sadsad x
asdasd
Hangi Çiçek Ne Anlama Gelir

Hangi Çiçek Ne Anlama Gelir

11 Mart 2017

Hangi Çiçek Ne Anlama Gelir? Her çiçeğin kendine ait bir anlamı vardır ve hepsi farklı duyguları dile getirirler. Bu dile gelen duyguları kendimiz belirleyip istediğimiz özel insanlara sunabiliriz. Çiçeklerin anlamları ve anlatmak istedikleri mesajlar elbette ki bize sesli olarak iletilmezler. Bu özel ifadeleri ve anlamları deşifre edebilmek, gerçekten anlamak için çırpınan bir kalbe ihtiyaç duyarız. Hissedebilmek, insanların yaratılışlarında hediye edilen en güzel duygulardan biridir. Yaşamın zorluklarından ve stresinden biraz olsun kendimizi soyutlayabildiğimizde doğanın bize yönelttiği mesajlar netlik kazanmaya başlar. Kalbimizde değişen ritimler ile birlikte gizli ve özel mesajlar ortaya çıkar. Fısıltılar kalbimizin en derininden gelip tüm benliğimize yayılırlar.

Biz insanlar hayat koşuşturmacasına bazen öyle dalarız ki çevremizdeki canlıların bizlere neler söylediğini duyamayız. Ne zaman ki aşık oluruz, severiz, hüzünleriz ya da duygularımızı en güzel ve en yoğun halde yaşamaya başlarız, işte o zaman sanki kulağımıza dışarıdan bazı fısıltılar gelir. Çevremizdeki çiçeklerin aslında her zaman söylediklerini, bize anlatmaya çalıştıklarını o duygusal anlarımızda anlar gibi oluruz. Doğanın söylediklerini kalpten anlayabilmek için biraz daha yoğunlaştığımızda da aslında her çiçeğin farklı bir özel mesaj ile karşımızda durduğunu çok net fark edebiliriz. Dünya çapında hangi çiçek ne anlama gelir sorusunun cevabı hep aynıdır. Nasıl ki müzik evrensel ise doğanın insanoğluna sunduğu mesajlar da evrenseldir. Konuştuğu dil ne olursa olsun insanların çiçeklerden aldığı mesajlar aynı olup onlardan etkileşimleri ve hissettikleri de aşağı yukarı aynıdır. Şimdi tek tek çiçekleri ele alarak bize ve sevdiklerimize neler fısıldıyorlar bir bakalım.

Beyaz Gülün Anlamı ve Anlattıkları

beyaz gülün anlamı

Güzelliği, saflığı, zarafeti, masumiyeti ve gizli duyguları temsil eden beyaz güller, birçok kültürde insanların güzel duygularını anlatabilmek için kullandıkları bir araç olmuştur. Bazı efsanelerde aslında güllerin sadece beyaz renkte olduğunu ancak daha sonra üzerine eklenen aşk öpücükleri ile kırmızı ve diğer renklere ulaştığı yer almaktadır. Bunlar her ne kadar efsane olsalar da gerçek olan tek bir şey vardır. O da beyaz güllerin her zaman en temiz duyguları ifade edebilmesidir. Saflık ile özdeşleşen beyaz güller sadece aşka özgü değildir. Genellikle düğünlerde tercih edilen beyaz güller, saflık, birlik ve beraberlik ile birlikte yeni başlangıçların göstergesidir. Sadece aşkı değil aynı zamanda umut ve saygıyı da dile getirmesi sebebi ile masum bulduğunuz bir arkadaşlığınızın simgesi olarak da hediye edebilirsiniz. Beyaz güller saflığı, masumiyeti, hürmeti, alçakgönüllülüğü ve yeni başlangıçları sembolize eder. Genellikle düğünlerde ve dini törenlerde, ayrıca sempati, onur ve anma ifadelerinde kullanılırlar. Beyaz güller, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli durumlarda hediye edilebilir:

