sadsad x
asdasd
Hediye Almanın Püf Noktaları

Hediye Almanın Püf Noktaları

06 Ağustos 2020

Hediye almak öyle sanıldığı kadar kolay değil. Sıradan bir mağazaya gir, ilk gözüne kestirdiğini al ve hediye et. Okunduğunda bile ne kadar basit ve özensiz duruyor öyle değil mi? Oysa hediye almanın birçok farklı anlamı var. Karşınızda ki kişiye ne kadar önem verdiğiniz, ne kadar özendiğiniz ve ne anlamlar yüklediğiniz bu hediyede saklıdır. Peki, hediye almanın püf noktaları nelerdir? İyi bir hediye nasıl seçilir? Hediye alırken nelere dikkat edilir. Aslında belli başlı önemli kısımları bilirseniz karşı taraf için en güzel ve en değerli hediyeyi almış olursunuz. Bizim için hediyenin değerli olması parası ile ölçülmez. Bizim için hediyenin değeri ona ne anlalar yüklediğiniz ve hediye alırken ne kadar özendiğinizdir. Dolayısı ile gelin hep beraber doğru hediye nasıl alınır ve doğru hediye nasıl seçilir bakalım.

Samimiyetinize göre hediye seçmek

hediye almanın püf noktaları

Yeni tanıştığınız kişiye çok pahalı hediyeler almaktan kaçınmalısınız. Bu sizin ona verdiğiniz değeri göstermez. Tam tersi sanki sizin ona bir şeyler ispatlamaya çalıştığınız hissini yansıtabilir. Dolayısı ile özellikle hediye alacağınız kişiyi ne kadar süredir tanıdığınızı mutlaka göz önüne alınız. Örneğin yeni kız arkadaşınıza hediye alırken abartıya kaçmadan hareket etmeye özen gösteriniz. Aynı şey yeni tanıdığınız bir arkadaşınız için de geçerli. Ufak bir hediye ile nabız yoklayabilir ve hem onu mutlu eder hem de hediyenin sadece ufak bir aracı olduğunu gösterebilirsiniz.

Ağız yoklamak

hediye almanın püf noktaları

En iyi olduğunuz konulardan biri olabilir. Ağız yoklamak aslında o kişinin neye ihtiyacı olduğunu sağlamaya yarar. Hem ona açık açık sormamış olursunuz hem de onun ihtiyacı olan ve aklında olan hediyeyi ona vererek onu şaşırtmış olursunuz. Aslında en makbul gören hediye kesinlikle kişinin tam da o anda ihtiyacı olan hediyedir. Dolayısı ile özellikle hediye almadan bir hafta kadar önce o kişinin ağzını yoklamaya başlayabilirsiniz. Örneğin neleri sevdiğini, herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını kendinizden örnekler vererek az da olsa öğrenmeye çalışabilirsiniz. Doğru hediye almanın püf noktasında bu kıstası birinci sıraya taşıyabiliriz.

Not eklemeyi unutmayın

hediye almanın püf noktaları

Hediyeniz ne kadar doğru bir seçim olursa olsun, ne kadar o kişiye hitap ederse etsin eğer içinde bir not yoksa eksik kalma hissini yaşatıyor olacaktır. Hediyeniz içine koyacağınız ufak not ile daha da anlamlaşır hatta devleşebilir. Bazen sıradan aslında çok basit bir hediyeyi öyle sözler ile süsler ve kutlama yaparsınız ki hediyeniz bir anda daha da fazla değer kazanır. Dolayısı ile özellikle elden hediye verecekseniz mutlaka el yazınız ile bir not yazmayı ihmal etmeyiniz. Kişiler özellikle direk kendilerine hitap edilen yazılardan ve notlardan çok ama çok hoşlanırlar. Sizler de ufak bir mesaj ile onu çok daha önemsediğinizi göstermiş olacaksınız.

