sadsad x
asdasd
El Yapımı İplerden Kalp Süsü

El Yapımı İplerden Kalp Süsü

18 Aralık 2017

Sevgiliye Yılbaşı İçin Yünden Kalp Yapımı. Hem el yapımı hem de güzel bir yılbaşı hediyesi arıyorsanız, tam da doğru yerdesiniz! Sizlerle her gün yeni bir el yapımı yılbaşı hediyesini paylaştığımız sayfamızda bugün, sevgililere özel bir hediye yapımımız var. Yapmaktan keyif alacağınız bu hediye ile yılbaşı gününü birlikte geçireceğiniz sevgilinize en anlamlı hediyelerden birini, kalbinizi verebilirsiniz. Yılbaşı gününü sevgilisi ile birlikte geçireceklerin son dakikada da hazırlayabileceği bu yeni yıl hediyesi ile sevgilinize yünden bir sürü kalbin içerisinde olduğu bir kutu hazırlayabilirsiniz. Eğer sizlerde bu hediyenin nasıl yapıldığını merak etmeye başladıysanız, hemen gerekli olan malzemelere geçelim.

Gerekli Olan Malzemeler:

• Farklı renklerde kalın yünler
• Bir adet mukavva
• Makas
• Tutkal

1. Adım: Mukavvaları Kalp Şeklinde Kesme

yün iplikten kalp süs yapımı

Bu hediye için gerekli olan malzemeler hemen hemen her yerden bulunabilecek malzemelerdir. Kırtasiyelerden gerekli olan malzemelerinizi kolayca bulabilirsiniz. El yapımı yılbaşı hediyeleri arasında hem en uygun bir fiyata yapabileceğiniz hem de anlamı olarak en derin manalar içeren bu hediye ile sevgililerinizi dünyanın en mutlu kadını veya erkeği yapabilirsiniz. Hediyemizin yapımına kırtasiyeden satın almış olduğumuz mukavva kartonumuz ile başlıyoruz. Dilerseniz mukavva yerine evinizde var ise kullanılmayan karton kutularınızı değerlendirebilirsiniz. Mukavvamızın üzerine kurşun kalem veya tükenmez kalem ile aynı ya da farklı boyutlarda kalpler çiziyoruz. Çizmiş olduğumuz kalpleri, makas veya maket bıçağı yardımı ile kesiyoruz. Birçok kalp yapmayı düşünüyorsanız, yapmayı düşündüğünüz sayıda şekil çıkartmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz yılbaşı teması vermek için yıldız şeklide kesebilir ve aynı yöntem ile yıldızlı yünler de oluşturabilirsiniz.

2. Adım: Yünleri Şekle Bağlama

yün iplikten kalp süs yapımı

Oluşturduğumuz kalp şekillerimiz hazır ise el yapımı hediye fikri olan yünden kalp yapımının ikinci aşamasına geçebiliriz demektir. Bu aşamada tutkal yardımı ile mukavvamızın üzerine yünümüzü yapıştırıyoruz. Tutkal ile yapıştırmanız oldukça önemli olacaktır. Bant ile yapıştırmanız şeklinizin zaman içerisinde bozulmasına sebep olabilir. Tutkal ile yünümüzün uç kısmını mukavvamızın üzerine yapıştırdıktan sonra yünümüzü kalp şeklimizin etrafına sarmaya başlıyoruz. Tıpkı çözülmüş yünü, tekrardan geri sarar gibi kalbimizin etrafına doluyoruz. İki ya da üçüncü sarışınızdan sonra tutkalımızı yünlerimizin üzerine tekrar sürüyoruz. Bu sayede şeklimiz asla bozulmayacak ve sağlam bir şekilde kalacaktır.

3. Adım: Yünden Kalbi Tamamlama

el yapımı ipten kalp süsü yapımı

İstediğiniz kalınlığa geldikten sonra kalbiniz artık hazır olacaktır. Yününüzün kalın bir ipten olması daha kolay bir şekilde bu hediyeyi yapmanızı sağlayacaktır. Sevgiliye el yapımı hediyeler içerisinde olan bu fikri yaparken farklı renklerde yünler kullanabilirsiniz. Mor, pembe, yeşil, mavi ve daha nice rengi tercih edebilirsiniz. Dilerseniz yünlerinizi birleştirerek rengarenk kalpler de elde edebilirsiniz. Kalplerinizin etrafına doladığınız yün ile işiniz bittikten sonra makas yardımı ile yününüzün ucunu kesin. Daha sonra bu parçanın tamamını tutkala bulayın ve kalbinizin etrafında tam tur dönecek şekilde yapıştırın. Tutkalın kurumasını beklemeden kalbinizi hareket ettirmeyin. Tutkalınız kuruduktan sonra kalbinize dilerseniz süsleme işlemi yapabilirsiniz.

4. Adım: Yünden Kalpleri Süsleme

el yapımı ipten kalp hediyesi

Bu aşama tamamen isteğe bağlı bir aşamadır. Kalplerinizi hazırladıktan sonra süsleme yapmak zorunda değilsiniz. Sade bir şekilde de kalpleriniz oldukça güzel görünecektir. Eğer sizlerde süsten hoşlanıyorsanız, kalplerinizi daha canlı bir hale getirmek için sim, sticker veya çeşitli süs aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz kalplerinizin üzerine sevgiliniz ile baş harflerinizi yapıştırabilirsiniz. Bu sayede kalpleriniz daha anlamlı olacaktır. Yine aynı şekilde kırtasiyelerden satın alacağınız ve yılbaşı temasına sahip olan stickerlarınızı kalplerinizin üzerine yapıştırabilir ve oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.