Düğünler: Beyaz güller, saflığı, masumiyeti ve yeni başlangıçları simgeledikleri için düğünler için popüler bir seçimdir.
Cenazeler: Beyaz güller, onuru, hürmeti ve anmayı temsil ettikleri için cenazeler ve sempati günleri için yaygın bir seçimdir.
Yeni başlangıçlar: Beyaz güller, yeni başlangıçları ve taze bir başlangıcı temsil ettikleri için yeni bir işe başlayan, yeni bir yere taşınan veya hayatta yeni bir sayfa açan birine hediye edilebilir.
Arkadaşlık: Dostluğun saygı, sadakat ve saflığının simgesi olarak yakın bir arkadaşa beyaz gül hediye edilebilir.
Özetle beyaz güller saflığın, masumiyetin, hürmetin, alçakgönüllülüğün ve yeni başlangıçların simgesidir. Özel birine karşı bu duyguları ifade etmek için çeşitli özel günlerde hediye edilebilirler.

Kırmızı Gülün Anlamı ve Anlattıkları

Kırmızı gülün anlamı

Kırmızı gül anlamı ile diğer tüm güllerden ayrılmaktadır. Sahip olduğu duygulara erişebilme, kalplere ulaşabilme özelliği çok farklı alanlarda ilham kaynağı olmuştur. Tüm bu yönleri bir noktaya alınarak bakıldığında kırmızı gülün en evrensel çiçekler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle sanatsal alanda isminin çok fazla dile gelmesinin sebebi de insanlara verdiği ilham olarak açıklanabilir. Şiirlerin mısralarında, klasik resimlerin temalarında yüzyıllar boyunca yer almasının yanı sıra günümüz modern sanatının içinde de kırmızı güller ile çok sık karşılaşmaktayız. Medyada bile sürekli karşılaşıyor olmamamız günümüzde kırmızı gülün ne kadar büyük ve derin bir anlama sahip olduğunu göstermektedir. Kırmızı güllerin tarih boyunca geçirdiği evreler göz önüne alındığında hiçbir zaman önemini kaybetmeden günümüze ulaşmış olduğu açıkça fark edilir. Kırmızı gülün geçmişten günümüze ulaşan gizli ve gizemli duygusal anlamları nelerdir sorusunun cevabını aradığımızda, dini ve siyasi semboller içerisinde bile kullanıldığı görülür. Çünkü kırmızı gül, tarih boyunca her daim duyguların ilham kaynağı olmuştur. En çok ilham kaynağı ise hepimizin bildiği gibi aşk üzerine yoğunlaşmıştır.

hediye fikirleri

Sevgilimize, aile bireylerine ona derin bir hisle bağlı olduğumuzu ve sadık olduğumuzu göstermek için kırmızı güllerin güzel dileklerinden faydalanabiliriz. Aşk ve sadakatin temsilcileri olan kırmızı güller tutkulu bir aşkın varlığını yaşatır ve hissettirirler. ‘Seni seviyorum’ mesajını yazmadan, çizmeden, söylemeden iletmek istediğiniz birisi varsa hemen ona kırmızı gül hediye edebilirsiniz. Çünkü kırmızı güller sizin mesajınızı sadece o tutkulu görünümleri ile iletebilirler. Yeni bir ilişki içerisindeyseniz kırmızı güllerin tomurcuk olan daha henüz tam yapraklarını açmamış şekillerini tercih etmenizi öneririz. Tomurcuklanan bir aşkın en güzel sembollerinden biri tomurcuklanmaya hazır kırmızı güllerden oluşmuş bir çiçek buketidir. Kırmızı gül geleneksel olarak aşk, romantizm ve tutkuyu simgeler. Genellikle Sevgililer Günü ile ilişkilendirilir ve sevgi ve şefkat ifade etmek için popüler bir tercih olarak kabul edilir. Kırmızı güller, diğer özel günlerde de hediye edilebilir, örneğin:

Yıldönümleri: Kırmızı güller, aşk ve bağlılığı ifade etmek için yıldönümlerinde popüler bir tercihtir.
Doğum günleri: Kırmızı güller, hayatınızda özel bir kişiye sevgi ve takdir göstermek için doğum günlerinde hediye edilebilir.
Mezuniyet törenleri: Kırmızı güller, yeni mezun olan birine başarıları için tebrik etmek için hediye edilebilir.
Özür dileme: Kırmızı güller, bir hatanın veya yanlış anlamanın telafisi olarak özür dilemek ve pişmanlık ifade etmek için de kullanılabilir.
Özetle, kırmızı güller aşk, romantizm ve tutkuyu simgeler ve Sevgililer Günü, yıldönümleri, doğum günleri, düğünler, mezuniyet törenleri ve özür dileme gibi özel günlerde hediye edilebilir.

