sadsad x
asdasd
El Yapımı Yıldönümü Hediyeleri

El Yapımı Yıldönümü Hediyeleri

04 Ağustos 2017

Evlilik yıldönümleri hepimiz için en önemli günlerden biridir. Bugünün eşler tarafından senede bir kez de olsa hatırlanması oldukça büyük önem taşır. Hayatımızın dönüm noktası olan bu günler kalan hayatımıza bir hayat arkadaşıyla devam edeceğimiz unutulmaz günler olarak anılmaktadır. Bu kapsamda evlilik yıldönümleri için eşler birbirlerine çeşitli hediyeler sunmaktadırlar. Bu özel günlerde çoğu zaman pahalı hediyeler tercih edilmektedir. Ancak pahada ağır olan hediyeler değil, kıymeti ağır olan bir hediye daha unutulmaz olacaktır. İşte tam da bu noktada evlilik yıldönümü için el yapımı hediye seçenekleri tercih edilerek bir dahaki yıldönümünüz için farklı bir tercih yapılabilirsiniz. El yapımı hediyeler tamamen el emeği ile hazırlandığı için eşinize vereceğiniz pahalı hediyelerden daha değerli olacaktır. Sizde eşinize el yapımı bir evlilik yıldönümü hediyesi hazırlamak isterseniz yazımızın devamındaki hediye fikirlerine göz atabilirsiniz.

Doğal Malzemeden Tablo

El yapımı yıldönümü hediyesi

İlk hediyemiz siz ve eşiniz için çok özel olabilecek ve tamamen doğal malzemelerden hazırlanabilecek bir hediye. Bu hediye fikrimizde deniz kabuğu, taş, dal, yaprak gibi malzemeler kullanılarak güzel bir tablo oluşturmak mümkün. Bunların yanı sıra boncuk gibi çeşitli süsleme malzemelerini de kullanabilirsiniz. Basit malzemelerle bu güzel tabloyu oluşturmaksa oldukça kolay. Hazırlama işlemi için saydığımız malzemelerin yanı sıra uygun bir tablo, siyah elişi kağıdı ve iyi bir yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak.

el yapımı yıldönümü hediyeleri

Bu malzemeleri temin ettikten sonra tablonuzu hazırlama aşamasına geçebilirsiniz. Öncelikle tablonuzun içine sığacak büyüklükteki dalı ağaç olarak düşünerek sol tarafa yerleştirin ve yapıştırın. Sonrasında siyah elişi kâğıdı ile ağacın dallarını kesin ve yapıştırın. Bu işlemin ardından boncuk ve çiçek yapraklarıyla ağaç dallarını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. 

el yapımı yıldönümü hediyeleri

Taşlarla da bir erkek ve kız silüeti oluşturmanız gerekiyor. Bu silüetlere ayırt edici özellik olarak, kız olana deniz kabuğundan bir etek yapmayı unutmayın. En son aşamada ise istediğiniz küçük dokunuşları tablonuza ekleyebilirsiniz. Böylece doğal malzemeden tablo hazır hale gelecektir.

Telden Kalpli Kolye

El emeği yıldönümü hediyeleri

Sıradaki hediyemiz çeşitli kalınlıkta tellerle hazırlanan bir kalpli kolye. Evlilik yıldönümü için bu hediye güzel bir tercih olabilir. Hediyenin hazırlanması ise sadece biraz uğraş gerektiriyor. Hazırlanmaya geçmeden önce aynı renklerde kalın ve ince teller edinmeniz gerekiyor. Ayrıca tellere şekil vermek için kıvırma pensesi ve kıvırma aparatlarını kullanabilirsiniz. Sonrasında kolyeyi hazırlamaya geçebilirsiniz.

el yapımı yıldönümü hediyeleri

Bunun için öncelikle kalın tele kalp şekli verin. Sonrasında belli kısımlarını ince tel yardımıyla sarın. Böylece farklı bir görünüm oluşturulacaktır. Tellerin açıkta kalan uçlarını ise kıvrımlı bir hale getirin. Bu işlemde kolyeye değişik bir hava katacaktır. Telden kalpli kolye yapımının son aşamasında kolyenin üst kısmına bir halka geçirin. Daha sonra halkaya geçirmek ve kolyeye son hali vermek için bir zincir edinin. Böylece el yapımı kolyeniz, evlilik yıldönümünde eşinize verilmek üzere hazır olacaktır.

Harfli Tablo


evde yıldönümü hediyesi tasarlamak

Sıradaki hediye fikrimiz bir harfli tablo. Tahta bir zemin üzerine hazırlanan harfler eşiniz ve sizin isminizin baş harflerini oluşturmakta. Bu hediyeyi hazırlamak içinse sadece birkaç tane malzeme gerekiyor. Bunlar: harfleri oluşturmak için kullanılan kenarları atmayan bir kumaş, harfleri yapıştıracağımız dikdörtgen şeklindeki bir tahta parçası ve yapıştırıcı.

Yıldönümümüz Kutlu Olsun Aşkım Yastık

Bu iki malzemeyi hazırladıktan sonra hediyenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Önce tahta parçasının her tarafını zımpara yardımıyla iyice temizleyin.

kendin yap yıldönümü hediyeleri

Böylece tablomuz oluşmuş olacak. Sonrasında kumaşınıza isminizin baş harflerini çizin ve muntazam bir şekilde kesin. Daha sonra yapıştırıcı yardımıyla tahta zeminin üzerine yapıştırın. Yeterince kuruduğuna emin olduktan sonra el yapımı hediyeniz, harfli tablo hazır hale gelecektir. Son olarak eğer tabloyu duvara asmak gibi bir düşünceniz varsa üst kısma bir asma yeri de yapabilirsiniz.

