sadsad x
asdasd
Damadın Kardeşine Hediye Önerileri

Damadın Kardeşine Hediye Önerileri

02 Mart 2020

Düğün gelin ve damat için evliliğin başında en güzel ve en heyecanlı duyguların yaşandığı bir dönemdir. Bu dönemde sadece gelin ve damadı düğün heyecanı kaplamaz. Yerine getirmek zorunda oldukları birçok hazırlık aşaması vardır. Bu hazırlık aşamasında çevrelerinde bulunan yakınlarına dahi hediyeler almak gerekir. Öyle ki ülkemizde geleneksel olarak her bölgenin farklı adetleri olabiliyor. Çeşit çeşit adetlerin yerine getirilmesi hem kız tarafı için hem de erkek tarafı için oldukça önemlidir. Bu önemli adetler arasında hediye seçimi de yer alıyor. Düğün zamanında gelin ve damat tarafının hazırladığı bohçalar bulunmaktadır. Bohçalar sadece gelin ve damat için değil aynı zamanda yakın ailesine de hazırlanabiliyor. Bu gelenek günümüzde hala devam etmektedir. Son yıllarda ailelere olan bohça hazırlama işi kişilerin tercihine kalıyor. Fakat nezaketen gelin ve damadın annesine, babasına, kardeşine hediye alınmaktadır. Damadın kardeşine ne hediye alınır? Soruna cevap aramakta gelin tarafı zorlanabilir. Bu durumda damadın kardeşinin yaşını ve zevklerini dikkate alabilirsiniz. Genç bir kardeşi varsa alabileceğiniz hediye seçimleri daha rahat olur. Yetişkin bir kardeşi varsa daha sade hediye almaya özen göstermelisiniz. Hatta damadın kardeşinin evli ya da bekar olmasına bile dikkat ederek hediye seçimi yapabilirsiniz. Düğün evreleri oldukça önemlidir. Bu yüzden hediye seçimleri yaparken damadın kardeşine neler alınacağına dair fikir sahibi olmanız için önerilerimize bakabilirsiniz.

Damadın Kardeşine Hediyelikler

damadın kardeşine hediye

Damadın kardeşine hediye seçimi yapacağınız zaman öncelikle nasıl hediyelerden hoşlanacağına dikkat etmelisiniz. Damadın kardeşi kız ise farklı erkek ise farklı hediye seçimi yapmalısınız. Kızlar için birçok ürün bulabilirsiniz. Erkekler için hediye alımı daha zor olduğu için bu durum biraz gelin tarafını zorlayabilir. Aynı zamanda damadın kardeş sayısı da önemlidir. Çünkü her bir kardeşe ayrı hediyeler almalısınız.

damadın kardeşine hediye

Damadın kardeşine hediyelik seçeceğiniz zaman mesleğini dahi dikkate alabilirsiniz. Kızlar için kıyafet, takı, çanta, ayakkabı, çeyizlik ürünler vb. eşyalar alınabilir. Erkekler içinde saat, kıyafet, cüzdan vb. eşyalar hediye verilebilir.

damadın erkek kardeşine hediye

Bu tarzların dışında dilerseniz son yıllarda çok ilgi gören kişiye özel hediyelerden de faydalanabilirsiniz. Kişiye özel olması aynı zamanda daha bir anlamlı olur. Düğün zamanları da bu tarz durumlar daha bir kıymetlidir. Bu nedenle gelin ve damat tarafı böyle işleri daha bir önemsemektedir.         

Damadın Kız Kardeşine Hediyelikler

damadın kız kardeşine hediye

Düğün denildiği zaman herkesin içini bir heyecan bir telaş kaplar. Hem mutluluk hem de hüzün aynı anda yaşanır. Bir taraftan iki insanın hayatını birleştirmesi ve düğünle  bunu taşlandırması tarifsiz bir mutlulukken, diğer taraftan sevdiklerinizin evden ayrılması büyük bir hüzne dönüşebiliyor. Fakat mutluluk tabi ki böyle evrelerde daha ağır basıyor. Böyle bir durumda alış veriş heyecanı da her iki tarafın yoğun geçecek günlerini işaret ediyor. Gelin ve damat kardeşlerine bu yoğun zamanlarda genellikle çok ihtiyaç duyuluyor. Özelliklede damadın kız kardeşleri birçok şeye koşuşturmak zorunda kalabiliyor. Gelinle beraber alışveriş evrelerini birebir yaşayabiliyor. Durum böyle olunca gelin damadın kardeşine hediye almak isteyebiliyor.

damadın kız kardeşine hediye

Damadın kız kardeşine alınacak hediye erkeğe alınacak hediyeden daha kolaydır. Çünkü kızlar için alınabilecek hediye seçenekleri oldukça fazladır. İlk olarak akıllara kıyafet almak gelebilir. Mevsimine göre kıyafet almaya özen göstermelisiniz. Kış mevsimi ise kazak, mont gibi bir seçim yapabilirsiniz. Yaz mevsimi ise de elbise, tişört tarzı bir ürün tercih edebilirsiniz. Bunların dışında damadın kardeşine hediyelik yapımı olarak çeyizlik ürünlerde verilebilir. Bunların içerisinde genellikle el emeği ürünler yer almaktadır. Buda hediyeyi kıymetli yapan bir unsurdur.

