sadsad x
asdasd
Kumaş Kitap Ayracı Yapımı

Kumaş Kitap Ayracı Yapımı

27 Temmuz 2017

Kitap okumak, kültürlü olmamıza oldukça katkı sağlar! Ne kadar okursak o kadar bir şeyler öğrenir ve bilgi sahibi oluruz! Kitap okurken yarıda bırakmak zorunda kaldığımız zamanlar imdadımıza kitap ayıraçları koşar! O yüzden bugün sizlere sevdikleriniz için düşünebileceğiniz çok şirin bir el yapımı doğum günü hediyesi önerisi ile geldik! Fırfırlı kitap ayıracı, yapmaktan oldukça zevk alacağınız bir DIY projesi! Evde bulunan fazlalık kumaşlarınız ile harika bir kitap ayıracı yaratabilirsiniz!Fırfırlı kitap ayıracı, yapmaktan oldukça zevk alacağınız bir el yapımı hediye projesi! Evde bulunan fazlalık kumaşlarınız ile harika bir kitap ayıracı yaratabilirsiniz! Üstelik oldukça kısa sürede! Ayrıca malzemelerinizi ne kadar evden temin ederseniz projenin maliyeti bir o kadar düşer! Hem ucuz hem pratik hem de çok şirin! E daha ne olsun! Bu DIY projesinde istenilen her şey mevcut!

el yapımı kumaş kitap ayracı

Peki, fırfırlı kitap ayıracı nasıl yapılır? Cevabı oldukça basit! Sizlere kolaylık sağlamak amacıyla fırfırlı kitap ayıracı yapılışını oldukça detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağız! Projeyi bitirdiğiniz zaman ortaya çıkan sonuca bayılacaksınız! Ve asla bir tane ile yetinmeyeceksiniz! İster kendinize isterseniz de sevdiklerinize fırfırlı kitap ayıracı tasarlamanın tam zamanı! Öyleyse fırfırlı kitap ayıracı yapılış aşamalarına bir an önce geçelim! Önce malzemeler…

FIRFIRLI KİTAP AYIRACI İÇİN MALZEMELER


• 1 parça pamuklu kumaş (7 x 25 cm)
• 1 parça pamuklu kumaş (7 x 45 cm)
• 1 parça keçe (7 x 25 cm)
• 15 cm şerit parçası


FIRFIRLI KİTAP AYIRACI YAPILIŞI


1. ADIM: İlk olarak yapmanız gereken şey 7x45 cm olan kumaş parçasını alın ve merkezi bulun. Kumaşı iyice gerdirerek merkezini almanızda fayda var! Gerginliğini ayarladıktan sonra dikiş uzunluğunuzu ayarlayın. Kumaşın ortasının hemen altına dikin. Daha sonra 7x25 cm olan kumaş parçanızın üzerine katlayın! Ve ilk adım bitti bile!

El yapımı kitap ayracı yapımı

2. ADIM: Fırfır yaptığınız kumaş parçasını keçe üzerine katlayın! Bu katlama işleminden sonra kumaşlar ile oluşan bir sandviç oluşturduğunuzu düşünün!

kolay kitap ayracı yapımı

3. ADIM: Şerit parçasını "V" şeklinde içine katlayın ve keçe ile fırfır olmayan kumaş parçası arasına yerleştirin.

el emeği kitap ayracı yapımı

4. ADIM: Sıra geldi kenarlarını dikmeye! Yaklaşık olarak bir cm’lik dikiş payı kullanarak kenarlarını dikebilirsiniz! Ayrıca kurdelenizin sağlam olması için üzerinde 2-3 kez dikiş yapabilirsiniz!

el yapımı kolay kitap ayracı yapımı

5. ADIM: İşte geldik son aşamaya! Dikkatli bir şekilde ortadan fırfır dikişinizi kaldırın. Ve bitti!

el yapımı kitap ayracı

İPUCU: Fırfır dikişinizden kırpma delikleriniz varsa, hafifçe kumaşa su püskürterek kurumasına izin verin!

el emeği kitap ayracı

Ve artık güzel delikler gitti. Fırfır kitap ayıracınız kullanıma hazır! Yaz tatili sezonu boyunca en güzel kitaplarınızı bu güzel fırfır kitap ayıracı ile aralandırın!

kitap ayracı el yapımı

Dilerseniz hediye vereceğiniz kişiye güzel bir teşekkür notu bırakabilirsiniz! Kenarına dikilmiş renkli bir karton kağıdının bir parçasına koyun ve notta dev bir teşekkür ederim notu ekleyin! Ellerinize sağlık!

kişiye özel kitap ayraçları

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.