sadsad x
asdasd
Kız Kardeşe El Emeği Hediye Fikirleri

Kız Kardeşe El Emeği Hediye Fikirleri

03 Ekim 2017

Bir insanın kardeşi olması mükemmel bir şeydir. Özellikle kız kardeşe sahip olmak çok daha mükemmel! Kardeşler arası küçükken her ne kadar kavga geçse de büyüdüğünüz zaman anlarsınız ki kardeş, size verilebilecek en büyük nimetlerden bir tanesi! Çünkü ilerde anneniz babanız olmadığında size destek olan kişi şüphesiz ki kardeşlerdir! Kardeşin değeri bu kadar büyük ve önemliyken onları mutlu etmek istemez misiniz? Kız kardeşinizi mutlu etmek ve özel zamanlarda onu önemli hissettirmek istiyorsanız sizler için harika hediye fikirleri seçtik! Bu hediye fikirleri kendi el emeğinizin ürünleri olacak! Kız kardeşinize mağazadan hazır hediye satın almak yerine ona kendi elleriniz ile yapacağınız bir hediye vermek çok daha anlamlı! 

El yapımı hediyeler cidden en iyisidir. Ayrıca bütçesini düşünenler için de bulunmaz bir nimet! Cebinizde fazla paranız yoksa üzülmeyin! Oldukça uygun maliyet ile çok daha güzel hediyeler yapabilirsiniz! Daha önce DIY projesi yapmadıysanız endişelenmenize hiç gerek yok! Çünkü bu hediye DIY projeleri herkesin yapabileceği ve kolaylıkla anlayabileceği projeler! Çok kısa sürede ve pratik şekilde ortaya harika sonuçlar çıkartacağınızdan eminiz! Kız kardeşe el yapımı hediye fikirleri çok ama çok hoşunuza gidecek! Kız kardeşinizin beğeneceği el yapımı doğum günü hediyesi projelerinden seçerek hemen uygulamaya başlayabilirsiniz! Bu hediyeler sayesinde kardeşlik duygularınız çok daha güçlenecek! 11 kız kardeşe el yapımı hediye fikirleri şimdi sizlerle!

1. ALTIN ÇİZGİLİ VAZO

kız kardeşe yapılabilecek hediyeler

Sıradan ve basit bir vazo ellerinizde şekillenecek! Bir bayana yani kız kardeşinize verilebilecek en güzel hediyelerden bir tanesi içi çiçek dolu bir vazo! Altın çizgili vazo, hem çok şık hem de çok kullanışlı! Üstelik yapılışı da bir o kadar basit! Desensiz cam vazonun üzerine kalın bir şablon şeriti vazonun etrafında dolayın ve daha sonra boş kalan yerleri altın renk ile boyayın! Şablonu çıkarttığınızda dönen altın çizgili vazonuz kullanıma hazır hale gelecek! İşte bu kadar basit!

Kardeşim Hakkında Sevdiğim Şeyler Kitabı

İçine de kız kardeşinizin en sevdiği çiçekleri koyarak hediyenizi daha da güzelleştirebilirsiniz! Kız kardeşinizi mutlu etmek bu kadar kolayken, daha fazla beklemeyin! Haydi, bir an önce başlayın!

2. ÖRGÜLÜ ZİNCİR BİLEZİK

kız kardeşe el yapımı hediyeler

Bayanların takıya ne kadar düşkün olduğu herkes tarafından bilinir! Takıp takıştırmayı seven bir kız kardeşiniz var ise sıradaki DIY projemiz sizler için gelsin! Örgülü zincir bilezik, şık olduğu kadar oldukça zarif! Gören herkesin beğeneceği ve hatta kıskanacağı bu bileziği kız kardeşinizin taşıması ne kadar onur verici! Eğer biraz örgü bilginiz var ise bu bileziği rahatlıkla yapacağınızdan şüpheniz olmasın! İlk olarak zincir bir bileziğin üzerine farklı renklerdeki iplerden oluşturacağınız bir ördü örün! Bu örgüyü sadece bir kenarına veya her yerine uygulayabilirsiniz! Ve işte bu kadar! Renk cümbüşü yaşayan örgülü zincir bilezik, kız kardeşinizin bileğine çok yakışacak!

3. FULAR BOYUNLUK

kız kardeş için el yapımı hediyeler

Kız kardeşinizin kullanmaktan büyük keyif alacağı bir fular boyunluk yapmaya ne dersiniz? Mağazalardan hazır fular satın almak yerine kendi el emeğiniz ile hazırlamak çok daha değerli! Dışarıda belki 20-30 TL’ye alacağınız bir fuları, siz çok daha uygun bir maliyet ile yapabilirsiniz! Tek ihtiyacınız olan şey güzel desenli ince bir kumaş! Bu kumaş parçasını boyun bölgesine göre ayarlayın ve kesin!