Damadın Erkek Kardeşine Hediyelikler

damadın erkek kardeşine hediye

Erkeklere hediye alımı genellikle zor bir iş olarak görülür. Fakat bazı özel zamanlarda hediye almak gerekir. Bu özel zamanlardan biride düğün zamanında alınan hediyelerdir. Düğün zamanında gelin ve damat dışında yakınlarına da hediye almak gerekebiliyor. Yakınları arasında özelliklede damadın kardeşleri yer alıyor. Damadın kardeşlerine hediye fikirleri konusu gelin tarafını düşündürebiliyor. Bu nedenle damadın özellikle erkek kardeşi için öneriler olması hediye alım işini biraz daha kolaylaştırabiliyor.

damadın erkek kardeşine hediye

Damadın erkek kardeşine alınabilecek en güzel hediyelerden biri saattir. Çünkü saat her erkeğin severek kullandığı bir aksesuardır. Bunun dışında aksesuar seven bir erkek ise tespih, kolye, bileklik tarzı şeylerde alınabilir. Genel olarak gömlek, kazak, pantolon, pijama takımı falanda alınabilir. Damadın erkek kardeşinin ihtiyacı doğrultusunda da bir seçim yapılabilir. Bu durum kişiyi daha da mutlu edebilir. Damadın kardeşine ilginç hediyeler almak yerine anlamlı hediyeler tercih etmeniz daha doğru olur. Düğün gibi anlamlı bir zamanda sıra dışı değil de daha şık ve kullanışlı ürünler tercih etmek gerekir. Hatta kişinin mesleği falan dikkate alınabilir. Bu tarz durumlara girmek istemediğinizde en uygun hediye her zaman kıyafet ya da saat tarzı aksesuarlar olur. Hediyeyi daha da anlamlı yapmak için kişiye özel ürünlerde alınabilir. Bunlarda genellikle isim yazılan cüzdan, anahtarlık vb. ürünler olabilir. Tamamen seçim yapmak hediye fikirleri arasında sizin tercihinize kalmış oluyor. 

Damadın Kardeşine Hazırlanan Bohça

damadın kardeşine bohça hazırlama

Düğün zamanları gelinin ya da damadın kardeşi olmak dikkat çeken bir durum olabiliyor. Genelliklede düğünde abartı giyim ve gösteriş gelinin ya da damadın kardeşi olduğunuzu gösteren bir durum olabiliyor. Birçok koşuşturma da aynı zamanda kardeşler yer almak zorunda kalabiliyor. Düğün zamanları heyecanlı olduğu kadar yorucu bir evre haline de geliyor. Hazırlıklar bitmek bilmeyebiliyor. Düğün öncesi birçok gelenek ve görenek yaşanmak zorundadır.

damadın kız kardeşine hediye

Bunlardan biride bohça hazırlığıdır. Her iki tarafında yakınları dahi olmak üzere bir bohça verme adeti bulunuyor. Bohçalar gelenlikle damat ve gelin dışında anne, baba ve kardeşlere verilebiliyor. Bohçanın içini hazırlamak tamamen tarafların istemi doğrultusunda oluyor. Bu durumda damadın kardeşine hediye fikirleri almak için çevrenize danışmanızda fayda vardır. Bohça içerisine koyabileceğiniz hazır ürünlerin yanında el emeği ürünlerde yer alabilir. Bu nedenle bir ürün değil birkaç ürün bohçaya koyulabilir.

Damadın Kardeşine Hediye Aksesuarlar

damadın kardeşine hediye

Ülkemiz gelenekçi bir yapıya sahiptir. Gelenek ve göreneklerimiz her daim bölgelere göre değişse dahi devam etmektedir. Özellikle bu durum evlenecek kişilerin düğün dönemlerinde çok daha fazla ortaya çıkmaktadır. Bu dönemde genellikle bir hediyeleşme havası vardır. Hem gelin tarafı hem de erkek tarafı hediye alıp verme gibi bir evreye girer. Hediye alımları genellikle düğün öncesinde yaşanır. Buna toplumumuzda bohça da denilebilir.

damadın kardeşine hediye

Fakat bu bohça damat ve gelin dışında yakınlara da yapılabilir. Genellikle de gelinin ve damadın kardeşine de hediye verilmektedir. Hediye önerileri için çoğunlukla yardım alınmaktadır. Damadın kardeşine alınabilecek en uygun hediyelerden biride aksesuarlardır. Kız ya da erkek fark etmeksizin saat gibi bir aksesuar alınabilir. Bu hediye hem kullanışlı hem de şık bir tercih olur. Bunu dışında kıyafetler hediye denildiğinde akla gelebilen ilk eşyalardandır. Tercihinizi giyim üzerinden de yapabilirsiniz. Hatta son dönemlerle kişiye özel üretimler ile daha anlamlı ve değerli bir üründe alabilirsiniz. Tamamen sizin bütçenize ve zevkinize kalan bir durumdur.     

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.