+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
Kendin Yap Hediyelik Küpe Önerileri

Kendin Yap Hediyelik Küpe Önerileri

11 Şubat 2020

Kendi yap hediye tasarımı kategorileri arasında tercih edebileceğiniz en güzel hediyelerden biri el yapımı küpelerdir. Küpe tasarlamak zannettiğinizde çok daha kolay bir iştir, el yapımı küpenin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra bir daha küpe satın almak istemezsiniz. El yapımı küpe yapmak bir o kadar da eğlenceli ve tasarlayan kişiye keyif veren bir iştir. Ayrıca bu küpeleri sevdiğinizin kişilerin özel günlerinde hediye olarak da taktim edebilirsiniz. Takıda hoşlanan bir sevdiğiniz var ise, kesinlikle özel günün de el yapımı küpe hediye etmeniz mantıklı olacaktır. Takı severlere verebileceğin en güzel hediyelerden biri el yapımı tasarım küpelerdir. Bu küpeleri tasarlamak için öncelikle model belirlemelisiniz, ardından gerekli olan malzemeleri alarak tasarıma başlayabilirsiniz.

# Tığ İşi ile Boncuklu Küpe Tasarımı

el yapımı küpe

Yapacağınız tasarımlar içinde en orijinal ve en güzel modeller, tığ işi ile yapılacak olan küpe tasarım modelleridir. Tığ işi ile yapacağınız küpeler göründüğü kadar zor değildir ve herkesin kolaylıkla tasarlayabileceği türden modellerdir. Bu modeller, sizin kendi tercihinize bağlıdır fakat tığ işlemesine uygun modeller seçmelisiniz ve bu modellere boncuk eklemeniz tasarımlarınızı daha şık bir hale getirecektir. Boncuklu tasarım küpeler, sevdiklerinizin özel günleri için tercih edebileceğiniz en güzel hediyeliklerden biri olacaktır. Kendin yap takı tasarımları içinde kolaylıkla yapabileceğiniz modellerden biri kesinlikle tığ işli boncuklu küpelerdir.

el yapımı küpe

Hediye edeceğiniz kişinin zevkine uygun boncuklar ve renkler seçerek tasarımınıza başlayabilirsiniz. En başta model seçmeli ardından gerekli olan tüm malzemeleri satın almalısınız. Daha sonra belirlediğiniz modele göre tasarımlarınıza başlayabilirsiniz. Bu modeller, mümkün olduğunca hediye edeceğiniz kişinin zevkine uygun olmalıdır. Aksi taktirde el emeği edeceğiniz hediyenin beğenilme olasılığını düşürebilirsiniz. Kendin yap küpe modelleri, çok yaygın olmasa da belli başlı modeller ile çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Bu tasarımlar sizin kendi el emeğinizi olacağından ötürü, hediye ettiğiniz kişinin çok hoşuna gidecek nitelikte bir hediyelik olacaktır. Dolayısıyla hediye fikirleri için araştırma yaparken el yapımı küpelere de göz atmayı ihmal etmeyin. El yapımı tasarım küpeler herkesin severek kullanacağı takılardan biridir, el yapımı olması da hediyeyi daha anlamlı bir hale getirmektedir.

el yapımı küpe

El yapımı küpe için edinmeniz gereken ürünler oldukça ekonomiktir ve her bütçeye uygun olduğundan dolayı, severek tercih edilmektedir. Hediye el yapımı olmasından ötürü oldukça anlamlı ve sevilen bir ürün haline gelecektir. Yapımı ise zannedilenin aksine fazlasıyla kolaydır. Almanız gereken şeylerden biri, gri 1 × 100 ölçülerine sahip ip, 5 numara tığ ve 4mm kristal kum boncuk almanız hediyeyi tasarlayabilmeniz için yeterli olacaktır. Bu edindiğiniz ürünler ile tasarım yapmanız hem kolay olacak hem de hediyenizi şık bir hale getirecektir. Aldığınız kum boncukları ölçüleri belirtilen ipe geçirin, küpe aparatının ortasına kum boncuğu denk getirecek şekilde aparatın çevresini bir sıra örerek tasarımı oluşturabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay ve zahmetsiz olan bu tasarım küpeler hediye kategorilerinin vazgeçilmezi olmaya adaydır. Hediyeyi vereceğiniz kişinin çok hoşuna gidecektir, hediyenin el yapımı olması da hediyeliğe ayrı bir anlam katacaktır.

