sadsad x
asdasd
Farklı Metaryallerle Kendin Yap Tablolar

Farklı Metaryallerle Kendin Yap Tablolar

23 Şubat 2020

Hediyelik tablo fikirleri ışığında siz de evde kendiniz kolaylıkla duvar panoları yapabilir, bunları dilerseniz kendi yaşam alanlarınızı süslemek için kullanabilir ya da sevdiklerinize sunmak amacıyla oluşturabilirsiniz. Tablolar çeşitli materyaller kullanılarak ortaya konulabilmektedir. Burada önemli olan hangi materyalin kullanılacağı değil; hangi materyali kullanmaya uygun olunduğunu tespit etmektedir. Yani kimi duvar panoları ustalık ve ayrıntılı teknik bilgi gerektirirken, kimi tablolar da herhangi bir ustalık ve yetenek gerektirmeden yapılabilmektedir. Dolayısı ile dekorasyon ürünü olan bu tabloları yapmak için sahip olunan yetenekler göz önüne alınmalıdır. Hediye yapmak amacıyla ya da kişilerin kendi kullanımları için tasarlanabilecek olan oldukça fazla çeşitte tablo bulunmaktadır ve bu tablolar yapmak oldukça kolaydır. Çünkü internette aranılan her bilgiye ulaşmak mümkündür. İnternette yer alan tarifler ya da yapım aşamasını gösteren video içerikleri sayesinde bu ürünler kolaylıkla ortaya konulabilmektedir. İşte el yapımı olarak tasarlanabilecek olankendin yap duvar panosu önerileri listesi.

Etamin Tablo

kendin yap tablolar

Etamin pano aslında kanaviçe de olarak bilinen el işi ürünüyle ortaya konulan tablolardır. Etamin işi, toplumumuzda geçmişten beri yapılmaktadır ve bu nedenle nostaljik bir hava taşımaktadır. Kişiler, hazır şablonları kullanarak etamin panolar ortaya koyabileceği gibi aynı zamanda kendi çıkardıkları şablon işlemesi yaparak ta tablo oluşturabilmektedir fakat kişilerin kendisinin bir şablon ortaya koyabilmesi için bu el işinde bir yetkinliğe, bilgiye sahip olması gerekmektedir. El yapımı tablo modelleri için çeşitli dergilerde ve internette hazır şablonlar bulunmaktadır. Bu şablonları kullanarak muhteşem tablolara imzanızı atabilirsiniz.

Seni Tanıdığımda Gökyüzü Kanvas Tablo

Etamin tablo yapmak için gerekli olan malzemeler; kasnak, etamin bezi, etamin ipi ve etamin iğnesidir. Yalnızca bu malzemeler kullanılarak ortaya birbirinden güzel tasarımlı etamin tablolar ortaya konulabilmektedir. Eğer etamin işleme nasıl yapılır bilgi sahibi değilseniz internette yapacağınız ufak bir araştırma ile gerekli olan bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Bu tabloların duvarları süslemesi için ek olarak çerçeveler de tercih edilebilmektedir fakat çerçeve yerine kendin yap tablo türlerinde etaminin kasnakları da kullanılabilmektedir. Etamin tablo çoğu kadın tarafından zevkle işlenilmekte ve duvarlarına asılmaktadır. Eğer çevrenizde etamin ve kanaviçe işlemelerine meraklı olan, bu işleme ile ortaya konulmuş ürünlere ilgi duyan tanıdıklarınız varsa ve onlara bir hediye almak istiyorsanız etamin işleyebilir ve onların kullanımına sunabilirsiniz.

Ahşap Tablo

kendin yap tablolar

Ahşap tablo modelleri yapımı oldukça kolay olan tablo seçenekleri arasında bulunmaktadır. Basit bir şekilde oluşturulabilen bu tablolar ile kişiler hem kendi yaşam alanlarını süsleyebilmekte hem de hediye olarak sevdiklerine sunabilmektedir. Oldukça yaratıcı hediye seçenekleri arasında bulunan ahşap tablolar, hazır alınacak olan ya da kişilerin kendisi tarafından hazırlanacak olan ahşaplar aracılığı ile yapılabilmektedir. Bir kişinin tablo olmaya hazır ahşap yapabilmesi için minimum seviye de olsa marangozluk bilgisine sahip olması ve ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Hiçbir bilgisi ve ekipmanı olmayan kişiler, marangozhanelerden alacakları çerçevelik ahşaplar aracılığı ile tablolar ortaya koyabilmektedir. Eğer siz de kendiniz için ya da sevdikleriniz için kendin yap duvar objesi ortaya koymak istiyorsanız internetten yardım alabilirsiniz.

Karakalem Resim Efektli Kanvas Tablo

Ahşap tablo yapmak için gereksinim duyulacak olan malzemeler; ahşap dört adet parça, yapıştırıcı ve çerçevenin içine konulacak olan görseldir. Bu dört ahşabı birbirine yapıştırarak tablo oluşturabilir, içine dilediğiniz görseli ekleyebilirsiniz. Dilerseniz de ahşap çerçeve malzemelerini dilediğiniz bir renge boyayabilir, hediye edecek olduğunuz kişinin yaşam alanında tercih ettiği renklerle uyum sağlayacak olan bir çerçeve oluşturabilirsiniz. Ahşap çerçeveler eğer boyanmadan kullanılacak ise daha canlı ve daha parlak görünmesi açısından mutlaka verniklenmelidir. Verniklenerek oluşturulan çerçeveler ve bu çerçevelerin içinde bulunan objeler daha göz alıcı gözükmektedir.

