sadsad x
asdasd
Ev Yapımı Bayramlık Hediyeler

Ev Yapımı Bayramlık Hediyeler

07 Ağustos 2017

Bayramlar gelenek ve göreneklerin yaşatıldığı önemli günlerdir. Bizim için oldukça önemli olan bu günlerde akraba, eş, dost ve arkadaşlara ziyaretler gerçekleştirilir. Bu ziyaretler birbirimizle kaynaşmamız adına oldukça önemlidir. Dini rutiyellerin de gerçekleştirildiği bu günlerde hediyeleşmek akrabalık ilişkilerinin daha da kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Bu kapsamda hazırlayabileceğiniz bayram için ev yapımı hediyeler güzel bir hatıra olacaktır. Bu el yapımı hediyeler çeşitli eşyalar ya da şekerlemeler olabilir. Burada ana amaç bu özel günlerde daha sıcak ilişkilerin kurulmasıdır. Siz de bayram için el emeği hediye fikirleri için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

El Emeği İle Yapılan Bileklikler

El yapımı bayram hediyeleri

Bayramda hediye etmek üzere hazırlayabileceğiniz hediyelerden biri çeşitli boncuklukla hazırlanan bileklikler olabilir. Bu bileklikler isterseniz doğal taşlarla isterseniz plastik boncuklarla dilediğiniz gibi hazırlanabilir. Ayrıca erkekler için daha deri ağırlıklı sade modeller hazırlamakta mümkün. Bileklikleri hazırlama aşamasıysa oldukça kolay olacaktır. Bunun için sadece boncuk ve deri iplere ihtiyacınız olacak. Boncukları direk deri malzeme üzerine dizebilir ya da tel üzerine dizip sadece kenarlarda deriden faydalanabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Kendi tasarladığınız herhangi bir bileklik modelini hazırlamanız mümkün.

Kurdeleli Kitap Ayracı

El yapımı bayram hediyeleri

Sıradaki bayram hediyemiz bir kitap ayracı. Bu hediyeyi özellikle renkli ve süslü eşyalardan hoşlanan küçük yakınlarınız için hazırlayabilirsiniz. Böylece onları okumaya da teşvik etmiş olursunuz. Kurdeleli kitap ayracı, kurdelenin yanı sıra ince bir saç lastiği ve kalpli düğmelerden oluşuyor. Bu hediyenin hazırlanması ise oldukça kolay. Bunun için öncelikle uygun büyüklükte bir kurdele kesin.

Bayrama Özel Çikolata Kutusu

Kurdelenin uç kısımlarını bir cm’den kıvırarak içine lastiği yerleştirin ve dikin. Sonrasında kalpli düğmeyi kurdelenin bir ucuna dikin. Böylelikle kitap ayracınız son halini alacaktır.

Çikolata Paketleme

El yapımı bayram hediyeleri

Çikolatalar ve şekerlemeler bayramın vazgeçilmezlerindendir. İşte tam da bu noktada hazırlayacağımız çikolata paketleme hediyesi uygun bir hediye olacaktır. Bu hediye aslında bir paketleme işlemi ancak bunu süsleyerek yaptığımız için güzel görünüşlü bir çikolata şekline dönüşüyor. Çikolata paketleme hediyesi özellikle çocukların hoşuna gidecek bir seçenek olabilir. Bu yüzden bu hediyeyi onlar için hazırlayabilirsiniz. Hazırlama aşamasında öncelikle renkli çikolata paketleri, yuvarlak şekildeki çikolatalar ve kürdan hazırlayın. Bu malzemelerin temin edilmesi ile çikolatalarınızı kâğıt paketlere sarın ve kenarlarını kıvırın. Daha sonra bir kürdanı çikolatanıza batırın. Böylelikle çikolatanızı elle tutulacak bir yer oluşturabilirsiniz. Sonrasında hazırladığınız çikolataları bir kabın içine koyup rengârenk bir şekilde sunuma hazırlayabilirsiniz.

Bayramlık Hediye Çantası

El yapımı bayram hediyeleri

Sıradaki hediyemiz bir hediye olmanın ötesinde bir hediye çantası. Hazırlayacağınız herhangi bir hediyeyi bu çantada sevdiklerinize sunarak hediyenizi daha özel bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu çanta tek kullanımlık bir çantada değil. Bu yüzden başlı başına bir hediye de sayılabilir. Zira kumaştan hazırlanan bu çanta, hediyeyi verdiğiniz kişi tarafından daha sonrada kullanabilecektir. Hediye çantasının hazırlanışı da oldukça kolay. Hazırlama işlemine geçmeden önce iki adet farklı desende kumaş, ince küçük bir lastik ve bir adet düğmeye ihtiyacınız olacak. Sonrasında çantayı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle kumaşın her ikisini de resimde gösterildiği gibi kesin.

Bayrama Özel Hediyelik Çikolata

İsteğe göre ölçüleri artırıp daha büyük bir hediye çantası da elde edebilirsiniz. Çantanın kumaşını kestikten sonra önce alt kısımlarını sonra yanlarını dikin ve birini diğerinin içine geçirin. Daha sonra ağız kısımlarını bir cm den iç tarafa doğru çevirerek dikin. Son olarak ağız kısmına lastik ve düğme dikerek dikim işlemini tamamlamış olacaksınız. Böylece hediye çantanızda hazır hale gelecektir.

