sadsad x
asdasd
Keçeden Uyku Maskesi Yapımı

Keçeden Uyku Maskesi Yapımı

09 Kasım 2018

Hediyemen ailesi olarak sizlere el yapımı hediye fikirlerini sunmaya devam ediyoruz. Bugün hem annelerinize hem de arkadaşlarınıza yapabileceğiniz bir hediye fikrini sizlere sunmaktayız. Yapımı oldukça basit olan bu hediyenin malzemelerini kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 TL gibi bir masrafı olan bu hediyeye kendi tasarımlarınızı ekleyebilir ve yeni tasarımlar oluşturarak çevrenizdeki herkes için uyku maskesi tasarlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

• Göz Maskesi Şablonu indirin ve yazıcıdan çıkartın
• Beyaz, siyah, pembe ve ten renginde keçe
• Kısa lastik
• Altın payetler (isteğe bağlı)
• İğne ve iplik
• Pembe kurdele
• Makas
• Silikon tabancası

1. Adım: Keçeleri Şablon Şeklinde Kesmek

keçeden göz maskesi yapımı adım 1

El yapımı uyku maskesi hediyesinin yapımına başlamadan önce sizlere vermiş olduğumuz bağlantı linkinden uyku maskesi şablonunu bilgisayarınıza indirin. İndirdikten sonra bir yazıcı aracılığıyla bu şablonu çıkartın. Çıkarttığınız şablondaki parçaları makas yardımıyla bir bir kesin. Kestikten sonra keçelerin üzerine şablonları koyarak, keçeleri şablon şeklinde kesin. Beyaz keçeden iki adet yüz şeklinde, siyah keçeden iki adet kirpik ve ten rengi olan keçeden ise iki adet göz kesmeniz gerekiyor. Pembe keçeyi ise dilerseniz göz yapmak amaçlı kullanabilirsiniz.

2. Adım: Keçeleri Dikmek

keçeden göz maskesi yapımı adım 2

Hediyemizin ikinci adımında ise keçeleri dikmemiz gerekiyor. Bunun için siyah ya da beyaz renk bir iplik kullanmanızı öneriyoruz. İğnenizin kalın olmaması gerekiyor. Dikim yaparken herhangi bir şekilde yaralanmamanız adına yüksük kullanmaya özen göstermelisiniz. Öncelikle kesmiş olduğunuz yüz şeklindeki şablonu önünüze alın.

keçeden göz maskesi yapımı adım 3

Dikim yapmadan önce silikon tabancasını kullanarak gözleri ve kirpikleri keçenizin üzerine yapıştırın. Ardından iğne ve iplik yardımıyla keçelerinizi dikim yapabilirsiniz. Bu sayede uyku maskesi daha sağlam bir şekilde bütünleşmiş olacaktır. İğne ve ipliği lastik dikiminde de kullanacaksınız. Bu nedenle ipinizin uzun olmasını sağlayın. Keçeleri diktikten sonra istediğiniz renkteki lastiği de uyku maskenize dikin. Kirpiklerin denk geldiği yerden lastiğinizi dikerseniz daha başarılı bir sonuç elde etmiş olacaksınız.


3. Adım: Altın Renkli Payet İşleme

keçeden göz maskesi yapımı adım 4

Bu adım tamamen isteğe bağlı bir aşamadır. Eğer altın renkli payetleri kullanmak istemiyorsanız bu adımı direkt olarak atlayabilirsiniz. Doğum günü ya da özel günlerde yapabileceğiniz bu hediyeyi altın renkli payetlerle süsleyebilirsiniz. Süslemelerinizi kirpik kısmına yapabilirsiniz. Burada altın renkli payetleri ve silikon tabancasını kullanmanız gerekecektir.

hediye

fiyat

Silikon tabancasıyla kirpiklere ince bir silikon sıkın ve altın renkli payetleri bu ince çizgiye sırasıyla yerleştirin. Bu sayede kirpik kısmını süslemiş ve renklendirmiş olacaksınız. Dilerseniz farklı renkteki payetleri kullanabilir ve süslemelerinizin rengarenk bir hal almasını sağlayabilirsiniz.


4. Adım: Kurdele Dikimi

keçeden göz maskesi yapımı adım 5

Hediyemizin son adımı ise pembe kurdeleyi keçenin üzerine dikmek olacaktır. Hediyemen ailesi olarak sizlere vermiş olduğumuz diğer el yapımı hediye fikirleri için sitemizin blog kısmında keşfe çıkabilirsiniz. Bu hediyeyi geliştirmek ve güzelleştirmek tamamen hayal gücünüze bağlı olacaktır. Kurdelenizi de diktikten sonra hediyeniz tamamen hazır olacaktır!

keçeden göz maskesi yapımı adım 6

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.