# Makrome Küpe Tasarımı

kendin yap küpe

Makrome iplerden tasarlayabileceğiniz küpe modelleri, tasarım küpeler içerisinde en şık modellerden biridir ve tasarım yapılacağı zaman en fazla tercih edilen modeller arasındadır. Dış görünümü ile oldukça şık bir görüntü veren makrome küpeler sayesinde bir daha küpe satın almak bile istemeyeceksiniz. Tasarımlar sizin becerinize bağlı bir durumdur fakat makrome ipler ile yapacağınız bu güzel tasarımlar hediyeyi vereceğiniz kişi tarafından çok fazla beğenilecektir. Küpe yapımı, varsayılanın aksine oldukça keyifli ve kolay bir iştir. Hem ekonomik bir hediye tasarlamanızı sağlayacak hem de el emeği bir hediye yapmış olacaksınız. 

kendin yap küpe

Bu hediyeler kesinlikle zamanınızı almayacak türde hediyelerdir. Kolayca yapılarak, güzel bir hediyelik haline gelmektedir. Hediyeyi vereceğiniz kişinin zevkine uygun bir tasarım yapmanız, kişiyi fazlasıyla mutlu etmeye yetecektir. Bu hediyenin kendine özel olarak tasarlanması ve düşünülmüş olmasından dolayı, belki de hayatının en anlamlı hediyesini almış olacaktır. Hediye yapımı için kesinlikle tercih edebileceğiniz bu fikir, hediyeyi her zaman çok daha anlamlı kılarak, özel bir hale getirecektir. Emek edilmeden, direk satın alınan hediyelerden çok daha kıymetli olan el yapımı tasarımlar, hediyelik kategorilerinin de vazgeçilmezi olmuştur.

kendin yap küpe

Makrome iplerden tasarlayabileceğiniz bu küpeler için gerekli olan malzemelerden biri, 2 mm ve 3 mm kalığına sahip olan makrome ipler, küpe halkası ile küpe kancası almanız hediyeyi tasarlayabilmeniz için yeterli olacaktır. Küpeleri tasarlamaya başladığınız da ilk önce ipleri 25-30 cm uzunluğunda kesmelisiniz. Daha sonra küpe halkasını bu iplere geçirmelisiniz ve halkaya yakın küçük bir düğüm atmalısınız ve bu küpe kancasını, küpe halkasına geçirmelisiniz. Sonra kalan tüm ipleri tasarımınıza göre şekillendirerek kancaya yakın bir şekilde bağlamalısınız. Sizin tercihinize bağlı olarak şekillenecek olan bu küpeler farklı farklı tasarlanabilir. Hediye tasarımları arasında en çok tercih edilen hediyeliklerden biri makrome tasarım küpelerdir. Yapılışı hiç zor değil, yalnızca dikkat gerektiren bir işlemdir. Herkesin kolayca tasarlayabileceği hediyeliklerdendir. Hediye ettiğiniz kişiye fazla anlamlı gelecek olan bu hediyeler, dışarıdan satın alacağınız hediyelere göre hem daha ekonomik hem de daha şık bir görüntüye sahip olacaktır.

# Keçeden Küpe Yapımı

kendin yap küpe

Keçeden elde edilebilecek hediyelikler arasında en çok tercih edilenler el yapımı küpelerdir. Bu küpeleri tasarlamak zannedilenin aksine oldukça kolaydır. Üstelik keçeden tasarlayacağınız bu hediyeler, alışılmışın dışında bir hediye olacağı için çok fazla ilgi görecektir. İlginç hediyelikler kategorisinde yerini almayı başarmış ve çok ilgi çeken tasarımlardan biri olmuştur. Sevdiğiniz birine özel olarak taktim edebileceğiniz en güzel ve en anlamlı hediyelerden biri olacak keçeden yapılmış küpe tasarımları en anlamlı tasarımlardan biri olacaktır. El emeği ile yapılmış olan bu tasarımlar, dışarıdan satın alınacak pahalı hediyeliklerden çok daha anlamlı olan bu keçeden tasarlanmış küpeler herkesi mutlu etmeye yetecek hediyeliklerdendir.

kendin yap küpe

Hediye önerileri almak istiyorsanız ve hediyeyi kendi elinizle tasarlamak size daha mantıklı geliyor ise, kesinlikle yapmanız gereken şey küpe tasarlamaktır. Hem yapılışı açısından kolay olan hem de görüntüsünün verdiği şıklık ile oldukça şirin tasarımlardan biri olacaktır. Yapmanız gereken tek elinizde bulunan keçeleri değerlendirmek için model belirlenmenizdir. Keçeleri biri büyük biri küçük olacak şekilde iki ayrı renkte yuvarlak yuvarlak kesmelisiniz. Yuvarlaklardan birinin daha büyük olmasına dikkat edin.

kendin yap küpe

Daha sonra diğer renkte ki keçelerden yaprak şeklinde modeller çıkarmalısınız. Öncelikle bu yuvarlakları birbirine bağlamalısınız ardından yaprak modelinde kestiğiniz keçeleri de üst üste bağlamalısınız. Yaprak modelde ki keçeye diktiğiniz halkayı, küpe kancasına geçirmelisiniz. İşte bu kadar kolay bir şekilde küpe elde edebilirsiniz. İlginç hediye modellerinden biri olan keçe tasarımlı küpeler hediye ettiğiniz kişiyi, çok mutlu edecektir. Bu hediyelik hem el yapımı olmasından dolayı hem de kadınların en sevdiği takılardan biri olmasından dolayı en çok tercih edilen ve beğenilen hediyeliklerden biri olacaktır. Hediye tasarlamak istediğinizde aklınızda bulunması gereken fikirlerden biri mutlaka küpe tasarlamak olmalıdır.

bayan hediyeleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.