Pembe Gülün Anlamı ve Anlattıkları

Pembe gül ne anlam taşır

Bayanların pembe renge olan zaafları göz önüne alındığından neden pembe gül anlamı bayanlar için bu kadar özel sorusunun cevabı da ortaya çıkar. Bir kadına sunulabilecek en güzel çiçek aranjmanlardan bir tanesi pembe gül aranjmanı olarak karşımıza çıkar. Zarifliği ve narin görünümü ile dikkatleri üzerlerine toplamayı başaran pembe gülleri bir bayana sunduğunuzda hissedeceği duygular aşk ve romans esintiler olacaktır.

sevgiliye hediye çorap

Aşık olduğunuz ve minnettarlık duyduğunuz bir kişiye hangi çiçeği alsam diye düşünüyorsanız, pembe güller yardımınıza koşacaktır. Mutluluk, teşekkür, minnettarlık, neşe ve zarafet anlamlarını üzerinde toparlayan pembe güllerin ton farkından dolayı anlam değiştirdiğini biliyor muydunuz? Açık pembe gül daha çok acıyı paylaşma anlamında kullanılır ve bu sebeple başsağlığı ziyaretlerinde tercih edilirler. Hayranlık ve neşe anlamı da vardır. Dikensiz pembe güller ilk görüşte aşkın simgesidir. İlk görüşte aşık olduğunuz biri var ise dikensiz pembe gül sunumu ile sözsüz bir şekilde bu anlamı karşınızdakine sunabilirsiniz. Koyu pembe güller karşınızdaki insana teşekkür mesajınızı ulaştırırlar. Henüz gonca halinde olan pembe güller masumluğu, saf güzelliği ve gençliği simgelerler. Değişik tonlardan oluşturulmuş bir pembe gül aranjmanı ise her gün, her koşulda karşılıksız sevgiyi ifade ederler. ‘Sadece seninle olduğum için en kötü günümüzde bile mutluğum’ mesajınızı iletmek istediğiniz biri varsa pembe günlerin değişik tonlarından elde edilmiş bir çiçek aranjmanını düşünebilirsiniz. Pembe gül romantizm, aşk, şükran, takdir ve hayranlığın sembolüdür. Özel birine duyulan sevgi ve takdiri ifade etmek için sıkça hediye edilir. Pembe gül birçok farklı özel günde hediye edilebilir. Bunlar arasında:

Sevgililer Günü: Pembe güller Sevgililer Günü için popüler bir seçimdir, çünkü aşk, sevgi ve takdir hislerini iletmektedir.
Anneler Günü: Pembe güller anneler için mükemmel bir hediye seçeneğidir, çünkü annelere duyulan şükran, takdir ve hayranlığı ifade etmektedir.
Doğum günleri: Pembe güller düşünceli bir doğum günü hediyesi olarak verilebilir, sevilen birine özel gününde sevgi ve takdir ifade etmek için.
Düğünler ve Yıldönümleri: Pembe güller iki kişi arasındaki aşk ve romantizmi kutlamak için düğün veya yıldönümlerinde kullanılabilir.
Mezuniyet törenleri: Pembe güller mezuniyet törenleri için de popüler bir seçimdir, çünkü mezunun başarısına duyulan hayranlık ve takdiri ifade etmektedir.
Özetle, pembe güller aşk, şükran, takdir ve hayranlığın sembolüdür ve özel birine duyulan bu hisleri ifade etmek için birçok özel günde hediye edilebilir.

