesi bulunmayan okurlarımız üzülmesin. Çünkü birçok ilde yapı marketler içinde projemizi gerçekleştirmek için yardım alabilirisiniz. Yâda Çevrenizde faaliyet gösteren marangoz tarzı yerlerden de çok cüzi bir ücret karşılığında kütükleri kestirebilir içlerini oydurabilirisiniz. Yukarıda saydığımız malzemeleri hâlihazırda elinde bulunan okurlarımız yazının devamında Anlatacağımız uygulamaları ve talimatları uygulayarak bu Kütük saksıyı yapabilecekler.

El Yapımı Kütük Saksı

Kütüğün boyu ve çapı tamamen sizin zevkinize kalmış durumda. Aynı zamanda kütük içine yerleştireceğiniz bitkilerin türü de cinside sizin zevkinize ve keyfinize kalmış durumda. Bu konuda herhangi bir şartımız veya kuralımız yok. İlk adım olarak istediğiniz boyda ve ebatlarda kestiğiniz kütüklerin için matkap ucuna takılan ve dairesel delikler açmak için geliştirilmiş bir aparat takmanız gerekiyor. Zaten az çok eline matkap almış kişiler bunu bilirler. İkinci adım olarak kütüğü dikine mi yoksa yatay mı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Dikine kullanmak isterseniz dik bir şekilde kütüğü oturtup üst kısmından yuvarlak delik açarak bu işlemi gerçekleştirebilirisiniz. Yâda resimde gördüğünüz gibi kütüğü yan yatırıp üzerine eşit mesafe ve büyüklükte birkaç delik açarak ta kullanabilirisiniz. Burada da tercih size ait. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra sıra kütüğün kesik olan yerlerini vernikleme ye geldi. Bunun için minik bir diş fırçası veya sünger yardımı ile vernikleme işlemini yapabilirsiniz. bu şekilde ağaç kütüğü uzun yıllar korunmuş olacaktır.

El Yapımı Kütük Saksı

İşte en son bitkileri de ağaç kütüğünün içine yerleştirdikten sonra resimde gördüğünüz gibi olacaktır. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz ağaç saksılar eminiz ki bu yıl ki “ Anneler Günü”'nün gözde hediyelerinden biri olacaktır Eğer siz de Anneler Günü'nde Annenize ne hediye almak konusunda hala kararsız iseniz bir de bu el yapımı sürprizi deneyin! Önceki yıllarda hazır bir şekilde satın aldığınız Anneler günü hediyesini dilerseniz bu yıl “el yapımı Anneler Günü” hediyesi ile değiştirin. Kesinlikle bu tarz bir hediye annenizin daha çok hoşuna gidecektir İsterseniz bu fikrimize sizde bu yıl katılın. Pişman olmayacaksınız. Bir sonraki el yapımı sürpriz yapımında tekrar görüşmek dileğiyle…

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.