sadsad x
asdasd
Anneler Günü Sürprizleri

Anneler Günü Sürprizleri

03 Mayıs 2017

Anneler günü yine geldi çattı. Hayatımızdaki en önemli kişiler olan anneye ne hediye alınır konusu en büyük gündemimiz. Her sene alacağımız hediyeler konusunda günlerce düşünsek de anneler gününde hediyeyi verirken yetersiz olduğuna mı kanaat getiriyorsunuz? O halde sizin için hazırladığımız anneler günü sürprizleri isimli yazımıza bir göz atın. Yapacağınız birbirinden farklı sürprizlerle ham annenizin yüzünde kocaman bir gülümseme oluşturacak hem de bu anneler gününde içiniz daha rahat olacak. Anneler günü uzun süreden beri kutlanan geleneksel günlerden bir tanesi. Elbette canımız annelerimize teşekkür etmek için bir gün yeterli değil. Ancak sembolikte olsa anneler günü iş yoğunluğumuzdan fırsat bularak annemize özel bir şeyler yapabilme fırsatını sunması açısından değerli. Üstelik en ufak yaşlardan beri anneler gününü kutlamayı alışkanlık edinmiş olanlarımız için bugün artık bir gereklilik haline gelmiş durumda. Elbette gerekliliklerimiz arasında yapmaktan en keyif aldığımız şeylerden birisi anneler günü kutlaması. Bu nedenle annemize yapmak istediğimiz sürpriz ya da almak istediğimiz etkileyici anneler günü hediyesi oldukça değerli. Anneye sürprizler yapmak onların o eşsiz iç güdüleri sayesinde oldukça zor olsa da yaptığınız sürprizi anlamamış ya da bilmiyormuş gibi davranacağı için sorun yok.


Seçenekler arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız birden fazla sürprizi bir arada yapabilirsiniz. Bu sayede en beğeneceği hangisi olacaktır, sorusundan da kurtulmuş olursunuz. Anneye yapılacak sürprizler içerisinde onu mutlu edecek, şaşırtacak, hayatını farklı bir noktaya götürecek birçok sürpriz bulunmaktadır. En basitinden en karmaşık olanına kadar yapacağınız her sürpriz onu mutlu etmeye yeteceğinden seçiminizin doğruluğu konusunda endişeye kapılmayın. Ne olursa olsun annemizin bizi kucaklayıp bağrına basacağı, biz üzülmeyelim diye hiç işine yaramayan o pasta karıştırıcısını dünyanın en büyük hediyesiymişçesine coşkuyla karşılayacağını biliyoruz. İşte bu nedenle onları mutla etmek daha önemli hale geliyor. Çünkü sadece bizim gülümsememiz bile mutlu olmalarına yeterken, kalplerini sevgiyle dolduracak şeyler yapabilmek her zaman artı bir olacaktır. Bu sebeple hadi gelin hep beraber anneye yapılabilecek sürprizler arasından en şahane olanları annelerimize yapalım.


Mutlaka Ziyaretine Gidin

Anneye yapılabilecek sürprizler

Anneye yapılabilecek sürprizler arasında belki de en büyük sürpriz eğer onunla oturmuyorsak anneler gününde ziyaretine gitmektir. Hele de gelme ihtimalimizin olmadığını düşünüyorsa. Sürprizin planlanması aşamasında öncelikle erken bir saatte annemizi arayıp günlük programını öğrenmek ve anneler gününü kutlayıp gelemeyeceğinizi kendisine bildirmek önem taşıyor. Zira onun için ziyarete gitmemizin bir sürpriz olmasını ayarlamak önemli.

anneler günü hediyesi

Uzak bir şehirde oturuyorsanız, hatta yurt dışındaysanız bütçenizi ve işlerinizi bu sürprize göre ayarlayıp çat kapı annenize gitmeniz kadar onu mutlu edebilecek başka bir şey olamaz. Annenizi uzun süredir görmüyorsanız onu görmek için en güzel bahanelerden birisi anneler günü olacaktır. Eğer birlikte yaşıyorsanız ve gün içerisinde evde olmuyorsanız, bütün işlerinizi erteleyerek ona bir gününüzü ayırıp yine sürpriz yapabilirsiniz. Bir anneyi evladını görmek kadar hiçbir şeyin mutlu etmediğini unutmayın. Hadi şimdi anneler gününde annenizi nasıl ziyaret edebileceğinize dair ayarlamaları yapmaya başlayın.

