sadsad x
asdasd
En İyi 5 Aksiyon Filmi

En İyi 5 Aksiyon Filmi

14 Nisan 2020

Aksiyon filmleri sinema sektöründe ilgisini zaman içerisinde daha da arttıran film türüdür. Teknolojinin gelişmesi ile daha fazla ve kaliteli efektlerin yapılabilmesi, daha geniş kitlelerin daha rahat izleyebilmesi de bu gelişimin başlıca nedenleri arasında sayılabilir. Film severler aksiyon filmlerini hem gerçek hayatta yaşayamayacağı olayları görmek hem kafa dağıtmak hem de ilgi çekici buldukları için diğer filmlerden bir tık daha fazla tercih ediyor. Peki en çok tercih edilen aksiyon filmleri hangileri?

Avengers: Sonsuzluk Savaşı

en iyi 5 aksiyon filmi

Sonsuz güç vaat eden sonsuzluk taşlarının peşindeki Thanos, evrenin en büyük tehdididir. Önceki filmlerde Iron Man ve Kaptan Amerika arasındaki meselelerden sonra birbirinden uzaklarda kendilerinden yana olanlarla evreni korumaya çalışarak yaşamını sürdüren kahramanlar, evren Thanos gibi büyük bir tehdit ile karşılaşınca ona hep birlikte engel olmaya çalışırlar. 2018 yapımı Avengers: Sonsuzluk Savaşı 8.5’lik IMDb puanıyla Marvel sevenlerin End Game’den sonra en sevdikleri film olan orijinal adıyla Avengers: Infinity War en iyi aksiyon filmi önerisi diyebiliriz.

Mission: Impossible - Yansımalar

en iyi 5 aksiyon filmi

Orijinal ismiyle Mission: Impossible – Fallout “Görevimiz Tehlike” adlı film serisinin 6. sıradaki filmidir. IMDb’den 8.0 puan alan 2018 yapımlı film, IMF ekibiyle çalışan ajan Ethan Hunt ve bazı dostları için sıkıntılı bir zamanda geçer. Berlin merkezli görevinde karşılaştığı aksilikler neticesinde CIA ile zıtlaşan Hunt  denetimsizlik sebebiyle CIA tarafından kara liste adı verilen bir listeye alınır.  Lakin Ethan Hunt dünyayı tehdit eden bir risk sebebiyle zamanla yarışacaktır. Aksiyon filmi fikirleri arıyorsanız hem kafa patlatacağınız hem de heyecanı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Deadpool

en iyi 5 aksiyon filmi

Deadpol adlı karakter hem sevgilisi Vanessa ile mutlu olduğu gündelik hayatını hem de süper kahraman olmasının verdiği işleri yürütebilen bir karakterdir. Ancak Deadpol’ün tüm hayat düzeni gelecekten Cable’ın gelmesiyle bozulur. Gelecekten gelen bu şahıs kendi dönemi için tehdit oluşturan birini bulmaya çalışmaktadır. Deadpol diğer süper kahramanlardan oluşan X-Force adlı ekibiyle Cable’a engel olmaya çalışacaktır. 2018 yapımı bu film 7.8’lik IMDb puanıyla aksiyon filmi izle aramalarında üst sıralarda karşımıza çıkmaktadır.

Upgrade

en iyi 5 aksiyon filmi

Grey Trace çok sevdiği eşi ile birlikteyken hem kendisinin belden aşağı felç olmasına hem de karısını kaybetmesine neden olan bir saldırıya uğrar. İlerleyen günlerden milyarder bir mucit kendisini iyileştirecek bir tedavi denemesi teklif eder. Tedaviyi kabul eden Trace’in vücuduna STEM tedavisi uygulanır. Tedavi için Trace’nin vücuduna bir çip takılması gerekmektedir. STEM tedavisi sayesinde özel yetenekler kazanan Grey Trace karısını öldürüp kendisini de felç bırakan kişilerden intikam almaya karar verir. Hem bilim kurgu hem de aksiyon filmi kategorisinde sayılabilecek 2018 yapımı bu filmin İMDb puanı 7.6’dır.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları

en iyi 5 aksiyon filmi

MACUSA olarak da geçen Amerika Birleşik Devletleri’nin Sihir Kongresi, Newt Scamander ile iş birliği yaparak dünyayı tehdit eden karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ı yakalamıştır. Ancak karanlık büyücü bir şekilde kaçmayı başarmış ve kendine asıl niyetini gizleyerek yandaşlar toplamaya başlamıştır. Gellert Grindelwald’ın planı yandaşlarını eğitip safkan büyücüler yapmak ve onların da desteği ile sihir dünyasının dışındaki insanlara hükmetmektir. Tehlikeyi ortadan kaldırmakta kararlı olan Profesör Albus Dumbledore, karanlık büyücüyü yakalamak için yetenekli eski öğrencisi Newt Scamander’a ulaşır. Newt Scamander tehlikenin boyutunu tam olarak kavrayamamıştır. Artık önünde dostlarına ve ailesine olan sadakatinin ölçüleceği uzun bir yol vardır. Dünyanın başına gelecekler ona bağlıdır. İzleyenlerin %86’sının beğendiği 2018 yapımı film, fantastik filmleri severlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden.

Erkeğe Hediye Kutusu

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.