Keçeden Hediye Çiçek

El yapımı yıldönümü hediyesi

Evlilik yıldönümü için eşinize çiçek almak da hediye seçeneklerinden biridir. Ancak hazır bir çiçek almanın yerine kendi ellerinizle keçeden hediye çiçek hazırlayabilirsiniz. Bu hediyeyi kendi emeğinizle hazırlamış olmanız eşiniz için daha değerli olacaktır. Ayrıca alacağınız çiçeklerin aksine bu hediye hiç solmadan saklanabilir. Bu hediyenin hazırlanışı için beyaz sarı, yeşil ve mavi renkte keçe kumaşlar ve yapıştırıcı gerekiyor. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz.

Seni Tanıdığımda Gökyüzü Kupa Bardak

Öncelikle çiçeklerin şeklini keçe üzerine çizin ve kesin. Sonrasında saksıyı ve yaprakları oluşturacak keçeleri de kesin. Hepsi hazır hale gelince sırasıyla yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Hazırlama aşamasında öncelikle saksıyı alın üzerine çiçekleri yerleştirin. En son saksı üzerini süsleyin ve hediyenize özel hale getirecek olan yazıları hazırlayarak üzerine monte edin. Böylelikle keçeden saksı çiçeği hediyeniz son halini alacaktır.

Resimli Tablo

El yapımı yıldönümü hediyesi

Resimli tablo, düğün fotoğrafınızın içinde bulunduğu bir hediye. Hazırlayacağınız bu hediyeyle evlilik hatıralarınızı ölümsüz hale getirebilirsiniz. Resimli tablo hediyesinde resim dışında çeşitli süs malzemeleri yer alıyor. Bunları kendi isteğinize göre seçebilir çeşitli malzemelerle süsleyebilirsiniz. Bu malzemeler yazılar oluşturmak için tahtadan harfler ve boncuklar olabilir. 

el yapımı yıldönümü hediyeleri

Bunların yanı sıra bir kabinli çerçeveye de ihtiyacınız olacak. Bu çerçevenin içine hazırladığınız malzemeleri belli bir düzene göre yapıştırmaya başlayın. Yapıştırıcının yeterince kurumasıyla resimli tablo hediyeniz hazır hale gelecektir.

Harfli Love Yazısı

El yapımı yıldönümü hediyesi

Sıradaki hediye fikrimiz tamamen el emeğinizle hazırlayabileceğiniz bir dekorasyon hediyesi. Karton ya da tahtadan hazırlanacak olan harflerin örgü ipiyle sarılmasıyla oluşturuluyor. Harfleri hazırlamak için öncelikle karton ya da tahta malzemeleri uygun şekilde kesin. Sonrasında seçtiğiniz çeşitli renkteki örgü iplerle harflerin etrafını sarın. Sarma işleminde ip uçlarını sabitlemek ve sökülmesine engel olmak için yapıştırabilirsiniz. Sarma işleminin tamamlanmasıyla beraber harfli love yazısı hazır hale gelecektir.

Baskılı Çift Yastıkları

El yapımı yıldönümü hediyesi

Baskılı çift yastıkları, eşiniz ve sizin günlük hayatınızda kullanabileceğiniz özel hediyelerden biri. Bu hediyeyi yıldönümünüz için hazırlayabilir eşinizi şaşırtabilirsiniz. Aynı zamanda bu hediye her kullandığında eşinize sizi hatırlatacak farklı bir hediye olacaktır. Bu hediye için öncelikle beyaz nevresim kumaşından 50 ye 70 boyutunda iki adet yastık kılıfı hazırlayın. Bunlara yıldönümünüze uygun çeşitli baskılar uygulatmak mümkün.

el yapımı yıldönümü hediyeleri

Uygulatacağınız baskılar isim, resim ya da istediğiniz herhangi bir yazı olabilir. Baskıyı seçtikten sonra hazırladığınız yastıklar üzerine baskı yaptırın. Sonrasında yastıkların kenarlarını dikerek son halini vermeniz gerekiyor. Bu işleminde tamamlanmasıyla yastıklarınız hazır hale gelecektir.

Kendin Yap Yıldönümü Kartı

El yapımı yıldönümü hediyesi

Sizin için hazırladığımız son hediye fikri bir yıldönümü kartı. Bu kart eşinizle birlikte geçirdiğiniz tüm zamanları ve ona duyduğunuz sevgiyi kelimelerle ifade edebileceğiniz bir hediye çeşidi. Yıldönümü kartı evlilik yıldönümünüz için kısa zamanda hazırlayabileceğiniz oldukça kolay bir hediye. Bu yüzden eğer yıldönümünüze kısa zaman kaldıysa ve hala bir hediye düşünmediyseniz bu hediye fikri tam da size göre demektir. Yıldönümü kartını hazırlamak için öncelikle beyaz ya da renkli bir fon kartı edinin.

El yapımı yıldönümü hediyesi

Bu kartonu dikdörtgen bir şekilde kesin. Daha sonra ikiye katlayın ve içine eşiniz için bir yazı yazın. Son aşamada ise kartın kapağını süslemek için çeşitli süsleme malzemeleri kullanabilirsiniz.

El yapımı yıldönümü hediyesi

Bunlar: keçe, düğme ya da daha değişik malzemeler olabilir. Süslemeleri istediğiniz şekilde yapıştırdıktan sonra yıldönümü kartınız hazır hale gelecektir.

Kişiye Özel Led Işıklı Kalp Pano

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.