Birlikte Şehrin Hiç Görmediğiniz Bir Yerine Gidin

Anneler günü sürprizleri

Uzun süredir şehrin bazı bölgelerini hiç görmediğinizi söyleyip duruyor musunuz? İşte tam fırsatı anneler günü sürprizleri arasında basit gibi görünmekle birlikte tam bir macera içerdiği için oldukça heyecanlı olan böyle bir sürpriz annenizi rutininin dışına çıkaracağı için sıra dışı ve unutulmaz olacaktır. Uzun süre boyunca konuşulacak bir anneler günü hatıranız olsun istiyorsanız, çantalarınızı kaptığınız gibi kendinizi arabaya atın ve şehri keşfe çıkın. Eğer arabanız yoksa minibüs veya otobüslerle seyahat etmek de oldukça ilginç ve eğlenceli olacaktır. Muhtemelen anneniz yorulacağını söylese de onu dinlemeden kolundan tutup önceden planladığınız yerleri ziyarete gidebilirsiniz.

Ona Güzellik ve Yenilenme Paketi Hediye Edin

anneler günü sürprizleri

Bütün yılın yorgunluğu elbette bir günde atılamaz. Ancak annenize hediye edeceğiniz güzellik ve yenilenme paketiyle dinlenebileceği harika dakikalar yaratabilirsiniz. Anneye sürprizler arasında onu en dingin hale getirecek olan bu pakette cilt bakımı, ayak ve vücut masajı, sauna gibi geniş bir kapsamlı bir aktivite planı hazırlarsanız, bütün bir günü dinlenerek ve keyifle geçirebilir. Dilerseniz siz de onunla giderek hem birlikte vakit geçirebilir hem de dinlenebileceğiniz bir gün yaratmış olursunuz. Bu sürprizi planlarken annenize nereye gittiğinizi söylemezseniz ekstra bir etki yaratabilirsiniz. Önce “Ne gerek vardı?” gibi bir cümle duyacak olsanız da gün sonunda bu aktiviteden çok memnun kaldığını göreceksiniz. Tamamıyla yenilenmiş ve dinlenmiş olacağı bu aktivite sonrasında dilediğiniz hediyeyi vererek gönlünü iki kez kazanmış olacaksınız.

Film Gecesi Düzenleyin

Anneye yapılabilecek sürprizler

Anneler gününde yapılacak en önemli şey birlikte zaman geçirmektir. Bunun için anneler günü akşamını annenize ayırarak bir film gecesi tertip etmeniz, annenizin seveceği filmlerden oluşan bir koleksiyonla ona sürpriz yapmanızdan çok hoşlanacaktır. Kendini özel hissedeceği böyle bir etkinlikte patronun o olmasına izin verin. Genellikle fedakar olan annelerimiz isteklerini ikinci plana iterek bizim önceliklerimizi tercih etmeyi seçeceklerdir.

anneler günü sürprizi

Bırakın bu gece hangi filmi izleyeceğinize o karar versin. Anneler günü sürprizleri içerisinde böyle bir sürpriz naif olmakla birlikte annenizi ciddi anlamda mutlu etmeye yetecektir. Hele de son dönem filmleri seyredemeyecek kadar yoğun ya da sinemaya gidecek vakti bulamayan bir anneniz varsa. Film izlerken keyifle yiyebileceğiniz patlamış mısırları hazır etmeyi de unutmayın. Hadi annenizin sevdiği tür filmlere bakmaya hemen başlayın.

Karaoke Yapın

Anneye yapılabilecek sürprizler

Şarkı söylemek her zaman çok rahatlatıcı ve keyifli bir eğlencedir. Annenizle yapacağınız karaokeden de büyük keyif alabilir, ona çok hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Anneye yapılacak sürprizler arasında en eğlencelilerden birisi olan karaoke için bildiğiniz ve bilmediğiniz şarkılardan oluşan eğlenceli bir liste hazırlayabilirsiniz. Karaoke’yi evde yapabileceğiniz gibi dışarıda bir mekanda ikiniz için yer de ayırtabilirsiniz. Nerde yapmaya karar verirseniz verin anneler günü için karaoke sürprizi yaparak unutulmaz bir anneler gününe imza atmış olacaksınız.