Sarı Gülün Anlamı ve Anlattıkları

Sarı gülün verdiği anlam

Arkadaşlığınızı, mutluluğunuzu ve karşınızdaki insanı önemsediğinizi ifade etmek için çiçeklerden yardım istiyorsanız işte size sarı güller en güzel alternatiftir. Sarı gülün anlamı denildiğinde ilk akla gelen saf ve temiz duygulara sahip bir arkadaşlıktır. Ev ortamındaki huzuru ve mutluluğu simgeleyen sarı güllerin düğünlerde tercih edilmesinin sebebi de aslında budur. Yeni kurulacak olan evin mutluluk ve huzur ile dolu olmasının temennisini gösterirler. Düğünlerde mümkün olduğunca sarı güllerin gonca halleri tercih edilmelidir. Böylelikle umutların ve hayallerin de güzelliği hoş dileklere eklenmiş olacaktır.

karikatürlü kupa

Birlikteliğinizden memnuniyeti, saf duygularınızı ifade etmek için ayrıca masum bir arkadaşlığınızı çiçekler ile göstermek için sarı güllerden yardım alabilirsiniz. Almanların kültüründe sarı gül kıskançlığı sembolize eder. Olur da Alman kökenli bir arkadaşınıza sarı gül hediye etmek isterseniz bunu da aklınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Sarı güllerin anlamı ile ilgili son ve küçük bir tüyo daha vermek isteriz. Arkadaşlıktan aşk duygularına dönen özel birine kalbinizde ona ait olan yeni oluşumları ifade etmek için yine sarı gülleri tercih edebilirsiniz. Ancak çiçek aranjmanımızın bu kez biraz daha farklı olacaktır. Sarı güller ile birlikte kırmızı gülleri karıştırarak güzel bir sunum elde edin ve kalbinizde yeşeren aşk tohumlarını arkadaşınıza bu güller ile anlatın. Sarı gül geleneksel olarak arkadaşlık, sevinç ve iyimserliği simgeler. Özel günlerde şu şekillerde hediye edilebilir:

Arkadaşlık Günü: Sarı güller, Arkadaşlık Günü'nde arkadaşlara arkadaşlık, mutluluk ve takdir göstermek için hediye edilebilir.
Mezuniyet Törenleri: Sarı güller, mezuniyet törenlerinde mezun olanlara başarıları için tebrik etmek ve gelecekteki girişimlerinde şans dilemek için hediye edilebilir.
Geçmiş olsun: Sarı güller, bir hastalıktan veya yaralanmadan kurtulmaya çalışan birine umut, iyimserlik ve hızlı bir iyileşme dileği olarak hediye edilebilir.
Doğum günleri: Sarı güller, doğum günlerinde mutluluk ve sevinç yaymak için hediye edilebilir.
Özetle, sarı güller arkadaşlık, sevinç ve iyimserliği simgeler. Mezuniyet törenleri, geçmiş olsun dilekleri, doğum günleri ve Şükran Günü gibi özel günlerde hediye edilebilir.

Papatyanın Ne Anlama Gelir ve Anlattıkları

Papatya ne anlama gelir

Temizliğin, doğallığın simgesi olan papatyalar en güzel duygular ile "seni seviyorum" demenin sözsüz bir yoludur. Canlılık, yenilenme ve ayrıca bolluk anlamına gelen papatyalar sadece sevgiliye sunulmak için değildir. Anneler günü hediyesi tercihlerinde hangi çiçeği alabilirim sorusunun cevabı da kesinlikle papatyalardır. Bizi karşılıksız olan sevip her daim yanımızda olan annelerimize ‘seni tüm kalbimle seviyorum’ mesajınızı iletecek olan papatyalar muhteşem kokuları ile de bulundukları ortamın havasını değiştireceklerdir. Papatyalar geleneksel olarak masumiyet, saflık ve yeni başlangıçlarla ilişkilendirilir. Farklı anlamlar iletmek için çeşitli özel günlerde hediye edilebilir. İşte bazı örnekler:

