sadsad x
asdasd
Kendin Yap Lamba Modelleri

Kendin Yap Lamba Modelleri

23 Şubat 2020

El yapımı aydınlatma önerileri, insanların evde pratik ve ekonomik bir şekilde hediyelikler hazırlamalarına yardımcı olmaktadır. Dışarıdan satın alınacak aydınlatmaların ücreti, gereğinden çok fazladır ve evde kendi başınıza tasarlayacağınız aydınlatmalar hediyeyi vereceğiniz kişinin daha çok hoşuna gidecektir. El yapımı hediyelikler her zaman daha orijinal ve düşünülmüş hediyeler olduğu için, kişinin dikkatini ve ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Bu nedenle sevdiğiniz birine el yapımı aydınlatma tasarlamak istiyorsanız, sizlere vereceğimiz önerilerden faydalanabilirsiniz. Bu öneriler zihninizde ne tasarlamak istediğinizi daha da netleştirecek ve tasarımlarınızı kolaylaştıracaktır. Tabi, öncelikle hediye sahibinin fikirlerine önem vererek tasarım yapmanız gerekecektir, bu durum hediye sahibinin daha çok hoşuna gidecek ve beğenisini kazanacaktır.

Kavanoz ile Aydınlatma Tasarımı

el yapımı lamba modelleri

Evinizde bulunan cam kavanozları çöpe atmak yerine, çok farklı hediyeliklere dönüştürebilirsiniz. Mesela bu hediyeliklerden biri, aydınlatmalar olabilir. Kavanozları cam boyaları ile farklı renklere boyayarak, kapaklarına bir kablonun geçebileceği kadar delik açmanız gerekiyor, daha sonra bu kavanozların içerisine uçlarında minik lambalar bulunan kabloları yerleştirmelisiniz. Daha sonra bütün kavanozları bir noktada toplamak için kalın bir yardımı ile kavanozları birbirine bağlamalısınız. Ucuna da küçük bir düğüm ayarak tasarımınızı tamamlamış olacaksınız. Hediye sahibi bu aydınlatmayı, ister mutfağında isterse tüm odalarında duvara asarak kullanabilir. Özellikle akşamları çok güzel görünecek olan bu hediyelik, hediye sahibinin fazlasıyla hoşuna gidebilecek aydınlatma hediyeliklerindendir. Aydınlatma yapımı zannedildiğinden çok daha kolay ve pratik yöntemlerden oluşmaktadır.

Renkli İpler ve Balonlar ile Aydınlatma Tasarımı

el yapımı lamba modelleri

Hediye sahibinin zevkine uygun renklerde kullanacağınız ipler ile harika bir aydınlatma tasarımı yapabilirsiniz. Bu tasarım için, yapmanız gereken şeyler, dilediğiniz renkte balonlar ve hediye sahibinin sevdiği renklerde ip satın almanızdır. Bu malzemeleri edindikten sonra, tasarımınıza başlayabilirsiniz. Öncelikle, balonları şişirmeye başlamadan önce içerisine minik lambalar eklemelisiniz ve orta boyutta olacak şekilde şişirmelisiniz.

kişiye özel lambalar

Ardından aldığınız renkli ipleri, bu balonların etrafına düzgün ve eşit şekilde sarmalısınız. Bu şekilde, kendin yap dekoratif aydınlatma modellerinin belki de en ilginç ve dikkat çeken modellerinden birini yapmış olacaksınız. Hediyeyi vereceğiniz kişinin, böyle farklı ve düşünülmüş bir hediye alması, oldukça anlamlı ve farklı olacaktır. Sevdiğiniz kişilere, el yapımı hediyeler tasarlamanız, maddi değeri yüksek olan tüm hediyelerden çok daha anlamlı olacaktır.

Plastik Şişe ve Kaşıklardan Aydınlatma Tasarımı

kendin yap lamba modelleri

Plastik şişe ve plastik kaşıklardan elde edilecek aydınlatma tasarımı, oldukça ilginç bir fikirdir fakat hereksin hoşuna gidebilecek ve ilgisi çekecek hediyeliklerdendir. Hediye sahibi böyle emek verilmiş bir hediyeyi aldığında size minnettar olacaktır. Emek verilen ve düşünülerek tasarlanan her hediye, tüm hediyelerden daha kıymetlidir. Bu tasarım için yapmanız gereken şey, büyük boy plastik su şişesini ortadan keserek içerisine lamba yerleştirmelisiniz.

kendin yap lamba modelleri

Daha sonra şişenin etrafına, plastik kaşıkların uçlarını kırarak, başları elinizde kalacak şekilde, şişenin etrafına hiç boşluk kalmayacak şekilde yapıştırmalısınız. Kendin yap lambader fikirleri arasında en beğenilen ve tercih edilen modellerden biri plastikler ile tasarlanan modeldir.

Mandal ile Aydınlatma Tasarımı

kendin yap lamba modelleri

Hediyelik aydınlatma yapımı, kulağa zor bir iş olarak gelse de aslında oldukça keyifli ve zahmetsiz bir iştir. Sevdiklerinize özel hediyeler tasarlamak isterseniz ve fikirleriniz arasında kararsız kalırsanız, kesinlikle denemeniz gereken fikirlerden biri aydınlatmalardır. Aydınlatmaların birçok farklı modeli olmakla birlikte, kime hediye edilirse edilsin, çok beğenilecek ve ilgi görecektir. Yapmanız gereken şey, yeteri kadar mandal ve orantılı kesilmiş kare tahta parçası. Mandalları, birbirine yapıştırarak bir bütün haline getirmelisiniz. Bu mandalları bütün haline getirirken dikey şekilde olmasını sağlayın daha sonra, bu mandalları, kare şeklinde ki tahtaya yapıştırmanız gerekecek.

