sadsad x
asdasd
El Yapımı Kar Küresi Nasıl Yapılır

El Yapımı Kar Küresi Nasıl Yapılır

06 Haziran 2017

Tatil sezonlarını sevmeyen yoktur! Özellikle yeni bir yıla başlangıç yaparken verilen kış tatilleri herkese çok iyi bir moral kaynağı olmaktadır! Yeni yılın gelenekselleşmiş unsurlarından bir tanesi de hediyeleşmek! Sevdikleriniz için alacağınız hediyeler onları elbette çok mutlu edecektir fakat sevdiklerinize el yapımı hediyeler götürmek onları daha çok mutlu etmez mi? Şüphesiz, evet! Bir de yılbaşı için hediye konusunda mağaza mağaza dolaşmak pek sizi cezbetmiyorsa evdeki malzemeler ile kolaylıkla hediyeler üretebilirsiniz! Bunların arasından en bilineni ise kar küreleri! El yapımı kar küresi hediye ettiğiniz herkesi çok mutlu edecek! Yaratıcılığınızı da kullanarak ortaya harika işler çıkacağına eminiz! Peki, bu kar kürelerini farklılaştırmaya biraz eğlence katmaya ne dersiniz? Kar kürelerinin içine kardan adam görmekten artık çok sıkıldık! İçlerine ananas, kaktüs veya her ne isterseniz yerleştirerek farklılık yaratmak mümkün! Böylece kar küreniz sadece yılbaşı hediyesi olmaktan çıkacak ve yaz tatili hediyesi de olacak! El yapımı kar küresi nasıl yapılır diye düşünüyorsanız, hiç endişe etmeyin! En ayrıntılı ve resimli şekilde sizlere anlatacağız! Kendin yap projesi ile yapılacak harika kar küreleri sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel tatil hediyelerinden bir tanesi! El yapımı kar küresi nasıl yapılır, malzemeler nelerdir sorularının hepsinin cevabı aşağıda sizleri bekliyor!

EL YAPIMI KAR KÜRESİ İÇİN MALZEMELER

El Yapımı Kar Küresi Nasıl Yapılır


• Fırında girebilen kil
• Boş kar küreleri
• Sahte kar
• Gliserin
• Kil araçları
• Süper yapıştırıcı
• Su geçirmez epoksi


EL YAPIMI KAR KÜRESİ YAPILIŞI

El Yapımı Kar Küresi Nasıl Yapılır

Gördüğünüz gibi malzeme listesi oldukça basit! Malzemeleri hazırladıktan sonra sıra geldi kar küresinin yapılışına!


1. İlk olarak fırına girebilen killeri kullanarak kar küresinin içine koyacağınız parçaları hazırlayın!

2. Ananas için, sarı parçadan bir armut şekli yapın ve yüzey üzerin ince çizgiler çizmek için sivri kil aracı kullanın. Ananasın yaprakları için ise yeşil kil parçasından bir parça düzleştirin ve kesin! Ardından yeşil yaprakları ananas üzerine yapıştırın!

3. Çörek için, pembe kili tekerler haline getirin ve diğer kil renklerini kullanarak üzerine küçük küçük parçacıklar yapıştırın! Son olarak ortasına bir delik açın!


4. Simit için, altın renginde kil kullanarak uzun bir yılan gibi rulo yapın ve işte simit şekliniz hazır! Daha sonra simit üzerine tuz tanecikleri olsun diye beyaz renkten minik toplar yapın ve yapıştırın!


5. Kaktüs için, ilk olarak ana gövdesi için büyük yuvarlak silindir yapın! Daha sonra kaktüs kolları için iki tane aynı boyda küçük silindir yapın ve silindirin ortasından hafifi bükün! Kolları gövdeye yapıştırın ve kaktüs iğneleri için beyaz renkten küçük dikdörtgenler kesin!

6. Sıra geldi sosisli sandviç yapmaya! Sosisli sandviç için, düz üst ve alt kısma sahip bir silindir yapın. Daha sonra pembe renkten başka bir silindir yapın ve meşhur hardal sos için de sarı renkten ince yılan şeklinde yuvarlayın! Bu üç malzemeyi birleştirince sosisli sandviç hazır hale geldi bile!

7. Ve son malzemeniz de hazır olduğuna göre sıra geldi pişirme işlemine! Fırınınızı 140 dereceye ayarlayın ve 12 dakika boyunca killeri pişirin! Bu 12 dakikalık süre zarfında taşlarınızın hiç birinin yanmadığından emin olmak için ara sıra fırına göz atmayı ihmal etmeyin!

8. Kil soğuduktan sonra sıra geldi kar küresinin tabanını yapmaya! Epoksi üzerindeki yönergeleri izleyerek bu aşamayı tamamlayın! Epoksi kullanmaktaki amaç suya oldukça dayanıklı ve dirençli olması!


9. 1/2 çay kaşığı gliserin ve kubbeye 1/2 çay kaşığı ışıltı ekleyin. Bu ışıltılar sayesinde kar küresini her salladığınızda ortaya çok hoş bir görüntü çıkacak! Su ile geri kalan kısmı doldurun.


10. Kar küresi tabanı boyunca süper yapıştırıcı koyun ve suyun içine kil parçasını batırarak, kubbenin üst tabanına sıkın. Hiçbir alandan sızıntı olmadığına emin olun ve yeni kar küreler ile eğlenmenin keyfini çıkartın!

El Yapımı Kar Küresi Nasıl Yapılır

El yapımı kar küreniz hazır! Tatil sezonu için sallamaya ve eğlenceli kar küreleri yapmaya hazır mısın? Eğer cevabın evet ise haydi daha ne bekliyorsun! Daha farklı malzemeleri kullanarak el yapımı kar küresi yapmaya devam et! Ellerinize sağlık!

kar küresi modelleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.