Doğum günleri: Papatyalar doğum günlerinde hediye edilebilir, çünkü masumiyet, saflık ve yeni başlangıçları simgeler ve alıcının gelecek yıl için taze bir başlangıç yapmasını dileyebilir.
Yıldönümleri: Papatyalar yıldönümlerinde hediye edilebilir, çünkü çiftin paylaştığı aşkın saflığını ve masumiyetini temsil eder ve ilişkilerinin ilk günlerini hatırlatır.
Anneler Günü: Papatyalar Anneler Günü'nde düşünceli bir hediye olabilir, çünkü bir annenin sevgisinin saflığını ve çocukluğun masumiyetini temsil eder.
Yeni başlangıçlar: Papatyalar yeni bir işe başlayan, yeni bir yere taşınan veya hayatlarında yeni bir bölüme başlayan birine hediye edilebilir, çünkü yeni başlangıçları ve taze bir başlangıç ​​yapmayı temsil eder.
Geçmiş olsun: Papatyalar umut ve saflığın sembolü olabilir, bu nedenle hızlı bir iyileşme dilemek için iyi bir seçim olabilir.
Özetle, papatyalar masumiyet, saflık ve yeni başlangıçları temsil eder ve doğum günleri, yıldönümleri, Anneler Günü, yeni başlangıçlar ve geçmiş olsun dilekleri gibi çeşitli özel günlerde hediye edilebilir.

Karanfil Çiçeğinin Anlamı ve Anlattıkları

Karanfil ne anlama gelir

Karanfiller de tıpkı güller gibi çok fazla renk seçeneğine sahiptirler. Kırmızı, beyaz, pembe, mor ve sarı karanfillerin her biri kendine özgü bir anlamı içerisinde barındırmaktadır. Kırmızı karanfiller, kırmızı güller gibi aşkı ifade ederler ancak karanfil tercihi ile bu aşk biraz daha ateşli bir aşkın simgesi haline dönüşür. Sıcak ve tutkulu aşkların sembolü olarak kırmızı karanfiller kullanılır.

beyaz karanfilin anlamı

Beyaz karanfiller saf ve temiz duyguların işaretidir. Temiz bir aşkı temsil edebileceği gibi doğal ve temiz bir arkadaşlığı da gösterebilir. Pembe karanfiller şefkat ve samimi duyguları gösterirler. Bu sebeple pembe karanfiller, annelere sunulabilecek en güzel hediyeler arasında yer alır. Mor karanfiller sevginin derinliğini ve aynı zamanda da asaleti sembolize ederler. Ender bulunan bir karanfil rengi olması sebebi ile ‘hayatımda çok özel bir yerin var’ mesajını iletmek istediğiniz kişilere sunulabilecek bir hediyedir. Sarı karanfiller ayrılık ve hüznü anlatırlar. Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz bir kişinin sizden mesafe olarak uzakta olmasından dolayı yaşadığınız hüznü dile getirirler.

Lotus Çiçeğinin Anlamı

çiçeklerin anlamları

Lotus çiçeği zarif, zarif ve eşsiz derecede güzel bir su bitkisidir. Işık ve yükseklik arayışı içinde çamurlu suda ortaya çıkar. Dolayısıyla Doğu'da dünyevi olandan yani dünyevi olandan yükselen manevi saflıkla ilişkilendirilir.

Lale Çiçeği Ne Anlama Gelir ve Anlattıkları

lale çiçeği ne anlama gelir

Asil duruşu ve zarafeti ile bilinen lalelerin, insanlar üzerindeki olumlu etkilerinin başında rahatlık hissini verebilmesi gelir. Hangi renk olursa olsun bir laleye bakan insanın içerisinde rahatlık ve huzur duyguları hakim olmaya başlar. Bir arkadaşınızın, sevgilinizin ya da değer verdiğiniz bir insanın iş yerine gönderebileceğiniz bir çiçek arayışındaysanız, gururlu çiçek olarak bilinen laleleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Çünkü resmi görünüme sahip olan laleler; zarafeti, asilliği ve hatta aşk hissiyatı ile insanları büyüler. Kırmızı, beyaz, sarı ve pembe karanfiller kendilerine ait anlamları taşırlar. Kırmızı lale ile ‘seni seviyorum’ mesajınızı, beyaz lale ile saflığı ve temizliği, sarı lale ile hoşgörünüzü ve saygınızı, pembe lale ile de şefkatinizi ve sadakatinizi istediklerinize sunabilirsiniz. Lalelerin rengine bağlı olarak farklı anlamları olsa da, genel olarak mükemmel aşk, zarafet ve zariflikle ilişkilendirilirler. İşte bazı özel günler ve kimlere lale hediye edilebileceği örnekleri:

