sadsad x
asdasd
Büyüleyici Bir Güzelliğe Sahip Gelin Aksesuarları

Büyüleyici Bir Güzelliğe Sahip Gelin Aksesuarları

21 Nisan 2020

Gelin ürünleri geçmişten günümüze oldukça geniş bir pazara yayılan bir sektör ve zaman ilerledikçe, gelinlerin değişen taleplerini karşılamak adına pek çok farklı ürün seçeneği piyasaya çıktı. Gelinler, özellikle düğün konseptlerine ve gelinliklerine uygun aksesuarları tamamlayıcı parça olarak kullanmaya başladı. Her zaman sabit kalan birkaç kült aksesuar dışında, pek çok farklı aksesuar çeşidi de günümüzde gelinlerin tercihleri arasında.

Gelin Aksesuarları

Örneğin eskiden çok moda olan kocaman ve taşlı taçlar, yerini daha kibar ve zarif saç aksesuarlarına bırakmış durumda. 

İnci Küpeli Gelinler

Gelin Aksesuarları

Gelin aksesuarları, küpe, taç ya da bileklik olarak sıralanabilir ve bu liste uzadıkça uzayabilir. Ancak, geçmişten günümüze değişen gelin aksesuarlarına bakıldığında, pek çok gelinin artık kocaman abartılı takılar yerine daha zarif ve daha sade seçeneklere yöneldiğini görebiliyoruz. Bunlara en güzel örnek, gelinlerin değişen küpe tercihleridir. Sallantılı taşlı küpeler yerini minimal ve sade küpelere bırakıyor. Bu duruma ise en güzel örnek, gelinlerin vazgeçilmez aksesuarları arasına giren inci küpeler oluyor. Hem minimal hem sade hem de oldukça şık bir görüntü veren inci küpeler, artık pek çok gelinin sıkça kullandığı aksesuarlar arasında. 

Başımızın Tacı Çiçekler

 Gelin Aksesuarları

Gelin tacı, düğün kültürü başladığından beri tüm gelinlerin vazgeçilmez ve değişmez aksesuarıdır. Taçlar, yıllar içerisinde gelinlerin tercihlerine göre değişiklik göstermiş olsa da asla yerini bir başka aksesuara kaptırmamış ve demir baş olarak kalmıştır.  Gelin taçları pek çok farklı şekillerde tercih edilmekle birlikte, günümüzde en çok tercih edilen şekilleri, saç aksesuarı şeklinde olan taçlar ve çiçekli taçlar. Çiçekli taçlar ise genellikle gelinin el çiçeği ile uyumlu olarak seçilip yapılıyor ve özellikle kır düğünü tercih eden gelinler için vazgeçilmez oluyor. Ayrıca çiçekli taçlar, dış mekan fotoğraflarının çekimleri sırasında da oldukça kullanışlı oluyor ve şık görünüyor.

Başka Neler Var Neler…

 Gelin Aksesuarları

Gelin aksesuarları taç, küpe ya da el çiçeğinden ibaret değil elbette. Özellikle, gelin olan kızlarına anneler tarafından verilen aile yadigarı kolyeler, hem kişiye özel hem de şık bir aksesuar olarak kendine ait bir yer oluşturuyor. Eski dönemlerde, aile yadigarı yüzükler gelinlere armağan olarak verilirken, günümüzde bu aile yadigarları, genellikle gelinin zevkine göre revize edilip düğün sırasında kullanılıyor. Elbette, orijinalini bozmadan ya da revize ettirmeden, hediye edilen kolyeyi ya da yüzüğü kullanan gelin adayları da var. Ancak hem görüntünün ağırlığı hem de aksesuarın yarattığı hava düşünülünce, aile yadigarı her hediye, vazgeçilmez bir gelin aksesuarı olarak listeye eklenebilir. 

Buketler, Ayakkabılar ve Tektaşlar…

Gelin Aksesuarları

Gelin aksesuarları nelerdir diye sorulduğunda herkesin sayacağı belli başlı aksesuar çeşitleri vardır. Taç, yüzük, takı seti bunlardan bazıları olmakla birlikte, günümüzde gelin buketlerinde de ciddi bir değişim yaşanmakta. Gelinler artık top gibi görünen küçük çiçekli buketler yerine daha canlı, daha egzotik buketleri tercih ediyor. Bununla birlikte, ayakkabı tercihleri de düğün konseptine göre değişiyor. 

Gelin Aksesuarları

Sahil düğünü yapan bir gelinin ayağında ayakkabı görmemek mümkün hale geldi. Bunun yerine, halhal tercih eden pek çok gelin var. Özellikle kış düğünlerinde, gelinler artık buketlerini tercih ederken yeni yıl temasını kullanarak çam kozalağı ya da çam iğnesi içeren buketler tercih ediyorlar. Takı setlerinin tamamı yerine, bileklik ve küpe kısmını kullanıyorlar.

Gelin Aksesuarları

Gelin ayakkabısı beyaz olur algısını yıkan birçok gelini de günümüzde görmek mümkün. Düğün çiçeğinin renklerinden birine uygun canlı renklerde ya da pastel renklerde ayakkabı seçen gelinler, artık düğün günlerini sadece beyaz tutmakla kalmıyor, bu bembeyaz günü kendi diledikleri renge boyuyorlar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.