sadsad x
asdasd
Anne Teması Üzerine Yapılmış En İyi 5 Film

Anne Teması Üzerine Yapılmış En İyi 5 Film

01 Mayıs 2018

Annelere uygun ve onların izleyebileceği oldukça güzel filmler bulunmaktadır. Anne olmak isteyen kişiler veya yeni anne olan kişiler özellikle bu tarz filmlere fazlası ile merak salmaktadır. Hamile olan kişiler bu uzun zaman diliminde annelik ile ilgili olarak her şeyi öğrenmek istemektedirler ve oldukça hassas olmaktadırlar. Annelik ile ilgili olan her şey bu kişilerin dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda bu konu ile alakalı olarak oldukça fazla kitap bulunmaktadır. Ek olarak eğlenceli filmler, bilgi amaçlı filmlerde bulunmaktadır. Bu tarz aktiviteler ile hem eğlenceli zaman geçirebilir hem de bir şeyler öğrenilebilir. Ancak film seçimini doğru şekilde yapmak gerekir. Film sektöründe oldukça gereksiz ve anlamsız filmlerde bulunmaktadır. Bu tarz filmler yerine amaca ve zevke uygun seçimler yapmak gerekir. Kaliteli yapıtlar ile em eğlenmek hem de annelik ile ilgili olarak bilgi edinmek mümkün olmaktadır. Bu yazımızda Anne Temalı En Güzel 5 Film önerisinde bulunacağız. Anneleri ilgilendiren ve başrolde annelerin olduğu birçok film vardır. Oldukça kaliteli ve izleyen herkesi duygulandıracak cinste olan bu filmler her yaşa uygun olarak yapılmaktadır. Anne olmaya aday olan kişiler için veya anneler için oldukça duygusal ve içlerindeki annelik duygusunu ortaya çıkarak 5 film önerisi aşağıdaki gibidir…


1. SherryBaby

annelik üzerine yapılmış en iyi filmler

Oldukça duygusal yapıda olan bu film birçok kişi tarafından fazlası ile sevilmektedir. En kaliteli anne temalı filmlerin ilk sırasında yer almaktadır. Bu tarz filmlerden hoşlanan kişilerin kesinlikle izlenecekler listesine eklemesi gerekir. Sherry adındaki anne üç yıllık bir hapis cezası almıştır. Cezasını çektikten sonra New Jersey’de bulunan eski evine kızı ile birlikte döner ve hayata tutunmaya çalışır. Ancak evdeki hesabı çarşıya uymaz ve geçmişte yaşadığı şeyler yüzünden toparlanamaz. En iyi kadın oyuncu rolünü almış olan Sherry adındaki kişi, filmde oldukça güzel bir şekilde rolünü gerçekleştirmektedir. Önceleri uyuşturucu bağımlısı olan anne, artık yeni hayatında bu hataları yapmamak istiyor fakat bu onun için oldukça zor olacaktır. Kızı Alexis ile güzel bir hayat planları yapsa da durum pek istediği gibi gitmez. İçinde oldukça iyi bir karaktere sahip olan Sherry, eski dönemlerde yaşadıkları yüzünden odlukça pişmanlık duymaktadır.


2. Blue Valentine (Aşk ve Küller)

annelik üzerine yapılmış en iyi filmler

Başrolde oynayan Ryan Gosling, Half Nelson filmi ile Oscar’a aday gösterilmişti. Oldukça başarılı yapıtlarda oynayan başarılı oyuncu bu filmde de oldukça güzel bir şekilde rolünü sahiplenmiştir. Bu ünlü film birçok kişiyi konusu ile derinden etkilemeyi başarmıştır. Anne temalı filmlerin ikinci sırasında bulunan filmde Dean ve Cindy’nin evlilikleri konu alınmaktadır. Bu evlilikte oldukça büyük sorun yaşayan ikili bu sorunu çözmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Aynı zamanda bu evlilikten olan kızları da konu alınmaktadır. Anne olan Cindy ve baba olan Dean eski günlerini düşünerek ve paylaşarak eski zamanlara geri dönmek istemektedir. Fakat yaşadıkları kötü olaylar ve bunun hayatlarına etki etmesi yüzünden bir türlü düzelemezler. Aşkları nefrete ve sevgileri düşmanlığa dönüşür. Oldukça duygusal sahneler içeren film anneleri ve annelik döneminde olan kişileri oldukça derinden etkileyecek sahnelere ev sahipliği yapmaktadır.