Ambalaj her şeydir

hediye almanın püf noktaları

Bir hediyeyi anlamlı kılan artılardan bir diğeri de elbette onu saran dış ambalajdır diyebiliriz. Örneğin çok değerli ve onun çok seveceği bir hediyeyi düşünün. Bu hediyeyi aldınız ama düz bir poşet içinde sunuyorsunuz. Ne düşünür sizce? Sanki hediye almak zorunda olduğunuz için aldığınız gibi bir izlenim düşünülebilir. Hediyeye alam katan şey aynı zamanda onun nasıl paketlendiğidir. Bu sizin ayrıca ne kadar kibar ve önemseyen biri olduğunuzu da göstermiş olur. Hediyenin türüne göre şık bir kutu ya da ambalaj kağıdı ile hediyenizi hazırlayabilirsiniz.

hediye almanın püf noktaları

Hediyenizin ilk görünüşü artı puan kazandığında içi de mutlaka memnun bıraktıracaktır. Hatta bazen o kadar güzel ve göz alıcı bir ambalaj olur ki, içinde basit olan hediye bile daha fazla anlam kazanmış olur. Dolayısı ile dış görünüş önemsizdir diyemeyiz. Bizce iyi bir hediye vermenin en önemli püf noktasından biri de güzel ve dikkat çekici bir dış paketleme yani ambalajdır diyebiliriz. 

Cinsiyete göre hediye seçimi

hediye almanın püf noktaları

Hediye alırken yaşa, konuma çok fazla takılmanız gerekmez ama kesinlikle cinsiyete göre ayrım yapmanız gerekebilir. Erkekler daha çok günlük hayatlarında kullanabilecekleri ürünler beklerken kadınlar bunu çok daha geniş bir yelpaze düşünebilirler. Dolayısı ile hediye alırken kadına alınabilecek hediyeler ya da erkeğe alınabilecek hediyeler olarak ayırt edilebilecek seçimler yapmanızı öneririz. Bu şekilde hediyenizin sevilme ve beğenilme oranı çok daha fazla artış gösterecektir. Kadınlar daha çok görsel seçimlerden hoşlanırken, erkekler bunu gereksiz bulabilir. 

Doğru zamanlama ile hediye alımı

hediye almanın püf noktaları

Hediye almanın elbette bir nedeni olmalı. Eğer hediye aldığınız kişi sevgiliniz ise zaman ya da özel gün kalıplarına çok uymanız gerekmez ama bu bir arkadaş ya da bir akraba ise durup dururken hediye almanız biraz absürt bulunabilir. Dolayısı ile özellikle özel günlerde hediye almaya özen gösteriniz ve aynı zamanda bu özel zaman dilimlerinde hediyenizi vermeye gayret diniz. Diyelim ki doğum günü yaklaşan bir arkadaşınıza hediye aldınız. Bu hediyeyi ne erken ne de geç vermelisiniz. Tan gününde hediyenizi sunarak güne uygun bir kutlama yaparsınız. Özellikle özel günleri geçirmemeye dikkat ediniz. Hediyenizi erken alsanız bile sanki hediyenizi unutmuşsunuz da hemen son anda bir hediye alıp anca birkaç gün sonraya yetiştirebilmişsiniz gibi durur. Bu sebeple hediye almanın püf noktalarından biri de hediyeyi doğru zamanlama ile vermek olacaktır. 

Kişiye özel hediye seçimleri

hediye almanın püf noktaları

Hediye almanın en büyük püf noktalarından biri hediyeyi o kişi ile bütünlemeniz olacaktır. Bu sebeple hediye alırken önceliğiniz çoğunlukla kişiye özel seçimler olmalıdır. Ona özel, onun için özel olarak yapılan hediye seçimleri bizce en doğru seçimlerin arasında yer alabilir. Kişiye özel hediyelerin üzerinde genellikle onun adı, onun fotoğrafı ya da söylemek istediğiniz kısa mesajlar olur.

kişiye özel hediyeler

Bu da hediyenin ne kadar düşünülerek, ne kadar emek verilerek alındığını gösterir. Ucuz ama kişiye özel bir hediye pahalı ama özensiz bir hediyeden çok daha üstündür. Özellikle sizin için önemli ve değerli birine hediye seçimi yapmak istiyorsanız kişiye özel hediye seçimlerine mutlaka ona özel seçimler yapmanızı öneririz. Üstelik bir hediye kişiye özel olunca illa çok pahalı olacak diye bir kural yok. Hediyemen.com ile en uygun fiyatlara, kişiye özel hediye seçimleri yapmak mümkün. Sizler de sevdikleriniz için özle gün kutlamalarını ihmal etmeyin ve onlar için cam sakızı çoban armağanı da olsa bir hediye alarak mutluluğun kapısını kolayca aralayın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.