Boncuklu Anahtarlık

El yapımı bayram hediyeleri

Diğer bir bayram hediyesi fikrimiz boncuklu anahtarlık olacak. Bu hediyeyi bayramda yakınlarınıza hediye edebilir onlara günlük hayatlarında da kullanabilecekleri bir hediye sunmuş olursunuz. Hediyenin hazırlanması ise çok basit. Bunun için öncelikle çeşitli büyüklükte ve renkte boncuklar edinin. Bunun yanı sıra zincir ve boncukları sabitlemek için tellere de ihtiyacınız olacak. Sonrasında boncuklu anahtarlık için hazırlık aşamasına geçebilirsiniz. Bunun için öncelikle uzun bir zincir üzerine sırayla boncukları sabitlemeye başlayın. Bunu yaparken telden yardım alabilirsiniz. Boncukları zincir üzerine yerleştirirken aşağı ucuna büyük boncukların gelmesine özelikle dikkat edin. Boncukların dizilmesi işlemi bittikten sonra zincirin yukarısına bir anahtar halkası takın. Böylelikle hediyeniz son halini alacaktır.

Keçeden İşlemeli Toka

El yapımı bayram hediyeleri

Keçeden işlemeli toka kız çocukları için hazırlayıp bayramlarda hediye edebileceğiniz bir el yapımı hediye seçeneği. Bu hediye hem oldukça şık hem de hiç zamanınızı almayacak bir hediye olacaktır. Ayrıca kısa zamanda hazırlayacağınız bu hediye ile çocuklarda oldukça sevinecektir. Keçenden işlemeli toka hazırlamak için çeşitli renklerde keçe kumaşlar, ip, iğne, çeşitli renklerde işleme iplikleri ve tel tokaya ihtiyacınız olacak. Bunun yanı sıra az da olsa işleme yapmayı bilmeniz hediyeyi hazırlama aşamasında işinize yarayacak. Daha sonra işlemeli toka için hazırlama aşamalarına geçebilirsiniz. İlk olarak yuvarlak bir keçe kesin. Bu yuvarlak keçeyi kesince daha büyük bir yuvarlak keçe daha kesmelisiniz. 

sihirli yastık

Ancak bu keçenin kenarları çiçek şeklinde olmalı. Sonrasında kenarları düz olan yuvarlak keçenin üzerine istediğiniz bir işleme şekli çizin ve işleyin. Bu işleme için bildiğiniz herhangi bir işleme tekniğini kullanabilirsiniz. Bu sarma ya da rokoko tekniği gibi işleme teknikleri olabilir. Daha sonra ilk kestiğiniz düz kenarlı keçeyi kenarları çiçek şekilli keçenin üzerine küçük dikişlerle dikin. Bu dikme işleminin bitmesinin ardından hazırladığınız tel tokayı da keçelerin altına gelecek şekilde ayarlayın ve iplik yardımıyla sağlamca dikin. Bu işlemin tamamlanmasıyla keçeden işlemeli tokanız sahibine verilmek üzere hazır olacaktır.

Basit Kumaş Çanta

El yapımı bayram hediyeleri

Sıradaki hediyemiz bayramın asıl sahibi çocuklar için. Hazırlayacağınız basit kumaş çanta çocuklar için güzel bir bayram hediyesi olacaktır. Böylece bayramda aldıkları hediyeleri ve şekerlemeleri bu çantada muhafaza edebilirler. Aynı zamanda bu hediye onları çok mutlu edecektir. Hazırlanışı oldukça basit olan bu hediyeyi hazırlamak için sadece bir miktar kumaşa, iplik ve iğneye ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri temin ettikten sonra dikdörtgen şekilde iki kat kumaş kesin. Sonrasında bu kumaşı üç kenarından dikin. Daha sonra kumaşın yüzünü çevirin ve ağız kısmını oluşturmak için iki cm den bir dikiş gidin. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla farklı bir renk kumaştan şerit dikin. Bu şerit çantanın ağzının kapanmasını için bağcık görevini görecektir. Şeridi diktikten sonra bir çengelli iğne yardımıyla çantanın ağız kısmından geçirin ve büzdürün. Böylelikle basit kumaş çantanız kullanıma hazır hale gelecektir.

Şekerleme Paketleri

El yapımı bayram hediyeleri

Bayramın vazgeçilmez ikramları şekerlemeler özellikle çocuklar tarafından çok sevilir. Bu çerçevede alınan şekerlemelerin özel paketler içerisinde sunulması daha özel bir sunum olacaktır. Bu düşünceyle son hediye fikrimizi şekerleme paketleme olarak belirledik. Sizde özel bir şekerleme sunumu yapmak isterseniz fikrimizi değerlendirebilirsiniz. Şekerleme paketleri hazırlamak için öncelikle çeşitli şekerlemelere ihtiyacınız olacak. Sonrasında saydam paketleme poşeti, farklı renklerde kurdeleler ve çeşitli çıkartmalar da hazırlamalısınız.

el emeği bayram hediyeleri

Daha sonra şekerleme paketlerini sunum için hazırlayabilirsiniz. Öncelikle saydam paket poşetlerinin içine çeşitli renklerdeki şekerlemelerden koyun ve ağzını kurdelelerle bağlayın. Daha sonra çıkartmaları paketlerin üzerine yapıştırın. Böylelikle hediyenize son halini vermiş olacaksınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.