3. Stella Dallas

annelik üzerine yapılmış en iyi filmler

Stella ve Stephen Dallas birbirlerine oldukça âşık olan iki çifttir. Aşklarını evlilikleri ile birleştirirler ve çok kısa zaman içerisinde Laurel adında bir kızları olur. Dünyalar tatlısı kızları ile oldukça güzel bir hayat geçiren ikilinin ilişkileri bir süre sonra bozulur. Stephen, bir süre sonra karısı ve kızından sıkılarak eski sevgilisine döner ve kendi ailesini terk eder. Kızı ile bir başına kalan Stella ise bu zor durumun üstesinden gelmek için elinden geleni yapar. Kızının hayatı için her şeyi göze alır ve onun mutluluğu için oldukça çaba sarf eder. Kızı gözlerinin önünde büyürken ona karşı verdiği emeklerinin hepsinin yok olduğunu fark eder. Kızı annesi ile olan hayatını beğenmez ve babasının sürmüş olduğu rahat ve zengin hayata karşı oldukça özenti ile bakar. Babası ile anlaştıktan sonra ise annesini terk ederek babası ile yaşamaya karar verir. Bu süre içerisinde Stella ise hayatı boyunca yaşadığı en büyük ikinci şoku yaşar ve toparlanması oldukça zordur. Bu durum ile ilgili olarak bir şeyler yapması gerekir. Ancak morali ve psikolojisi oldukça bozulmuştur. Başrolde daha önce Oscar’a aday gösterilmiş filmlerde oynayan kişiler bulunmaktadır. Bu nedenle izlemesi odlukça keyifli olmaktadır. Oldukça ilgi çekici ve hüzünlü bir senaryoya sahiptir.


4. Changeling (Sahtekar)

annelik üzerine yapılmış en iyi filmler

Sahtekâr filmi oldukça ilginç bir yapıya sahiptir. Duygusal ve acıklı bir konuya sahiptir. Los Angeles’ta yer alan ve fakir inşaların yaşadığı bir mahallede filmin konusu geçer. Telefon operatörü olarak çalışan ve durumu çok iyi olmayan anne Christine Collins, sıradan bir iş gününde oğlu ile vedalaşarak evinden çıkar. Dokuz yaşında olan oğlu ise esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Anne eve geldiğinde oğlunu bulamaz ve hayatı boyunca yaşayabileceği en büyük şoku yaşar. Oldukça üzülen ve kendini kaybeden anne hemen polisi arar ve durumu bildirir. Polis ve kurtarma ekipleri tarafından aylar boyunca aranan oğlu bulunamaz ve tam ümitler kesilirken çok farklı birisi oğlu olduğunu ikna ederek ortaya çıkar. Polisler ise bu durumu medyaların önünde annesine belirtir ve oğlu olduğunu ikna etmeye çalıştıkları kişiyi evine alır. Ancak anne Christine Collins bu kişinin oğlu olmadığını düşünür ve bu durum onu oldukça rahatsız eder. Sayısız bir şekilde medya, fotoğrafçı ve kameramanın bulunduğu kişilerin arasında bu durumdan haberdar olan ve oğlu olduğunu iddia eden çocuk ile karşılaşan Christine bu durum ve insanların arasında kafası allak bullak olur. Kafası karışan anne ise filmin ilerleyen sahnelerinde oldukça şaşırtıcı olaylar ile karşı karşıya gelir.  Anne temalı filmlerden hoşlanan ve bu arz filmler izlemek isteyen kişiler için oldukça güzel bir yapım olmaktadır. Birçok kişinin beğenebileceği tarzda olan filmin içerisinde dram ve romantik anlar yaşanmaktadır.


5. The Deep End of The Ocean (Okyanus Kadar Derin)

annelik üzerine yapılmış en iyi filmler

Oldukça duygusal film olan Okyanus Kadar Derin bir anneyi konu almaktadır. Anne olan Beth, henüz olacaklardan haberi yoktur ve hayatına normal bir şekilde devam eder. Ailesinin içerisinde yer alan bütün sorunları kendi başına çözen fedakâr anne ir gün iş toplantısı için üç çocuğu ile yola koyulur. Çocuklarından bir tanesi henüz üç yaşındadır. Gittiği yerde bir kargaşa ile karşılaşır ve hiç beklemediği bir olay başına gelir. Üç yaşında olan Ben bir anda ortadan kayboluverir. Arama sonuçları hiçbir şekilde sonuç ermez. Ben’in bulunmadığı süre boyunca ecen her zaman anne canından can kaybeder ve oldukça büyük bir üzüntü yaşar. Film Jacquelyn Mitchard’ın romanından filmlere aktarılmıştır. Özellikle daramı konu alan güzel bir yapıttır. İzleyiciyi adeta ekrana kitler ve oldukça keyifli bir film sunar. Anneleri derinden etkileyen bu film birçok kişi tarafından izlenmiş ve tavsiye edilmektedir. Yitip giden üç yaşındaki oğlunu bulma çabası ile yanıp tutuşan anne acaba oğlunu bulabilecek mi?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.