sadsad x
asdasd
En Trend Yaz Makyajı Önerileri

En Trend Yaz Makyajı Önerileri

22 Nisan 2020

Yaz makyajı konusundaki en önemli nokta konsepte uyum sağlamasıdır. Zira yazın hayatımız diğer dönemlere kıyasla daha fazla hareket kazanmaktadır. İş yaşamınızda daha günlük bir makyaj tercih etmeniz gerekirken kafa dağıtmak ve anın tadını çıkarmak için dışarı çıktığınızda daha canlı, akşam bir yemeğe davetli olduğunuzda ise daha cesur bir makyaj yapmanız gerekebilir. Ancak hangi konsepti uygulamanız gerekirse gereksin hem tüm yıllar için yaz aylarının trendi hem de 2020’nin genel trendi olan parlak ve canlı renkleri kullanmalısınız.

Trendlerden Düşmeyen Bir Unsur: Dumanlı Göz Makyajı

En Trend Yaz Makyajı Önerileri

Trendlere ilk girdiğinden beri modası geçmemiş buğulu göz makyajı önümüzdeki yıllarda da en iyi makyaj fikirleri arasında kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Ancak her ne kadar makyaj için bir klasik sayılsa da kullanılan renkler, tonlar ve temalar dönemden döneme değişebiliyor. İlk çıktığından beri buğulu makyaj uygulamasında siyah ve tonları kullanılsa da 2020 yaz makyajı için bu durum biraz farklı gibi görünüyor.

En Trend Yaz Makyajı Önerileri

Zira bu yıl koyu renklerden ziyade doğal renkler daha ön plana çıkıyor. Bu yılın trendine ayak uydurmak isterseniz günlük göz makyajınızda nude tonlar, mavi ve yeşil renkler, kızıl ya da toprak tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer bir yere davetliyseniz mor ve lila renkleri aynı 2018 yılında olduğu gibi bu yılda da önerilen far renkleri arasında. Bu renkler hem daha canlı olması bakımından yaz mevsimine ve mevsim trendine uyumlu olacak hem de kullandığınız maskara ile birlikte göz renginizin ön plana çıkmasını ve daha derin bakışlara sahip olmanıza katkı sağlayacaktır. 

Bu Yılın Makyaj Modası: Canlı Renkler

En Trend Yaz Makyajı Önerileri

Son 5 yıldır moda olan mat renkler 2019’un metalik esintisi ile keskin bir değişimle yerini parlak renklere bırakmıştı. Bu yıl ise yine parlak renkler ağırlıklı olsa da mat renkler geçen yıla kıyasla daha fazla kullanılıyor. Hem her mevsime ve kombine uyumlu olması hem de geniş bir renk yelpazesine sahip olması ile mat rujlar yaz akşamları için en iyi makyaj önerileri arasında olacaktır.

En Trend Yaz Makyajı Önerileri

Ancak bu senenin asıl trendi parlak renkler. Ben trende ayak uyduranlardanım derseniz hem pürüzsüz hem dolgun hem de daha etkileyici bir dudak makyajı yapmanızı sağlayacak dudak parlatıcılarını kullanabilirsiniz. Bu makyajınıza hem yaz günlerinin neşesine ayak uyduran bir canlılık katacak hem de kusursuz bir görünüm yaratacaktır. Geçen senenin metalik trendinden hoşlandıysanız yine metalik veya holografik dudak parlatıcılarını da tercih edebilirsiniz.

Aydınlık ve Canlı Ciltler Her Zaman Moda

En Trend Yaz Makyajı Önerileri

2020 uzun zamandır olmadığı kadar canlı temaları bir arada göreceğimiz bir modayı da beraberinde getirdi. Sadece göz ve dudak makyajında değil, yüz makyajına da yansıyan bu yeni trendin uygulaması strobing uygulamasıyla oldukça kolay. Bu teknik ile cildinize aydınlık, pürüzsüz, ton eşitliği sorunu olmayan ve sağlıklı bir görünüm sağlarken yaz makyajı tonları ile kusursuz görünümlü göz ve dudak makyajınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

En Trend Yaz Makyajı Önerileri

Eğer strobing yöntemini tercih edecekseniz başlamadan önce cildinizi iyice temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Nemlendirme ve temizleme işlemini tamamladıktan sonra aydınlatıcınızı her zaman kullandığınız gibi elmacık kemikleriniz, burnunuz ve alnınıza uygulayarak hem gözenekli görünümü kapatmalı hem de ışıltılı bir görünüm elde etmelisiniz. Hemen ardından hem daha sağlıklı bir cilt görüntüsü hem de daha doğal bir makyaj için yüzünüze ve boynunuza makyaj süngeri ile fondöten sürmeli ardından da pekiştirmek için highlighter ile dudaklarınızın üst kısmına, kaş kemiğine ve dudakların üst kısmında düzenlemeler yapmalısınız. Daha canlı bir görünüm için bronz bir allık tercih edebilirsiniz.

kadınlara hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.