Aşk Bahçesi 3D Lamba Minyatür Bahçe

Bu mandalları yerleştirmeden önce, tahtanın üzerine bir lamba yerleştirmelisiniz. Mandalları da yapıştırdıktan sonra, lambayı açtığınızda harika bir görüntü oluşacaktır. Hediye sahibine verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri, mandal ile tasarlanmış aydınlatmalardır.

Kağıt ile Aydınlatma Tasarımı

kendin yap lamba modelleri

Kağıtlar ile yapılan aydınlatma tasarımları, kendini en belli eden ve herkes tarafından beğenilen modeller arasındadır. Üstelik yapımı, pratik ve ekonomik olan bu model, hediye sahibinin oldukça hoşuna gidecek modellerden biridir. Bu model için yapmanız gereken şey, bir avizenin etrafına hiç boşluk kalmayacak şekilde, beyaz kağıtlar keserek yapıştırmanız gerekecektir. Fakat bu kağıtları keserken dikkat etmeniz gereken şey, kağıtları uzun ve ince olacak şekilde kesmelisiniz. El yapımı hediyelik abajur modelleri arasında en ilgi çeken model olan kağıt tasarımlı aydınlatmalardır. Hediye sahibinin çok hoşuna gidecek olan bu model, evin her odası için kullanıma uygun bir modeldir ve bu kadar pratik bir şekilde uygulanması, size hem zaman hem maddi tasarruf sağlayacaktır.

Mutfak Eşyalarından Aydınlatma Tasarımı

kendin yap lamba modelleri

Aydınlatma tasarımı yaparken en beğenilecek modeller genelde, mutfak eşyalarından elde edilmektedir. Üstelik oldukça pratik olan bu model, hediye sahibinin de hoşuna gidecek tasarımlardan biri olacaktır. Düşünülerek tasarlanan hediyelikler, maddi değeri yüksek hediyelerden çok daha kıymetli ve önemli hediyeliklerdendir. El yapımı lambader modeli fikirlerinden olan ve insanların en çok ilgisini çeken bu modeller özellikle mutfaklar için harika aydınlatma fikirlerindendir. Yapmanız gereken şey oldukça basit, mutfak eşyalarından herhangi birinin içerisine elektrik bağlantısı olan bir ampul ekleyerek tasarım yapabilirsiniz.

kendin yap lamba modelleri

Bu model, oldukça kullanışlı ve ilginç bir modeldir. Bu tasarımı bir arkadaşınız için oluşturacaksanız, mutfak eşyası ile aydınlatma tasarımı yapmak, verebileceğiniz en doğru kararlardan biri olacaktır.

Dantelden Yapılan Avize Tasarımları

kendin yap lamba modelleri

Son zamanların modası olan danteller, bazen evlerin aydınlatmalarında da yerini alabilmektedirler. Dantel ile yapacağınız avize tasarımı, son zamanların trendine de ayak uydurmanızı da sağlayacaktır. Bu şekilde bir tasarım yapmanız, hediye sahibine oldukça otantik bir hediye vermenizi sağlayacaktır. Yapmanız gereken şey, malzemesinin ne olduğunun önemi olmadan sıradan bir avize satın almalısınız, ardından evinizde bulunan dantelleri, avizenin etrafına sarmalısınız. Bu tasarım ile oldukça şık ve sıra dışı bir görünüm elde edecekseniz ve bu tasarımın pratik bir şekilde yapılması size hem zaman kazandıracaktır hem de ekonomik olacaktır. Kendin yap abajur fikirleri arasında en kolay tasarlanan model, dantel ile tasarlanan bu otantik modeldir.

Küçük Oyuncaklar ile Aydınlatma Tasarımı

kendin yap lamba modelleri

Farlı aydınlatma modelleri düşünüyorsanız ve karar veremiyorsanız sizin için en olay ve yapımı en pratik modellerden biri, küçük oyuncaklar ile yapılan aydınlatma tasarımlarıdır. Yapmanız gereken şey, orta boy bir çembere ip geçirerek bu ipi örmelisiniz, ardından diğer ipleri aşağı doğru sarkıtarak küçük oyuncakları bu iplere bağlamalısınız, bu tasarım en çok çocuk odaları için uygun olan bir modeldir fakat hediye sahibinin en çok ilgisini çekecek modellerden biri bu küçük oyuncaklardan elde edilen tasarımdır. Kendin yap lamba tasarımlarının içerisin de en çok ilgi gören tasarım, küçük oyuncaklar ile yapılan tasarımdır.

Pipetler ile Aydınlatma Tasarımı

kendin yap lamba modelleri

Yapabileceğiniz en ilginç aydınlatma tasarımlarından biri pipetler ile yapabileceğiniz tasarımlardır. Yapımı oldukça kolay ve ekonomik olan bu model, herkesin ilgisini çekmeyi başarabilen bir modeldir. Üstelik ilginç hediye fikirleri kategorisinde de yerini almayı başarmış bir tasarımdır. Yapımı oldukça kolay olan bu model için ihtiyacınız olan şey; kalın renkli pipetlerdir. Bu pipetleri yan yana getirerek yapıştırıp bir bütün haline getirmelisiniz. Daha sonra içerisine elektrik akımı olan ampul yerleştirerek tasarımınızı tamamlamalısınız. İster gece lambası isterseniz de her odanız için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu aydınlatma, hediye sahibinin en çok ilgisini çekecek modellerden biridir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.