sadsad x
asdasd
Kendin Yap Bere Modelleri

Kendin Yap Bere Modelleri

23 Şubat 2020

Kendin yap bere tasarımları, özellikle kış aylarının vazgeçilmez hediye seçenekleri arasında yer almaktadır. Sıcacık, renkli ve farklı tasarımlar ile hazırlanmış pek çok hediyelik bere bulunur. Bu modeller arasından seçim yapıp, siz de sevdiklerinizi mutlu edebilir, onlara sıcak bir hediye verebilirsiniz.

1. El Emeği Hediye Olarak Farklı Bereler Tasarlayın

el yapımı bere modelleri

El yapımı hediyelik bere modelleri ile sevdiklerinize birbirinden farklı tasarımlarda bereler hazırlayabilirsiniz. Bunun için pek çok seçenek bulunmakta olup, en çok tercih edilen el emeği bereler ise, örgü modelleri olarak bilinmektedir. Seçeceğiniz farklı örgü tasarımları ile hem erkeklere hem kadınlara hem de çocuklara istediğiniz şekilde bereler örüp, onlara hediye edebilirsiniz. Genellikle şişler ile örülen bu tasarımların şiş tığ ile örülen seçenekleri de mevcuttur. Yün iplerden ya da penye iplerden bere tasarımlarını yapabilirsiniz. Hatta pelüş ya da polar kumaşlardan da farklı bere tasarımları yapıp, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. 

2. El Örgüsü İncili Bere Hediyesi Yapımı

el yapımı bere modelleri

Kızlar için şık ve hoş duran bere modelleri arasında inci detaylı tasarımlar son zamanlarda sık tercih edilen bere modelleri arasında yer almaktadır. El örgüsü hediyelik bere tasarımlarını yaparken bu incilerden yararlanabilirsiniz. Seçtiğiniz ip rengine göre inciler seçip, modeli tamamlayabilirsiniz. Yapımı ise oldukça kolay! İncileri berenin üzerine aynı renk bir ip ile dikin. Güzel bir kutuya koyup hediyenizi istediğiniz kişiye takdim edebilirsiniz.

3. Ponponlu El Örgüsü Bere Hediyesi Yapımı

kendin yap bere

Berenizi ördünüz diyelim. Ancak nasıl bir süsleme yapacağınıza karar veremediniz… O halde ponpon tasarımı yaparak, hediye berenizi daha da güzel hale getirebilirsiniz. Hatta hediyelik yün bere tasarımlarınıza da bu ponponları kullanabilirsiniz. Ponpon yapımı için gerekli olan malzemeler; istediğiniz renkte örgü ipi, makas ve ponpon boyutunu ayarlayabileceğiniz ipi saracak sert bir madde gerekiyor. Kalın bir karton, not defteri gibi bir eşya seçebilirsiniz. Sert maddenin üzerine ipi sarın. Ne kadar çok ip sararsanız ponponunuz o kadar sık ve hoş gözükecektir. Sarma işlemi bittikten sonra şeklini bozmadan onu sardığınız yerden çıkarın. Tam ortasına bir ip geçirerek sıkıca bağlayın. Bu işlem sonrası, ipin fiyonk gibi gözükmesi gerekmektedir. Makas yardımı ile ipleri birbirinden ayırın ve yuvarlak bir biçim almasını sağlayın. Ponponunuz hazır! Berenizin tepesine yerleştirip dikebilirsiniz…

4. Hayvan Figürlü Hediyelik Bere Yapımı

kendin yap bere

Kişiye özel bere modelleri arasında hediyelik olarak çocuklara yönelik de yapabileceğiniz modeller bulunmaktadır. Bu tasarımları çocukların sevdiği çizgi film karakteri ya da hayvan figürleri üzerinden yapabilirsiniz. Öncelikle berenin formunu oluşturun. Bere örmeniz bittikten sonra ağız, burun ve kulak yapımına geçin. Bunlar için farklı renklerde ipler kullanın. Son olarak, örmüş olduğunuz bereye bu parçaları dikin ve hediyenizi tamamlayın. Çocuklar bu berelere çok sevinecek!

5. Kalp Motifli Hediyelik Bere Yapımı

kendin yap bere

Kalp motifi ile tasarlanan bereler her dönem kullanılabilen kendin yap bere modelleri arasında yer almaktadır. Bu tasarımlar ile sevdiklerinize modası geçmeyen bir hediye verebilmeniz mümkün. Kalpleri tasarlarken farklı renk kullanmayı unutmayın.

6. Penye İpten El Örgüsü Bere Tasarımı

kendin yap bere

Penye ipten yapılan ürünler, son zamanlarda pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu tasarımlar arasında bere yapımının da olduğu penye ipten örgü seçenekleri ile farklı ve değişik bir hediye verebilirsiniz. Penye ya da yün olarak tasarlanmış ve alışılmışın dışında bir kalınlığa sahip iplerden el emeği bere yapımı oldukça kolay! Bunun için bir tığ ya da şiş kullanmanız da gerekmiyor… Eliniz ile düğüm atarak bere örmenizi bitirebilirsiniz. Bunun için örgü videoları izleyebilir ya da yakın çevrenizden destek alabilirsiniz. Hem yapımı kolay hem de farklı bir seçim olacak bu hediyelik bere modelini, istediğiniz kişiye istediğiniz gün hediye edebilirsiniz. Doğumgünü, yılbaşı, özel kutlamalar için oldukça güzel bir tercih olacaktır.