Kız Kardeşe Hediye Kişiye Özel Defter ve Kalem

Daha sonra kumaşın her iki ucunu dikiş makinesinde veya elinizde dikin! İşte bu kadar basit! Kardeşinizi soğuklardan koruyacak olan bu fular boyunluk, kardeşinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden bir tanesi! Kardeşiniz her dışarı çıktığında artık sizi anımsayacak! Ayrıca tüm arkadaşlarına, bu fuları kardeşim yaptı diyerek gururla anlatabilecek! Bu his mükemmel!

4. PARILTILI ÇERÇEVE

kız kardeş için hediye yapmak

Parıltılı modeller bu sezonu kasıp kavurdu! Son zamanların popüler parçalarından olan parıltılar, kız kardeşinize hediye olarak yapmak isteyeceğiniz seçeneklerden bir tanesi! Odasının en güzel köşesine asacağı parıltılı bir çerçeve, eminiz ki çok hoşuna gidecektir! İhtiyacınız olan düz renk bir çerçeve, renkli kâğıt ve biraz parıltı! İlk olarak renkli kâğıt üzerine istediğiniz bir nesnenin şablonunu koyun! Daha sonra bu şablonu parıltı boya ile boyayın! Bu nesne bir çiçek, kalp veya bir makyaj malzemesi olabilir! Kız kardeşinize en çok uyacak olan nesneyi seçin! Daha sonra çerçeveye yerleştirin ve artık hediyeniz hazır! Çok kısa bir sürede kız kardeşinize harika bir hediye yapmak işte bu kadar kolay!

5. KUMAŞ KAPLI KİTAPLAR

kız kardeşe el yapımı doğum günü hediyesi

Kitapların dış görünüşleri her zaman hoş olmayabilir! Ya da biraz erkeksi durabilir! Bu yüzden bu kitaplara biraz hareket katmaya ne dersiniz? Birbirinden güzel ve renkli kumaşları kitap kaplamakta kullanabilirsiniz! Daha sonra bu kitapları kardeşlerinize armağan edebilirsiniz! Böylelikle hediye ettiğiniz kitap da çok çabuk eskimemiş olacak! Bu harika! Çünkü birine kitap hediye etmek kadar daha güzel bir şey olamaz!

kız kardeşe hediye

İlk olarak kitabın boyutlarına göre kumaşı ayarlayın ve daha sonra dikkatli bir şekilde kıvırarak tutkal ile yapıştırın! İşte bu kadar basit! Artık çok daha renkli ve cıvıl cıvıl kitaplar karşınızda! Kız kardeşiniz bu kitaplara bayılacak! Artık kitap okumak çok daha eğlenceli ve anlamlı!

6. BAŞ HARF TEPSİ

kız kardeş için hediye yapmak

Kız kardeşinize hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız ona baş harf tepsi hazırlayabilirsiniz! Başka hiçbir yerde bulunmayacak olan bu tepsi sadece sizin el emeğiniz olacak! Desensiz şeffaf bir tepsiye nasıl hareket katacağınızı birazdan öğreneceksiniz! Şeffaf tepsinizi kaplayacak büyüklükte desenli bir kâğıt ve tutkal! İşte bu kadar! Desenli kâğıdı bilgisayardan çıktı olarak alabilirsiniz. Üzerinde de kız kardeşinizin baş harfini eklemeyi unutmayın! Kendisine özel hazırladığınız bu tepsiyi kardeşinize verdiğinizde yüzündeki şaşkınlığı görmek, sizlere büyük keyif verecek! Tepsinin içine kendi malzemelerini koyabilir veya sunum tepsisi olarak kullanabilir! Hem çok kullanışlı hem de çok şık olan bu tepsiyi yapmak için daha ne bekliyorsunuz?

7. MANTAR TIPA MUMLUK

kız kardeşe el yapımı hediyeler

Sıradaki DIY projemiz hem çok farklı hem de çok havalı! Ev dekorasyonlarına ayrı bir güzellik katacak olan mantar tıpa mumluk, gören herkesin çok hoşuna gidecek! Kendi el emeğiniz ile kız kardeşinize bu mumluklardan yapmak istemez misiniz? Kız kardeşler bu güzel mumluğa değer tabii ki de! Mantar tıpa mumluk yapmak için geniş bir cam vazo, mum ve yaklaşık 20-30 tane mantar tıpaya ihtiyacınız olacak!

kız kardeş için hediye

Bu mantar tıpaların üzerine güzel söz veya şekiller baskılayabilirsiniz! Mumluğunuz çok daha güzel ve şık duracaktır! Mantar tıpa mumluk, gören herkesi kıskandıracak! Kardeşiniz, kendisi için bu kadar uğraştığınızı gördüğünde mutlu olmaması mümkün değil!

