sadsad x
asdasd
Aile İle İzlenebilecek Film Önerileri

Aile İle İzlenebilecek Film Önerileri

12 Nisan 2020

Aileyle izlenebilecek film önerileri isimli yazıda ailenizle rahatlıkla izleyebileceğiniz filmleri bir araya getirdik. Aileyle vakit geçirmek maalesef günümüzde, zamanla kaybettiğimiz değerler arasında yer alıyor. Aileniz ile keyifli zaman geçirmenin yollarından biri de film izlemektir. Aşağıda yer alan film önerileri, aileyle izlenebilecek filmler olarak seçilerek sizler için hazırlanmıştır. Bu akşamı evde ailesiyle keyifli zaman geçirmek için ayıracakherkese listeyi incelemelerini tavsiye ederiz… 

Evde Tek Başına (1990) – IMDb: 7.6

evde aile ile izlenebilecek filmler

Eski ve oldukça popüler olan Evde Tek Başına, bir bebeğin serüvenini anlatmaktadır. Hikayeye göre başrol olan bebek Kevin’in ailesi yılbaşı tatili için Fransa’ya giderken telaş ve o anda yaşanan karmaşa ile birlikte Kevin’i evde unutmuştur. Birden fazla çocuğu olan aile, Kevin’i evde unuttuğunu, uçağa bindikten sonra fark eder. Sevimli başrol, Kevin bebek ise başlangıçta evde kimsenin olmadığını fark edip şaşırıp korksa da, kendini keyifli bir maceraya atarak hayatının en macera dolu ve keyifli zamanlarını yaşar. Kevin bebeğin annesi geri dönmeye çalışırken Kevin bebek ise evlerine girmekte olan hırsızlarla tehlikeye girmiştir. Yönetmeni Chris Columbus olan bu filmin başrolü ise Macaula Culkin olmuştur. Harika bir komedi ve macera örneği olan bu filmi, aileyle izlenebilecek film önerileri olarak siz de listenin başına ekleyebilirsiniz. 

Yukarı Bak (2008) – IMDb: 8.2

evde aile ile izlenebilecek filmler

Film önerileri ve aileyle izlenebilecek filmler demişken, harika ve duygu dolu bir animasyon eklememek olmazdı. Bu mükemmel animasyon filminin hikayesi, dünyayı dolaşmak isteyen iki kişinin hayallerinin peşinde koşmasını konu almıştır. Bu maceraperest kişilerin adı Ellie ve Carl’dır. Pete Docter ve BobPeterson’un yönettiği bu harika animasyon filminde, Ellie maalesef hayallerine kavuşamadan hayata gözlerini kapatmıştır. Fakat Carl oldukça ilerlemiş yaşına rağmen bu hayali gerçekleştirmeyi kafasına koymuştur. Evinin çevresi koca koca binalarla çevrilirken, lEllie’nin ölümünden sonra karısından kalma evi asla yıktırmak istemez. Bunun üzerine binlerce balonu kullanarak evini uçurmaya ve bu şekilde dünyayı dolaşmaya başlamıştır. Dram türündeki bu animasyonun devamında, Carl’a davetsiz bir misafir de eşlik etmektedir. Orijinal ismi Up olan Yukarı Bak filmi, her yaşa hitap eden sayılı filmlerden biri olarak ailenizle muhakkak izlemeniz gereken filmler arasında yer alıyor.

3 Aptal – 3 İdiots (2009) – IMDb: 8.4

evde aile ile izlenebilecek filmler

Bollywood denince akla ilk gelen isimlerden şüphesiz Aamir Khan olmuştur. 3 aptal filminde de AamirKhan başroldedir. Aamir Khan’ın oynadığı çoğu film gibi bu film de aileyle izlenebilecek film önerileri arasında yer alıyor. Hikayede, birbirlerini üniversitede tanımış üç arkadaşın hikayesi anlatılmıştır. Bu karakterler adı ise; Rancho, Farhan ve Raju… Bu üç arkadaş Hindistan’da oldukça katı ve disiplinli bir okul olan mühendislik bölümünde okumaktalar. Asıl istekleri ve hayalleri ise birbirinden hayli farklı bu üç arkadaş, filmde izleyenleri güldürürken aynı zamanda duygusal durumlara da maruz bırakabiliyor. Harika bir oyunculuk öneğinin sergilendiği bu film, sizi hem göz yaşına hem de kahkahaya boğacak. Arkadaşlığın kusursuca işlendiği bu harika dram ve komedi filmini aileyle izlenebilecek filmler listesine rahatlıkla dahil edebilirsiniz.

Forrest Gump (1994) – IMDb: 8.8

evde aile ile izlenebilecek filmler

Göz dolduran sahneleriyle bilinen bir başka film ise, Forrest Gump… Aileyle izlenebilecek film önerileri arasında her zaman yer alacak bir filmdir. Filmde Amerikalı ünlü oyuncu Tom Hanks yer almaktadır ve oldukça popüler bir film olmuştur. Film, Forrest Gump isimli kişinin hem gülümseten ve çoğunlukla duygulandıran hayat hikayesini işlemiştir. Filmdeki ana karakter, düşük IQ seviyesinde olan hasta biri. Fakat temiz kalbi ile hep başarılı olan Forrest Gump, Amerika’nın ulusal kahramanı bile olacaktır. İzleyenleri hem gülümseten hem de gözleri dolduran romantik, dram ve komedi türündeki bu filmi, Robert Zemeckis yönetiyor. 

Esaretin Bedeli (1994) – IMDb: 9.3

evde aile ile izlenebilecek filmler

Dünya çapında oldukça popüler olan ve en iyi film olarak değerlendirilen filmin orijinal adı The Shawsank Redemption… Aileyle izlenebilecek filmler arasında da olması da filmin popülerliğini artırmıştır. Mükemmel bir hayat hikayesini konu alan bu filmi Frank Darabont yönetiyor. Filmin oyuncuları ise, Tim Robbins, Morgan Freeman ve Bob Gunton gibi önemli isimler olarak sıralanabilir. Filmin konusuna baktığımızda ise, onu aldatan karısını öldürdüğü gerekçesiyle hapis edilmiş bir adamın hayatı konu alınmış. Hapishanede, Red adında biriyle tanışan Andy, bu adamla sıkı dost olur. Bu iki dostun özgürlük umutları izlenmeye değerdir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.