sadsad x
asdasd
Alternatif Kitap Ayıracı Önerileri

Alternatif Kitap Ayıracı Önerileri

21 Nisan 2020

Kitap ayıracı tasarımı pek fazla ilgi gören bir alan olmasa da, hem sizin hem de çocukların okuma hevesini artırmak için kullanılabilecek bir yöntem olabilir. Özellikle evde kendi yapacağınız kitap ayıraçları çocuklarınızda okuma hevesinin artmasına yardımcı olurken, siz de hem vakit geçirmiş hem eğlenmiş olursunuz.

Alternatif Kitap Ayıracı Önerileri

Kitap ayıraçları genelde satın alınan kitapla birlikte, kitabın kapağının minimal hali üzerine resmedilmiş olarak satın alan kişiye verilse de, pek çok şey gibi kitap ayıraçlarını da evde tasarlamak mümkün. En bilindik yöntem olan dil basacağından kitap ayıracı yapmak bile, okuma zevkinize katkısı olacak bir dokunuş olabilir. Ki, bu tasarım olayını tamamen yaratıcı bir şekle dönüştürmek de yine sizin elinizde.

Her şey Ama Her şey Kitap Ayıracı Olabilir

Alternatif Kitap Ayıracı Önerileri

Kitap ayıracı fikirleri aslında oldukça geniş bir alandır. Yani, düşünüldüğünde hemen hemen her şeyden kitap ayıracı yapabilirsiniz. Yolda görüp hoşunuza gittiği için aldığınız bir kuş tüyü, bir kıyafetten kestiğiniz etiket, sayfayı kaybetmemek ve kıvırmamak için aceleyle içilen kahvenin paketi hatta belki poşet çayı bile kitap ayıracı olarak kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz ve artık üretilmediği için bulup alamadığınız çikolatanızın paketi elinizde mi kaldı? İnce bir karton üzerine yapıştırın ve üzerini streç film yardımıyla bir güzel kaplayın. İşte, lezzetli ve güzel kitap ayıracınız hazır! 

Bu Kitap Çok Özel Ayıracı da Öyle Olsun

 Alternatif Kitap Ayıracı Önerileri

İlginç kitap ayıracı tasarımları konusunda, baskı lazer yapan yerlerden de yardım alabilirsiniz. Çok özel ve kıymetli bir kitap için aynı şekilde özel bir ayıraç yaptırmak istiyorsanız, kitap içeriğine uygun bir imge seçip, baskı lazer yapan herhangi bir yerde, bir parça ince ahşabı seçtiğiniz imge şeklinde kestirip kullanabilirsiniz.

Mutluluk Yağmuru İsimli Kitap Ayracı

Ahşap rengi hoşunuza gitmezse akrilik boya ile renklendirme seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bunu özellikle eski ve artık basılmayan kitaplar için ya da elinizde ilk baskıdan çıkan bir kitap varsa bunun için kullanabilirsiniz. Bir nevi, kitabın özelliğine verdiğiniz kıymetin de her yerden anlaşılmasını sağlamış olursunuz. 

Mevsim Rüzgarları, Ne Zaman Eserse…

 Alternatif Kitap Ayıracı Önerileri

Kişiye özel kitap ayıracı konusu için akla ilk gelen seçenekler kişinin sevdiği çiçeklerdir. Gül, papatya ya da ortanca gibi çok çeşitli çiçeklerden birini kitap ayıracı olarak hediye etmek de kullanmak da mümkün tabi ama bu seçenekler içinde en sevimli olabilecek olan, sonbahar renklerine bürünmüş ve rüzgarda yere düşmüş bir ağacın yaprağıdır. 

Kendim Yaparım!

Alternatif Kitap Ayıracı Önerileri

İlginç kitap ayıracı denilince, belki de en ilginç işler, kişilerin kendi tasarımlarından çıkıyor. Kitap okumayı çok seviyor ama aynı zamanda el işlerinden de çok iyi mi anlıyorsunuz? Ütüne bir de kitabınızın kendinden ayıracı mı var? O halde bu ayıraca neden küçük bir dokunuş eklemiyorsunuz? Bir parça kumaştan keseceğiniz şekiller ile kendinden ayıraçlı kitaplarınıza hoş dokunuşlar katabilirsiniz.

4 Fotoğraflı Kişiye Özel Kitap Ayracı

Örneğin; iki parça kalp kesin ve parçaları birbirine dikin. Son dikişleri atmadan önce içerisine biraz pamuk doldurun ve dikişleri kapatın. Ardından kitabın içindeki ayıracın ucuna dikin. Böylece, genellikle boyu kısa kalan kitap ayıracını hem biraz uzatmış olursunuz hem de eğlenceli hale getirmiş olursunuz.

Kitap Severlere Hediye Kitap Ayracı

Kitap okumayı seven bir kimyager ya da biyoloji öğretmeni misiniz? İyi çizim yapıyor musunuz? Eğer iyi çizim yapıyorsanız, beyaz bir karton üzerine çalıştığınız alan ile ilgili minimal resimler çizerek kendi kitap ayıracınızı oluşturabilirsiniz. Ya da bunu çocuklar için yapabilirsiniz. Çizimleri kestiğiniz kartonu kaplamayı unutmayın. Böylece daha uzun süre dayanacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.