8. MESAJLI AMPULLER

kız kardeşe el yapımı doğum günü hediyesi

Kız kardeşinize olan duygularınızı belirteceğiniz kısa bir mesaj onları çok ama çok mutlu edecektir! Bu mesajı daha da güzel ve anlamlı yapmak için, iyi bir sunum yapmanız gerekiyor! Bunun için de devreye mesajlı ampuller giriyor! Kardeşiniz için kendi elleriniz ile yapacağınız bu güzel hediye gerçekten çok değerli! Ampul şeklindeki minik cam kürelerinin içerisine güzel sözlerin yer aldığı mesajınızı koyun ve ağzını alüminyum folyo ile kaplayın! Güzel bir kurdele ile süsleme de yapabilirsiniz! Ve artık mesajlı ampulleriniz hazır! Kız kardeşinize oldukça duygu yüklü bir hediye vererek onu ne kadar mutlu edeceğinizi bir düşünün! Ve bir an önce yapmaya başlayın!

9. FIRFIRLI RUNNER

kız kardeş için hediye yapmak

Runner örtüler hem çok şık hem de çok kullanışlı parçalar! Son zamanlarda bayanların da gözdesi! Artık masa örtüsü yerine kullanılan runner örtüyü kız kardeşinize hediye olarak yapmak ister misiniz? Biraz dikiş bilginiz var ise bu hediye DIY projesi size çocuk oyuncağı gibi gelecek! Gerekli olan malzemeler iki farklı kumaş parçası! Masanın boyutuna göre runner örtünün uzunluğunu ayarlayın! Daha sonra uç kısımlarına fırfır modelli kumaş parçasını ekleyin ve işte bu kadar! Fırfır modeli yapmakta zorlanıyorsanız hazır fırfırlı kumaş alabilirsiniz! Kız kardeşinizi mutlu etmek işte bu kadar basit! El emeğiniz ile yapılan hediyeden başka güzel hiçbir hediye olamaz! Fırfırlı runner, kardeşinizin masasında adeta göz kamaştıracak!

10. HASIR İPLİ KAPI SÜSÜ

kız kardeş için hediye yapmak

Kız kardeşinize evinin dış kapısına asacağı ve her gördüğünde sizi anımsayacağı harika bir kapı süsü yapmaya ne dersiniz? Harika bir fikir, değil mi? Kendi el emeğiniz ile yapacağınız için de çok anlamlı ve önemli bir hediye! Yapması ise gerçekten oldukça basit! Birkaç metre hasır ip, ahşap harf şablon ve biraz süsleme! İşte bu kadar basit! Üstelik oldukça uygun maliyete yapabileceğiniz için sizin cep dostunuz olacak!

kız kardeşe hediye

İlk olarak ahşap harf şablonun üzerine hasır ipi dolayın! Kız kardeşinizin baş harfine göre kullanacağınız ip miktarı değişebilir! Daha sonra üzerine kurdeleden fiyonk ve düğmeler ile süsleme yapabilirsiniz! Son olarak ucuna da kurdele bağlayın ve artık kapı süsünüz takılmaya hazır! Gören herkesin beğeneceği hasır ipli kapı süsü yapmak sizin için tasarı da kalmasın! Haydi, bir an önce yapmaya başlayın!

11. KUMAŞ KAPLI MANTAR PANO

kız kardeşe yapılabilecek hediyeler

Kız kardeşinize sıradan bir mantar pano hediye etmek kulağa pek hoş gelmiyor! Fakat bu mantar panoyu kendi elleriniz ile bambaşka bir hale dönüştürüp, kardeşinize öyle hediye etmek gerçekten muhteşem! Kumaş kaplı mantar pano, dış görünüşü ile gören herkesi hayran bıraktıracak! İhtiyacınız olan mantar pano, renkli kumaş parçası ve tutkal! İşte bu kadar basit malzemeler ile harika bir sonuç yaratmak inanılır gibi değil! Mantar panoyu seçeceğiniz kumaş parçası ile tutkal yardımı ile kaplayın! Kenarlarına dilediğiniz gibi süslemeler yapabilirsiniz! Ve artık eskisinden çok daha farklı bir mantar pano var karşınızda! Kız kardeşinize armağan edilebilecek güzelliğe ulaştı! Kız kardeşinizi mutlu etmek ve onu şaşırtmak bu kadar basitken neden hala bekliyorsunuz? Haydi, bir an önce kumaş kaplı mantar pano yapımına başlayın ve el emeğinizin güzelliklerini yansıtın!

kardeşe hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.