7. Eski Kazaktan Hediyelik Bere Tasarımı

el yapımı bere

En sevdiğiniz kazağınız daha ilk kullanmanızda bir çiviye takıldı ve yırtıldı mı? Bu kazağı çöpe atmak yerine kişiye özel bere tasarımları arasında bulundurup, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Öncelikle kazağınızı bere olarak dikebileceğiniz boyutlarda kesin. İki tarafı da oval olacak şekilde hazırlamanız, dikmenizi de kolay hale getirecektir. Sonrasında sökülmeyecek şekilde tüm kenarlarını birleştirin. Bu işlem için kazağın renginde bir ip kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde hoş bir görünüm oluşmayabilir. Tepe kısmına ponpon koyarak tasarımınızı bitirebilirsiniz. Hem kazağınız değerlenmiş oldu, hem de hediye verebileceğiniz bir bereniz… İstediğiniz kişiye hediyenizi takdim edebilirsiniz.

8. Polar Kumaştan Hediyelik Bere Yapımı

el yapımı bere

Örgü olarak bir bere tasarlamak istemiyorsanız, bunun için polar kumaşlardan yardım alabilirsiniz. Polar kumaşlar ile yapılacak pek çok bere modeli bulunmaktadır. Külah şeklinde bir bere, kısa mini bir bere ya da bombeli bir bere tasarımı yapabilirsiniz. Polar berelerinizi kişiye özel hediye olarak tasarlayıp, sevdiğinizi kişilerin beğeneceği renklerde hediyelerinizi hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir polar kumaş almanız yeterli olacaktır. Berenin modelini kafanızda belirleyin ve bir sabun yardımı ile polar kumaşa çizin. Sonrasında aynı ölçülerde diğer parçayı kesin. Külah modeller ve düz modeller için iki parça yeterli olmaktadır. Ancak, eğer bombeli bir bere tasarımı yapacaksanız üç ya da 4 tane parça kesmeniz gerekecektir. Kestiğiniz parçaları kumaşın ters yüzünden birbirine dikerek hediyenizi tamamlayabilirsiniz.

9. Yapay Kürkten Hediyelik Bere Yapımı

el yapımı bere

Yapay kürklerden ya da pelüş kumaşlardan da kendi hediyelik berenizi yapabilirisiniz. Bunun için önemli olan berenin kumaşını bulmak ve hediyeyi vereceğiniz kişinin bu tarzda bir bere takıp takmayacağını öğrenmek olacaktır. Hediye seçimi yaparken, kişiye uygun seçimler yapmak, onlara verdiğiniz değeri daha da iyi gösterecektir. Öncelikle kumaşınızı seçerek bu işe başlamanız gerekmektedir. Kumaş seçiminden sonra bir kalıp çıkarmanız gerekebilir. Bunun sebebi ise kürklerin üzerine sabunla çizgi çekilmesinin biraz daha zor olmasından kaynaklanmaktadır. Kalıba göre kumaşı kestikten sonra ters çevirip uygun renkte bir ip ile birleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken husus, dikim esnasında tüylerin araya karışarak hoş olmayan bir görüntü vermesini engellemektir. Dikim işlemini yaparken tüyleri bir diğer parmağınız ile sıkıştırarak aralarda kalmalarını engelleyebilirsiniz. Kalpak havasında bir hediye tasarımı olacak kürk bere hediyeniz hazır! İstediğiniz kişiye verebilirsiniz…

10. Işıltılı Kumaşlardan Şık Bere Yapımı

el yapımı bere

El emeği hediye yapımı, oldukça zor ve özenilmesi gereken bir durumdur. Ancak bazı el yapımı ürünleri tasarlarken daha kolay olabilecek seçenekler de bulunmaktadır. Bere hediyesi tasarlarken, örgü ya da kumaşlardan bereler oluşturulabilir. Ancak bunlar genellikle spor modeller olarak bilinmektedir. Bu kapsamda daha gösterişli ve şık bere tasarımları yapabilmek de mümkündür. Öncelikle simli ya da pullu bir kumaş alın. Bu tarz kumaşları kışlık olarak bulamazsanız içine polar kumaştan ya da yün kumaşlardan bir astar yapabilirsiniz. Kumaş alımında dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise, kumaşın elastikiyetinin olmasıdır. Esnek olmayan kumaşlar yani likra özelliği bulunmayan kumaşları bere yapımında kullanmak doğru değildir. Kumaşınızı istediğiniz formda kestikten sonra sıra birleştirme işlemine gelmektedir. Birleştirme işlemini dikiş makinesinde ya da elinizde yapabilirsiniz. Şık tasarımlı el emeği hediyelik bereniz hazır! İstediğiniz kişiye hediye edebilirsiniz… 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.