sadsad x
asdasd
Şişelerden Vazo Yapımı

Şişelerden Vazo Yapımı

10 Haziran 2020

Evinize aldığınız büyük boy cam şişeli içeceklerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizlere harika bir önerimiz var. Çöpe gitmeye hazırlanan o şişeleri hem kendi eviniz için hem de sevdiklerinize hediye edebilmek için harika bir tasarım haline dönüştürmeye ne dersiniz? Sizler de büyüklü küçüklü sevkinize göre tüm şişelerinizi değerlendirilebilirsiniz. Üstelik hem yapımı çok kolay hem de maliyet bakımından oldukça ekonomik. Süslemiş olduğunuz bu şişeleri vazo olarak kullanabilirsiniz. Bahçenize, balkonunuzda, tv ünitesi üzerinde yani kısaca konulduğu her yerde harikalar yaratacak ve çok beğenilecek. Üstelik yapımı kolay olduğu için bir günde birden fazla bile yapabilirsiniz. Yılbaşı hediyesi olarak, ev ziyaretlerinde hediye olarak götürmek için tercih edebilirsiniz. Hatta evinizde görüp beğenenler için bile yapmaya başlayacağınızı düşünüyoruz.

İplik ile şişe süsleme

şişeden vazo yapımı

İplikçilerde renkli olarak satılan hafif kalın ve sert ipliklerden dilediğinizi alarak bu harika süslemeleri yapabilirsiniz. Dilerseniz tek renk, dilerseniz birden farklı renk tonu ile arzu ettiğiniz tasarımı ortaya koyabilirsiniz. İpinizi seçerken biraz sert olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede yapımınız hem çok daha kolay olur hem de şişe üzerinde çok daha güzel bir görünüş sağlar. Bu harika tasarım hem küçük şişelerde hoş duracak hem de büyük litrelik şişelerde güzel duracaktır. Bu sebeple elinizde olan şişeleri değerlendirebilirsiniz.

şişeden vazo yapımı

Yapımına bağlamadan önce hangi tasarımı yaparsanız yapın şişelerin üzerinde bulunan marka etiketlerini çıkarmayı unutmayın. Düzgün çıkarmanız şişe üzerinde pütürlü kalmasını engeller ve tasarım çok daha özenli bir şekilde ortaya çıkmış olur.

Boyalar ile şişe tasarımı

şişeden vazo yapımı

Şişelere boyalar ile hayat vermek istiyorsanız yine bambaşka birkaç örneğimiz var elbette. Cam boyası ile işlem yapabileceğiniz bu harika vazolar tam bir dekorasyon örneği olacak. Dilediğiniz renkte ve hatta desende işlem yapmanız mümkün. Burada biraz yeteneğinizi konuşturacak hatta el yeteneğinizi de herkese göstermiş olacaksınız. Bu harika boyalanmış şişeler özellikle evin her köşesinde kullanılabilir. Annenize hediye olarak da yapabilirsiniz. Anneler ya da aile büyükleri bu tarz emek verilen ve daha doğrusu atılmak üzeriyken değerlendirilen eşyaları çok severler.  Bu sebeple onları mutlu etmek içinde bu harika tasarımları mutlaka denemelisiniz. Bütçe olarak da yapmanız gereken sadece cam boyası almak olacaktır. Boyanın büyüklüğüne göre birden fazla şişe boyayabilirsiniz.

 

Boş şişelerden duvar aksesuarı yapma

şişeden vazo yapımı

Boş şişelerden bu kez de harika bir duvar süsü yapmaya ne dersiniz? Özellikle salonlar için de balkonlar için çok hoş bir seçim olabilir. Dilediğiniz renkte yapabilir ve içine dilediğiniz gibi uzun ya da kısa kuru bitlileri koyabilirsiniz. Görselde de gördüğünüz gibi size gerek olan sadece boş şişeler, sicim ipliği ve bir 3 adet ahşap plaka. Dilerseniz tek bir adette yapabilirsiniz elbette. Boş şişeleri değerlendirme k için yapılacak olan bu duvar süsü için biraz usta yardımı almanız gerekebilir. Dilerseniz sizler en kolay aşama olan şişelerinizi süslemeyi bitirin ve sonrasında bir marangoza giderek hem ahşabınızı beğenip kesitin hem de monte ettirin. Çok cüzi bir fiyata çok pahalı bir süs objesine sahip olabileceksiniz. Hatta bunu sevdiklerinize hediye olarak vermek istediğinize muhtemelen bunu sizin tasarlayıp yaptığınıza pek inanamayacaklar. Titiz bir çalışma yağarsanız siz bile arada ki farkı anlamazsınız diye düşünüyoruz.

Kısaca evinizde ki boş şişeleri değerlendirmek için o kadar çok imkan var ki. Hepsi sizin onlar için biraz zaman ayırmanızı bekliyor. Elbette bu tarz şeyler biraz el beceresi istiyor ama denemekten ne çıkar ki? Sevdiklerinize hoş bir anı vermek için değişmez mi?

Bu ürünler kimlere hediye edilebilir?

şişeden vazo yapımı

Böylesine şık bir şekilde ortaya çıkan şişe tasarımları kimlere hediye edilir bir bakalım? Özellikle el emeğine önem veren herkes için yapıp hediye olarak verebilirsiniz. Teyzenize, halanıza hediye olarak, annenize hediye olarak ya da arkadaşınıza hediye olarak da sunabilirsiniz. İster tekli olarak yapar, ister set şeklinde olması için biraz daha zaman harcayıp 3’lü olarak yapabilirsiniz. Örneklere bakarak sizin de kendinizden yenilikler katarak yapacağınız çalışmalar bizce hayranlık uyandıracak.

Diğer El Emeği Hediye Fikirleri için lütfen TIKLAYINIZ: https://www.hediyemen.com/el-yapimi-hediye-fikirleri 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.