Yağlı Boya Tablo

kendin yap tablolar

Yağlı boya tablo yağmak diğer kendin yap tablo çeşitlerine göre daha fazla ayrıntı ile birlikte yetenek de gerektiren bir iştir. Yağlı boya ile başarılı bir tablonun ortaya konulabilmesi için bu sanat hakkında eğitim alınmış olması gerekmektedir ve çeşitli teknikler hakkında bilgi birikimine ihtiyaç duyulmaktadır. Yağlı boya yapmak için kişiler eğitim bile almış olsalar bazen eğitim almış olmak tek başına yeterli gelmemekte ve yetenek istemektedir. Dolayısı ile hediye etmek amacıyla yağlı boya tablo yapacaksanız yetenekli olmalısınız. Hediyelik tablo önerileri arasında bulunan yağlı boya tablolar hediye edilecek olan kişilerin yaşam alanlarının duvarını süsleyecektir. Eğer yeteneğiniz var ise el emeği ile yağlı tablo yapabilirsiniz.

Yağlı Boya Efektli Kanvas Tablo

Yağlı boya tablo yapmak için gerekli olan malzemeler; yağlı boya, yağlı boya fırçaları ve benzeri gibi ürünlerdir. Eğer amatör olarak bu uğraşa başlayacaksanız internette bulunan içeriklerden bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca internette yağlı boya yapmaya yeni başlayacak olan kişiler için içerisinde gerekli olan tüm malzemelerin bulunduğu kitler satılmaktadır. Bu kitlerden satın alarak hemen yağlı boya yapmaya başlayabilirsiniz.

Kanvas Tablo

kendin yap tablolar

Kanvas tablolar piyasada hazır halde satışı gerçekleştirilen tablo türlerinden biridir. Bu tablolar tek bir parçadan oluşabildiği gibi birden fazla parçanın yan yana gelmesi ile ortaya konabilmektedir. Parçalar arasında bir bütünselliğin olduğu kanvas tablolar, el yapımı olarak da farklı teknikler eşliğinde yapılabilmektedir. Kanvas tablolarda genellikle baskı teknikleri, eskitme teknikleri ve yağlı boya tekniği kullanılmaktadır. Bu tabloları yaparken yağlı boyaya alternatif olarak akrilik boyalar da kullanılabilmektedir. Eğer hediye yapmak amacıyla kanvas tablo modeli oraya koymak istiyorsanız arama motorunda aratarak yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz. Basit tablo yapımı için baskı tekniklerini öğrenebilir ve baskı tekniği ile ürünler ortaya koyabilirsiniz.

Mutluluk Tasarımlı 3 Parça Kanvas Tablo

Kanvas tablo yapmak için gerekli olan malzemeler; kullanılacak tekniğe göre farklı malzemelerdir ve boş kanvas tablolardır. Boş kanvas tablolar internet alışverişi yoluyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Ya da dilerseniz ahşap tablo satışı yapılan alışveriş mağazalarından boş kanvas tabloları temin edebilirsiniz. Boyalarla tablo yapmak için tercih edilebilecek seçenekler arasında bulunan kanvas tablo, sevdiklerinizin duvarlarını süsleyecek ve hoş bir ortam yaratacaktır. Bu nedenle hediye etmek için kendin yap kanvas tablo seçeneğini değerlendirmeye alabilirsiniz.

Kartondan Tablo

kendin yap tablolar

Tablo yapmak için her zaman profesyonel malzemelerden değil, sıradan malzemelerden de yararlanılabilinmektedir. El yapımı tablo ortaya oyabilmek için kullanılabilecek basit, ucuz ve sıradan malzemelerden bir tanesi de kartonlardır. Bununla birlikte kağıttan tablo da yapabilmek mümkündür. Bu tablolar genel olarak eğer bir çerçeve içine alınmayacaksa kısa ömürlü olmaktadır ve tek bir amaca hizmet etmektedir. Örneğin; çocuğunuzun doğum günlerinde kullanmak üzere yapacağınız kartondan tablolar bunlardan bir tanesidir. Doğum günlerinde üzerine yazı yazılabilecek olan tabloların yapımı oldukça basittir. Boş bir karton kutu üzerine renkli kalem ya da boyalarla şema oluşturarak ve yazı yazarak kolaylıkla bir tablo ortaya koyabilirsiniz.

Baby Shower Partisine Hoş Geldiniz Posteri

İlginç tablo fikirleri arasında bulunan karton tablo yapmak için gerekli olan malzemeler; renkli kartonlar, harf şablonları, renkli kalemler ve renkli boyalar ile yapıştırıcıdır. Her zaman bulunabilir olan ve piyasada oldukça uygun fiyatlarla satılan bu malzemeleri kullanarak siz de yaratıcı bir şekilde tablo tasarlayabilirsiniz. Tasarladığınız bu tabloları sevdiklerinizin kullanımına sunabilir ya da kendi yeğen ye da çocuklarınız için kullanabilirsiniz.   

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.