sadsad x
asdasd
Başarıyı Yakalamanıza Yardımcı Olacak Ofis Tasarımı Önerileri

Başarıyı Yakalamanıza Yardımcı Olacak Ofis Tasarımı Önerileri

16 Nisan 2020

Ofis tasarım fikirleri, özellikle kapalı ofislerde sabahtan akşama kadar çalışan, gri ya da beyaz duvarlara bakan insanların gününü biraz olsun renklendirmeyi ve çalışma ortamını hareketlendirmeyi hedefleyen fikirlerdir. Aslında, home Office ya da bir şirkette size ait, etrafı kapalı bir bilgisayar masası da olsa, insan sürekli aynı renk, monoton bir duvara bakmaktan sıkılır. Oysa ofisinizi oldukça düşük maliyetlere, hatta maliyetsiz bir şekilde renklendirmek sizin elinizde! Sade, monoton ve renksiz bir ortamda verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız, küçük sihirli dokunuşlarla ortamı hareketlendirmek isteyebilirsiniz. 

Masanıza Renkler Ekleyin

Başarıyı Yakalamanıza Yardımcı Olacak Ofis Tasarımı Önerileri

Ofis tasarım önerileri konusunda, en hızlı hayata geçirilebilecek tasarımlar, masada yapılacak tasarımlardır. Yalnızca sizin kullandığınız bir masa varsa, canlı ve pastel tonları bir araya getirerek hem güzel bir kontrast hem de iç açıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Renkli not defterli, renkli kalemler, renkli kağıtlar, kolayca yapılabilecek organizerler ve hatta renkli bir klavye ile masanızı renklendirebilir, hatta dekoratif harflerle bilgisayarınızın arkasında kalan duvarı da süsleyebilirsiniz. Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı ofisin ciddiyetine taşıyabilirsiniz. Ortamı daha da sevimli hale getirmek istiyorsanız, fazla bakım gerektirmeyen birkaç küçük çiçek de kullanabilirsiniz. 

Bol Bol Renkli Kâğıt

Başarıyı Yakalamanıza Yardımcı Olacak Ofis Tasarımı Önerileri

Ofis tasarımı konusunda en kolay bulunabilir ve en çok gerekli olan malzeme ile ilgili de bir fikir vermek gereklidir. Yapışkanlı renkli not kağıtları! Bu kağıtların artık pek çok şekilde ve renkte olanı mevcut. Ve ofis çalışanlarının da bu kağıtları ne kadar sık kullandıklarını söylemeye gerek bile yok. Bu rengârenk kağıtlar ile hem bilgisayarınızı hem duvarınızı hatta masanızı bile süsleyebilirsiniz. Ayrıca, metal bir dolap düzenleyiciyi duvara monte ederek dekoratif ve kullanışlı bir raf elde edebilir, daha büyük bir duvarınız varsa, duvara dayayacağınız tel ızgaradan pano bile yapabilirsiniz. 

Küp Küp Kırmızı

Başarıyı Yakalamanıza Yardımcı Olacak Ofis Tasarımı Önerileri

Ofis tasarım modelleri denildiğinde, özellikle ofis sahipleri farklı olmaktan yana oluyor. Hep kendi masanıza ya da duvarınıza yapabileceğiniz küçük dokunuşlardan bahsettik ancak kendi ofisiniz varsa, elbette bu sıkıcı ortamı hareketlendirmek çok iyi olacaktır. Örneğin, bekleme salonu olarak kullandığınız alanda aynı zamanda küçük toplantılar mı yapıyorsunuz? Bilinen siyah beyaz ve gri ofislerden sıkıldınız ama hem klasik hem eğlenceli hem şık mı dursun istiyorsunuz? O halde köşe pufları denemelisiniz. Kontrast renklerden seçeceğiniz kare ya da küp puflar ya da kare şekilli koltuklar ve bunlara uygun bir duvar görünümü, ofisinizin havasını başta sona değiştirecektir. Ortaya masa koyacaksanız, üzerine küçük de bir çiçek eklemeyi unutmayın! 

Maliyetsiz, Şık Tasarımlar

Başarıyı Yakalamanıza Yardımcı Olacak Ofis Tasarımı Önerileri

Ofis tasarım maliyetleri ofislerin boyuna ve ne kadar fazla şeyi dışarıdan alacağınıza göre değişir. Kocaman bir ofisiniz varsa ve aktif olarak sürekli toplantılar yapmayı ve birkaç kişiyle çalışmayı düşünüyorsanız, elbette öncelikle ofis mobilyaları almak gerekir ki bu da zaten maliyetleri oldukça yükseltir. Ancak kendinize ait mütevazı bir ofiste tek başınıza çalışmayı düşünüyorsanız, muhtemelen sıfır maliyetle sadece size özel bir ofis tasarlayabilirsiniz. Toplantı masası olarak eski birkaç araba tekerleğinden yardım alabilir, renk renk boyanmış pet şişelerden saksı ya da şerit ışıklar kullanarak lambalar yaparak duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Organizerler ve kalemlikler için tonla maliyet çıkarmak yerine bir kutu sprey boya ve birkaç eski metal kutuyla işinizi halledebilirsiniz. Atılmak üzere olan eski bir merdivenden duvar rafı yapabilir, minik mandallar ve ipler yardımıyla notlarınızı asabileceğiniz bir köşe elde edebilirsiniz. Kendi ofisiniz için, sıfır maliyetle birbirinden güzel tasarımlar yapabilir ve aynı zamanda geri dönüşüme de katkıda bulunabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.