Sevgililer Günü: Özellikle kırmızı olanlar olmak üzere, laleler Sevgililer Günü'nde önemli bir kişiye derin sevgi ve şefkat ifade etmek için hediye edilebilir.
Yıldönümleri: Pembe veya mor tonlardaki özellikle laleler, yıldönümlerinde zarafeti, zarifliği ve yıllar boyunca paylaşılan sevgi için takdiri iletmek için hediye edilebilir.
Anneler Günü: Özellikle pembe olanlaleler, annelerin sevgisini, ilgisini ve şefkatini temsil ettikleri için Anneler Günü'nde düşünceli bir hediye olabilir.
Özetle, laleler mükemmel aşk, zarafet ve zarifliği temsil ederler ve Sevgililer Günü, yıldönümleri, Anneler Günü, bahar kutlamaları ve eve taşınma partileri gibi çeşitli özel günlerde hediye edilebilirler.

Manolya Çiçeğinin Anlamı

çiçeklerin anlamı

Yumuşak şekillere ve etli yaprakları olan bir çiçek olan manolya, güzelliği nedeniyle büyük beğeni topluyor. Aynı zamanda çok aromatiktir. Nahuatl dilindeki adı 'kalbin çiçeği' anlamına gelen yoloxochitl'dir . Rengine göre bir anlam yüklenir: Beyaz olanlar saflığın simgesidir; masumiyetin gülleri; mor olanlar şans ve sağlıktır.

Orkidenin Anlamı ve Anlattıkları

Orkide çiçeği ne anlama heliyor

Doğal ihtişamı, zarafeti ile görenleri büyüleyen ve aynı zamanda da zengin görünümü ile birlikte kokusu aracılığıyla etrafındakileri kendine çekebilen orkideler ihtişam ve lüksün sembolüdürler. Kraliyetteki gücü ifade eden bu çiçekleri tercih ederek, sevgilinize olan sevginizin yüceliğini sunma şansına sahip olabilirsiniz. Her çiçekte olduğu gibi orkidede de renklerin önemini unutmayalım. Beyaz orkide ile zarif ve masum duygularınız, fuşya orkide ile karşınızdaki insanı sevimli ve cana yakın bulduğunuzu, sarı orkide ile sıcak hislerinizi, mor orkide ile asil ve örnek alınan birlikteliğinizi ve zor bulunan mavi orkide ile de zengin ve heyecanlı aşkınızı gösterebilirsiniz. Bir de cesur olduğunuzu, ilişkiniz için her şeye göze aldığınızı ifade edebilmek için de çok özel orkidelerden olan siyah orkideleri tercih edebilirsiniz.

Gardenya Çiçeğinin Anlamı

çiçeklerin anlamları

Gardenyalar kalın, beyaz yaprakları olan büyük, hoş kokulu çiçeklerdir. Dekoratif nitelikleri nedeniyle oldukça değerlidirler. Saflığın, samimiyetin ve hayranlığın sembolü olarak kabul edilirler ancak aynı zamanda gizli bir aşkı ifade etmek için de kullanılabilirler. Çin'de ise gardenya kadınsı zarafetin sembolüdür.

Nergis Çiçeğinin (Fulyanın) Anlamı ve Anlattıkları

nergis çiçeğinin anlamı

Nergis çiçeğinin diğer ismi fulyadır. Bir kişiye fulya çiçeği verdiğinizde o kişinin anlayacağı anlam şudur: ‘Sevgilim geri dön’ ya da ‘unutma beni’. Genellikle değer verdiği insanların kalplerini istemeden de olsa kıranlar veya mecburi de olsa bir ayrılık yaşayacak olanlar tarafından fulya çiçekleri tercih edilirler. Çünkü fulya çiçeği anlamı ile biraz hüznü çağrıştırır. Özür dilemek istediğiniz, af dileyeceğiniz biri var ise hemen fulya çiçeklerinden yardım alabilirsiniz.