En Çok Gitmek İstediği Hobi Kursuna Kayıt Yaptırın

Anneye yapılabilecek sürprizler

Anneniz sürekli olarak bir kursa gitmek istediğini söylüyor ama zamansızlıktan gidemiyor mu? İşte bu anneler günü onun hayallerini gerçekleştirebileceği en önemli zaman. Hemen en yakındaki kurlar arasından annenizin gitmek istediği kursu araştırarak onun adına kayıt yaptırın. Bu sayede hem keyifli zaman geçirmesi için bir adım atmış olacak hem de onun isteklerini ne kadar önemsediğinizi gösterebileceksiniz. Anneye sürpriz yapmak için bundan daha güzel bir hediye olamaz. Anneniz onun için satın alacağınız kurs sayesinde kendini geliştirirken hayatta işe yarar bir şeyler yapmaya devam ettiğini hissedecektir. Bu da bir köşeye atıldığını, unutulduğunu düşünen anneler için çok önemlidir. Eğer annenizin bir kursa katılmak gibi talebi yoksa en fazla ilgilendiği hobiye göre onun için siz bir kurs tercihinde bulunabilirsiniz. Her zaman öğrenmek istediği uzak doğu mutfağı için bir kurs seçebileceğiniz gibi ahşap boyama, takımı yapımı, resim, bilgisayar kursu, dil öğrenme kursları gibi seçenekler arasından tercih yaparak anneniz için en ideal kursa onu yazdırarak sürprizinizi yapabilirsiniz.

Lüks Bir Restoranda Akşam Yemeği Ayarlayın

Anneye yapılabilecek sürprizler

Belki bu sürpriz için tüm aylığınızı harcamak zorunda kalabilirsiniz. Ama canımız annelerimiz için fazlasıyla değecektir. Hayatında hiç gitmediği kadar lüks bir restorana onu götürerek oranın havasını koklamasını ve değişik yemek alternatifleri arasından seçimler yaparak farklı bir gece geçirmesini sağlayabilirsiniz. Daha önce hiç uzak doğu mutfağı tatmadı mı? Ya da Fransız aşçılar tarafından hazırlanmış portakal soslu ördek yemedi mi? İşte tam sırası. Onu şaşırtacak böylesi bir sürprizle unutulmaz bir anneler günü planlayabilirsiniz. Akşam yemeği sırasında onun için keman çaldırabilir, sürpriz hediyenizi yemek masasında vererek anneler gününü eşsiz kılabilirsiniz. Hayatımızdaki ilk aşk olan annelerimiz için böylesi bir yemek planlamak olağan üstü bir sürpriz olacaktır.

Bir Aile Albümü Hazırlayın

Anneye güzel sürprizler

Günümüzde dijital fotoğrafların ortaya çıkmasıyla basılı fotoğraflar ve albümlerin kullanımı gittikçe azalıyor. Ancak eskiyi iyi bilen ve o dönemlerde evinde mutlaka fotoğraf albümü olan annelerimize verilebilecek en güzel hediyelerden bir tanesi de fotoğraf albümü oluşturmak. Şık bir albüm alıp eskiden yeniye tüm aile fotoğraflarınızı koyacağınız bir albüme bir de tatlı notlar yazarsanız anneye sürpriz konusunda nefis bir hediye hazırlamış olursunuz. Albümde tüm ailenizin fotoğraflarına yer verebilir, esprili bir dille fotoğraflar hakkında düşeceğiniz notlarla annenizi güldürebilirsiniz. Bu albüme baktıkça hem sizi hem de güzel hatıralarınızı hatırlayacaktır.

