sadsad x
asdasd
İp Yumağından Dekoratif Vazo Yapımı

İp Yumağından Dekoratif Vazo Yapımı

30 Mayıs 2017

Evinde değişiklik yapmak ve dekorunu değiştirmek isteyen kişiler için ideal bir fikir olan ip yumağından dekoratif vazo yapımı hem maliyeti düşük hem de oldukça kolay şekilde yapılacak olan bir üründür. Bu ürün ile evinizin çeşitli yerlerinde istediğiniz renk ve farklı objeler ile farklı görünümler yaratabilir ve şıklık kazandırabilirsiniz. Çeşitli aksesuarlara o kadar para vermek yerine kendiniz maliyeti ucuz fikirler ile hayal gücünüzü kullanarak evinize çeşitli şıklıklar katabilirsiniz. Bu şekil de evinizi bu aksesuarlar ile daha güzel ve neşeli görünmesini sağlayabilirsiniz. Peki, ip yumağından dekoratif vazo yapımı nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızın devamını okumalı ve oldukça uygun fiyatlar ile bu vazoyu yapabilirsiniz.

İp Yumağından Dekoratif Vazo Yapımı

Öncelikle bu vazoyu yapmak için sahip olmanız gereken ilk malzeme ip yumağı olacaktır. İp yumağını hangi renge boyamak isterseniz ona uygun olarak boya almalısınız. Biz resimde de göreceğiniz üzere turuncu rengini tercih ettik. Çünkü çiçeğe uyumlu olması ve neşeli bir görünüm vermesi amacı ile bu rengi tercih ettik. Fakat siz farklı renk tercih edebilir ve bu şekil de boyama işlemini yapabilirsiniz. Boyayı herhangi bir fırça ile yapabilirsiniz. Fakat fırçanın çok kalın olmamasına dikkat etmemelisiniz. İp yumağını boyamadan önce ortasına çiçek koyulacağı için ortasını açmalısınız. Daha sonra ise boyama işlemini tamamladıktan sonra kurutarak çiçeğinizi vazonuza kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

İp Yumağından Dekoratif Vazo Yapımı

Bu vazoyu istersiniz çiçek koymak yerine farklı objeler koyarak güçlendirebilirsiniz. Ya da ip yumağını boyadıktan sonra parıltılı taşlar ile vazonuzun etrafına desenler yapabilirsiniz. Bunun için ise yapıştırıcıya ihtiyacınız olacaktır. Peki, bu vazoyu nerede kullanabilirim diyecek olan kişiler için önerimiz ise; balkon, bahçe gibi yerlerde oldukça şık olacak şekil de kullanabilirsiniz. Bunun dışın da aslında evin her köşesine de renk katmak amacı ile kullanmanız mümkün olacaktır. İp yumağından vazo yapımı aslında bu kadar basit olup, farklı aksesuarlara o kadar para vermek yerine evde kolayca aksesuarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Sadece 1 tane yapmak yerine 3 lü takım halinde de bu aksesuarı kullanabilirsiniz. Bunları hatta farklı renler ile boyayarak ya da büyük yumaktan küçüğe doğru eğim vererek de oluşturabilirsiniz. Aksesuar yapımında hayal gücünüz oldukça önemli olup, size ait olan hayal gücünüzü kullanın ve işe koyulun. Bu şekil de evde kolay bir şekil de vakit geçirebilirsiniz.

el yapımı hediye

Sadece kendi evinize değil yakınlarınızın ve sevdiklerinize de bu tarz aksesuarlar yaparak hediye bile edebilirsiniz. Hatta bunu ticarete bile çevirerek para kazanma olasılığını yakalayabilirsiniz. İp yumağından vazo yaparken burada dikkat etmeniz gereken bir nokta da aslın da yapıştırıcı ile iplerin uçlarının çıkmaması için yapıştırmak olacaktır. Bunu kesinlikle atlamamalısınız. Yoksa emeğiniz boşa gidebilir. Kullanmadığını herhangi bir bardağa ipe şekil vererek dolayarak da bundan mumluk ya da vazo yapabilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi hayal gücü sizlere ait olup, bizlerden fikir alarak yeni fikirler de üreterek çeşitli aksesuarlar yapabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.