Lilyum Çiçeğinin Anlamı Nedir

çiçeklerin anlamları

Hanedanlık armalarında zambak çiçeği olarak da bilinen zambak, kıvrımlı şekilleri ve canlı renkleriyle özel bir zarafete sahip bir çiçektir. Geçmişte, özellikle en güçlü ailelerin kalkanlarında güç ve onurun, saflığın, beden ve ruhun sembolü olarak kullanılmıştır. Günümüzde İzci hareketinin ambleminin bir parçasıdır.

Açelya Çiçeğinin Anlamı ve Anlattıkları

açelyanın anlamı

Açelya çiçeğinin anlamı birçok yerde ‘her şey bitti’ olarak kabul edilmektedir. Ancak bu yanlış bir bilgidir. Açelya çiçeğinin gerçek anlamı gizli duyguların sunumudur. Belki o an için anlatılamayan bitmiş olan bir ilişkinin habercisi olabilir. Ama bazen de özlem duyulan bir ilişki yaşadığınız için o kişiye ulaşamadığınızda çaresizliğini gösteren bir simge de olabilir. Sevgiliye duyulan şiddetli ve karşı konulmaz özlem duygusunu anlatabileceği gibi gizli ve derinden olan sevgileri de açıklığa kavuşturur. Çok yoğun ama tarifi söz ile mümkün olmayan duygularınızı anlatmanın yolu açelya sunumudur. Bu güzel çiçekler sizin kelimeler ile anlatamadığınız çok şeyi anlatacak ve duygularınıza tercüman olacaklardır.

Kiraz Çiçeği ve Anlamı

Kiraz çiçeği anlamı

Kiraz çiçeği baharın başlamasıyla birlikte geçici olarak açan bir çiçektir. Güzelliği, beyazdan uçuk pembeye kadar uzanan renkleri gibi sade ve narindir. Çiçeklenme süresinin kısa olması nedeniyle yaşamın geçiciliğini, aynı zamanda sadeliği ve masumiyeti simgelemektedir. Sembolizmi nedeniyle süs amaçlı olarak oldukça takdir edilmektedir.

Leylak Çiçeğinin Anlamı ve Anlattıkları

leylak ne anlama gelir

Doğada kokusu ve ilk bahar heyecanını yaşatması ile tanınan leylaklar insanlara çok güzel duygular sunmaktadır. Bu sebeple leylak çiçeğinin anlamı oldukça özeldir. Genellikle sevgiliye hediye sunumlarında tercih edilirler çünkü ilk aşkı ve ilk yaşanan duyguları ifade ederler. Mor renkli leylak ile ilk görüşte aşık olduğunuzu ya da her görüşte aşkınızın daha da alevlendiğini özel kişiye gizli mesaj şeklinde gönderebilirsiniz. Beyaz leylek hediye ettiğinizde ise çiçeklerin sizin için ileteceği mesaj ‘Sen sadece benimsin’ olacaktır.

Ayçiçeğinin Anlamı

çiçeklerin anlamları

Ayçiçeği en şenlikli ve esrarengiz çiçeklerden biridir. Sarı yaprakları, çiçek dekorasyonunda ışığı ve enerjiyi çağrıştırdığı için takdir edilmektedir. Bu çiçeğin aynı zamanda ışınlarından yararlanmak için kendisini daima güneşe doğru konumlandırma özelliği de vardır. Ayçiçeği mutluluğun, canlılığın ve manevi inancın sembolü olarak kabul edilir. Ayrıca iyi şans ve zenginlik işareti olarak da kabul edilir.

Nilüfer Çiçeğinin Anlamı

çiçeklerin anlamları

Nilüfer çok güzel bir su bitkisidir. Göllerde ve bataklıklarda görülür. Geceleri çiçek açması ve sabahları kapanması ile karakterizedir. Her ne kadar nilüfere benzese de (aslında Mısır nilüferi olarak da bilinir), nilüfer farklı bir türdür. Mısırlılar için manevi bir anlamı vardı ve törenlerde kullanılıyordu. Bugün kalbin saflığını, aynı zamanda soğukluğu ve ilgisizliği de sembolize edebilir.

Sevgiliye aşk mektupları

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.