Birlikte Pikniğe Gidin

Anneye yapılabilecek sürprizler

Havaların güzel olmasından faydalanarak bu anneler günüde annenize piknik sürprizi yapabilirsiniz. Doğanın içerisinde harika bir gün geçireceğiniz piknik için birbirinden özel yiyecekler hazırlayabilir, piknikte yapacağınız etkinlikleri planlayarak anneler gününü eşsiz bir hale getirebilirsiniz. Eşofmanlarınızı giyerek sabahın erken saatlerinde gideceğiniz piknik alanında toprağın kokusu, nefis bir kahvaltı sonrası yürüyüş, kalabalık gidiyorsanız çeşitli oyunlarla renklendirebileceğiniz şahane bir gün geçirebilirsiniz.

anneler günü sürprizi

Böyle bir gün hem annenize iyi gelecektir hem de siz çok fazla eğlenebilirsiniz. Hatta uçurtma uçurabileceğiniz bir açık alan bulup annenizi çocukluk günlerine geri götürebilirsiniz. Mangalda et ziyafetini de üstüne eklerseniz, yıllar boyunca konuşulacak bir anneler günü geçirmiş olursunuz.

Ona Sosyal Medya Hesabı Açın

Anneler günü sürprizleri

Tüm arkadaşları girmesine rağmen anneniz hala sosyal medyadan uzakta mı yaşıyor? Anneler günü sürprizleri arasında en hoş olanlardan bir tanesi ona sosyal medya hesabı açmaktır. Bunu yapabilmek için ona bir notepad ya da Laptop hediye etmeniz gerekebilir. Zira sadece hesabı açmanız yeterli olmayacak, annenizin bu hesaplara erişebilmesi için ona bir cihazda vermeniz gerekecektir. Bu sayede hem teknolojiye ayak uydurabilir hem de arkadaşlarıyla temas ederek eğlenceli vakit geçirebilir. İlk başta pek istekli görünmese de internetin cazip dünyasına bir kez kapılınca annenizi bilgisayarın başından kaldırmakta sorun yaşayabilirsiniz. Hayatının bundan sonrasında eğlensin, vakit geçirsin, oyalansın gibi düşüncelere sahipseniz sosyal medya hesabı ve bu hesabı kullanabileceği bir cihaz anneniz için hoş bir sürpriz olacaktır.

Birlikte Salsa Kursuna Yazılın

Anneye yapılabilecek sürprizler

İçi kıpır kıpır eden salsa dansı hemen her yaştan kişinin rahatlıkla yapabileceği bir dans türüdür. Salsa hem vücudu dinç tutacak hem de bu dansı yaparken oldukça eğleneceksiniz. Anneniz belki tek başına böyle bir kursa gitmeye çekinebilir. Bu durumda kendinizi de kursa kaydettirerek anneye sürpriz başlığı altındaki en hoş hediyelerden birisini kendinize de vermiş olacaksınız. Beraberce gideceğiniz salsa kursu sayesinde vücudunuz şekilleneceği gibi birbirinize daha fazla yakınlaşacak ve oldukça fazla eğleneceksiniz.

Alışverişe Çıkın

Anneye yapılabilecek sürprizler

Annenize kendi seçeceğiniz bir hediyeyi almaktansa bu anneler günüde belirli bir bütçe ayırarak annenizi alışverişe götürmek ona yapacağınız tatlı bir sürpriz olacaktır. Anneye yapılacak sürprizler söz konusu olduğunda harcayacağınız para önemli olmayacaktır. Bu nedenle en sevdiği mağazalara giderek almak istediği şeyleri seçmesinde ona yardımcı olabilirsiniz. Alışveriş kadar rahatlatıcı bir başka şey olmasa gerek. Yapacağınız bu sürpriz sayesinde hem annenize hediye almış olacak hem de alışveriş yapıp stres atacaksınız.

Hamama Gidin

Anneye yapılabilecek sürprizler

Hamam sefası gibisi yoktur sanırım. Tüm rahatlama yöntemleri içerisinde geleneksel olmasıyla farklı bir yere sahip olan hamam, herkesin yapmaktan büyük bir keyif alacağı aktivitelerin başında yer alıyor. Anneler günü sürprizleri tercihinizde ilk sıralara oturan hamamın sizi ve annenizi büyük oranda rahatlatacağını söyleyebiliriz. Özellikle yaptıracağınız kese sayesinde üzerinizden büyük bir yük kalkmış gibi olacaktır. Sadece bayanların yapabileceği bir sürprizmiş gibi gözükse de ayrı bölümlere girerek bu sürprizi erkeklerde rahatlıkla yapabilir. Hatta tüm aileyi hamama götüreceğiniz bir organizasyon yaparsanız hem siz yalnız kalmamış olursunuz hem de anneniz.

