sadsad x
asdasd
Asetat Kalemi İle Hediyelik Kupalar Yapılışı

Asetat Kalemi İle Hediyelik Kupalar Yapılışı

17 Temmuz 2017

Bugün sizler için harika bir DIY projesi önerimiz var! Sıradan beyaz kupalarınızı yepyeni hale dönüştüreceğimizi söylesek ne düşünürdünüz? Üstelik asetat kalemi ile! Evdeki beyaz kupalarınıza farklı bir boyut kazandıracak olan asetat kalemi ile hediyelik kupalar projesi hem çok eğlenceli hem de çok basit! Daha önce evinizde böyle bir DIY projesi yapmadıysanız korkmanıza ve endişelenmenize hiç gerek yok! Sizlere asetat kalemi ile hediyelik kupalar yapılışını en ince ayrıntısına kadar ve resimli bir şekilde anlatacağız! Eğer evinizde düz beyaz renk kupa bardakları var ise bu proje tam da sizlere göre! Beyaz seramik bir kupa ve keskin bir işaretleyici kullanarak çok basit bir hediye fikri herkesi cezbeder! O yüzden bu kupaları sevdiklerinize armağan etmeniz için daha da güzelleştireceğiz! Yani sadece kupa bardaklarını yenilemek ile kalmayacağız ayrıca hediye paketini de tasarlayacağız! Sevdiklerinize kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir hediyeden daha güzeli ne olabilir Kim serin aylar boyunca şık ve el yapımı bir sıcak çikolata kupasını sevmez ki? Ve özellikle sevgi dolu bir kupa bardak ise! Öyleyse sözü daha fazla uzatmadan asetat kalemi ile hediyelik kupalar yapılışına bir an önce geçelim! İşte malzemeler…

Asetat kalemi ile kupa bardak süsleme

ASETAT KALEMİ İLE HEDİYELİK KUPA İÇİN MALZEMELER

Açık renkli seramik kupa
• Asetat kalemi
• Plastik sandviç torbası
• Sıcak çikolata karışımı veya kahve karışımı
• Kraft kâğıt hediyelik
• Beyaz tebeşirli kurşun kalem

İsteğe Bağlı Malzemeler

Vinil
Vinil kesme aleti
Çuval bez hediye çantası
Çanta süslemeleri (kurdele, fırın sicimi, çantanızı süslemek için ne isterseniz kullanın)


ASETAT KALEMİ İLE HEDİYELİK KUPALAR YAPILIŞI

Bu projede her şey ama her şey tarzınıza ve bütçenize bağlı! İster minimalist isterseniz büyük karakterler ile çalışabilirsiniz! Ayrıca, tasarım ile ilgili limitiniz gökyüzü! Yani sınırsız! Zaten bu projeyi eğlenceli yapan şey de hiçbir sınırlama olmaması! Eğer el ile yazma alanında yetenekli değilseniz kupa üzerine yazacağınız yazıları baskı makinesinden çıkarttırabilirsiniz! Vinil şablon hazırlayarak kupa bardaklarının üzerine kusursuz şekiller ve yazılar yazabilmeniz mümkün! Eğer ki bu konularda oldukça ustaysanız bu aşamayı geçerek kendi yeteneğinizi konuşturabilirsiniz! Bilgisayardan baskı ile ilgili herhangi bir yazılımı kullanarak bir tasarım hazırlayın ve vinil kesim olarak çıktınızı alın!

El emeği kupa bardak yapımı

Şablonu kupaya yerleştirin ve daha sonra dikkatlice desenleri istediğiniz şekilde renklendirin! Dikkatle söylüyoruz çünkü vinil ile asetat mürekkebi akabilir ve net çizgilerini karışık hale getirebilir. Bu yüzdem işaretleyiciye hafifçe basın ve önce kenarları izlemeyin! Bunu yaparak tasarımınız mükemmel bir şekilde çıkacak!

El yapımı kupa bardak

Tasarımınız tamamlandıktan sonra, mürekkebi ayarlamak için 350 derece fırında 30 dakika yerleştirin. Böylece tasarımınız daha kalıcı hale gelir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir! Daha önce de söylediğimiz gibi, kupanın içine giren çantanızı giydirme şekliniz bütçenize bağlı. Minimalist yaklaşımı uygulayabilir ve karışımınızı güzel görünen bir hediye etiketi ile basit bir çantaya koyabilir veya istediğiniz gibi giydirebilirsiniz. 

kupa bardak

Sıcak çikolata karışımımı küçük bir çuval bezi çantasına koymayı ve basit bir Kraft kâğıt etiketiyle eşleştirilmiş küçük bir tığ işi kırmızı süslemeyi kullanmayı tercih ettik! Daha sonra beyaz tebeşirli kalemle iletmek istediğiniz mesajı yazarak etiketine yazın!

el yapımı kahve kupası

Şimdi tek yapmanız gereken, istediğiniz sıcak içecek karışımıyla kupa bardağını doldurmak ve arkadaşlarınıza veya ailenize asetat kalemle tasarladığınız hediyelik kupa bardaklarını vermek! İyi günlerde kullanın!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.