Ona Ellerinizle Pasta Yapın

Anneye yapılabilecek sürprizler

Pastalar özel günlerde yapılan sürprizler için vazgeçilmez yiyeceklerdir. Anneye sürpriz hazırlarken pasta satın almak bir seçenek olabilir. Ancak annenize ellerinizle yapacağınız bir pasta sürpriz olmasının yanında onu çok duygulandıracaktır. Birlikte afiyetle yiyeceğiniz bu tatlı sürprizle annenize onu ne kadar sevdiğinizi gösterebilirsiniz. Pastanızı annenizin sevdiği şekilde yaparak, onu daha fazla mutlu edebilirsiniz. Pasta yapmayı bilmiyorsanız eğer bir tarife bakarak pastanızı rahatlıkla yapmanız mümkündür. Üzerine hazırlayacağınız krema ile annenizi çok sevdiğinizi yazabilir ya da anneler gününü kutladığınız bir mesaj ekleyebilirsiniz.

El Yapımı Hediye Hazırlayın

Anneye yapılabilecek sürprizler

Bu anneler gününde diğerlerinden daha farklı bir şey yapmayı kafaya koyduysanız ona el yapımı bir hediye hazırlayabilirsiniz. Bu konuda çok fazla seçeneğiniz olduğunu söyleyebilirim. El yapımı hediyeler yapılması zor görünüyor olsa da tam tarifi elinizde olduğunda adımlarını izleyerek kolayca yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz hediye annenizin işine yarayacak bir şey olursa bu onu iki katı sevindirecektir. Dilediğiniz renklerle tasarlayacağınız hediyeler dekoratif amaçlı olabilir ya da annenize güzel bir takı oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem bu ürünü kullanırken sizi hatırlayacak hem de onu düşündüğünüz için çok mutlu olacaktır. Anneler günü hediyeleri yapımıyla ilgili birçok kaynak bulabilirsiniz.

Evi Çiçekler ve Mumlarla Süsleyin

Anneye yapılabilecek sürprizler

Anneler günü sürprizleri arasından belki de en hoş olanı evi baştan aşağıya süslemektir. Anneniz eve girdiği zaman onu karşılayacak olan mumlardan bir yol yapabilir, evin her tarafını onun sevdiği taze çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Simler ve kurdelelerden yardım alabilirsiniz. Bu konuda hayal gücünüzü kullanmaktan çekinmeyin. Anneler gününü en özel gün haline getirecek böylesi bir süslemeyi vereceğiniz hediyelerle daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Anneniz onun için girdiğiniz zahmetleri görünce oldukça duygulanacaktır.

Başından Aşağıya Konfeti Yağdırın

Anneye yapılabilecek sürprizler

Bir insan için yapılabilecek en tatlı sürpriz başından aşağıya konfeti yağdırmaktır. Bu sayede kendini çok özel hissedeceği gibi adeta bir şeyleri kazanmışçasına sevinecektir. Anneniz için hazırlayacağınız böyle bir sürpriz uzun yıllar boyunca unutulmayacaktır. Nasıl bir düzenek hazırlayacağınızı hesaplamakta fayda var. Düzeneğinizi kapının üst pervazına tutturabilir ya da avizenize asabilirsiniz. Burada işin püf noktası annenizi tam konfetilerin altına getirebilmekte. Ondan sonra oldukça hoş bir sürpriz olan başından aşağıya yağan konfetilerle mutlu olacaktır. Siz de gönül rahatlığıyla ona çok güzel bir sürpriz hazırlamış olacaksınız. Anneye sürprizler başlığı altındaki en hoş ve değişik sürprizi annenize yapmak için araştırmalara şimdiden başlamanızı öneririz. Bu sürpriz için dikkatli bir planlama aşaması ve dakiklik şarttır.

anneye hediye fikirleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.